Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Dolar kaldırdı geliyor
375 / 389
  PorscheCaymanGTS - 23.11.2021 20:53

Mesajı Gönderen: 66YozgatFB

Bir kere bu avrupa´da yasayan gurbetciler oy kullanmayacak abi. Yasak getirilmeli bi sekilde. Allah inandirsin ben bir defa bile oy kullanmadim. Türkiye´de yasayan insanlarin kaderiyle oynamak istemem.

Peki sizce nasil düsebilir bu? Yada normale dönmesi icin ne yapilmali? Cidden bilmedigim icin soruyorum

Tam tersini düşünüyorum Yozgat, çünkü: - Türkiyede yaşayan seçmen, Avrupaya bakarak çok daha fazla - Bu gelinen noktadan Avrupalı gurbetçiler sorumlu OLAMAZ! (biz 100de kaç etki ediyoruz ALLAH aşkına?) - Tam tersi Avrupalı oy kullanmalı, belki etki edilir bu yaşanılanlara - Bu algı (Avrupalı seçmen…) Türkiyeye zarar veriyor - Ben sadece şikayet görüyor/ okuyorum, durumu değiştirmek isteyen göremiyorum maalesef (al gülüm ver gülüm durumu yaşanıyor, bunu defalarca yazdım) Ben bu konu hakkında yazdığım bir yazı yüzünden uzun süre ceza yedim. O yüzden bu işlere girmeden diyebileceğim yek şey: Her koyun kendi bacağından asılır! Selametle…

[alıntı yap]

RUBİNHO - 23.11.2021 21:17

Mesajı Gönderen: casuscan1:cLink:1773277
AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ‚ millet için önceliğin vatan olduğunu‚ gerekirse ayda 2 kilo et yemek yerine yarım kilo yiyeceklerini söyledi.

buna oy verip meclise yollayan tipler‚otoyol ve köprülere ekmek banıp yiyebilir artık..gerçi et falan demiş ama o artık zor..
referandum ve cb seçimlerindeki sonucu görünce bu ülke dibi görmeden akıllanmayacak anlaşılan diye düşünmüştüm‚onlar ise sosyal medyada koyduk mu paylaşımları yapıyordu..sayelerinde ülke batıyor malesef..

Mesaj RUBİNHO tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

axe1907_Fb - 23.11.2021 22:03

ülkenin içinden gecti beyabiler

[alıntı yap]

SerdarFB - 23.11.2021 22:41

yetmez ama evetçiler‚ eserinizle gurur duyun.
her alanda bitirdiniz ülkeyi...

[alıntı yap]

kediavcısı1907 - 23.11.2021 22:58

allah hepsinin belasını versin

[alıntı yap]

xxxFB1907xxx - 24.11.2021 09:20

yazık.
TL freni boşalmış kamyon gibi

[alıntı yap]

BaY-FB - 24.11.2021 10:26

5 milyonluk arabaya biniyor‚ 30 milyonluk evine gidiyor‚ 3 milyonluk RM saatini çıkarıyor‚ Banka hesaplarına girip 4-5 ayrı yerden bağlanan kaymak maaşlarına ve bol sıfırlı dolarlarına bakıyor‚ 25 bin liralık telefonunu eline alıp sosyal medya hesaplarına "Gerekirse soğan ekmek yeriz dış güçlere boyun eğmeyiz" diye yazıyor

Bizim milletimizde harbi lan ameriqa bizi kıskanıyor alamanya bize duşman huloog diye kendini avutuyor

[alıntı yap]

Yolların_Sonu - 24.11.2021 11:16

2001 Krizi için Rahmetli Ecevite olmadık hakaretleri eden aşağılık adamlar bugün yaşanan kriz için Devlete ekonomik saldırı ‚ dış güçler vs vs diye utanmadan millet ile alay ediyorlar...

Yeryüzünde bu siyasal islamcılar kadar alçak ve aşağılık başka bir güruh yoktur..

ama bunlara oy verenlere çok güzel oluyor ‚ beter olsunlar ‚ Gram üzülmüyorum...

Kuru soğana muhtaç olsunlar...sefaleti yaşasınlar...

Ekonomik olarak durumu çok daha iyi olan bir sürü insan ekonomik olarak çok daha kötü durumdaki yüzbinlerce insana bu Akp denen çıkar organizasyonunun onları sömürdüğünü anlatıyor ‚ isteseler akp saflarına geçip kral gibi yaşayacak insanlar bunu yapmayıp onurlu şekilde bu talan düzenini halka millete anlatmaya çalışıyorlar ‚ ama anlatmaya çalıştıkları insanlar onlara Vatan haini diyor...

Aklıma Merhum Sinan Cemgil in annesinin oğlunun cenazesini telim almaya gittiği zaman etrafındaki köylülere yaptığı konuşma geliyor‚ Aynen içinde bulunduğumuz duruma benziyor...

