Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Yazın bir kap su - Kışın bir parça yemek ..
30 / 32
  Armandez - 04.08.2017 21:58

Yeminle Fenerbahçe eziyetinden sonra son derece iyi gelen bir terapi bu.

[alıntı yap]

Cane Corso - 28.09.2017 03:13

Uluslararasi bir sorun‚ozellikle kopekler hem hizli uruyor hem daha masraflilar‚kesinlikle kisirlastirma yapilmali.Bu konuda cok kisiyle tartistim‚yok dogalarini bozmayin‚yok onlarda anneligi tatsin‚yok hayvanlari esaret altina almayalim diyenlerin agzina vurun kurekle.
Sahsen elimden geleni yapiyorum‚cevremi de harekete geciriyorum
KEsinlikle pet shoplardan kedi‚kopek alinmamali‚bu isin ticaretini yapanlara 1 kurus kazandirilmamali‚gerekirse hayvan beslemeyin ama bu tiplere para kazandirmayin lutfen‚sebeplerini biliyor herkes gerekirse acariz.
Uluslararasi bir sorun‚Amerikada durum daha kotu‚orda bazi barinaklarda bulunan hayvana belli sure icinde sahip cikan olmazsa ‚hayvan igneyle katlediliyor‚kopek alip 3 ay sonra 6 ay sonra sokaga atanlarin isleri‚o yuzden kopek kedi alacaklar cocuk yapar gibi dusunmeli.
Bir arkadasimin 23 tane sokak kopegi oldu uruguayda‚orda da ayni sorun‚kadin bakiyor diye gece getirip yavru kopekleri evinin onune atiyolar 6 ay once 17ydi simdi 23‚elimizden geleni yapiyoruz ama 23 kopek kolay degil‚kadin inegini‚domuzunu‚bilgisayarini satti hayvanlara yemek almak icin‚orda belediye kisrlastiriyor ama‚oyle bir avantajlari var.
Guzel baslik olmus tebrikler antu

[alıntı yap]

Cane Corso - 28.09.2017 03:26

Mesajı Gönderen: fcengiz:cLink:1634282

Amerika ve Avrupa´dakiler sevaplar icinde boguluyor olmalilar.
Cunku sokakta bir tane bile evcil hayvan gorulmesi/bulunulmasi halinde‚ onu derhal belediyenin barinagina alirlar.
Belli bir sure icinde sahibi ortaya cikmasa‚ gonullu bir aileye verilir‚ onlar cocugu gibi bakarlar hayvana.

Ulke olarak sevap kazanmak istiyorsak‚ bastan o hayvanlari sokaga salmamamiz gerekli.
Turkiye´de sokaklardaki hayvan rezilliginin ucuncu dunya ulkelerinde dahi olmadigini dusunuyorum.

Hocam Hollandada yok ama ingiltere/amerika gibi ulkelerde(belki norvecte ‚fransada filanda vardir)hayvanlari igneyle katlediyorlar‚belli bir sure sahip cikan olmazsa‚bunu herks bilmedigi icin oralarda cok insancil muamele yapiyor saniyorlar.
Yasadigim yeri ornek verirsek‚kimse kolay kolay sokaga kopegini atmaz‚alirken kirk kere dusunur kopek alan ‚gozu yemeyen almaz‚cok nadir durumlarda kopegi vermek zorunda kalirsa ya birini bulur ya barinaga verir‚burdaki barinaklarda hayvanlari zehirlemiyorlar.
Siz hayvan aktivistlerini anlamiyorsunuz‚bizim derdimiz herkes hayvan alsin buyutsun degil‚her sokakta 100 tane kedi kopek olsun da degil‚kopekler kediler seri halde uretilsinde degil‚benim bir cok bu islerle ugrasan‚100/200 kedi kopege yardim eden tandiigm var ‚hicbirinin cins kopegi yok‚hicbiri kopek uretmiyor‚sadece ortada kalan hayvanlara sahip cikiyorlar.
Yani kotu‚pis insanlarin arkasini topluyorlar.Devlet yasa cikarsin kopek uretimi‚kedi uretimi yasaklansin‚sokaktaki kedi kopeklerde kisirlastirilsin‚10 sene sonra kedi kopek kalmaz sokakta‚koca devlet yapamiyormu bunu‚sorunu cozmesi gereken devlet ama siz hincinizi hayvanlardan aliyorsunuz.

[alıntı yap]

