Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Araba piyasası (tavsiye)
1 / 11
  noyan de souza - 14.08.2017 00:10

Renktaşlar malumunuz türkiye´de araba almak‚ kullanmak oldukça lüks sayılıyor.
Yurtdisindan 3 kuruşa alınan arabaya 5 kuruş vergi koyup 8 kuruşa satan bir devletimiz var.

Maşallah devlet arabayı tasarlayan üreten şirketten 2 kat daha kazanıyor.

Benzin‚ mazot zaten ateş pahası
Kısaca devlet diyor ki Türkiye orta halli ve düşük gelirliler için bir cehennemdir. Almayın‚ araba falan sizin neyinize..

yıkılmış‚ satılmış‚ çökmüş ırak´tan bir müşteri geliyor adamın araba 8 motor. Yolu parçalayacak
Biz 0.9 motor düşünüyoruz yakıttan kar yapabilmek için.
1400 lira asgari ücretliye 20 bin TLlik arabayı vergilerle 60 bine sat.
Sanırım hükümet 1400 TL yi harcaya harcaya bitiremedigimizi düşünüyor.

Bende bu saatten sonra 30 bin tl civarı para biriktirdim.
Dacia sandero düşünüyorum ikinci el.
Birde golf

Siz vergi sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz ve ikinci el araba ne önerirsiniz
Söylediğim gibi benim için öncelik yakıt.

Sadece benim için değil kendi arabalarinizin özelliklerini iyi ve kötü yönlerini aciklayabilir siniz.

[alıntı yap]

Canim Kanarya - 14.08.2017 00:16

sls 63 amg temiz ikinci el bulursan tavsiye ederim ... gayet kullanisli

[alıntı yap]

noyan de souza - 14.08.2017 00:22

Mesajı Gönderen: Canim Kanarya:cLink:1693136
sls 63 amg temiz ikinci el bulursan tavsiye ederim ... gayet kullanisli :)

30 bin bütçem var demiştim biraz aşıyor bütçeyi kredi çekebilirim ufak bi miktar.

Yakıtı nasıl

[alıntı yap]

Canim Kanarya - 14.08.2017 00:31

Mesajı Gönderen: noyan de souza:cLink:1693138

30 bin bütçem var demiştim biraz aşıyor bütçeyi kredi çekebilirim ufak bi miktar.

Yakıtı nasıl

ailende arap petrol zengini varsa hic kafana takma yakitini ... kusura bakma maksat muhabbet olsun diye yazdim.. türkiyede ki araba piyasasini bilmiyorum .. almanyada bu paraya ne alabilirim diye sorarsan cevaplarim ancak ama bence hic sorma moralin bozulur... umarim yardimci olur sana burda ki arkadaslar

[alıntı yap]

noxtrag - 14.08.2017 00:45

2004 ibiza 1.4 tdi kullanıyorum ben. memnunum. yakıtı cok cok güzel. öğrencilik bitti simdi ama öğrenciyken okul 80 km olunca sayesinde baya rahat ettimb sınıfı arac icin ic hacmi genis. o paraya üst kasaları alabilirsin renktas ama onlar nasıl bilmiyorum. inşallah düzgün bir araç bulursun. insan baska ülkeye gidip görünce üzülüyor gercekten. yakıtı ayrı dert‚ araba almak ayrı dert bizde.

[alıntı yap]

Cold_Fire - 14.08.2017 01:41

30.000 liraya Golf 4 veya biraz sorunu olan Golf 5 bulabilirsin.

Ama tavsiye etmem‚ yeni modelli bir araba al daha iyi. Hyundai i20 mesela‚ içi epey dolu. 45´e filan çıkabilirsen tabiki.
Veya Fiesta da alabilirsin.

Ama yaşlı araba alma derim‚ çok sıkıntı çekersin.

