Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
90´larda Çocukluk...
9 / 17
  HOMONGOLOS - 15.02.2019 11:18

Mesajı Gönderen: Milla Jovovich:cLink:1724275

Oynadık. Çin/japon kalesinden mahalle maçlarına (karşı mahalle ile kavgalı dövüşlü olan) istopundan yakar topuna sekseğine meşesine hemen her şeyi oynadık. Bir çelik çomak oynamamışımdır o oyunlar içinde. Klasik akşam ezanında bağırış çağırış eve zorla sokuyordu annelerimiz bizi

O konuda çok mutluyum açıkçası. Şimdiki neslin eve kapanmış sadece fortnite oynayan haline denk gelmediğim için şanslıyım.

Akşam ezanı okunurken evde olması tembihlenen nesil gibisi yok.. Ezan okunur‚ben arkadaşımı evine bırakıyorum numarası yapardım‚sonra o beni bırakırdı‚böyle böyle zamanı yemeye çalışırdık birde..Hey gidi günler..

Birde annem "seslendiğimde duyacağın yere kadar git" derdi.. Sanki uçsuz bucaksız bir ortamdaymışız gibi..

Sizin tepesinden tel geçirip ucunu direksiyon yaptığınız plastik arababız var mıydı?

Mesaj HOMONGOLOS tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

Milla Jovovich - 15.02.2019 11:27

Mesajı Gönderen: HOMONGOLOS:cLink:1724276

Akşam ezanı okunurken evde olması tembihlenen nesil gibisi yok.. Ezan okunur‚ben arkadaşımı evine bırakıyorum numarası yapardım‚sonra o beni bırakırdı‚böyle böyle zamanı yemeye çalışırdık birde..Hey gidi günler..

Birde annem "seslendiğimde duyacağın yere kadar git" derdi.. Sanki uçsuz bucaksız bir ortamdaymışız gibi..

Sizin tepesinden tel geçirip ucunu direksiyon yaptığınız plastik arababız var mıydı?

Mesaj HOMONGOLOS tarafından düzenlenmiştir...

Babaannem kasaba gibi bir yerde yaşadığından çok gider gelirdik orada o telli arabalardan ne bileyim gazoz kapağı toplamaktan onu düz hale getirip ortasını delerek topaç gibi bir şey yaparsın o türlü şeyleri hep oynadım. Şehirde pek olmuyordu ama o türlü oyuncaklar biraz daha plastik araba alınacak seviyeye gelmişti genelde onlarla oynanırdı.

[alıntı yap]

HOMONGOLOS - 15.02.2019 11:38

Mesajı Gönderen: Milla Jovovich:cLink:1724277

Babaannem kasaba gibi bir yerde yaşadığından çok gider gelirdik orada o telli arabalardan ne bileyim gazoz kapağı toplamaktan onu düz hale getirip ortasını delerek topaç gibi bir şey yaparsın o türlü şeyleri hep oynadım. Şehirde pek olmuyordu ama o türlü oyuncaklar biraz daha plastik araba alınacak seviyeye gelmişti genelde onlarla oynanırdı.

Açıkçası pek kız çocuğu gibi büyümediğim için benim de vardı o plastik arabalardan.. Bizimkiler pazardan almışlardı..Sonra mahallenin erkek çocuklarının tepesine çöküp benim da arabama tel bağlayın‚direksiyon yapın‚süsleyin demiştim..

Birde o zamanlar gece oturmalı gezmeler olurdu..Akrabaların çocuklarıyla birlikte evde oynadığımız metal polis arabalarımız vardı ki onlar da başka konu..

90´lar konusunda 80´lere gittik sabah sabah..

[alıntı yap]

Milla Jovovich - 15.02.2019 11:47

Mesajı Gönderen: HOMONGOLOS:cLink:1724278

Açıkçası pek kız çocuğu gibi büyümediğim için benim de vardı o plastik arabalardan.. Bizimkiler pazardan almışlardı..Sonra mahallenin erkek çocuklarının tepesine çöküp benim da arabama tel bağlayın‚direksiyon yapın‚süsleyin demiştim..

Birde o zamanlar gece oturmalı gezmeler olurdu..Akrabaların çocuklarıyla birlikte evde oynadığımız metal polis arabalarımız vardı ki onlar da başka konu..

90´lar konusunda 80´lere gittik sabah sabah.. :)

80´ler ile 90´lar çok fazla birbirinden ayrılmaz bence. Diyorum ya bugün doksanlarda çocukluk geçirmiş birini seksenlerde çocukluk geçirmiş biriyle konuşturun genelde hemen hemen aynı şeyleri diyecekler ve birbirlerini anlayacaklardır.

Mesela geçen babamla konuşuyorduk böyle eskilerden misafir bile gelmez gitmez oldu dedik ki ben misafirliğe gitmeyi de gelmelerini de zerre sevmezdim ama orada tanıştığımız çocuklarla çok ilginç oyunlar oynamışızdır.

