Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Lefter Küçükandonyadis Fenerbahçe Futbol Forumu
Fenerbahçe nasıl bir kadro mühendisliği ile başarılı olur?
3 / 4
  Diego - 20.05.2020 07:57

Brezilyalı 10 numara brezilyalı forvet
Yine brezilyalı stoper ve bekler almalıyız.
Biz brezilya olursak başarılı oluyoruz

[alıntı yap]

  MIMAR_1907 - 20.05.2020 11:07


Mesajı Gönderen: Aqua:cLink:5357346
Düşünüyorum da ‚ Tuncay ‚ Kuyt ‚ Lugano ‚ Appiah ‚ Luciano ‚ Uche ‚ Hoojdonk ‚ Aurelio ‚ Alex ... bu adamlar Fenerbahçe maçı kazanamıyorsa hırstan deliye dönerler ‚ rakibi ‚ topu ‚ hakemi ‚ karşılarında ne varsa her şeyi dümdüz edip geçecek gibi bir hava verirlerdi. Kaybettiğimizde bilirdin ki sahadakiler senden daha fazla üzülüyor.
Bizi alacakları üç kuruş dışında bir şeyi düşünmeyen umursamaz ‚ karakteri zayıf adamları takıma doldurmak bu hale getirdi.
Belki çok klişe olacak ama ruhun geri gelmesi lazım. Başka türlü olmayacak.

Mesaj Aqua tarafından düzenlenmiştir...Aynen katılıyorum en doğru tespit bence

[alıntı yap]

  dogrugil - 20.05.2020 14:15


Mesajı Gönderen: Mr.Faith:cLink:5357271


4) Fenerbahçe takımında en az 4 Brezilyalı (defansta‚ orta sahada‚ bekte‚ forvette) olur ki bu adamlar hem göze hoş gelen futbol oynarlar‚ hem tekniktirler‚ hem uyum içinde daha başarılı olurlar. Bazen maç seçerler‚ bazen salarlar ama disiplinli bir hoca ile yola getirilirler (Perreira‚ Daum gibi)
evet tabi ama illaki her sezon dört Brezilyalı olmadı herhalde Zico Daum zamanı oldu daha çok. O da adamlar iyi olduğu için ve takımda uyum sorunu en aza insin diyedir. Peki Brezilyalı (yani herhangi bir Brezilyalı değil iyi olacak tabi) oyuncu fiyatı nedir uygun mu? İyi takım olacağız diye yine uçup borçlanıp sonra daha beter batmayalım. İki üç tane veya dört beş de olur(toplamda eski şu anki kadrodan da dahil) dediğiniz gibi siyahi (siyahi olmasıda şart değil aslında güçlü iyi fiziğe sahip teknik ve mücadeleci) oyuncular. Brezilyalı Nijerya Gana Senegal neyse artık iyi koşup mücadele edebilecek adamlar takımı toparlayacak sırtlayacak adamlara iyi para verilmeye harcanmaya çalışılsın. Kadronun diğer kısmı genç ve yerli alt yapı destekli mümkünse bence.

İlla Brezilyalı çoğunluk değil Brezilya vari sahanın yer yerinde var olabilmek hakim olmak. Bunu Türk´e yaptırabilsek Türk İtalyan´a yaptırabilsek İtalyan

Yabancı sınırlaması düşük olmasada T. Schumacher´den sonra bir gelenek gibi olmuş olan Türk milli kaleciyi bulsak yada sağlasak iyi olur. Ama burda işe biraz maddi tarafından bakarsak orta saha frikik ustası bir oyuncuya göre kalecinin daha düşük ücretli ama iyi olanını tutmak. Bilmiyorum o kişinin Türk olması ileriki yıllar için de daha iyi olur sanki.


[alıntı yap]

  MDK - 20.05.2020 15:25

Güzel bir değerlendirme yalnız en önemli husus eksik.

Bu takıma öncelikle ve en öncelikle 1. sınıf bir KALECİ gerekiyor.

Malum takım bugün farkı bu kadar açtıysa bir numaralı sebebi Muslera´dır.

Para yok demeyin.

Berke-Harun-Altay´a verilen toplam parayla kalecinin kralı alınırdı.

[alıntı yap]

  doct - 20.05.2020 15:35

Kadro mühendisliği diye‚
Oradan buradan oyuncu toplamak‚
Emekliliği gelmiş futbolculara bel bağlamak yerine‚
Başarılı olmuş bir takımın iskeleti transfer edilmeli.
Bu iskelete uyabilecek eldeki oyuncular tutulup‚
Gerisi gönderilmeli.
Ya da başarılı bir ülkenin uygun U-23 takımın‚
Teknik adam ve oyuncuları alınmalı.
Bu Latin Amerika olabilir‚ Afrika olabilir.
Kesinlikle‚ Avrupa olmamalı.


