Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Araba piyasası (tavsiye)
9 / 11
  fntkniho - 25.09.2017 19:14

Mesajı Gönderen: Görkem1907:cLink:1694564

Civiclerde CVT hiç kullanılmadı diye biliyorum‚ bildiğim kadarıyla yağ basınçlı tork konvertörlü tam otomatik kullanılıyor. Hatchback olanlarında da robotize edilmiş yarı-otomatik bir vites kullanılmıştı fakat geç vites değiştirmesi yüzünden sürüş konforu konusunda baya sıkıntılı olduğunu duymuştum.

DSGlerin de 7 ileri kuru kavrama olanları gerçekten sıkıntılıydı ve VW 2012 yılında 6 ileri ıslak olanlara geçmeye başladı ve tamamıyla olmasa da sorunları önemli ölçüde çözüldü‚ fakat daha uzun vadede baş gösteren problemleri çıkar mı onu tabi zaman gösterecek.

kullanılmış bazı kasalarda (net in yalancısıyım)

ama cvt nin kavraması da tork konvertörlüler gibi yağlı kavramadır

bundan dolayı karıştırılıyor olabilir

[alıntı yap]

noyan de souza - 22.05.2020 12:08

Piyasanın haline bak.
Daha bir sene olmadı 41 bine Clio 4 aldım
Senesi dolmadı fiyatı +70 bin TL olmuş

Diğer arabalar da böyle.
Ben arabamı satsam bir daha kesinlikle sattığım fiyata temiz boyasız kazasız araç alamam.

Yazık şu insanlara
Ömrü gelip geçip araba alamamış insanlar var.

Evet sözde Avrupa bizi kıskanıyor
Yazık yazık.

[alıntı yap]

Ozzy - 22.05.2020 18:59

Mesajı Gönderen: noyan de souza:cLink:1744186
Piyasanın haline bak.
Daha bir sene olmadı 41 bine Clio 4 aldım
Senesi dolmadı fiyatı +70 bin TL olmuş

Diğer arabalar da böyle.
Ben arabamı satsam bir daha kesinlikle sattığım fiyata temiz boyasız kazasız araç alamam.

Yazık şu insanlara
Ömrü gelip geçip araba alamamış insanlar var.

Evet sözde Avrupa bizi kıskanıyor
Yazık yazık.

istanbulda yaşayıp‚ her güne arabasız işe gidenlere çok ama çok üzülüyorum

araba ile sadece trafik derdin var..toplu taşımada trafik derdine ilave olara tek ayak üstünde 20 dakikalık yolu 50 dakikadan fazla zamanda anca bitiriyorsun.. metro desen iş saatlerinde doluluk yüzünden binebilirsen şanslı günündesin..

bu kadar kalifiye eğitimli insan ve böyle bir fakirlik‚ yerlerde sürünen hayat kalitesi
biz bunu haketmiyoruz dicem ama...

[alıntı yap]

ElEmperador - 22.05.2020 21:59

Ağaoğlu yazık rolls roycelarına birşey olmuş mu?

[alıntı yap]

Semih - 22.05.2020 22:15

birkaç sene önce yeni bir araba almıştım‚muhatap oldugum satış elemanı‚imzaları atmadan‚şakayla karışık‚iyi düşün‚bu oto‚bu park yerinin kapısından çıktıktan sonra fiatı 3 bin dolar düşer‚aklında olsun‚ iade etmeyi düşünme demişti

türkiyede araba iyi bir yatırım oluyor.

[alıntı yap]

yasinbaser - 22.05.2020 23:37

Orta sınıf arabaları 100 bini geçmiş. Böyle iş mi olur arkadaş..

[alıntı yap]

Mehmet38 - 23.05.2020 00:43

Yeni araba satımı az oluyor diye fikir yürüttüm.

[alıntı yap]

noyan de souza - 23.05.2020 03:14

Araba üreyen bir firma ne kadar kazanıyor araba başına acaba?

Bizim devlet hiç üretmeden çalışmadan yurtdışından gelen araca 2 araç fiyatı daha ekleyip vatandaşa satıyor. Kara bak ya!!!

