Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
90´larda Çocukluk...
14 / 15
  sakar_sirin - 11.08.2021 23:26

Turbo sakızları : içinden araba resimleri çıkardı.
Minti : Vanilyalı çok güzel bir sakızdı
Tipitip: Her sakızda başka macera.
Final sakızları: İçinden futbolcu kartları çıkardı.
Kibrit kutusu toplardık.

90´larda susam sokağı vardı. Hem eğitici hemde eğlenceliydi.
Zenginlerde Ağlar diye bir pembe dizi vardı.
A takımı‚ Görevimiz Tehlike ‚Mc Gyver gibi maceralı diziler vardı..

[alıntı yap]

ibrahim_fbL - 12.08.2021 08:17

Mesajı Gönderen: Caner Demir:cLink:1772377

bizimiler 90 larda cocuk olan ben ve bizim neslin eminim ki
turk tv tarihinde en iyi 5 e koydugu dizidir

bizimkiler in yarisindan fazlasi rahmetli oldu
allah hepsine rahmet eylesin

daha unuttugum varsa da

dizinin senaristi umur bugay
sukru ve sevket in annesi ( guzin coragan )
sukru ve sevketin babasi ( orhan cagman )
nazan in abisi rolunde ( yaman okay )
muhasebeci ergun ( erdinc dincer
sukru bey ( savas dincel )
sabri bey ( mehmet akan )
kapici cafer ( ercan yazgan )
sevim kos diyen alkolik cemil ) (ugurtan sayiner )
horozcu katil ( aykut oray )
halil pazarlama ( kirarim boynuzunu iblis ) ( halil arslan )
halil pazarlamanin kayinbiraderi yengec huseyin ( savas yurttas )
cayci abbas ( hikmet karagoz )
dunkof un babasi ( davut usta )
( selcuk uluerguven
nazif ogretmen ( halit akcatepe)
sabri beyin kayinvalidesi ( latife saruhan )
tahtakafa ( erdogan tuncel )
tahtakafanin karisi nimet ( gungor erbayik )

Aynen öyle en son da "Benim adım Cemil" veda etti dünyaya...
Hepsine Allah rahmet eylesin...

Mesaj ibrahim_fbL tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

Fenerlikral - 12.08.2021 15:37

Ya rahattik
Sokakta guvendeydik
Evin onunde bahcede mahalle arasinda oynardik
Yabanci yoktu
Komsuluk vardi
Herkes birbirini bilirdi
En onemlisi bu

[alıntı yap]

dogrugil - 13.08.2021 15:19

Mesajı Gönderen: sakar_sirin:cLink:1772378
Turbo sakızları : içinden araba resimleri çıkardı.
Minti : Vanilyalı çok güzel bir sakızdı
Tipitip: Her sakızda başka macera.
Final sakızları: İçinden futbolcu kartları çıkardı.
Kibrit kutusu toplardık.

90´larda susam sokağı vardı. Hem eğitici hemde eğlenceliydi.
Zenginlerde Ağlar diye bir pembe dizi vardı.
A takımı‚ Görevimiz Tehlike ‚Mc Gyver gibi maceralı diziler vardı..

normalde pembe dizi seyretmeyiz yani çocukken de seyretmemeliydim

Ama evin bir numaralı sahip olduğu icat televizyon olup tek kanal olunca bizde tv çocuğu olunca köle isaurayı biraz hayal meyal hatırlarım seyretmişimdir herhalde arkası yarın diye sonra farkında değilmişim o küçük hanımefendi diye bir şey olmuş asıl onu hatırlıyorum
Onlardan sonra zenginlerde ağlar ve akabinde sokak çocuğu gibi yaramaz rolle yeni dizi başlamıştı veronica castro nun ama tam hatırlamıyorum onu seyrettik hep bunları ya

Tabiki Kara şimşek A Takımı Mc Gyver ... hani öyleki Hanibal Simit kanser mi olmuştu hastalanmıştı falan ölmüştür tabi şimdi üzülürdüm hastalığına bizim çocuklar bacılar gibi bir şeydiler

Seksenlerde doksanlarda çocuklukta tabi bir şey daha var Fenerbahçe

Yıllarca yani belki yirmi beş yıl süreyle 1989 yılı 103 gollü şampiyonluğun ekmeğini yemiştir taraftar kaybetmez de kazanmasını sağlamıştır sanırım. Tabi ğs yi her daim tokatladığımız gerçeğide var

[alıntı yap]

OuT_oF-CoNTrOL - 15.08.2021 20:16

İnşaattan kuma atlamak
Boru külah savaşları
Suntaya çivileri çakıp futbol sahası yapmak‚ bozuk parayla gol atmaya çalışmak‚ galiba tiktak diyorduk adına

[alıntı yap]

