Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Sigarayı bırakanlar yardımlaşma ve dayanışma Konusu
19 / 23
  Milla Jovovich - 10.01.2019 10:38

Mesajı Gönderen: TurkMenoglu:cLink:1722817

Tavsiyelerin icin sagol. Hala sabrediyorum icmemek icin.
Irademin guclu olup olmadigini cumartesi aksami test etme imkanim olacak. Yigenimin esi de sigara kullaniyor. Eger o aksami sigara icmeden atlatip gecirebilirsem ‚ kendim bu birakma isini basarabilecegime daha cok ikna olacagim.

İlk zamanlarda daha çok sigara içenlerin arasına karışmanız belki daha iyi olur hocam. Benim kardeşim sigara kullanır onunla dışarı çıkıp bir yere oturduğumuzda veya arkadaşlarımla herkes içiyor daha iyi oluyor.

Sigara içen sana ya bıraktın mı şimdi şu güzellik içilmez mi ? Hele bir ay bi bırak ondan sonra bıraktım de !?!!? Şimdi versem bir tane içmez misin ? Yakın olduğun samimi biriyse hafif sigara dumanını üfleyebilir üzerine ne yani canın çekmiyor mu ? gibi laflara ne kadar erken maruz kalırsan o kadar direnç eşiğin artar.

Bırakmanı istemiyorlar başarısız olmanı bekliyorlar ki sigara bırakılmaz düşüncesine sığınsınlar kendi rahatları bozulmasın. Bırakan olunca sigara içen herkes bir tedirgin olur.

[alıntı yap]

shark21 - 10.01.2019 10:52

Mesajı Gönderen: TurkMenoglu:cLink:1722817

Tavsiyelerin icin sagol. Hala sabrediyorum icmemek icin.
Irademin guclu olup olmadigini cumartesi aksami test etme imkanim olacak. Yigenimin esi de sigara kullaniyor. Eger o aksami sigara icmeden atlatip gecirebilirsem ‚ kendim bu birakma isini basarabilecegime daha cok ikna olacagim.

Sigara içmen için hiçbir sebep yok. 10. Gündeyim çok şükür devammmmm

[alıntı yap]

Fenerliahu - 10.01.2019 13:42

Mesajı Gönderen: shark21:cLink:1722820

Sigara içmen için hiçbir sebep yok. 10. Gündeyim çok şükür devammmmm

[alıntı yap]

shark21 - 10.01.2019 14:18

Mesajı Gönderen: Fenerliahu:cLink:1722829

Aha sigara içmek için bi sebep

[alıntı yap]

ElEmperador - 10.01.2019 14:27

Mesajı Gönderen: shark21:cLink:1722831

Aha sigara içmek için bi sebep

Sen daha evvel de birakmamis miydin ?

[alıntı yap]

shark21 - 10.01.2019 14:48

Mesajı Gönderen: ElEmperador:cLink:1722833

Sen daha evvel de birakmamis miydin ?

Sonra yine başladım. Arada 3 6 aylık bırakmalarım var benim. 12 senedir içiciyim 3 senesi içmeye arayla geçmiştir.

[alıntı yap]

Yolların_Sonu - 10.01.2019 16:43

Mesajı Gönderen: shark21:cLink:1722835

12 senedir içiciyim 3 senesi içmeye arayla geçmiştir.

[alıntı yap]

Lebowski - 11.01.2019 09:02

[alıntı yap]

TurkMenoglu - 14.01.2019 10:38

Mesajı Gönderen: Milla Jovovich:cLink:1722819

İlk zamanlarda daha çok sigara içenlerin arasına karışmanız belki daha iyi olur hocam. Benim kardeşim sigara kullanır onunla dışarı çıkıp bir yere oturduğumuzda veya arkadaşlarımla herkes içiyor daha iyi oluyor.

Sigara içen sana ya bıraktın mı şimdi şu güzellik içilmez mi ? Hele bir ay bi bırak ondan sonra bıraktım de !?!!? Şimdi versem bir tane içmez misin ? Yakın olduğun samimi biriyse hafif sigara dumanını üfleyebilir üzerine ne yani canın çekmiyor mu ? gibi laflara ne kadar erken maruz kalırsan o kadar direnç eşiğin artar.

Bırakmanı istemiyorlar başarısız olmanı bekliyorlar ki sigara bırakılmaz düşüncesine sığınsınlar kendi rahatları bozulmasın. Bırakan olunca sigara içen herkes bir tedirgin olur.

Elhamdulillah cumartesi aksamini basari ile atlattim. Misafirim sigara icmek icin balkona ciktiginda ben de yaninda durdum. Sigara teklifini geri cevirdim.. Sonra kendi kendime dedim ki "galiba bu sefer olacak."

Bugun 11. günüm.. Insallah tamamen kurtulurum bu aliskanliktan.

[alıntı yap]

shark21 - 14.01.2019 10:58

Mesajı Gönderen: TurkMenoglu:cLink:1723058

Elhamdulillah cumartesi aksamini basari ile atlattim. Misafirim sigara icmek icin balkona ciktiginda ben de yaninda durdum. Sigara teklifini geri cevirdim.. Sonra kendi kendime dedim ki "galiba bu sefer olacak."

Bugun 11. günüm.. Insallah tamamen kurtulurum bu aliskanliktan.

[alıntı yap]

19 / 23