Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Grip salgını
2 / 4
  Young Zoran - 17.01.2020 16:37

Geçen hafta cuma akşamı başladı. Ateşi‚ burun akıntısını hallettik. Bir tek öksürük ve boğaz kaldı.

[alıntı yap]

Ortega1987 - 22.01.2020 06:24

Gercekten ciddi anlamda influenza salgini var. benim de 2.5 aylik oglum 5 gun hastanede yatti. Cok dikkat edin ozellikle cocuklara.

[alıntı yap]

vi1907va - 22.01.2020 22:21

Mesajı Gönderen: Caner Demir:cLink:1737945
Tum hastalananlara gecmis olsun

Dikkat edin kendinize

Valla nazarim degmesin kendime ama

Hani atlet giymem yaz kis

Hic de hasta olmam grip de dahil

Hamurum baya saglam herhalde

Ben de ayniyim.
Ayniydim.
Bu merete yakalanma cok fena.
5 gunde zor attim. Ne ilac ne igne fayda etmiyor.

[alıntı yap]

Cold_Fire - 22.01.2020 23:20

Ben böyle bir şey görmedim.

Burun akıntısı yok‚ boğazda gıcıklanma var‚ öksürük var. Ama en önemlisi yüksek ateş ve aşırı rahatsız edici bir eklem ağrısı.
Ateşin çıkıyor‚ üşüdüğünü zannediyorsun‚ titriyorsun‚ halbuki yanıyorsun ateşten.
Eklem ağrıları zaten bitiriyor tüm enerjini.

Bu salgın başka bir şey. Çok grip nezle atlattım ama böylesini ilk defa görüyorum‚ şükür ben de 4 günde atlattım.

[alıntı yap]

TR-CaPTaiN - 22.01.2020 23:47

5 gündür yatak yorgan yatıyorum hala düzelemedim. Arkadaşlarla oturuyorduk‚ hafif hafif öksürmeye başladım‚ eve geldim‚ bir anda adeta elektrikler gitmiş gibi vücut bıraktı kendini‚ gözlerim kapandı‚ dizlerim çözüldü‚ hissizleşti. Neyse gece yattım ama uyuyamadım tabi ki öksürmekten. Sabaha kadar yatakta yarı baygın şekilde dönüp durdum.

Sabah doğruca doktora gittim. Soğuk algınlığı ve bronşit başlangıcı var ama önemli bir şey değil 1 haftalık ilaç tedavisiyle çözeriz dedi. İğne vuruldum ama 2 saatlik rahatlatıcı etkisi oldu‚ başka da bir işe yaramadı. Diğer arkadaşların dediği gibi bir kamyon ilaç aldım ama hepsi nafile.

Öksürmekten göğüs kemiklerim ağrıyor artık. Senede 3-4 kez grip olurum ama bu seferki öyle böyle değil‚ başka bir şey bu. Feci şekilde baş ağrısı‚ dizlerde‚ kollarda hissizlik‚ çöl kuraklığı tadında öksürük‚ yüksek ateş‚ her şey var.

[alıntı yap]

f1e9rh9a0t - 22.01.2020 23:56

Bende de var birkaç gündür.

Gözlerim yaşarıyor‚ burun tıkanıklığı ve akıntısı‚ çok nadiren de olsa öksürük ve hapşırık krizleri.

Herkese geçmiş olsun.

[alıntı yap]

Kaan - 23.01.2020 09:34

Mesajı Gönderen: Cold_Fire:cLink:1738141
Ben böyle bir şey görmedim.

Burun akıntısı yok‚ boğazda gıcıklanma var‚ öksürük var. Ama en önemlisi yüksek ateş ve aşırı rahatsız edici bir eklem ağrısı.
Ateşin çıkıyor‚ üşüdüğünü zannediyorsun‚ titriyorsun‚ halbuki yanıyorsun ateşten.
Eklem ağrıları zaten bitiriyor tüm enerjini.

Bu salgın başka bir şey. Çok grip nezle atlattım ama böylesini ilk defa görüyorum‚ şükür ben de 4 günde atlattım.

Corona virüsüne benzer belirtiler var arkadaşlar çoğunuzda. Özellikle ufak çocuklara çok dikkat edin.

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/dunyayi-dehsete-dusuren-virusle-ilgili-bomba-yarasa-iddiasi-5583361/

[alıntı yap]

Bruce Wayne - 23.01.2020 09:44

Herkese çok geçmiş olsun. Gün içinde bol bol ellerinizi yıkayın arkadaşlar. C vitamini almakta da fayda var. Nar‚ portakal‚ soğan ve sarımsak tüketin. Çaya‚ çorbaya limon sıkın. En önemlisi de uyku tabi‚ uykusuz kaldığı anca vücut hastalık kapıyor...

[alıntı yap]

gabby agbonlahor - 20.03.2020 22:42

görünüşe göre bazı arkadaşlar atlatmış ..

[alıntı yap]

Isis - 20.03.2020 22:57

Bugun esim eskiden bizin ofiste calisan bibarkadasla konustu.
15 ocak haftasinda cok agir hastalanmislar.
Yuksek ates ve diger tum belirtiler varmis.
Hastaneye gitmisler.
Annesi ancak 2 hafta evvel taburcu edilebilmis.
Olumden donmus annesi anlattigina gore.
Yogun bakim ve karantina olmus.
Ama test yapilmamis o donemde.

[alıntı yap]

2 / 4