Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Sigarayı bırakanlar yardımlaşma ve dayanışma Konusu
18 / 23
  Yolların_Sonu - 04.01.2019 23:27

Mesajı Gönderen: shark21:cLink:1722563

adamın yaylası var

Var ama

Attım özelden

[alıntı yap]

yyildirayy - 08.01.2019 16:52

28 yıl içtim‚ bırakalı 2 yıl 11 ay olmuş

[alıntı yap]

ElEmperador - 08.01.2019 16:58

Mesajı Gönderen: Yolların_Sonu:cLink:1722518
Ben memleketine ve doğaya aşık bir adamım ‚

Her sene yaylaya çıkarım

Sigara içtiğim zamanlarda şöyle derdim‚ Ulan bir çam ağacının gölgesine oturup sigara tüttürmedikten‚ semaverde demlediğim çayımdan bir yudum almadıktan sonra yaylaya gelmenin ne anlamı var ...

çok gerizekalıymışım yahu ‚ tamamen kendimi kandırıp sigaray bahane arıyormuşum

Sigarasız hayat da gayet güzel ‚

Bu yaz yayladaydım dere tepe nefes nefese kalmadan dolaştım gezdim...

Dünya varmış :)

Odada rakı içilmez mi?

[alıntı yap]

Yolların_Sonu - 08.01.2019 17:28

Mesajı Gönderen: ElEmperador:cLink:1722748

Odada rakı içilmez mi?

Abi odada rakı içmek ile Bir çeşme başında çam ağacının gölgesinde rakı içmek aynı tadı vermez diye düşünüyorum...

Gerçi ben alkol kullanmıyorum ama bir bilene sormak lazım...

Rakı kültürüm yok gibi birşey

[alıntı yap]

TurkMenoglu - 09.01.2019 14:16

26 yil ictikten sonra son sigarami 4 ocak aksam saat 19.00 da ictim. O saatten bu zamana kadar icmedim ama kendimi cok zorluyorum. Kendimi bir tuhaf hissediyorum. Isyerinde arkadasa gidip de sigara istememek icin kendimi zor tutuyorum.

Az once yemek yedim. Her yemek sonrasi bi sigara yakardim. Simdi boslukta gibiyim.

Bu duygulardan kurtulmam icin tavsiyesi olan? Sakiz‚ badem ‚ leblebi gibi cozumler el altinda duruyor..

[alıntı yap]

johann - 09.01.2019 14:22

Hızlı adımlarla yürüyüş yapın darlandıkça.

[alıntı yap]

shark21 - 09.01.2019 16:05

Mesajı Gönderen: TurkMenoglu:cLink:1722776
26 yil ictikten sonra son sigarami 4 ocak aksam saat 19.00 da ictim. O saatten bu zamana kadar icmedim ama kendimi cok zorluyorum. Kendimi bir tuhaf hissediyorum. Isyerinde arkadasa gidip de sigara istememek icin kendimi zor tutuyorum.

Az once yemek yedim. Her yemek sonrasi bi sigara yakardim. Simdi boslukta gibiyim.

Bu duygulardan kurtulmam icin tavsiyesi olan? Sakiz‚ badem ‚ leblebi gibi cozumler el altinda duruyor..

9. Günüm 2019da hiç içmedim arada kalkıp ofiste turluyor diğer departmanlardaki arkadaşlarla alakalı alakasız işle ilgili konuşuyorum. Olmadı maç siyasete giriyorum. Sabah çok sıkıntılıydı şimdi nisbeten daha iyiyim.

[alıntı yap]

shark21 - 09.01.2019 16:07

Elektrik süpürgesi gibi koca bankada kimin masasında yiyecek görürsem içeriye hüplüyorum. 30 kilo verdim 1 sene evvel bu gidişle 50 kilo alacağım.

[alıntı yap]

Milla Jovovich - 09.01.2019 19:22

Mesajı Gönderen: TurkMenoglu:cLink:1722776

Yakın zamanda bıraktım ben hocam 13 ay oldu.

İlk başlarda zorlanacaksın. Elim ayağım bir garip oluyordu. İçim darlanıyordu.

Ben sodanın çok faydasını gördüm. Yemekten sonra balkonda içiyorsanız sigarayı gene gidin oraya. Soda iyi kilo aldırmaz. Çok darlanınca derin nefes alın. Ritüelleri unutmak kolay değil öyle yemekten sonra çaydan sonra gelen boşluk hissi hemen geçmiyor.

1 ay olunca tabii ara ara çok fena canın çekecek direnciniz artacak
3 ay olunca ya bıraktım galiba bir tane içsem birşey olmaz iç sesi ara ara yoklayacak (sakın)
6 ay olunca çoğu şeyi unutacaksınız. Yürürken telefonla çayla hangi zamanlarda içiyorsanız artık. Ara ara anlık istek gelecek.
12 ay olduğunda şuan o durumdayım üzüldüğüm sevindiğim yoğun duygu=sigara durumlarında bile rahatlıkla baş ediyorum.

Buradan sonra içersem enayiliğime içerim. Fiziksel olarak sıkıntı yok artık. Tamamen bıraktım o bir sigaradan birşey olmaz enayiliğine kanmadıkça.

[alıntı yap]

TurkMenoglu - 10.01.2019 10:25

Mesajı Gönderen: Milla Jovovich:cLink:1722790

Yakın zamanda bıraktım ben hocam 13 ay oldu.

İlk başlarda zorlanacaksın. Elim ayağım bir garip oluyordu. İçim darlanıyordu.

Ben sodanın çok faydasını gördüm. Yemekten sonra balkonda içiyorsanız sigarayı gene gidin oraya. Soda iyi kilo aldırmaz. Çok darlanınca derin nefes alın. Ritüelleri unutmak kolay değil öyle yemekten sonra çaydan sonra gelen boşluk hissi hemen geçmiyor.

1 ay olunca tabii ara ara çok fena canın çekecek direnciniz artacak
3 ay olunca ya bıraktım galiba bir tane içsem birşey olmaz iç sesi ara ara yoklayacak (sakın)
6 ay olunca çoğu şeyi unutacaksınız. Yürürken telefonla çayla hangi zamanlarda içiyorsanız artık. Ara ara anlık istek gelecek.
12 ay olduğunda şuan o durumdayım üzüldüğüm sevindiğim yoğun duygu=sigara durumlarında bile rahatlıkla baş ediyorum.

Buradan sonra içersem enayiliğime içerim. Fiziksel olarak sıkıntı yok artık. Tamamen bıraktım o bir sigaradan birşey olmaz enayiliğine kanmadıkça.

Tavsiyelerin icin sagol. Hala sabrediyorum icmemek icin.
Irademin guclu olup olmadigini cumartesi aksami test etme imkanim olacak. Yigenimin esi de sigara kullaniyor. Eger o aksami sigara icmeden atlatip gecirebilirsem ‚ kendim bu birakma isini basarabilecegime daha cok ikna olacagim.

[alıntı yap]

18 / 23