Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Türkiye´deki Son Gelişmeler
1355 / 1428
  Dilaver Gurdag - 07.07.2020 00:23

Z kuşağına çok güvenmeyin. İçlerinde üç-beş düzgün çıkabilir ama genelde çok boş bir nesil. Bunlar "Arkadaşlık nedir‚ arkadaşlığın önemi" konulu bir ödevi internetten arayan bulamayınca da çuvallayan bir nesil...

Lisede fizik dersi ödevim için Boğaziçi Üniversitesi kütüphanesinden İngilizce bir kitabı Türkçeye çevirdim.
Mesela bir ödev için İstanbul´un altını üstüne getirirdik. Ödev için bu kadar zahmet çeken arkadaşların hepsi derslerinde iyi değildi‚ bazen ödevler paylaşılır hazıra da konulurdu. Ama okurduk‚ çalışkanımız da okurdu tembelimiz de. Çünkü yazmak zorundaydık.

Şimdiki nesil internetten bulduğu hatta onu da kendi bulmuyor internet kafeciler basıyor hazır olarak veriyor ve olduğu gibi ödev olarak kullanılıyor. Sonuç olarak ödevler okunmuyor.

Üniversite hazırlık telaşından zaten okuma unutuldu. Test manyağı oldu nesil. Üstüne bir de imam-hatip...

[alıntı yap]

PorscheCaymanGTS - 07.07.2020 00:31

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliğinin (DAİB) haziran ayı ihracatı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında normalleşme sürecine geçilmesiyle geçen yıla göre yüzde 64,80 artarak 164 milyon 936 bin dolara çıktı. AA muhabirinin DAİB ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerinden yaptığı derlemeye göre, haziran ayında Birliğin sorumluluk alanındaki Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Erzurum, Erzincan, Elazığ, Iğdır, Hakkari, Muş, Şırnak, Tunceli, Van, Kars ve Siirt`ten 165 ülkeye ürün gönderildi.

[alıntı yap]

Tonyukuk38 - 07.07.2020 00:39

Mesajı Gönderen: Dilaver Gurdag:cLink:1746354
Z kuşağına çok güvenmeyin. İçlerinde üç-beş düzgün çıkabilir ama genelde çok boş bir nesil. Bunlar "Arkadaşlık nedir‚ arkadaşlığın önemi" konulu bir ödevi internetten arayan bulamayınca da çuvallayan bir nesil...

Lisede fizik dersi ödevim için Boğaziçi Üniversitesi kütüphanesinden İngilizce bir kitabı Türkçeye çevirdim.
Mesela bir ödev için İstanbul´un altını üstüne getirirdik. Ödev için bu kadar zahmet çeken arkadaşların hepsi derslerinde iyi değildi‚ bazen ödevler paylaşılır hazıra da konulurdu. Ama okurduk‚ çalışkanımız da okurdu tembelimiz de. Çünkü yazmak zorundaydık.

Şimdiki nesil internetten bulduğu hatta onu da kendi bulmuyor internet kafeciler basıyor hazır olarak veriyor ve olduğu gibi ödev olarak kullanılıyor. Sonuç olarak ödevler okunmuyor.

Üniversite hazırlık telaşından zaten okuma unutuldu. Test manyağı oldu nesil. Üstüne bir de imam-hatip...

Geçenlerde bir üniversite hocasının yazısına denk geldim.

Sınavlar salgın nedeniyle internet üzerinden yapılıyor ve öğrenciler lise seviyesi sitelerden kopyala yapıştır yapıyor‚ bir de sayfayı kaydırınız gibi site içi uyarılara da dikkat etmeden kopyalayıp yapıştırıyorlar diye dert yanıyordu.

Çalışmanın‚ emeğin‚ zor olanın önemsenmediği; basite konmanın geçer akçe olduğu bir durumla karşı karşıyayız.

[alıntı yap]

Ankara_Fenerbahçe - 07.07.2020 06:07

Ee oldu mu sevgili Dilaver‚ kızım 17 benim‚ yıktın bitirdin beni.

[alıntı yap]

Dilaver Gurdag - 07.07.2020 11:22

Mesajı Gönderen: Ankara_Fenerbahçe:cLink:1746357

Ee oldu mu sevgili Dilaver‚ kızım 17 benim‚ yıktın bitirdin beni.