fcengiz - 28.09.2017 04:10

Mesajı Gönderen: Cane Corso:cLink:1694733

Hocam Hollandada yok ama ingiltere/amerika gibi ulkelerde(belki norvecte ‚fransada filanda vardir)hayvanlari igneyle katlediyorlar‚belli bir sure sahip cikan olmazsa‚bunu herks bilmedigi icin oralarda cok insancil muamele yapiyor saniyorlar.
Yasadigim yeri ornek verirsek‚kimse kolay kolay sokaga kopegini atmaz‚alirken kirk kere dusunur kopek alan ‚gozu yemeyen almaz‚cok nadir durumlarda kopegi vermek zorunda kalirsa ya birini bulur ya barinaga verir‚burdaki barinaklarda hayvanlari zehirlemiyorlar.
Siz hayvan aktivistlerini anlamiyorsunuz‚bizim derdimiz herkes hayvan alsin buyutsun degil‚her sokakta 100 tane kedi kopek olsun da degil‚kopekler kediler seri halde uretilsinde degil‚benim bir cok bu islerle ugrasan‚100/200 kedi kopege yardim eden tandiigm var ‚hicbirinin cins kopegi yok‚hicbiri kopek uretmiyor‚sadece ortada kalan hayvanlara sahip cikiyorlar.
Yani kotu‚pis insanlarin arkasini topluyorlar.Devlet yasa cikarsin kopek uretimi‚kedi uretimi yasaklansin‚sokaktaki kedi kopeklerde kisirlastirilsin‚10 sene sonra kedi kopek kalmaz sokakta‚koca devlet yapamiyormu bunu‚sorunu cozmesi gereken devlet ama siz hincinizi hayvanlardan aliyorsunuz.

Hincimi hayvanlardan aldigim kanisina nasil vardin o mesajdan?
Benim meselem o kedi-kopekleri sokaga salan hayvanlarla ilgili. Bir insan hayvanlari cok seviyor ve sahipleniyorsa‚ o hayvanin hayatinin sonuna kadar bakmali‚ bakamiyorsa da ona yeni sahip bulmali. O hayvanlarin yeri sokak degil.

10 sene icinde sokaga yeni kedi-kopek salimi olmayacagini garanti edebiliyor musun?

[alıntı yap]

ElEmperador - 11.05.2018 19:57

Antu´nun en şık başlıklarından.
Elimden geldiğince özellikle kedilere sahip çıkarım.
Bu hayvanlar bir sevmeyi okşamayı bile anlarlar.
Yürüyüş yolumda bir tane Erenköy´de var beni görünce gelir‚ bir tane Dalyan Parkta. Gerçi orada kedi çok.
Sahil yolu iyidir‚ sahip çıkılır.

[alıntı yap]

Fenerlikral - 06.06.2018 15:44

Bu topici yokluğumda ayakta tutan kişilere sonsuz teşekkürler.....

[alıntı yap]

ElEmperador - 09.06.2018 12:44

Mesajı Gönderen: Fenerlikral:cLink:1705807
Bu topici yokluğumda ayakta tutan kişilere sonsuz teşekkürler.....

Biz de sana açtığın için.
Çok önemli başlıktı.

[alıntı yap]

Yakutski - 09.06.2018 12:51

Roma´da Vedat Milör´ün tavsiye ettiği bir lokantaya gittik. Yan masaya köpeğiyle bir aile geldi. Sipariş verdiler. Benim 50 euro olduğu için söylemediğim bir T-bone geldi. Adam Eti ufak parçalar halinde kesti. Sonra yere bıraktı. Köpek afiyetle yedi. Afiyet de olsun.

Bizim de köpeğimiz var adı Jo‚ Fransız Buldog. Evin çocuğu oldu. Sabahları ayakları burnumda uyanmak bile üzmüyor insanı. Jo´yu ve arkadaşlarını izlemek çok eğitici olabiliyor.

Öğrendiğim ilk şey; Doğru çevrede olmak. Oturduğum çevrede çok sayıda köpek sever var. Her yerde mama ve su kapları dolu. Temiz. Köpeklere iyi davranılıyor‚ başları okşanıyor.

İkinci şey; Karnının lezzetle doymasını istiyorsan sokak köpeği olmayacaksın. İnsanlar sokak köpeklerini beslese de kuru mama makarna veya en iyisi yemekle karıştırılmış ekmek veriyorlar. Bu da semtine göre değişiyor. Herkes evine 1 hayvan alsa iyi ama olamıyor.

üçüncü şey; iki üç numara biliyorsa köpekler daha çok seviliyor. Sevgi gösterirse sevgi görüyor.

Özetle

Hayatta doğru çevrede olmalı. Çevrendekilerin vizyonu veya çevrende iş yaptığın kişilerin iş hacmi kadar büyüyebilirsin. Çevrendeki insanların sevgisi kadar sevilirsin.

Alıntı Serkan Koç

[alıntı yap]

Djalosh - 10.06.2018 10:24

Hayvanlar Allahin sessiz kullaridir ne mutlu ki onlara sevecen davrananlara ‚ eskiden osmanli zamaninda kopeklere mama dagitan personel varmis ‚ simdi ise herkes bir personel elimizden geldigince bakalim ama tabii cok fazla hayvan var ozellikle kedi yinede insanimiz bilincli artik hef yerde su kaplari vs goruyorum

Ilaveten sadece kepi kopek degil kuslarida unutmayin meselea firindan eknek alirken ekmek kesme makinalarinda kirinti birikiyor bunlari bir torbaya alip sokak koselerine serpebiliriz hatta ondan karincalarda faydalaniyor

[alıntı yap]

Fenerlikral - 15.06.2018 11:43

Mesajı Gönderen: ElEmperador:cLink:1706167

Biz de sana açtığın için.
Çok önemli başlıktı.

Estafurullah abi saygılar.

Bu sıcaklarda hiçbirşey yapamasanız da 5 litrelik su alın. Makasla kesin gördüğünüz yere koyun. Kedi köpek su içer....

Mesaj Fenerlikral tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

30 / 32