Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Dolar kaldırdı geliyor
320 / 329
  PorscheCaymanGTS - 09.04.2020 00:57

Çok normal, bu kafa ile gram altın 5.000tl bile olur. Gık diyen bile yok nede olsa...

[alıntı yap]

Hakan_Turan - 13.04.2020 16:15

[alıntı yap]

Gürkan - 14.04.2020 12:53

Gram altında 400 TL´yi göreceğiz sanırım..

[alıntı yap]

PorscheCaymanGTS - 14.04.2020 14:22

Benim anladığım kadarı ile, gram altın 5.000tl olsa bile vatandaş için sorun değil. Bir ekmek 50tl olsa, oda problem değil. Al gülüm ver gülüm, alan memnun satan memnun. Anlamak istediğim bu vatandaş nasıl ödüyor bu benzin fiyatını, bu altın fiyatlarını. Kredi falan yazmayın, kredi bir alırsın, iki alırsın. Sonra tepe takla gidersin. Açıklayan bir renktaş olursa sevinirim. Kendi açısı olsa bile yeterli. Herkes araba kullanıyor, düğün yapanlar var vs. Demek istediğim kısaca “demek bir yol var”, o yolu merak ediyorum.

[alıntı yap]

Armandez - 14.04.2020 14:33

Mesajı Gönderen: Armandez:cLink:1741658
Biraz kendimce projeksiyon yapayım Türkiye için.

1. Tarım kıymetlenecek. Ekilmeyen tarlalar tekrar üretime girecek.
2. Tersine göç ciddi bir hale gelecek. Entel işi olmaktan çıkıp halka yayılacak.
3. Dolar ciddi anlamda değer kaybedecek. (şu aşamada kimin Dolara neden ihtiyacı var sizce? Dolar spekülatif amaç hariç hangi nedenle artar bir ihtiyaç yoksa?)
4. Ekonomiyi canlandırma adına bazı beklenmedik ve hızlandırılmış önlemler göreceğiz. (Örneğin fosil yakıtlı araçların kısa vadede yasaklanıp elektrikli araçlara dönülmesi ile tüketimin hızlandırılması)
5. Lüks sayılabilecek yaşamdan belirli oranlarda vazgeçilecek. (Dışarıda yemek yemeler‚ evlerin gereğinden fazla ısıtılması‚ büyük evler‚ çok çocuk sahibi olmak vs vs vs.)

Aklıma geldikçe eklerim...

Dolar için biraz erken öttüm galiba.
Elbette böylesi öngörülemeyen ve önü de görülemeyen krizlerde ilk akla gelen "nakitte kal" çaresidir.
Dolar da burada en hızlı mala dönüşebilen‚ en genel geçerli ve Dünyanın şanssızlığı olarak en fevri (ama akılsız) lidere sahip ülkenin parası olduğundan ve üstüne üstlük de tek rakibi olan Euro´nun kavgalı gürültülü ve geleceği de belirsiz bir topluluğun parası olmasından nakitte kalmanın nakit bölümünü oluşturdu.
İyi de nereye kadar?
Bu kadar kötü idare edilen bir sürecin tam göbeğindeki Dolar ABD de bulunan sadece akıllı üst akılların gayreti ile tüm Dünyada egemen kalabilir mi?

Sorular‚ sorular‚ sorular...
Bir sürü lüzumsuz da cevaplar.

Dün Bloomberg´de üstüne üstlük daha önceden de severek izlediğim (Işık Ökte bey başta) ekonomist ve yatırım uzmanları hala Borsa oraya gider‚ buraya döner hesabı içinde.
Bana kalırsa da hızlı eylem planı açıklanmaz ve birileri de açlıktan öleceğimize coronadan ölelim demezse Borsa dediğiniz güzel bir hikaye olur sadece.

Biliyorum oldukça vicdansız bir yaklaşımım var benim bu işe.
Hem canla başla çalışan sağlık dünyamız açısından‚ hem özellikle de belirli risk grupları açısından ciddi sorunlar öneriyorum.
İki hafta mı bekleyeceksiniz tamam bekleyin ama sonra açın kapıları. Dileyen sosyal mesafe kapsamında yaşasın dileyen sarmaş dolaş.

Ancak unutulmamalı ki bu iş böyle bir kaç ay daha giderse elimize bırakılan pimi çekilmiş bomba kıvamındaki hırsız‚ uğursuz ordusu‚ ne oldukları‚ ne olacakları‚ kim oldukları belirsiz Suriyeli‚ Afgan ve maalesef bizim ahlak anlayışımız ile ilgileri sıfır olan eski Rusya artığı Türk orijinli ülke vatandaşları başımıza büyük bela olacaklar.
Sanmayın ki Türk polisi haklarından gelir.
Daha ilk sokağa çıkma yasağı olan günde eczaneye gidebilmek için izin almaya çalışan vatandaşların telefonlarına yarım saat açan olmadı polis hatlarında.

[alıntı yap]

Hakan_Turan - 15.04.2020 15:55

Mesajı Gönderen: Gürkan:cLink:1742419
Gram altında 400 TL´yi göreceğiz sanırım..

[alıntı yap]

Jimmer Fredette - 15.04.2020 23:36

Mesajı Gönderen: Jimmer Fredette:cLink:1724533

5.32 civarında aldık önceden bakalım ne olacak.

An itibariyle 6.90‚ sabır ve sonuç. Daha yükselir bu‚ kaldırdı bir kere abisi.

Mesaj Jimmer Fredette tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

Deatus - 16.04.2020 23:39

Mesajı Gönderen: Jimmer Fredette:cLink:1742480

An itibariyle 6.90‚ sabır ve sonuç. Daha yükselir bu‚ kaldırdı bir kere abisi.

Mesaj Jimmer Fredette tarafından düzenlenmiştir...

tam 24 saat önce yazmışsın
şu an 6.95

----------------------------------------------------

ama yetkililer çok mutludurlar çünkü imdatlarına corona yetişti.
hızır gibi corona yetişti artık ekonomiyi batırmalarına bahane aramak zorunda kalmayacaklar.

gerçi ne deseler inanan var‚ yine bulurlardı bir şeyler. uzaylılar yaptı felan derlerdi.. ne olacak ki..

[alıntı yap]

Yolcum - 17.04.2020 08:39

Prof.Dr.Burak ARZOVA
http://twitter.com/arzovaone/status/1250924496044920832

USD/TRY Performansı - 17.04.2020

1 Hafta: + % 3‚85

1 Ay : + % 7‚80

3 Ay : + % 18‚39

YTD : + % 16‚52

1 Yıl : + % 20‚17

3 Yıl : + % 85‚54

5 Yıl : + % 158‚84

Kaynak: http://Teletrader.com

Mesaj Yolcum tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

Hakan_Turan - 19.04.2020 10:52

[SPOILER] https://forum.donanimhaber.com/dolar-6-90-euro-7-50-g-altin-380-16-nisan--121573265-3901

takip ve yorum yapmak isteyeni burayada bekleriz [/SPOILER]

[alıntı yap]

320 / 329