Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Türkiye´deki Son Gelişmeler
1350 / 1428
  yasinbaser - 03.07.2020 23:21

Katar gezisinin arkasından neler çıkacak yakında öğreniriz. Özellikle ekonomi‚ durumu yansıtır.

[alıntı yap]

Semih - 03.07.2020 23:57

Mesajı Gönderen: ElEmperador:cLink:1746287
Milliyetçilik‚ ülkesini sevip‚ mücadele etmektir.
Konu çok uzadı.
Milliyetçiliği‚ belirli ideolojik şablonlarla değerlendirmek sığ bir tartışma olur.
Atatürk tabii ki milliyetçidir.
Emperyal bir yapıdan milli bir devlet kurmuştur.
Türk milletini yüceltmiştir.
Türk milletinin var olması için çalışmıştır.
Milliyetçiliği sulandıran‚ Türk islam sentezi abesle iştigaldir.
Ne mutlu Türküm diyene demek hamaset filan değildir.

kısa‚öz ve net...

miliyetçilikten kimin ne anladığı ve ne uyguladığı önemlidir.

sarı reis de milliyetçiyim diyor‚devlet bey de...

padişahın tebası olan bir topluma ulus olmayı asılamış Ata‚Türklük ve milliyetçilik konusunda yolunu belli etmis bir liderdir.durup dururken söylenmiş bir söz degildir‚ne mutlu türküm diyene sözleri.

her millet buna benzer laflar ederler.proud to be american ‚amerikada kullanılır‚kimse de rahatsız olmaz.kürtler‚japonlar‚iranlılar ve de tüm ulusların istiyen fertleri‚milliyetlerinden mutlu olabilme hakkina sahiptirler.mutlu olmayanlar da bunu ifade etme konusunda özgürdürler.bu ırkçılık degildir.

[alıntı yap]

Ankara_Fenerbahçe - 04.07.2020 00:02

Ne mutlu ülkedeki vatandaşlarını din ve milliyete göre ayırmadan hepsine sahip çıkana

[alıntı yap]

ElEmperador - 04.07.2020 00:10

Mesajı Gönderen: Ankara_Fenerbahçe:cLink:1746292

Ne mutlu ülkedeki vatandaşlarını din ve milliyete göre ayırmadan hepsine sahip çıkana

Maalesef öyle bir ülke yok üstad.
Her ülke ‚ kendi milletini korumak ve savunmak derdinde.
AB‚ güya federal yapı kuracaktı‚ tüm milletler karşı çıktı.
Herkes milli devleti korumak istedi.
Komik bir şey hatırlarım bu federal yapıya geçiş tartışmalarında‚ ne yani dediler tek Ab milli takımı mı olacak? Olmaz öyle şey. Fransızla‚ Alman‚ İsveçliyle‚ Danimarkalı‚ İngilizle İskoç asla aynı milli takımda oynamaz.
Ab seçimleri gününde Barselonadaydım her tarafta tek bayrak vardı: Katalunya...
Yani milliyetçilik her yerde vardır ve olacaktır.
Biz de kendi milletimizi tabii geri kalmışlıktan‚ hamasetten‚ dinci gericilikten kurtarmakla mükellefiz.
Komünist Kübayı ayakta tutan‚ amerikan karşıtı olan koyu Küba milliyetçiliğidir. Yerinde de müşahade ettim.

[alıntı yap]

Ankara_Fenerbahçe - 04.07.2020 00:16

Mesajı Gönderen: ElEmperador:cLink:1746293

Maalesef öyle bir ülke yok üstad.
Her ülke ‚ kendi milletini korumak ve savunmak derdinde.
AB‚ güya federal yapı kuracaktı‚ tüm milletler karşı çıktı.
Herkes milli devleti korumak istedi.
Komik bir şey hatırlarım bu federal yapıya geçiş tartışmalarında‚ ne yani dediler tek Ab milli takımı mı olacak? Olmaz öyle şey. Fransızla‚ Alman‚ İsveçliyle‚ Danimarkalı‚ İngilizle İskoç asla aynı milli takımda oynamaz.
Ab seçimleri gününde Barselonadaydım her tarafta tek bayrak vardı: Katalunya...
Yani milliyetçilik her yerde vardır ve olacaktır.
Biz de kendi milletimizi tabii geri kalmışlıktan‚ hamasetten‚ dinci gericilikten kurtarmakla mükellefiz.
Komünist Kübayı ayakta tutan‚ amerikan karşıtı olan koyu Küba milliyetçiliğidir. Yerinde de müşahade ettim.

Küba´daki milliyetçilik değil bence gönül birliği. Amerika´daki da mantık birlikteliği. İkisi de bizden çok ilerideler düşünsel olarak.

[alıntı yap]

Semih - 04.07.2020 00:32

T.C. yi silenler‚tüm toplumu kucaklamak için yaptılar o hatayı.

ben türküm diyorsam‚diger ırklardan üstün oldugumu iddia etmiyorum ki...onları da seviyorum‚insan olarak eşit görüyorum.farklı görsem‚ırkçı olurum.bu olgunun ne oldugunu çok iyi biliyorum‚içinde yaşıyorum‚başımdan geçenler var.şahit olduklarım var.yaşarak öğrendim ‚küçük nüanslar bile bir ırkçıyı ele verir‚4 kutu bira da dilleri çözer...

[alıntı yap]

unifb1986 - 04.07.2020 06:37

ATATÜRK´ün milliyetçilik anlayışı kafa tasçı bir anlayış değil tam tersine birlikte hareket etme ortak değer koyma ve bunu yüceltmek üzerinedir yani vatana hizmet anlayışıdır ATATÜRK´ün milliyetçiliği şarkta adını bile bilmediğimiz bir köyde öğretmenlik yapıp oradaki insanları eğitmektir sabahın köründe kalkıp sokakları temizleyen çöpçünün verdiği hizmettir aziz sancar gibi bilime hizmet edip vatanını gururlandırmaktır vs vs

Ne mutlu TÜRK´üm diyene ! sözü de osmanlının son döneminde millet bilinci o kadar azalmış ki artık insanlar pes etmiş birlikte bir şeyler başarabileceğine inancı kalmamış işte bunu tekrar bir kimlik altında birleştirmek için söylenmiş bir sözdür bu sözün içinde bütün etnik kökenler var oradaki TÜRK kelimesi etnik kökeni ifade etmez ama kafa tasçılar bu sözü farklı algılarlar

[alıntı yap]

Semih - 04.07.2020 06:37

sigara ve alkole yüzde yediye yakın zam geliyor.

hayırlara vesile olsun.

[alıntı yap]

Ankara_Fenerbahçe - 04.07.2020 08:14

AKP´nin polisi avukatlara biber gazı sıktı‚ darp etti.
Avukatlara hiçbir ülkede yapılmayan işkenceyi yaptılar.
Bu utanç görüntüleri de tarihe kayıt edildi.
Bu ülkede baskı var‚ bu ülkede polis şiddeti var.

[alıntı yap]

Ankara_Fenerbahçe - 04.07.2020 08:17

Netflix kelimesini bile okuyamayanlar ülke yönetmeye kalkıyorlar...

[alıntı yap]

1350 / 1428