Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Sigarayı bırakanlar yardımlaşma ve dayanışma Konusu
1 / 23
  shark21 - 26.03.2015 11:55

Bugün 3. gün destek olarak günde bir veya 2 tane 2 mg nikotin sakızı ve sınırsız sayıda topitop ve sakız kullanıyorum.

İnadına sigara içenlerin yanına gidip kendi kendimi motive ediyorum.

Şimdiden sigara kokusu rahatsızlık vermeye başladı.

Canım ciddi söylüyorum sigara istemiyor. Sakızın tesirimidir bilmiyorum.

son 9 senedir günde 1‚5 paket içiyorum 2006da askerde başlamıştım daha evvel hayatımda içtiğim sigara sayısı toplam 10 dalı geçmezdi.

Bırakmak isteyenler buraya.Haydi hep beraber...

[alıntı yap]

erkekantu - 26.03.2015 12:10

bilmem kaçıncı sigara bırakma konusu. Hepsi yok olup gitti.

başlama bi daha ‚ hem konu yaşasın hem kendin yaşa

[alıntı yap]

piiz_elma - 26.03.2015 12:44

sigarayı bırakıcam diyosan herşeyden önce kafa rahat olcak

alışkanlık bu en ufak bi sorunda‚ sinirlendiğinde elin sigaraya gidiyo

1‚5 yıl hiç içmedim tekrar başladım sigaraya gerek iş konusunda ki sıkıntılar gerek hayat şartları

bırakanlara Allah sabır versin...

[alıntı yap]

myfb - 26.03.2015 13:31

boşver abi yak bi cigara

[alıntı yap]

AlestA - 26.03.2015 13:38

Mesajı Gönderen: piiz_elma:cLink:1612156
sigarayı bırakıcam diyosan herşeyden önce kafa rahat olcak

alışkanlık bu en ufak bi sorunda‚ sinirlendiğinde elin sigaraya gidiyo

1‚5 yıl hiç içmedim tekrar başladım sigaraya gerek iş konusunda ki sıkıntılar gerek hayat şartları

bırakanlara Allah sabır versin...

İçmeyince daha rahat oluyorsun inan. Ben çok gergin oluyordum içerken. Ota b.ka sinirlenip atarlanıyordum bıraktığımdan beri daha rahatım.

[alıntı yap]

shark21 - 26.03.2015 13:56

Mesajı Gönderen: erkekantu:cLink:1612155
bilmem kaçıncı sigara bırakma konusu. Hepsi yok olup gitti.

başlama bi daha ‚ hem konu yaşasın hem kendin yaşa

onun için açtım hergün uplayacağım. Serbest kürsü ahalisi hergün bu konuyu görecek

[alıntı yap]

shark21 - 26.03.2015 13:56

Not düşelim : Bugün 3. gün ...

[alıntı yap]

Hakan Kaplan - 26.03.2015 14:06

Ben günde bir paket sigara içerdim. 13 yaşımda başlamıştım sanırım. Günde bir paket seviyesine çıkmam 1-2 ayımı almıştır en çok.

2004 yılında bir gün dolu paketimi sıkıp attım çöpe‚ çıkarıp çakmağı da fırlattım gitti. Bir daha da ağzıma sürmedim.

Sigarayı bıraktıktan 3 yıl sonra 29 yaşımdayken kalp krizi geçirdim. Ölümden döndüm. Doktor bu yaşta ana damarının %100´ünü tıkamayı nasıl başardın dedi. Alkol dedim... yok dedi‚ stres dedim... hadi oradan dedi‚ sigara dedim... belli dedi.

Hepinizin sigarayı bırakmak için en az 1 nedeniniz var. Benim o dönemlerde sağlığım etkilenmeye başlamıştı ve nedenim buydu. Bırakmam bile kurtaramadı tam 3 yıl sonra vurdu lanet. Şimdi başka nedenlerim de var. Kızım var‚ karım var. Sigara içmek benim için büyük lüks birader...

Sakız çiğne‚ lolipop ye‚ çerez ye bunlara lafım yok ama asıl bırakma nedeniniz kendi sağlığınızın ya da etrafındaki insanların sizden sonra neler yaşayabileceğini düşünmeniz olsun...

Ben sigara için çocuğumun babasız büyüme riskini göze alamam. Belki bir şey olmaz ama böyle bir risk varken çocuğum için binde bir ihtimalli olsa bile o riski almam...

[alıntı yap]

shark21 - 26.03.2015 14:18

Mesajı Gönderen: Hakan Kaplan:cLink:1612167
Ben günde bir paket sigara içerdim. 13 yaşımda başlamıştım sanırım. Günde bir paket seviyesine çıkmam 1-2 ayımı almıştır en çok.

2004 yılında bir gün dolu paketimi sıkıp attım çöpe‚ çıkarıp çakmağı da fırlattım gitti. Bir daha da ağzıma sürmedim.

Sigarayı bıraktıktan 3 yıl sonra 29 yaşımdayken kalp krizi geçirdim. Ölümden döndüm. Doktor bu yaşta ana damarının %100´ünü tıkamayı nasıl başardın dedi. Alkol dedim... yok dedi‚ stres dedim... hadi oradan dedi‚ sigara dedim... belli dedi.

Hepinizin sigarayı bırakmak için en az 1 nedeniniz var. Benim o dönemlerde sağlığım etkilenmeye başlamıştı ve nedenim buydu. Bırakmam bile kurtaramadı tam 3 yıl sonra vurdu lanet. Şimdi başka nedenlerim de var. Kızım var‚ karım var. Sigara içmek benim için büyük lüks birader...

Sakız çiğne‚ lolipop ye‚ çerez ye bunlara lafım yok ama asıl bırakma nedeniniz kendi sağlığınızın ya da etrafındaki insanların sizden sonra neler yaşayabileceğini düşünmeniz olsun...

Ben sigara için çocuğumun babasız büyüme riskini göze alamam. Belki bir şey olmaz ama böyle bir risk varken çocuğum için binde bir ihtimalli olsa bile o riski almam...

işte destekleyici ve ilham verici bir örnek

geçmiş olsun. Allah bırakmanın devamını nasip etsin diyelim...

[alıntı yap]

YigidoMK - 26.03.2015 14:37

Bu sigara tiryakiliğinin de hormonu varmış. Ben ortaokuldan beri tek tük içerim.. Okuldan kaçtıkça bi den cigara alırdık büfeden falan.. Halen öyle tek tük. Bir türlü alışmadım ama. Tadı mı güzel‚ kafası mı güzel nedir bağımlı yapan anlamadım. İçtim mi elim ayağım titriyo zaten. Hayret...

[alıntı yap]

1 / 23