"Bu oğlum Sinan... Bunlar da onun arkadaşları (Kadir ve Alpaslan)‚ kardeşleri.... onlar da oğullarım... Bu çocuklar‚ bu oğullar; bu ülkeyi‚ halkı‚ sizleri sevdiler. Başka bir istekleri yoktu. Her biri birer dehaydı. Her biri üstün zekalı birer güzel insandı. Dileselerdi‚ düzenin adamları olsalardı‚ şimdi burada cansız yatmazlardı. Birer milyoner olurlardı. Ama onlar‚ halkı‚ sizleri sevdiler. Sizin sorunlarınızı omuzladılar. Size yalan söylüyorlar. Onlar eşkıya değildi."

Mesaj Yolların_Sonu tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

Eyetouch - 24.11.2021 11:56

sosyal medyada provokatörler türedi şimdi. sokağa eyleme davet ediyorlar insanları. umarım insanlar galeyana gelmez yoksa bunun nasıl sonuçlanacağınızı hepimiz biliyoruz. ekmeklerine yağ süreceğini bile bile eyleme çıkanlarda da akıl yoktur kusura bakmasınlar. şu an yapılacak tek şey sabırla beklemek‚ ta ki evlerinde zorla tutulan %50‚ bu sefer açlıktan zorla tutulasıya dek. İstanbulda Ankarada yapılacak protestonun hiçbir anlamı yok. ne zaman ki Konyada‚ Yozgatta falan protesto yapılmaya başlanır işte o zaman kıvılcım başlamış demektir.

[alıntı yap]

Cold_Fire - 24.11.2021 13:42

Mesajı Gönderen: Yolların_Sonu:cLink:1773295
2001 Krizi için Rahmetli Ecevite olmadık hakaretleri eden aşağılık adamlar bugün yaşanan kriz için Devlete ekonomik saldırı ‚ dış güçler vs vs diye utanmadan millet ile alay ediyorlar...

Yeryüzünde bu siyasal islamcılar kadar alçak ve aşağılık başka bir güruh yoktur..

ama bunlara oy verenlere çok güzel oluyor ‚ beter olsunlar ‚ Gram üzülmüyorum...

Kuru soğana muhtaç olsunlar...sefaleti yaşasınlar...

Ekonomik olarak durumu çok daha iyi olan bir sürü insan ekonomik olarak çok daha kötü durumdaki yüzbinlerce insana bu Akp denen çıkar organizasyonunun onları sömürdüğünü anlatıyor ‚ isteseler akp saflarına geçip kral gibi yaşayacak insanlar bunu yapmayıp onurlu şekilde bu talan düzenini halka millete anlatmaya çalışıyorlar ‚ ama anlatmaya çalıştıkları insanlar onlara Vatan haini diyor...

Aklıma Merhum Sinan Cemgil in annesinin oğlunun cenazesini telim almaya gittiği zaman etrafındaki köylülere yaptığı konuşma geliyor‚ Aynen içinde bulunduğumuz duruma benziyor...

"Bu oğlum Sinan... Bunlar da onun arkadaşları (Kadir ve Alpaslan)‚ kardeşleri.... onlar da oğullarım... Bu çocuklar‚ bu oğullar; bu ülkeyi‚ halkı‚ sizleri sevdiler. Başka bir istekleri yoktu. Her biri birer dehaydı. Her biri üstün zekalı birer güzel insandı. Dileselerdi‚ düzenin adamları olsalardı‚ şimdi burada cansız yatmazlardı. Birer milyoner olurlardı. Ama onlar‚ halkı‚ sizleri sevdiler. Sizin sorunlarınızı omuzladılar. Size yalan söylüyorlar. Onlar eşkıya değildi."

Mesaj Yolların_Sonu tarafından düzenlenmiştir...

En sinir olduğum konu bu olay‚ bugünler de.

Kıbrıs´a harekat düzenlenmesi akabininde Amerikanın ambargo uygulaması sonrası yaşanan ekonomik kriz dönemini ´Tüp kuyruğu vardı yağ kuyruğu vardı ilaç kuyruğu vardı´ diye moklayıp oy isteyen adamlar bugün yaşanan krizi‚ zamları örtbas etmek için dış mihraklar bahanesine sığınarak devletimizin yanındayız mesajı veriyor. O gün niye devletin yanında değildin de bugün yanındasın‚ nasıl milliyetçilikmiş bu.
Ki yanında oldukları zaten devlet değil‚ devlet nedir bbilmiyorlar ya da hükümeti devlet ile eş değer görüyorlar.

Mide bulandırdı artık bunların yalanları. Bir kere de hata bizim demediler hep bahanelerin arkasına saklandılar

Mesaj Cold_Fire tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

375 / 389