Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Lefter Küçükandonyadis Fenerbahçe Futbol Forumu
Emrenin Sportif Direktörlüğe Getirilmesi
11 / 13
  Bruce Wayne - 20.05.2020 10:02

Başkan sanırım "Ajax" modelinden "Ankara ile sıcak ilişkiler" modeline geçmeye karar verdi...

[alıntı yap]

serdar özlük - 21.05.2020 01:35

vizyon...

[alıntı yap]

üsküdargücü - 21.05.2020 02:15

gelecek sezon tabi sezon diye bir şey olursa ligin 12 veya 13 haftası Fenerbahçe efsanesi!!! (ya bu adam nereden Fenerbahçe efsanesi oldu ben orayı kaçırdım sanırım) büyük topçunun sayın başkana salvolarını göreceksiniz. direkt kendisi yapmazsa göbekten bağlı gazetecilere haber uçuracak
yeri gelince bu mesajı tekrar yukarı alıcam
zaman her şeyin ilacı

[alıntı yap]

tavşan-atlet - 21.05.2020 02:58

Emre Fenerbahçe efsanesi falan değildir.

[alıntı yap]

ativan - 21.05.2020 12:07

emre bizde ne yaptı da sportif direktorluge gelmis
adam heralde toplamda 1-2 Fenerbahce sampiyonlugu gorup 5-6 gs sampiyonlugu yasamıstır sadece bizdeyken.

[alıntı yap]

CTS1907 - 21.05.2020 12:11

Büyük takımlara bakarsan‚ hepsinin üst yapısını kendi eski futbolcular yönetime getirerek süreklilik sağlamaktalar; juventus‚ Liverpool‚ Bayern‚ Ajax‚ Barselona‚ Real‚ Milan‚ Madrid‚ Manu vb.... ‚yönetimin tamamı Rumenige‚ Hoenes‚ Beckenbauer‚ Cruyf‚ Zidane‚ kuyt‚ Van Basten‚ Gullit‚ Cocu vb. futbolu bıraktıklarında alt yapıda‚ üst yapıda‚ sportif direktör‚ teknik direktör‚ yönetici olarak devam etmişler‚ sonuca bakmak zor değil.
Emre´nin bu işi yapıp yapamayacağı veya başkası yok mu diye de bakılabilir ancak‚ kesin olan eski oyuncular kulüp içerisinde bir şekilde yer almalı.
Hatta bugüne kadar bu işe sadece futboldan çok anlayan yöneticilerin yapmalarının sonucu ortada iken.

[alıntı yap]

FbErikli - 21.05.2020 13:32

Emre Fenerbahçe efsanesi falan değildir. Kim bunu diyor ise Fenerbahçe tarihi ile alakası yok demektir. Emre Fenerbahçe´de 4 Gs de 2 lig şampiyonluğu yaşamıştır. Gs de Uefa kupası ve süper kupa kazanmıştır. Emre olsa olsa Gs efsanesi olur Fenerbehçe´min efsanesi olamaz.

[alıntı yap]

CTS1907 - 21.05.2020 14:04

Emre Fenerbahçe efsanesi falan değildir. Kim bunu diyor ise Fenerbahçe tarihi ile alakası yok demektir. Emre Fenerbahçe´de 4 Gs de 2 lig şampiyonluğu yaşamıştır. Gs de Uefa kupası ve süper kupa kazanmıştır. Emre olsa olsa Gs efsanesi olur Fenerbehçe´min efsanesi olamaz.

Mesele efsane olması yada olmaması değil‚ elindeki hafızanın sürekliliğini sağlamak‚ ayrıca sadece Emre olsun denilmemekte‚ bununla beraber bir yerden de başlamak gerekmektedir. Alparslan‚ Onur‚ Cemil‚ Rıdvan‚ Oğuz‚ Aykut‚ bizim efsane oyuncularımızdı‚ son döneminde bazılarına kapıyı gösterdik‚ bugün hiç biri klüpte yer almıyor.
Van Persie‚ Cocu‚ Hojdonk‚ Stum‚ van Basten‚ Gullit‚ Rijckard; Ajax‚ Feyenord ve PSV yetiştirmişti‚ sonrasında çoğu Manchester‚ Rm‚ Juventes‚ Barcelona vd. efsane olmuşlar‚ ancak futbolu bıraktıklarında geri dönüp Ajax‚ Feyenod ve PSV´de görev almaktalar.
Barselona‚ RM‚ Juventes‚ Manu vd. transfer yapıyor‚ sistemde en sonunda kendi oyuncularını yönetici‚ antrenor‚ scout ekibinde bir yerde istihdam etmekte.