Araç yurtdışından 50 bine geliuor devlet 100 bine yakın vergi koyup satıyor vatandaşına

Şimdi bu kaba hesaba göre devletin araba ya da başka birşey üretmesi çok saçma olur.
Araç uretse emin ol araç başına devlete kalacak kr Max 20 bin lira
Devlet neden girsin bu işe.
Laf olsun diye araç üretmeye kalkıyorlar
Maksat reklam olsun milliyetçilik tavan yapsın sırf amaç bu yoksa devletin o araçtan pek bir krı olmayacak

Ulan Avrupa vatandaşını yaşatıyor ki devlette yaşasın diye
Bizimkiler vatandaşı soyuyor iliğini emiyor.

[alıntı yap]

noyan de souza - 23.05.2020 03:16

Ekşiden alıntı şu yazı çok hoşuma gitmişti paylaşmak istiyorum

Devletin beleşciliği hakkında

eskiden devlet baba derdik saygı gösterirdik. hoş hala saygıda kusur etmiyoruz ama devlet artık iyice beleşçi arkadaşa‚ hatta hayırsız evlada döndü.

beleşçi arkadaş örneğinden gidelim;

1 telefon alıyorsun devlet gelip kanka 1 tane de bana al diyor‚

1 araba alıyorsun hacı 2 tane de bana alsana diyor‚

1 paket sigara almaya gidiyorsun‚ 4 paket de bana al diyor.

maaşı alıp eve geliyorsun‚ bilader sen bu ay iyi kazandın maaşından bir yüzde 30 bana versene diyor.

sizin cebinizden yiyor‚ içiyor‚ geziyor‚ evinizde kalıyor‚ hatta it kopuk arkadaşlarını getirip sizin evde yatırıyor. yetmiyor‚ kardeş bunları da yedirelim diyor.(bkz: mülteciler)

kendisi ticaret yapıyor. parayı tahsil edemeyince; kanka şu kadar zararım var sen ödesene diyor. (bkz: kayıp kaçak bedeli)

bankalardan‚ tefecilerden borç para alıyor. sizi kefil gösteriyor. (bkz: dış borç‚ cari açık vs..)

bilader‚ sen ne iş yapıyorsun‚ bana ne faydan var diye soruyorsun. kanka ben senin can ve mal güvenliğini koruyorum‚ biliyorsun çevrem geniş‚ gücüm kuvvetim yerinde diyor. aradan zaman geçiyor‚ sokakta serseriler önünüzü kesip paranızı gasp ediyor‚ ağzınızı burnunuzu kırıyor (bkz: ışıd eylemleri)(bkz: pkk saldırıları) vs........

bilader niye yardım etmedin bak ne hale geldim diyorsunuz‚ kanka ben o ara karısını döven yan komşuyu ayırıyordum yetişemedim diyor. (bkz: suriye iç savaşı) (bkz: filistin saldırıları) vs. .................. hatta komşunun çocuklarını da getirdim‚ evde dayak yiyorlardı bunlar da sende kalsın sen bakarsın diyor. çocuklar sonra evi kırıp döküyor.

bilader bıktım artık böyle yapma diyorsunuz. arkanızdan demedik laf bırakmıyor. (bkz: fetöcü‚ vatan haini‚ çapulcu‚ ayyaş‚ nankör vb.) ama evden de çıkmıyor.

ısrar ediyorsunuz‚ artık sana para vermeyeceğim diyorsunuz. üzerinize yürüyor‚ sizi dövüyor. (bkz: icra takipleri‚ vergi borçları‚ eylemcilere dayak‚vs.....)

anlayamıyorum nedir bu bilader. aynı şeylerin çeyreğini‚ örnekte olduğu gibi bir arkadaşınız yapmaya kalksa kafayı yersiniz. devlet olunca çaresiz kalıyoruz.

keşke devlet bizi kaz gibi yolmak yerine‚ bizim de insan olduğumuzu ve biz var olduğumuz için kendisinin de var olabildiğini idrak etse. herkese saygılar.

[alıntı yap]

fblist23 - 06.06.2020 11:45

40 bin TL´ye 2012 model falan clio alırım diyordım 70 bin TL olmuş‚ araba fiyatları düşer mi var mı fikri olan.. ?

[alıntı yap]

9 / 11