Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
90´larda Çocukluk...
10 / 17
  ugur.FB - 23.02.2019 17:04

Mesajı Gönderen: nicoxx:cLink:1724444
80´ler de büyümüş bir çocuk olarak;

Her şey harikaydı. Güzel bir çocukluk geçirdim.

Üsküdar´ın en güzel semtinde Sultantepe´ de boğaza karşı bir mahallede büyüdüm. Bildiğin büyük bir ormanımsı korumuz vardı. İçinde büyük bir top sahası‚ meyve ağaçları olan‚ uçurtma uçurabildiğimiz‚ kışın ise kızak kayabildiğimiz.

Oyun alanları o kadar çoktu ki. Ve ortam o kadar güvenliydi ki.

Yaz tatillerini düşünüyorum da. Ne kadar mutlu geçermiş bizler için.

Öğlen olmadan evden çıkar‚ akşam kararmadan evde olurduk. Arada acıkınca oyundan geri kalmamak için ekmek arası domates‚ peynir sandviçimizi alır tüketir sonra devam ederdik oyunumuza.

Keşke hep çocuk kalabilseydik... En büyük problemimiz doğru düzgün futbol ayakkabımızın olmaması veya top taşın üzerinden mi geçti yanından mı geçti olan gol tartışmalarıydı.

En büyük üzüntüm de çocuklarımızın bu duyguları ne yazık ki hiç yaşayamayacak olmaları.

Mesaj nicoxx tarafından düzenlenmiştir...

Mesaj nicoxx tarafından düzenlenmiştir...

Vay be benimde benzer durumlarda geçti çocukluğum bir an o günler geldi gözümün önünene güzel günlerdi ya sağolasın renkdaşım

[alıntı yap]

mavi örümcek - 23.02.2019 23:51

bende çocukluğumu 90 larda yaşamış biriyim. bizim zamanımız hep sokaklarda geçti. 6-7 yaşında otostopla sahillere giderdik‚ hava kararana yani aksam ezanı okuyana kadar eve girmezdik. şimdiki zamanda 10 yaşına gelmiş çocuk caddeyi geçemiyor ‚ markete gidip ekmek alamıyor‚ ama telefon‚ pc filan kullanıyor diye övülüyor.

[alıntı yap]

can666 - 23.02.2019 23:58

85-95 arası bence en efsane zamanlar. 95´den sonra dijitalleşip anlamsızlaşmaya başladık. bilgisayarlar evimize girdi her şeye daha kolay ulaştık gizemini kaybettiler hayalini bile kuramadık. sokaklarda ve halının üstünde geçen çocukluğumuz çok güzeldi...

[alıntı yap]

ECELAL - 24.02.2019 11:41

81 dogumluyum‚ cocuklugumdan hatirladiklarim‚ Uykudan once‚ Mickey Mause‚ Heman‚ kokler vardi(kole isaura) yazlik sinemalar‚ Florya plaji‚ ustunden tel gecen plastik arabalar‚ celik comak‚ topaclar‚ ucurtmalar‚ bilyali arabalar‚ daha sonra star1 acildi teleon. video kasetleri‚ ilk bisikletim‚ karate filmleri‚ Aksam saklambaclari‚ top ebesi‚ 9 aylik‚ 9 tas‚ tek kale maclar‚ mahalle maclari‚ Kurban bayramlari‚ kizlarla ip atlardik‚ senede bir yada iki defa lunapark‚ misket‚ gazoz kapagi‚ tum oyunlari oynadim seksenlerin son kismi doksanlarin ilk kismi cocuktum kendimi sansli hissediyorum.

[alıntı yap]

Hasan Sürekci - 17.02.2021 18:18

http://www.youtube.com/watch?v=6ew7wKClVCQ

[resim]r092228/637491824606506131.jpg[/resim]

[alıntı yap]

Fenerlikral - 17.02.2021 18:25

Mesajı Gönderen: ECELAL:cLink:1724450
81 dogumluyum‚ cocuklugumdan hatirladiklarim‚ Uykudan once‚ Mickey Mause‚ Heman‚ kokler vardi(kole isaura) yazlik sinemalar‚ Florya plaji‚ ustunden tel gecen plastik arabalar‚ celik comak‚ topaclar‚ ucurtmalar‚ bilyali arabalar‚ daha sonra star1 acildi teleon. video kasetleri‚ ilk bisikletim‚ karate filmleri‚ Aksam saklambaclari‚ top ebesi‚ 9 aylik‚ 9 tas‚ tek kale maclar‚ mahalle maclari‚ Kurban bayramlari‚ kizlarla ip atlardik‚ senede bir yada iki defa lunapark‚ misket‚ gazoz kapagi‚ tum oyunlari oynadim seksenlerin son kismi doksanlarin ilk kismi cocuktum kendimi sansli hissediyorum.

Ayi oynaticilari
Aksamustleri bahce keyfi
Saymakla bitmez
En son kar yagisi ile biraz yakaladik sanki

[alıntı yap]

Bogazici - 01.04.2021 01:56

Mesajı Gönderen: ECELAL:cLink:1724450

Aslında kökler sizin zamanın dizisi değil ben hayal meyal hatırlıyorum çok küçüktüm demek ki sonradan yeniden yayına girmiş

[alıntı yap]

HuseyinAkçay - 01.04.2021 03:35

Çocukluğum fransa´nın bin nüfuslu bir köyünde güzel geçti (tek yabancı aileydik‚ ona rağmen saygı vardı bize karşı) ama Türkiye´ye bir iki ay tatile gittiğimizde iç anadolu´daki kasabamızda vakit çok daha eğlenceli geçerdi çünkü fransa´ya göre çok çok fazla çocuk vardı‚ hiç dönmek istemezdim. Bir de tabi ki şimdiki gibi tablet ekran yoktu‚ herkes sokakta olurdu. Bir dakika bile canım sıkılmazdı Türkiye´de.
Sonra fransa´ya gerçek hayata dönünce bir ay kendime gelemezdim‚ resmen depresyona girerdim

[alıntı yap]

HOMONGOLOS - 01.04.2021 09:14

Mesajı Gönderen: Bogazici:cLink:1753113

Aslında kökler sizin zamanın dizisi değil ben hayal meyal hatırlıyorum çok küçüktüm demek ki sonradan yeniden yayına girmiş

Köle Isaura o dönemin hit Brezilya dizisi.. Kökler diye yanlış yazmış üye..

Yeri gelmişken 80 çocukluğu > 90 çocukluğu

[alıntı yap]

Bogazici - 01.04.2021 10:03

Mesajı Gönderen: HOMONGOLOS:cLink:1753115

Köle Isaura o dönemin hit Brezilya dizisi.. Kökler diye yanlış yazmış üye..

Yeri gelmişken 80 çocukluğu > 90 çocukluğu :p

O tartışılır mı ?

[alıntı yap]

10 / 17