Z kuşağına çok güvenmeyin. İçlerinde üç-beş düzgün çıkabilir ama genelde çok boş bir nesil.

Aile ve bazı öğretmenlerin katkısıyla kurtulabilen olduğunu belirtmiştim

[alıntı yap]

Armandez - 07.07.2020 12:18

Mesajı Gönderen: PorscheCaymanGTS:cLink:1746355
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliğinin (DAİB) haziran ayı ihracatı‚ yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında normalleşme sürecine geçilmesiyle geçen yıla göre yüzde 64‚80 artarak 164 milyon 936 bin dolara çıktı.

AA muhabirinin DAİB ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerinden yaptığı derlemeye göre‚ haziran ayında Birliğin sorumluluk alanındaki Ağrı‚ Ardahan‚ Batman‚ Bayburt‚ Bingöl‚ Bitlis‚ Erzurum‚ Erzincan‚ Elazığ‚ Iğdır‚ Hakkari‚ Muş‚ Şırnak‚ Tunceli‚ Van‚ Kars ve Siirtten 165 ülkeye ürün gönderildi.

Demek ki bu kadar şehir Bursa ya da İstanbuldaki hallice bir KOBİ kadar ancak ediyorlar.

[alıntı yap]

Isis - 07.07.2020 13:32

Mesajı Gönderen: ElEmperador:cLink:1746351

Bu eleman‚ aylardan TemmuZ dese yine inanmayacağım bir zavallıdır.

gerçek bir ´eleman´. tam kelimenin anlamını veren bir personel.

[alıntı yap]

Isis - 07.07.2020 13:50

Mesajı Gönderen: Dilaver Gurdag:cLink:1746359

Aile ve bazı öğretmenlerin katkısıyla kurtulabilen olduğunu belirtmiştim

kaç tanesi kalıyor acaba onların ülkede...

[alıntı yap]

Dilaver Gurdag - 07.07.2020 14:48

Mesajı Gönderen: Isis:cLink:1746363

kaç tanesi kalıyor acaba onların ülkede...

Kalıyor da bir işe yaramıyor. Kullanmıyoruz çünkü. Kafası çalışan insanlardan korkuyoruz.

[alıntı yap]

doct - 07.07.2020 14:53

Mesajı Gönderen: yasinbaser:cLink:1746349
Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında Z kuşağı üzerinde doktora çalışması yapan bir akademisyenin araştırmasını paylaştı. İşte araştrmanın öne çıkanları:

Z kuşağı nasıl bir lider istiyor?

Belki hepinizi şaşırtacak sonuç buradan çıkıyor. Lider profili olarak milliyetçilik‚ otoriterlik ve Atatürkçülük ön plana çıkıyor.

1- Araştırmaya göre Z kuşağının yüzde 35.7si otoriter bir lider istiyor.

2- Milliyetçi lider isteyenlerin oranı ise yüzde 45.4e ulaşıyor.

3- Atatürkçü lider tercihinde bulunanların oranı da yüzde 35.5le yüksek tercihler arasında yer alıyor.

Bu veriyi besleyen bir gösterge ise toplumun yüzde 46.5i milliyetçi‚ yüzde 46.1i Atatürkçü olarak tanımlanması.

Neye göre oy veriyorlar?
Z kuşağının oy verme gerekçeleri de incelenmeye değer sonuçlar ortaya koyuyor. Ekonomi‚ yüzde 45.4le ilk sırada geliyor. Onu yüzde 43.3le partinin gelecek projeleri oluşturuyor.

Siyasetle ilgileri ne kadar?
Z kuşağı siyasetle ilgili değil. Ama bu tamamen ilgisiz oldukları anlamına gelmiyor. Yüzde 42.6yla Siyasetle hiç ilgilenmiyorum diyenlerin oranı yüksek. Hatta bunu tepeden tırnağa siyaset olan 68 kuşağı ile karşılaştırdığınızda aralarında bir uçurum var. Ama Siyasetle ilgiliyim diyenlerin oranı da bu yaşa göre azımsanmayacak bir seviyede. Yüzde 27.4ü İlgiliyim diyor.

Z kuşağı‚ bu yalakaya da‚
Dislike basar.

[alıntı yap]

1355 / 1428