Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Lefter Küçükandonyadis Fenerbahçe Futbol Forumu
Blejia Erol Bulut taktik karşılaştırması
1 / 3
  sarı45laci - 21.05.2020 00:55

Blejia: Oyunu rakip kale önüne yığar
EB: Sİstemi bozmadan sahaya dengeli ve defansif yayılır topla çıkar

Blejia: Maç içinde birden fazla taktik değiştir. 4-4-2 ile oynarken skor alamazsa 3-4-3***3-5-2***4-1-2-3 gibi sistemlere döner
EB: Oyuna göre önliberoya 1 fazla oyuncu yada forvete 1 fazla oyuncu ekler. ana taktik değişikliğine gitmez

Blejia: Rakibe göre dizilişi farklıdır çk zor maçlara 3-5-2 kazanması gereken maçlara 4-4-2 ile çıkar her hafta arklı oynayabilir
EB: 4-3-3- oyununu rakibe dizilişi değiştirmez 4 lü defansı bozmaz

Blejia: Atletik ve hızlı oyuncuları tercih eder
EB: Topa sahip oyuncuları tercih eder

Blejia: Daha az pasla ve uzun ttoplarla kaleye gitmeye yakın
EB: Top gezdirerek adam eksilterek kaleye gitmeye yakın

ikiside üst düzey disiplinli

Blejia: oyuncuya saha içinde ve dışında daha sert ve otoriter
EB: İletişime daha açık

EB: kondisyon ve dayanıklılık anlamında ligin en iyisi Felix Magath sezon başı yüklemesi yaptırır
Blejia: 4-5 haftalarda üst düzeye gelecek kondisyon ve dayanıklılık düzenler.

karar sizlerin. Ben ligde kale önünde uzun dakikalar bekleyip 1 golle işi bitirebilecek ve ligde bizi bitiren hızlı çıkışlara izin vermeyecek yapısı ile EB hocayı seçerdim. Taktik ve oyun okumada Blejia 1 gömlek üstte ama maalesef Ülkemizde başka bir futbol oynanıyor.

[alıntı yap]

noyan de souza - 21.05.2020 01:24

Eb tam alman kafasında
2-0 geride de olsa önde de olsa maç 0-0 imiş gibi oynatır

Bjelica sanki daha iyi taktisyen gibi geldi

Aslında Erol bulut derim ama bize gelen adama bir korkaklık geliyor lig sonuncusuna bile iki yada 3 on libero ile çıkıyorlar.

Defansın önüne iki defans daha koymayacak kim ise o gelsin.

Fenerbahçe´nin genlerine defansif çift ön libero sistemini işleyenin de devam ettirenin de Allah bin belasini versin

Bu korkak sistem yillarimizi yedi bitirdi.

O kadar çok defansif oyuncularla çıktık ki maçlara 2. Lig takimlari bile bize karşı özgüven kazandı.

[alıntı yap]

Ramo67 - 21.05.2020 03:07

Bu kıyaslama bana E.B.= A.Kocaman Bjelica= E.Yanalı tarif etti gibi geldi

[alıntı yap]

HuseyinAkçay - 21.05.2020 04:28

Bu kadroyla‚ gs bjk çöpleriyle ve bu hakemlerle klopp´u guardiola´yı getirsen yine şampiyon olamazsın. Bence Gustavo/Vedat ayarında en az 4-5 isim daha lazım o da malesef mümkün görünmüyor.

Takımın çok iyi değilse en azından çok iyi bir kalecin olmalı. Altay´ı volkan denen çuval´a göre beğeniyorum ama muslera gibi fark yaratabilecek birisi değil. Kısacası‚ işimiz zor.

Mesaj HuseyinAkçay tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

cosby - 21.05.2020 07:39

Ben hala şampiyonlukta hocanın kim olduğundan‚ nasıl oynattığından çok kadro kalitesinin ve dengesinin ön planda olduğunu düşünüyorum...

[alıntı yap]

Mulligan - 21.05.2020 09:48

Takimimiz icin cok önemli faktör daha var hoca secimiyle ilgili‚ ligde bize yapilan türkü ayak oyunlariyla ersun yanal misali psikolojisi düsüp pes etmeyecek‚ disiplini elden birakmayacak bi hoca lazim. Bu durumda erol buluta cok güvenemiyorum Sanki Emre ve bjelica olur gibi

[alıntı yap]

fb_cys_fb - 21.05.2020 10:17

Mesajı Gönderen: cosby:cLink:5357436
Ben hala şampiyonlukta hocanın kim olduğundan‚ nasıl oynattığından çok kadro kalitesinin ve dengesinin ön planda olduğunu düşünüyorum...

ikiside önemli hoca da ‚ kadroda. ve bizde hiçbir zaman ikisi aynı anda olmadı.

[alıntı yap]

CTS1907 - 21.05.2020 11:09

Bu kadroyla‚ gs bjk çöpleriyle ve bu hakemlerle klopp´u guardiola´yı getirsen yine şampiyon olamazsın. Bence Gustavo/Vedat ayarında en az 4-5 isim daha lazım o da malesef mümkün görünmüyor.

Takımın çok iyi değilse en azından çok iyi bir kalecin olmalı. Altay´ı volkan denen çuval´a göre beğeniyorum ama muslera gibi fark yaratabilecek birisi değil. Kısacası‚ işimiz zor.

O tür futbolcu alacak para yok‚ en fazla orta üst düzey 2 zorla 3 oyuncu alınabilecek gibi‚ bu nedenle İsmail Yüksek‚ Ferdi Kadıoğlu vb bir kaç oyuncu transfer edilecek‚ ilave olarak alt yapıdan en az 1-2 oyuncuyu adapte edecek‚ eldeki vasatlardan da en fazla verim alabilecek bir hoca profili ideal.
Ancak göz ardı edilmeyecek bir konu yıllardır‚ taratorun başı çektiği çeteleşmiş bir yerli hoca yapısı var ki‚
bu grup gol yemeyelim‚ aşağı yukarı aynı sistemi riskli maçlarda çift ön libero‚ defansif‚ kontra atak ile vasat gölcümüsünü şansa atacağı 1 golü yeterli bulan b‚r anlayışa sahip; Aykut‚ Abdullah‚ Bülent‚tarator‚ Okan‚ Hamza‚ Erol‚ Mehmet Özdilek‚ Rıza vs. Bunların içerisinde 1-2 şeyi farklı yapanlar bir-iki adım öne çıkmakta.‚ ancak Kapıkule´yi geçince sonuç yok. Arada süpriz yok da değil ancak onda da vasat üstü yabancı oyunculara bak.
Bu duruma bakınca Bjelica daha mantıklı ancak‚ şu çeteye bakınca Erol Bulut!

[alıntı yap]

cosby - 21.05.2020 11:19

Bir an önce hoca belli olmalı artık‚ transfer planlaması için yine geç kalacağız aksi taktirde...

[alıntı yap]

MDK - 21.05.2020 12:40

Şampiyon olmak isteniyorsa Hoca´dan önce lazım olanlar.

1 adet Kaleci
1 adet Sağ bek
1 adet Sol bek
1 adet Stoper
1 adet 8 numara
1 adet sağ açık (Kanat Forvet tarzı)
1 adet Forvet

Bunların hepsi direkt 11 oynayacak kapasitede olmalı.

Hiç bir şey bilmiyorsanız baltık ülkelerinden ciğersiz 7 adam alın. Hem ucuz hem disiplinli.

Yoksa o gelmiş bu gelmiş farketmez. Mevcut kadronun şampiyon olmasına imkan yok.

[alıntı yap]

1 / 3