Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Dolar kaldırdı geliyor
360 / 378
  Isis - 30.03.2021 12:41

bu arada ben kaçırmışım‚ çin dışişleri bakanı geldi ama bir de katar dışişleri bakanı gelmiş o dönemde.
kesin keskin bir düşüş yaşatacaklr bi noktada...kim bilir ne planı var.
atıyorum x kişiyi maliye ve hazine bakanı yapıp basacaklar parayı‚ sonra a bakın piyasa güven duyuyor mesajı falan verecekler.

böyle saçma sapan senaryolar tilkiler dönüyor aklımda.

[alıntı yap]

Fenerlikral - 30.03.2021 17:31

Mesajı Gönderen: rdvankarluk:cLink:1753085
bildiğin devalüasyon oluyor ülkede‚ kimseden çıt yok

bir değil‚ iki değil kaç kere hem de...

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonomi/tusiaddan-hukumete-ekonomi-elestirisi-6343084/

[alıntı yap]

Yolcum - 30.03.2021 21:47

Dolar aslında 1 lira‚ ama yatay çektikleri için 8.40 gibi görünüyor! ( Aysun Kayacı )

[alıntı yap]

Onur - 31.03.2021 12:42

Mesajı Gönderen: Isis:cLink:1753081
işin iğrendirici taraflarından bir tanesi türlü katakulli ile yarattıkları zararlı ama zengin ve imtiyazlı bir kesim var ülkede. pudraşekerispor mesela küçük bir örneği...alayının parası dövizde.
oturdukları yerden daha çok gayrimenkul alıyor‚ daha çok araba alıyor‚ daha çok güç sahibi oluyorlar.

30 milyon dolarlık çin yatırımı ne demek? sizi işçi olarak sömüreceğiz demek.
1 tane örnek yok ki çinlilerin gidip de kalkındırdıkları durum olsun‚ almanların yaptığı gibi.
çin girer‚ çıkar‚ parsayı toplar‚ höt möt diyemezsin.

almanların vw yatırımını kaçırmak büyük iş gerçekten...oradaki yatırım miktarını bir düşünün.

gerçi çin hayvan gibi geliyor. dümdüz edecekler 10 yıla ortalığı (bu arada xiaomi tartı aldım çok tatlı) muhtemelen...ama iran ve türkiye üzerinde çin tahakkümü artarsa avrupa da abd de kaybeder; biz de pek çıkar sahibi çıkmayız bu işten.

gidişat bunu gösteiryor.

dövizin çok arttığı yok aslında.
tl aşırı değer kaybediyor.
reel efektif döviz kuruna baktığınızda 60larda sürünüyoruz.

çok can sıkıcı bir durum.

Tek tercümesi bu adamlar bizi köle standartlarında ucuz iş gücü olarak kullanmaktan başka çare görmüyorlar.
kötüleşen durum‚ istikrar aşkını doğurur‚ korkutur insanları değişim için.

ancak çok çaresizlik anına kadar idare ettirir ve de bu korku aracılığıyla seçim kazandırabilir.

bu arada arada bi ucuz iş gücünden faydalanacak yabancı yatırımlar gelir belki.

böyle bir plan varsa yazıklar olsun ya

Mesaj Isis tarafından düzenlenmiştir...

maalesef durum tam da bu.

çin´in devasa (!) yatırımlarının yeni durağı biz olacağız galiba. çünkü çevremizde neredeyse el atmadıkları ülke kalmadı. çin geldiği zaman öyle yabancı yatırımcı olarak gelmiyor. bunun adı konmasa da köle pazarı. ekonominin şu durumunda para gelecek hiçbir teklife yok denemez haldeyiz zaten.

başımızda da dış politika üstadı bir akıl var. kullanamadığı hava savunma sistemine milyar dolarlar döküp parasını ödediği f35´lerden de olan‚ hiçbir şey elde edemediği gibi herkesle arayı açan bir akıl. şimdi darbeci‚ lanetli dedikleri sisi ile müzakere ediyoruz diyerek bayram havası estiren bir akıl.

[alıntı yap]

Isis - 31.03.2021 14:21

Bakın haberi çıktı. Demiştim Çin´den para girişi bekliyorum diye.

http://t24.com.tr/haber/ziraat-bankasi- cin-den-400-milyon-dolarlik-kredi-aldi‚942666

Ziraat Bankası‚ Çin Exim Bank´tan 400 milyon dolarlık kredi temin ettiğini duyurdu

Ziraat Bankası´ndan Kamuyu Aydınlatma Platformu´na (KAP) yapılan açıklamada‚ Çin Exim Bank (The Export Import Bank of China) ile imzaladığı anlaşmayla 400 Milyon dolar tutarında uygun maliyetli kredi alındığı belirtildi.

emin olun bir takım imtiyazlar‚ kolaylıklar‚ tavizler karşılığı oldu bu.
benim tahminim kanal istanbul.

bakalım‚ göreceğiz.

katardan da bir şey bekliyorum bu dönemde.

[alıntı yap]

BaY-FB - 31.03.2021 14:28

Dolar artiyor ekonomi kotü işsizlik rekor seviyede aşı yok salgın büyüyor

Ne yapmak lazim? Atatürk´ü silelim‚ kanalistanbulu baslatalım‚ kongre yapalım.Yalansa yalan diyin yandaş renkdaşlar

[alıntı yap]

BahadirFB - 31.03.2021 18:22

Cinin girdigi hic bi yerden hayir cikmaz‚ hic bi fayda saglayamazsin‚ cin yatirmini yapar‚ vatandasi somurur‚ karini da kendi toplar‚ zerre koklatmaz‚ bunu Huawei ile calisanlar bilir‚ adamlar bir tane vidanin hesabini yapiyor...

[alıntı yap]

alkiza06 - 28.05.2021 15:52

Kıskananlar çatlasın.Dolarla maaş alanlar yaşadı.

Kur 8.61

[alıntı yap]

BaY-FB - 29.05.2021 12:34

Gecen gun bir video izledim.Adam avrupada 1 günlük maaşı ile etini sütünu meyvesini çikolatasini aliyor benzini dolduruyor falan.Biz bir aylık maaşla bunları yapamıyoruz.

[alıntı yap]

PorscheCaymanGTS - 29.05.2021 20:03

Mesajı Gönderen: BaY-FB

Gecen gun bir video izledim.Adam avrupada 1 günlük maaşı ile etini sütünu meyvesini çikolatasini aliyor benzini dolduruyor falan.Biz bir aylık maaşla bunları yapamıyoruz.

Yazdıkların korkunç. Türkiye için konuşamam, ama Avrupada bir günlük maaş ile yazdıklarının hepsi yapılabiliyor, hemde çok rahat.

[alıntı yap]

360 / 378