[alıntı yap]

FbErikli - 21.05.2020 14:23

Mesajı Gönderen: CTS1907:cLink:5357445

Mesele efsane olması yada olmaması değil‚ elindeki hafızanın sürekliliğini sağlamak‚ ayrıca sadece Emre olsun denilmemekte‚ bununla beraber bir yerden de başlamak gerekmektedir. Alparslan‚ Onur‚ Cemil‚ Rıdvan‚ Oğuz‚ Aykut‚ bizim efsane oyuncularımızdı‚ son döneminde bazılarına kapıyı gösterdik‚ bugün hiç biri klüpte yer almıyor.
Van Persie‚ Cocu‚ Hojdonk‚ Stum‚ van Basten‚ Gullit‚ Rijckard; Ajax‚ Feyenord ve PSV yetiştirmişti‚ sonrasında çoğu Manchester‚ Rm‚ Juventes‚ Barcelona vd. efsane olmuşlar‚ ancak futbolu bıraktıklarında geri dönüp Ajax‚ Feyenod ve PSV´de görev almaktalar.
Barselona‚ RM‚ Juventes‚ Manu vd. transfer yapıyor‚ sistemde en sonunda kendi oyuncularını yönetici‚ antrenor‚ scout ekibinde bir yerde istihdam etmekte.

Burada sizin ortaya koyduğunuz yöntemin bir eleştirisi yok. Burada bir durum tespiti var ben Emre´nin Fenerbahçe efsanesi olduğuna inanmıyorum.

Mesele sportif direktör olarak eski bir futbolcunun seçilmesi değil ki. Ben söylediklerinizi yanlış bulmuyorum. Eski futbolcularımızdan (ki bu futbolcunun efsane olması da gerekmez bana göre) sporun içinden gelen‚ spor kültürünü özümsemiş‚ insan ilişkileri kuvvetli‚ yönetmeyi bilen‚ iş ahlakı olan çalışkan ve uluslararası bağlantıları da olan birinin olması bana göre de mantıklı ve olması gerekendir. İşi ehline bırakmak gerekir. Yukarıda da dediğim gibi benim yaptığım şey bir durum tespitidir. Emre Fenerbahçe efsanesi değildir.

[alıntı yap]

CTS1907 - 21.05.2020 14:39

Mesele sportif direktör olarak eski bir futbolcunun seçilmesi değil ki. Ben söylediklerinizi yanlış bulmuyorum. Eski futbolcularımızdan (ki bu futbolcunun efsane olması da gerekmez bana göre) sporun içinden gelen‚ spor kültürünü özümsemiş‚ insan ilişkileri kuvvetli‚ yönetmeyi bilen‚ iş ahlakı olan çalışkan ve uluslararası bağlantıları da olan birinin olması bana göre de mantıklı ve olması gerekendir. İşi ehline bırakmak gerekir. Yukarıda da dediğim gibi benim yaptığım şey bir durum tespitidir. Emre Fenerbahçe efsanesi değildir.

Yönetim bu vasıfları var diye Commoli´yi getirdi ancak sonuç ortada.
Şu anda bizde olmayan bir yapının her halükarda bir yerden başlanarak kurulması gerekli‚ Önder Özen gibi denenen eski örnekleri var‚ onlarda Aziz Yıldırım´ın baskınlığı altında ezilip gittiler.
Başkanın bu futbolla ilgili her işe bu kadar da girmemesi gerek‚ aksi halde Falette´lerle ve Maldonadolar dolacak takıma. Ayrıca şu anda elzem olan ilk aşama TD mü Sd´mi bana kalırsa Td. Şu konuda endişem var ki; Emre Sd olursa takımda çok ahbap çavuş olacak‚ TD olarak olursa Abdullah Avcı‚ sonra Okan Buruk o da olmadı Erol Bulut´u getirecek‚ birinin onu kontrol etmesi zorunlu.

[alıntı yap]

11 / 13