Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Dış gelişmeler
196 / 202
  YigidoMK - 03.07.2020 00:14

Mesajı Gönderen: Semih:cLink:1746208
bugün bizim evin karşısındaki amerikalı komşu‚çimlerini biçiyordu‚motorunu durdurdu‚yanıma geldi.mısırlı bir arkadaşı varmış‚buna bazı kelimeler söylemiş.bu da bana bu kelimelerin anlamı nedir diye soruyor.

gercekten kafam attı‚ben arapça bilmiyorum‚bizim dilimiz türkçe‚git söyleyene sor‚dedim.

bu sefer adam hayretler icinde kaldı‚ben türkler de arapça konusuyorlar diye biliyorum‚dedi.

bu adam‚banka müdürü...

yazık!

Avrupa´da da benzer bir suru adam var. Arap alfabesiyle falan yazip ciziyoruz saniyorlar. Dedigin gibi iyi universite mezunu falan adamlar. Cennette yasayinca dis dunyayi umursamamaktan mi nedir bilmiyorum..

[alıntı yap]

Abugannuc - 03.07.2020 11:14

Mesajı Gönderen: Semih:cLink:1746208
bugün bizim evin karşısındaki amerikalı komşu‚çimlerini biçiyordu‚motorunu durdurdu‚yanıma geldi.mısırlı bir arkadaşı varmış‚buna bazı kelimeler söylemiş.bu da bana bu kelimelerin anlamı nedir diye soruyor.

gercekten kafam attı‚ben arapça bilmiyorum‚bizim dilimiz türkçe‚git söyleyene sor‚dedim.

bu sefer adam hayretler icinde kaldı‚ben türkler de arapça konusuyorlar diye biliyorum‚dedi.

bu adam‚ banka müdürü...

yazık!

Yazik

Mesaj Abugannuc tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

Semih - 03.07.2020 19:40

maya moore‚minnesota kadın basketbol takımının yıldızı.

2019 yılında‚gecici olarak basketbol oynamayı bıraktı.haksız yere‚hapiste bulunan ve 50 seneye mahkum Jonathan irons isimli afrika kökenli kişinin davasını duymuş‚onun masumiyetine inanmış ve yardım etmeye karar vermisti.jonathan soygunla suçlanmış ve kumpasla mahkum edilmisti‚23 seneden beri icerdeydi.
dün ‚avukatların girisimi sonuçlandı ve mahkeme jonathanı serbest bıraktı.

maya moore...canımsın‚insansın!

kumpascılar utansın!

[alıntı yap]

ElEmperador - 14.07.2020 12:49

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarlar/ali-sirmen/hadi-o-irkcilik-peki-ya-bu-ne-1751394
Ali Sirmenden bir Bolsonero yazisi...

[alıntı yap]

İngenjor - 14.07.2020 16:10

Mesajı Gönderen: gabby agbonlahor:cLink:1745846
Doğu Akdeniz @ DOGUAKDENlZ

Mısır Dışişleri Bakanı Şükrü: Yunanistan ile Münhasır ekonomik bölge anlaşmasını mevcut koşullarıyla imzalamamız durumunda 7 bin kilometre kare alan kaybedeceğiz

Yunan kaynakları Mısır ile Türkiyenin gizli gizli görüştükleri iddiasında bulunuyor.

Mısır; Türklerin teklifinde %40 daha çok alan elde ediyoruz. Girit‚ Rodos‚ Karpathos‚ ve Kasos adalarında egemenliğinizi bizim lehimize düşürün teklifini sununca Mısır-Yunanistan müzakereleri durdu.

mısır yakın zamanda hatasından dönecek

İsrail-Mısır ikilisi saf değiştirmek üzereler..

Rusya-Fransa istediklerini alamayacaklar‚ paylaşmasını öğrenecekler

Mesaj İngenjor tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

ElEmperador - 14.07.2020 16:46

Halihazirda uzmanlar duzeyinde Misir ile gorusmelere basladik.
Misir-Israil- Lubnanin cikari Turkiye ile birlikte hareket etmektir.
Bu arada devlet bile olalamis ‚ ugrunda cirpindigimiz Filistinin GKRY ve Yunanistanin usakligini yapmasini da umarim kimse unutmaz.

[alıntı yap]

gabby agbonlahor - 14.07.2020 16:52

Haşim Türker @ DrHasimTurker

İngiltere‚ Huawei´nin 5G ağlarında bulunmasını yasakladı.

İngiltere Medya Bakanı Oliver Dowden Salı günü yaptığı açıklamada‚ Başbakan Boris Johnson hükümetinin telekom şirketlerinin Huawei ekipmanları kullanımını yasakladığını duyurdu.

Operatörler bu yılın sonundan itibaren 5G bileşenlerini Huawei´den satın alamayacaklar ve 2027 yılına kadar da 5G ağındaki mevcut tüm Huawei donanımlarını kaldıracaklar.

[alıntı yap]

Meloik - 15.07.2020 01:15

Bana göre dış gelişme sayılmaz ama Ermenistan bugün Azerbaycan´a saldırıp generalini öldürdü. Savaş çıkma ihtimali yüksek görünüyor. Rusya her zamanki gibi tam destek Ermenistan´ın arkasında.

Şu coğrafyada iki şey çok gücüme gidiyor. Biri Ege adaları diğeri Karabağ sorunu ve Ermenilerin Azerbaycan´a saldırıları...

[alıntı yap]

ElEmperador - 15.07.2020 11:03

Mesajı Gönderen: Meloik:cLink:1746677
Bana göre dış gelişme sayılmaz ama Ermenistan bugün Azerbaycan´a saldırıp generalini öldürdü. Savaş çıkma ihtimali yüksek görünüyor. Rusya her zamanki gibi tam destek Ermenistan´ın arkasında.

Şu coğrafyada iki şey çok gücüme gidiyor. Biri Ege adaları diğeri Karabağ sorunu ve Ermenilerin Azerbaycan´a saldırıları...

Ikisinde de cok haklisin.
Eskiden Adalar‚ moda tabiriyle kirmizi cizgimdi.
Simdi bizim Egeyi gorunce‚ elimizde olsa mahvederdik diyorum.Simdi icki yasagi filan da cikar yakinda‚ Adalara camii kurma yarisina giderdik. Her taraf beton olurdu.
Simdi guzel guzel yasiyorlar.
Ada kulturu benim icin bicilmis kaftan ama necip milletimize gore degil...

[alıntı yap]

Meloik - 15.07.2020 12:05

Mesajı Gönderen: ElEmperador:cLink:1746682

Ikisinde de cok haklisin.
Eskiden Adalar‚ moda tabiriyle kirmizi cizgimdi.
Simdi bizim Egeyi gorunce‚ elimizde olsa mahvederdik diyorum.Simdi icki yasagi filan da cikar yakinda‚ Adalara camii kurma yarisina giderdik. Her taraf beton olurdu.
Simdi guzel guzel yasiyorlar.
Ada kulturu benim icin bicilmis kaftan ama necip milletimize gore degil...

Diyecek bir şey yok ne yazık ki. Haklısın renktaşım.

[alıntı yap]

196 / 202