Türkiye´deki araba piyasasına‚ vergilere her gün sövüyorum‚ beddua ediyorum. Ben de araç değiştirmek istiyorum ama geçen sene ile bu sene araç fiyatları arasında 10-20.000 TL fazladan fark var malesef.

[alıntı yap]

Cold_Fire - 14.08.2017 01:48

Geçici süre uygulanacak ve kaldırılacak denilen ÖTV´yi devlet büyükleri her yıl artırıyor pardon güncelliyorlar (!)
40.000 TL ye ithal edilen araç KDV‚ÖTV dahil edilince oluyor sana 75.000 TL neredeyse.

Yetmiyor her sene MTV´den daha fazla nasıl kazanırız diye bir dizi düzenleme getirip MTV´den kazanıyorlar.

Yok yetmiyor deyip 1-2 liraya mal ettiği 1 lt benzini sana vergilerle 4.5-5 liraya iteliyorlar‚ ara ara da 20 kuruş 10 kuruş diyerek çaktırmadan zam yapıyorlar.

Yetmiyor deyip muayene istasyonlarına 2 senede bir uğrayacaksın‚ para bayılacaksın diyorlar.

Ama kimse de yeter artık demiyor‚ hala piyasa hareketli hem ikinci el hem de sıfır araç piyasası.

Bizim insanımız tepkisini koymadığı müddetçe daha çoook zam gelir‚ güncelleme gelir.

[alıntı yap]

noyan de souza - 14.08.2017 07:16

Mesajı Gönderen: Cold_Fire:cLink:1693142
Geçici süre uygulanacak ve kaldırılacak denilen ÖTV´yi devlet büyükleri her yıl artırıyor pardon güncelliyorlar (!)
40.000 TL ye ithal edilen araç KDV‚ÖTV dahil edilince oluyor sana 75.000 TL neredeyse.

Yetmiyor her sene MTV´den daha fazla nasıl kazanırız diye bir dizi düzenleme getirip MTV´den kazanıyorlar.

Yok yetmiyor deyip 1-2 liraya mal ettiği 1 lt benzini sana vergilerle 4.5-5 liraya iteliyorlar‚ ara ara da 20 kuruş 10 kuruş diyerek çaktırmadan zam yapıyorlar.

Yetmiyor deyip muayene istasyonlarına 2 senede bir uğrayacaksın‚ para bayılacaksın diyorlar.

Ama kimse de yeter artık demiyor‚ hala piyasa hareketli hem ikinci el hem de sıfır araç piyasası.

Bizim insanımız tepkisini koymadığı müddetçe daha çoook zam gelir‚ güncelleme gelir.

Cidden bu ülkede en çok şaşırdığım sey ise milletin pahalılığa alışmış olması ve ses çıkarmamasi

[alıntı yap]

Isis - 14.08.2017 09:58

onu ben de anlamıyorm. sanırım broç harç içinde ay döneibiliyor tüketim devam edebiliyor diye sıkıntı çıkmıyopr.
bi de araba falan herhalde milletin çok kayıt dışı parası var. başka türlü açıklayamıyorum.

Benim arabayı 5 sene önce 32 bin lira civarında bi paraya almıştım.
şimdi de herhalde 30´a satabilirim. bilemedin 29.
O zaman için benzin daha ucuzdu. Sıkıntı çıkmıyordu ama şimdi küçük bir araba için fazla tüketiyor.
Değiştirmek istiyorum.
Ama mümkün değil.
Param olsa bile mümkün değil.
Aptallık oduğunu bile bil mecburen değiştirmek zorunda kalacaım bir noktada.

sevmiyorum bu harcama odaklı sözde gelişmeyi.

[alıntı yap]

okinova33 - 14.08.2017 10:18

Dünya´daki tüm Dünya liderleri araba vergilerinden çok paralar götürdüler.
Suriya´de vergi %300´dü
Irak´ta vergi %150´di
Libya´da en az %100 vergi vardı.
Hepsinin başına ne geldiyse bu araba vergilerinden geldi...

[alıntı yap]

1 / 11