Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Lefter Küçükandonyadis Fenerbahçe Futbol Forumu
Fenerbahçe nasıl bir kadro mühendisliği ile başarılı olur?
2 / 5
  shark21 - 18.05.2020 20:12

Mesajı Gönderen: doct:cLink:5357350

Kruse 1

ala ala da bunu aldık yani düşün ne haldeyiz

[alıntı yap]

Asator - 18.05.2020 20:32

Birinci madde yanlıs. Stoch çok iyi katkı verdi. Oynatılmayan adam haliyle katkı veremez bir sonraki sezonlarda. Takip edemediniz sanırım oynadığı dönemleri.

[alıntı yap]

Jimmer Fredette - 18.05.2020 21:31

Vedat büyük ihtimalle gidecek‚ Ozan´a teklif gelirse bence onu da gönderebiliriz‚ iyiydi bu sezon. Bek oyuncuları‚ bir stoper ile santrafor bonservisi elinde.

Altay

Gg veya Dirar
Juan Cruz Komar
Palomino veya Serdar
Caner

Gustavo
Evander
Kruse

Chidera Ejuke
Visca

Dzyuba

Satışlardan gelen parayı bek oyuncularına kullanılmayıp‚ kanat oyuncuları‚ stoper ile 8 numaraya kullanılacak.

[alıntı yap]

Cole Phelps - 19.05.2020 03:21

hiç bir önemi yok.

nasılsa hiç bir şekilde bir mühendislik göremeyeceğiz.

teknik ressam veya formen işi bile göremeyiz bu rezil yönetim ile...

[alıntı yap]

lanet12 - 19.05.2020 12:39

Yeni gelecek hoca devrimci olmalı.Mesela biz Ersun Yanal geldiğinde ne bekliyorduk hak edene forma versin‚çöpleri yollasın dedik.O geldi slimani‚benzia‚frey‚alper gibi çöpleri kadroda tuttu.Üstüne gitti tolgay denen balonu aldı.Antrenmanda çalışıyor diye her maç dökülen t.ciğerciyi oynattı.Genç oyunculara şans vermedi.Gelecek hoca hiç acımadan kangrenleri kesebilmeli.Yok şu kaptanlık yapmış yok bu uzun süre forma giymiş gibi düşüncelere kapılırsa o da sezon sonu gider.Gerektiğinde genç oyuncuları oynatmaktan çekinmemeli.

[alıntı yap]

Yolcum - 19.05.2020 18:31

Emreler‚ Volkanlar gönderilmedikçe bu takımda her mühendislik hesabı çöker.

[alıntı yap]

Aizen* - 20.05.2020 02:08

Fenerbahçe‚ son zamanlarda "gerçek anlamda her başarılı olduğu sezonda" hoca farkı ve/veya uyumu ile buna ulaşmıştır. Kadrosunun görece kötü olduğu (bkz 2006-07‚ 2007-08) sezonlarda bile. Bu hoca uyumu veya disiplini olmadığında ise‚ 14-15´deki Pereira´nın eline verilen belki de tarihimizin en isimli ve kaliteli kadrosu bile hiç olup gitmiştir.

Ya hocalar takımına söz geçirip‚ onları disipline edebilmişlerdir. (bkz yakın geçmişimizde Daum‚ Denizli)

Ya da hocalar takım içi havayı oluşturup samimi bir ortam yaratıp herkesin buna uymasını sağlamıştır. Kolej takımı havasına bürünülmüştür. (bkz Zico)

Ayrıca başarı yakalayan hocanın elinde mutlak bir maestrosu olmuştur. Okocha‚ Alex‚ Revivo gibi.

O yüzden gelmesi gereken hoca sadece antrenör olacaksa bu iş olmaz. Kısaca haşortmanlı hoca değil‚ saha dışında da takım üstünde hakimiyet kurabilecek ya da takımla samimi bir hava yakalayabilecek hoca lazım bize.

Yoksa‚ biz Deniz Barış´ın ön libero oynadığı‚ Serkan Balcı´nın sağ bek veya açık oynadığı takımlarla bile başarılı olduk. Yeter ki oyuncuyu oynatabilecek dirayete sahip hoca gelsin.

Mesaj Aizen* tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

lefter_alex - 20.05.2020 02:46

Takımın atletizmini ve dinamizmini arttırmamız lazım. Tam anlamıyla senelerdir uyuz futbolu oynuyoruz. Temposuz futbolla bu iş olmaz‚ olmuyor zaten. Ersun Yanal bu sezon ilk maçlarda bu konuda ümit vermişti‚ sonra neden bilmiyorum takım eski temposuz haline geri döndü.

Mosesın gelmesine karşıydım‚ buradaki performansı da beni şaşırtmadı ama gidince o kötü Mosesı bile aradık. İyi kötü topu önüne alıp gidecek oyunculara ihtiyacımız çok.

Artık 10 numara olmamalı. Kruse ve Ekici skor yapmadıkları her maç bizi 10 kişi oynatıyorlar. Takım oyununa da bir katkıları yok. Kruse gidecekse tutulmamalı.

[alıntı yap]

PASACAN_07 - 20.05.2020 03:18

Caner + Gökhan + Visca + Alex tarzı teknik forvet arkası + Lugano tarzı stoper

Vedat Rodrigues Visca ve forvet arkası olacak gol atabilen yıldız bir isim ligi götürür... Bu 4 lü atılacak golleri arasında paylaşmalı... 4 birden her an gol atabilecek kapasitede olsun yeter...

Türkiye ligi zor bir lig değil... Dünya çapında teknik direktörede gerek yok... Türkiye ligini bilsin yeter... Örnek Fatoş ve Şenol Güneş... Taktik falan uyguladıkları yok sadece Türkiye de nasıl top oynandığını biliyorlar o kadar...

İleri 4 lü iyi olsun bekler idare etsin (caner gg) yeter...

Türkiye de rakibi analiz edip ona göre taktik kurmak bana mantıksız geliyor... Koy bu kadroyu onlar zaten yapıları gereği gerekeni yapar...

Çok fazla kafa yormanın gerek olduğunu düşünmüyorum... Kilit adam Visca ama... Muhakkak alınmalı...

[alıntı yap]

Caner Keskin - 20.05.2020 03:39

Elimizde Zajc gibi müthiş bir potansiyali kullanamıyoruz.Yazık oluyor kendisine.Ozan´ın da hazır piyasası varken güzel bir bonservisle satmalıyız.Kruse´ye de yol verip Mesut´u getirmeliyiz.Bonservisi elinde olan Sturridge´i almalıyız mutlaka.
Benim tercihim şöyle bir kadro olurdu.

Altay
Clyne-Palomino-Serdar-Caner
Sturridge-İrfan Can-Gustavo-Garry
Mesut
Vedat Muriç

Bunların yanında her pozisyona en az 1 sağlam yedek olmalı.En az 3 santraforumuz olmalı

[alıntı yap]

2 / 5