Hasan Sürekci - 01.12.2021 16:51

Mesajı Gönderen: OuT_oF-CoNTrOL:cLink:1772471
İnşaattan kuma atlamak
Boru külah savaşları

[resim]r092228/637739741964317145.jpg[/resim]

tüf tüf müş bunun adı bende vardı bi tane menzili 50 metre falandı

[alıntı yap]

BaY-FB - 01.12.2021 17:43

Z kuşağı bilmez eskiden kuyruk vardı diyenleri dinlemeyin gençler.Eskide baba çalışır tüm aileye rahatça bakardı.Evlerde huzur vardi.Sokaklarda çocuklar gece yarısına kadar oynayabilirdi.Zam elbet vardi ama sekere benzine yılda bir gelirdi.Tvlerde siyasetçi görmezdik.Paramızın değeri vardi.Sekeri unu yağı kıymayı ayda bir toptan alırdik.Şimdiki gibi senetle değil.Şimdi bakıyorum 3 yaşındaki çocuk bile gelecek kaygısı yaşıyor.Emeği geçenlere ileride torunları lanet okuyacak buna eminim

[alıntı yap]

dogrugil - 06.12.2021 16:33

Mesajı Gönderen: BaY-FB:cLink:1773368
Z kuşağı bilmez eskiden kuyruk vardı diyenleri dinlemeyin gençler.Eskide baba çalışır tüm aileye rahatça bakardı.Evlerde huzur vardi.Sokaklarda çocuklar gece yarısına kadar oynayabilirdi.Zam elbet vardi ama sekere benzine yılda bir gelirdi.Tvlerde siyasetçi görmezdik.Paramızın değeri vardi.Sekeri unu yağı kıymayı ayda bir toptan alırdik.Şimdiki gibi senetle değil.Şimdi bakıyorum 3 yaşındaki çocuk bile gelecek kaygısı yaşıyor.Emeği geçenlere ileride torunları lanet okuyacak buna eminim

Z kuşağı ve diğer kuşaklar bilmeye niyetli kim varsa bilir araştırır soruşturur öğrenir

Şunun şurasında bizde Y kuşağıyız.

Eskiden kuyruk vardı bunu Y kuşağından çok önceki X kuşağı yaşamış olmalı. Bizim sadece ağırlık senede bir ay Ramazan da pide kuyruğu hatırladığım çöp vergisi ilk çıktığında üç saat civarı beklediğim ödeme kuyruğu 10-15 dakikalık fatura kuyrukları maça giriş kuyrukları falan var kuyruk olması icab eden bir şey olursa olabilir Z kuşağının bilmesi lazım şimdi bir mağaza indirim yapıyor elektronik eşya veya x herhangi birşey eskiden şimdiki gibi ne olduğunu unuturcasına kapıda beklemeler ve yağma edercesine alışveriş yoktu. Sıraya kaynak kayırma falan olabilirdi bazı uyanıklarca eski filmlerdede görülür.

Zam görmemişsinizdir bilmezsiniz demek sizin kuşağa çok ayıp olur. Evet eskiden şekere yağa deterjana yılda bir belki iki zam gelirdi. Yakıt daha fazla ama şimdikinden en az üç kat daha az zam

Televizyon seyretmek ve arası olanın kaldırım kenarına park etmek bedavaydı. Yani biz pek yaşamadık ama büyük şehirlerde olur değnekçiler varmış. Şimdi onlar kalktı peki kalkınca o yerin bize bedavaya gelmesi lazımdı neyse
Bazılarının herkesin değil televizyonu beyaz eşyası taksitleydi. Televizyonun olunca bir tanede anten gerekliydi. Gerisi bedava her ay yok o kanal yok o alıcı aylık aidat yoktu. Faturalar eskiden sadece elektrik ve suydu ve boyları el kadardı kol kadar değildi.

[alıntı yap]

ibrahim_fbL - 08.12.2021 10:15

Her nesil bir sonraki nesilin yaşamını kendine göre eleştirir.
Ama 2000´lerden sonraki çocukluk 80´ler‚ 90´lardaki gibi olamadı.

[alıntı yap]

Milla Jovovich - 08.12.2021 19:45

Ya iyi kötü 70 80 90 nesli bir şekilde birbirine yakın. Çocuklar 1 yaşında tabletle telefonla doğmayıp tv izler dışarıda oynar sokakta bisiklet filan sürer gezerdi.

Yeri gelir gazoz kapağı toplar yeri gelir istop yakartop oynar‚ zaman olur köylere kasabalara yazın gidenler tren raylarına bulduğunu koyar tren geçince onun düzleşmesiyle eğlenir ama gene birşey bulurdu. 2005 li kardeşime bisiklet aldım binmeyi öğrenmedi. Bu bisiklet yahu ben onun yaşında 2 tanesinin hakkında gelmiş tekere yama yapacak haldeydim.

2000 sonrası tırt cidden.

[alıntı yap]

14 / 15