[alıntı yap]

  Mart1907 - 20.05.2020 19:38

Her sezon forvet-santrfor problemi yaşıyoruz. Bu mevkide en az 4 oyuncu olmalı‚ bunların ikisi ise sahada olmalı. Bu ligin ilacı Fenerbahce´mizin genleri‚ ok forvet ve bol goldür.

Orta saha olayını ön libero‚ arka libero‚ ileri libero gibi adamlarla çözmeye çalışıyoruz. Orta sahada 3 tane turbo motor 8 numara‚ 1 tane de kadife ayak 10 numara olmalı. Ön liberoyu‚ arka liberoyu‚ ileri liberoyu sonsuza kadar bu kulube almıyor‚ bu sahaya sokmuyoruz. Eskiden de sarkık libero denen bir olay vardı‚ ne oldu? Tarih oldu. Bu da öyle olacak.

Savunma yapısı olarak 3´lü savunmayı hiç denemefik. Ben hiç hatırlamıyorum 3´lü savunma oynadığımızı. Bir şekilde futbol kültürümüze 3´lü savunmayı da yedirirsek ve sıradışı bekleri de her zaman kadronuzda tutarsak‚ bu takım büyük atılımlar yapar.

Her zaman için toplam kalite önemlidir.

5 oyuncun süperstar‚ 15 tane oyuncun da ortalama düzeyde olursa o iş istenilen sonucu vermez. Takımın tüm parçaları birbirine yakın yetenekte‚ takımın tüm unsurları A ve A+ düzeyde olmalı. Zaman zaman bu dengeyi yakaladık ve işte o zamanlar hakemleri de‚ federasyonu da‚ Ağar şebekesini de‚ mekteb-i siyoni´yi de‚ medyayı da‚ fetö´yü de üst üste koyduk‚ evire çevire patlattık.

Şu anda isteklerimizi yapmamıza engel olan bir enkaz-ı Aziz var. Bu durum lehimize değişecek ve iyileşecek. İşte o esnada da çok kaliteli bir hocaya ve yardımcılarına ihtiyacımız var.

Heynckess

Löw

DAUM

Gallardo

GasperiniMesaj Mart1907 tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

  Lebowski - 20.05.2020 23:10

zamanında yaptık. 2003-2004 yapılanması Aykut´a‚ fetoya‚ mhkye‚ federasyona rağmen bizi 10 sene götürdü. hep söylerim yine söylüyorum bize bir 2003-2004 sezonu lazım.


http://www.youtube.com/watch?v=c1p3m_-A_Ww

şu hırs‚ şu dinamik‚ şu atmosfer lazım bize. izledikçe içi gidiyor insanın.

[alıntı yap]

  yesilyol35 - 21.05.2020 15:51

bekler çok çok iyi olacak stoperlerden biri çok agresif ve sert olacak‚ birinin ise golcülük özelliği olacak. ön liberolardan birinin ayağı raket gibi olacak pas koordinasyonu ve uzun pas için‚ değerinin ise ahtapot gibi top kapma özelliği olacak top geçse adam geçmeyecek türden olacak. kanatlar kesinlikle ve kesinlikle golcü özelliği olan kanat oyuncuları olacak ikinci forvet gibi kullanılacaklar. golcü derken akla gol gelir. leblebi gibi gol atan‚ havadan karadan sağdan soldan her yerden atan kaliteli bir golcü. en önemlisine geldik. 10 numara futbolcu. alex tarzı olması lazım. alex kadar olmazsa bile alex kadar olmalı. mesut‚ james rodriguez‚ di maria tarzı birini alacaksın. 10 seneye ambargo koyarsın. tabi sabırlı olmak lazım.

[alıntı yap]

  Gündüzalp - 21.05.2020 19:26

Bizim ihtiyacımız olan kadro mühendisliği şu: İsimler milletler falan hepsinden önemlisi sezon başında yazacaksın şablonu 433 mü oynayacaksın 442 mi ona göre de kadroda gol dağılımı yapacaksın. 12 13 oyuncundan toplam gol beklentin 70 olacak ki şampiyon takım kurdum diyebilesin.

Sen sezon ortalaması 35 gol olan kadroyla sezona başlarsan çok dövünürsün sağda solda şu kadar şut atmışız‚ şu kadar ceza sahasına girmişiz ama niye maç kazanamıyoruz diye

[alıntı yap]

  MKara - 21.05.2020 20:26

Bence oyuncuların kazanma alışkanlığının olması ve kaybetmeye tahammülünün olmaması gerekiyor başarılı olabilmek için. Geriye düştüğümüzde bile maçı döndürecek hırsı gösteren adamlara ihtiyacımız var. Son yıllarda gol yediğimiz an takım hemen durumu kabulleniyor‚ maçın bitmesini bekliyorlar sessizce.

Ayrıca takımla taraftarın bağı da iyice zayıfladı‚ bu yüzden oyuncular taraftara karşı da bir sorumluluk hissetmiyorlar artık. Bu da başarıyı etkiliyor bence.

[alıntı yap]

3 / 4