Ben küçükken o kadar çok uçurtma yaptım ki sayısını hatırlamam. Baya bildiğin malzemelerini ya alır ya kendim uydururdum onun taktiği vardı. Şimdi ben görmüyorum uçurtma uçuran. O tellere az mı kurban ettik güzelim uçurtmaları :/

[alıntı yap]

HOMONGOLOS - 15.02.2019 12:01

Mesajı Gönderen: Milla Jovovich:cLink:1724280

80´ler ile 90´lar çok fazla birbirinden ayrılmaz bence. Diyorum ya bugün doksanlarda çocukluk geçirmiş birini seksenlerde çocukluk geçirmiş biriyle konuşturun genelde hemen hemen aynı şeyleri diyecekler ve birbirlerini anlayacaklardır.

Mesela geçen babamla konuşuyorduk böyle eskilerden misafir bile gelmez gitmez oldu dedik ki ben misafirliğe gitmeyi de gelmelerini de zerre sevmezdim ama orada tanıştığımız çocuklarla çok ilginç oyunlar oynamışızdır.

Ben küçükken o kadar çok uçurtma yaptım ki sayısını hatırlamam. Baya bildiğin malzemelerini ya alır ya kendim uydururdum onun taktiği vardı. Şimdi ben görmüyorum uçurtma uçuran. O tellere az mı kurban ettik güzelim uçurtmaları :/

Komşumuz yapmıştı bana da uçurtma‚lacivert-kırmızı.. Sonra yırtılmıştı ama.. Deniz kenarında büyüdüğüm için inşaat tuğlalarını denize atar‚1-2 gün sonra delik yerlerini ellerimizle tıkayıp içindeki balıkları‚yengeçleri kıyıya çekerdik.. Denizanalarına yaptığımız işkenceler‚bugün farklı türeevleriyle yazın bizi çarpmaları olarak geri döndü maalesef..

Dediğiniz gibi güzeldi o günlerde çocuk olmak..Çocuk gibi çocuktuk‚sokakta oynadık‚oyunumuzu oyuncağımızı paylaştık‚oyunlar icat ettik.. Hayali iple ip atlardık biz..Hem de yanmalı..Şimdiki nesile cidden üzülüyorum..Ellerinde telefonlar tabletler sanal alemde dolanıp duruyorlar..Yaratıcılık sıfır.. Paylaşmayı bilmek sıfır.. Çok yazık oluyor çocuklara..

[alıntı yap]

Hasan Sürekci - 15.02.2019 17:27

ve Milli perdemiz..

70ler 80ler 90lar farketmez evinde bu perdeden olmayan var mı aramızda.

[resim]r092228/636858484092726766.jpg[/resim]

[alıntı yap]

Hasan Sürekci - 23.02.2019 12:03

Cumartesi sabahından merhaba 90´lar çocuklarına...

http://www.youtube.com/watch?v=EoN700LSt8Y

Mesaj Hasan Sürekci tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

Bruce Wayne - 23.02.2019 12:57

Şu video resmen zaman makinesi yahu...

96 yılı‚ yuh...

Şu final bölümünde amma tırsardım yalnız‚ cadıyı görünce şimdi de bir tuhaf oldum yine

Mesaj Bruce Wayne tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

Bruce Wayne - 23.02.2019 13:06

Abimin MASK baskılı pijaması vardı‚ hiç unutmam

[alıntı yap]

nicoxx - 23.02.2019 16:45

80´ler de büyümüş bir çocuk olarak;

Her şey harikaydı. Güzel bir çocukluk geçirdim.

Üsküdar´ın en güzel semtinde Sultantepe´ de boğaza karşı bir mahallede büyüdüm. Bildiğin büyük bir ormanımsı korumuz vardı. İçinde büyük bir top sahası‚ meyve ağaçları olan‚ uçurtma uçurabildiğimiz‚ kışın ise kızak kayabildiğimiz.

Oyun alanları o kadar çoktu ki. Ve ortam o kadar güvenliydi ki.

Yaz tatillerini düşünüyorum da. Ne kadar mutlu geçermiş bizler için.

Öğlen olmadan evden çıkar‚ akşam kararmadan evde olurduk. Arada acıkınca oyundan geri kalmamak için ekmek arası domates‚ peynir sandviçimizi alır tüketir sonra devam ederdik oyunumuza.

Keşke hep çocuk kalabilseydik... En büyük problemimiz doğru düzgün futbol ayakkabımızın olmaması veya top taşın üzerinden mi geçti yanından mı geçti olan gol tartışmalarıydı.

En büyük üzüntüm de çocuklarımızın bu duyguları ne yazık ki hiç yaşayamayacak olmaları.

Mesaj nicoxx tarafından düzenlenmiştir...

Mesaj nicoxx tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

9 / 17