Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Dolar kaldırdı geliyor
377 / 389
  Semih - 30.11.2021 18:16

merkez bankası dolar satın alıyormuş‚tl.basıp‚dolar almakla neyi amaçlıyorlar‚ben bunu anlamakta zorlanıyorum.doları daha da pahalı yapacak‚lirayı daha da degersiz yapacak bir yol bu.şöyle düşünüyor olabilirler; tl.basmanın maliyeti çok az‚kagıt‚işçilik‚gibi maliyet dışında‚karşılıksız para basıp dolar almak işlerine gelir ama bu politika bir felaket politikasıdır.128 milyar doları bu yolla geri alma çabası bu.

bu arada‚armandez ve sparco renktaşlar neredeler‚onlarsız çok eksigiz.

Mesaj Semih tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

Yolcum - 30.11.2021 20:48

Zincirini kırmış boğa gibi maşallah. Önüne çıkıp durduracak güç yok‚ gidiyor bakalım nereye kadar ....

[alıntı yap]

Eyetouch - 30.11.2021 20:55

Evi tarlayı satıp dolara mı bassak ne yapsak. Şimdi canlı yayında faizi soracaklar‚ muhtemelen daha da düşeceğini söyleyecek. Sonra ver elini 15 tl. Hele hele bir felaket senaryosu var ki aslında çok da uzak ihtimal değil; FED faiz artıracak deniyor. Aynı anda bizimkiler de faiz düşürürse doların gidebileceği yerleri düşünmek istemiyorum. 20-25´e doğru yol alır.

[alıntı yap]

kingoftheland - 30.11.2021 20:59

Mesajı Gönderen: Young Zoran:cLink:1773347

Adamlar Türk düşmanı.

Başka açıklaması olamaz.

eskiden turistler Istanbula geldiginde korkarlardi
Cok pahali sehirdi onlar icin 1 dolar 1TL yakindi maaslarinin buyuk bolumunu harcamalari demekti onlar icin

simdi youtube videolarina bakin Istanbulu gezen turistler sunu yedim bunu yedim diye bir de harcadiklari dolarin videosunu koyuyor icler acisi

Istanbulun en luks mekanlarinda Araplar var
Dogma buyume buralilar calisiyor mekanlari baskasi dolduruyor

Bakin telefon telefon diyorlar. Ben Amerikaya ilk geldigimde en kral telefon bendeydi. Benim Nokia Amerikalilarin ust sinifinda vardi
Simdi bizim bir gencimiz gitsin bakalim Cin mali kopyanin kopyasinin kopyasi telefonuyla. Bir zamanlarin krali nokia motorola alan Insanlar ki o zaman onlar en pahali telefonlardi artik Iphone Samsung alamaz oldu

Boyle asagilanma olamaz

sonra diyorlar ki dolara bakma biz onu bilerek boyle yapiyoruz
ekonomi buyuyor

Mutlu azinlik yaratir bu sistem
Is sahipleri icin iyi. Bir suru bedava calisacak genc bulacaklar

[alıntı yap]

Young Zoran - 30.11.2021 21:16

Mesajı Gönderen: kingoftheland:cLink:1773354

eskiden turistler Istanbula geldiginde korkarlardi
Cok pahali sehirdi onlar icin 1 dolar 1TL yakindi maaslarinin buyuk bolumunu harcamalari demekti onlar icin

simdi youtube videolarina bakin Istanbulu gezen turistler sunu yedim bunu yedim diye bir de harcadiklari dolarin videosunu koyuyor icler acisi

Istanbulun en luks mekanlarinda Araplar var
Dogma buyume buralilar calisiyor mekanlari baskasi dolduruyor

Bakin telefon telefon diyorlar. Ben Amerikaya ilk geldigimde en kral telefon bendeydi. Benim Nokia Amerikalilarin ust sinifinda vardi
Simdi bizim bir gencimiz gitsin bakalim Cin mali kopyanin kopyasinin kopyasi telefonuyla. Bir zamanlarin krali nokia motorola alan Insanlar ki o zaman onlar en pahali telefonlardi artik Iphone Samsung alamaz oldu

Boyle asagilanma olamaz

sonra diyorlar ki dolara bakma biz onu bilerek boyle yapiyoruz
ekonomi buyuyor

Mutlu azinlik yaratir bu sistem
Is sahipleri icin iyi. Bir suru bedava calisacak genc bulacaklar

2023 veya olsa bir erken seçim köprüden önce son çıkış. Bir kez daha AKP kazanırsa ne kadar eğitimli veya yabancı dil bilen varsa ülke ayırt etmeksizin kaçmaya bakacak. 2016´dan beri çevremde bir sürü insan yurtdışına gitti‚ gitmeye devam ediyor.

[alıntı yap]

Semih - 30.11.2021 23:14

1 us $=14.05

[alıntı yap]

Kemal - 30.11.2021 23:56

CB ‚konuştukça dolar artıyor.

Cbnin damadı görevden ayrılınca dolar düşüyor.

Erken Seçim kararı alınırsa doların keskince düşeceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Yukarıdaki üç madde aslında ülkenin iyi yönetilmediğinin ve halkın‚piyasanın değişim istediğinin en güçlü kanıtı değil mi?

Faiz sebep enflasyon sonuç diye birşey yok.

İyi yönetilemeyen her ülkedeki gibi enflasyon sorunumuz var ve bu yüzden faiz‚dövizi durdurmak için tek enstrüman.

Eğer Naci Ağbala karışmamış olsalardı şu an dolar 7 civarlarındaydı ve biz bugün %40 daha fakir değildik.

Mesaj Kemal tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

BaY-FB - 01.12.2021 11:52

X bir üretici seneler evvel 1 dolara yani 2-3 liraya aldığı hammaddeyi işleyip 5 liraya satarken şimdi yine 1 dolara fakat 14 liraya almak zorunda kalıyor.14 liraya aldığı hammaddeyi 2-3 liraya mı satacak.Mecbur zam yapacak ondan sonra hain ilan ediliyor.Sonra niye zam geliyir niye iflas ediliyor işsizlik vs.

Mesaj BaY-FB tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

Abugannuc - 01.12.2021 20:08

Mesajı Gönderen: Dean:cLink:1675492
3.30 psikolojik eşik‚
kaldırırsa geçmiş olsun bence.

[alıntı yap]

Ömer - 02.12.2021 02:01

Ağır kriz yaşanıyor şuan‚ Allah sonumuzu hayretsin

[alıntı yap]

377 / 389