Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Grip salgını
3 / 4
  fener_forever - 20.03.2020 23:13

Mesajı Gönderen: Cold_Fire

Ben böyle bir şey görmedim.

Burun akıntısı yok‚ boğazda gıcıklanma var‚ öksürük var. Ama en önemlisi yüksek ateş ve aşırı rahatsız edici bir eklem ağrısı.
Ateşin çıkıyor‚ üşüdüğünü zannediyorsun‚ titriyorsun‚ halbuki yanıyorsun ateşten.
Eklem ağrıları zaten bitiriyor tüm enerjini.

Bu salgın başka bir şey. Çok grip nezle atlattım ama böylesini ilk defa görüyorum‚ şükür ben de 4 günde atlattım.

Okuyunca yok artık dedim şu an... bununla geçmiş olsun

[alıntı yap]

Semih - 21.03.2020 05:19

konu 6 ocak/2020 de açılmış.4 renktaşın şikayetleri aynı.

rastlantı degil.

herkes kendine dikkat etsin.

ben tırstım.

Mesaj Semih tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

kingoftheland - 21.03.2020 06:26

uzun zamandir var Çin sakliyor diyorlardi
Bu yazilara bakinca dogrulugu ortaya cikiyor
Ben de corona gecirmis olabilirim
Ben de 1 Subat ateslendim
Atesi cabuk atlattim birkaç gün surundum
Ama 3 hafta öksürük balgam sürdü

Bir arkadasta da ayni sey vardi
Modifiye grip bu demisti
Corona tam ogünler ortaya cikmisti

Mesaj kingoftheland tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

Mehmet38 - 21.03.2020 13:35

Mesajı Gönderen: kingoftheland:cLink:1740513
uzun zamandir var Çin sakliyor diyorlardi
Bu yazilara bakinca dogrulugu ortaya cikiyor
Ben de corona gecirmis olabilirim
Ben de 1 Subat ateslendim
Atesi cabuk atlattim birkaç gün surundum
Ama 3 hafta öksürük balgam sürdü

Bir arkadasta da ayni sey vardi
Modifiye grip bu demisti
Corona tam ogünler ortaya cikmisti

Mesaj kingoftheland tarafından düzenlenmiştir...

Sizin yasadiginiz baska birsey olabilir. Bu hastalikta daha cok kuru oksurukten bahsediliyor.

[alıntı yap]

uNkNowN - 23.03.2020 14:03

Burada bir gariplik olduğu net. Tam 1 Ocak´ta benzer şikayetler yaşamaya başladım. 3-4 gün süren ateş. Tek eşlik eden diğer belirti öksürüktü. Influenza ve beta testlerim negatifti. Doktorum‚ viral bir enfeksiyon olduğunu‚ influenza dışında birçok virüs olduğunu ve muhtemelen bunlardan birini kaptığımı belirtmişti.

Hayatımda hiçbir zaman 3-4 gün süren ateş ve öksürük ikilisini yaşamadığımı belirtmek isterim. Öksürük ateşten sonra da sürdü.

Yabancı basında virüsün Kasım´da yayılmaya başladığına dair haberler gördüm. Üstüne Ateş Kara hoca ilk vakanın Ekim´de görüldüğü yapılan virüs incelemelerinden anlaşılıyor dedi.

Kişisel gözlemle‚ ortada somut veri yokken bilimsel bir çıkarım yapmak doğru değil. Ancak‚ henüz bilim dünyası bu konuda tam olarak bilgiye sahip değilken‚ bence bu virisün sanılandan daha önce dünyada dolaşıma girip girmediğini araştırmalıdır‚ belki de araştırıyorlardır.

Bunların hepsi sadece denk gelme de olabilir. Başka bir virüs de olabilir. Ancak‚ veriler ve olaylar kronolojik olarak değerlendirildiğinde gerçekten de Aralık sonu Ocak başında ülkemizde görülen bu garip vakaların ilginçliği ortaya çıkıyor.

[alıntı yap]

Isis - 23.03.2020 14:11

Mesajı Gönderen: uNkNowN:cLink:1740706
Burada bir gariplik olduğu net. Tam 1 Ocak´ta benzer şikayetler yaşamaya başladım. 3-4 gün süren ateş. Tek eşlik eden diğer belirti öksürüktü. Influenza ve beta testlerim negatifti. Doktorum‚ viral bir enfeksiyon olduğunu‚ influenza dışında birçok virüs olduğunu ve muhtemelen bunlardan birini kaptığımı belirtmişti.

Hayatımda hiçbir zaman 3-4 gün süren ateş ve öksürük ikilisini yaşamadığımı belirtmek isterim. Öksürük ateşten sonra da sürdü.

Yabancı basında virüsün Kasım´da yayılmaya başladığına dair haberler gördüm. Üstüne Ateş Kara hoca ilk vakanın Ekim´de görüldüğü yapılan virüs incelemelerinden anlaşılıyor dedi.

Kişisel gözlemle‚ ortada somut veri yokken bilimsel bir çıkarım yapmak doğru değil. Ancak‚ henüz bilim dünyası bu konuda tam olarak bilgiye sahip değilken‚ bence bu virisün sanılandan daha önce dünyada dolaşıma girip girmediğini araştırmalıdır‚ belki de araştırıyorlardır.

Bunların hepsi sadece denk gelme de olabilir. Başka bir virüs de olabilir. Ancak‚ veriler ve olaylar kronolojik olarak değerlendirildiğinde gerçekten de Aralık sonu Ocak başında ülkemizde görülen bu garip vakaların ilginçliği ortaya çıkıyor.

devletimiz yapmayacak ama coronavirüs kaynaklı ölümlerin belirtilerini taşıyan benzer ölümle sonuçlanan vakaların geçmiş 4 aya dönük tespiti‚ haydi 2 aya dönük tespiti‚ ilginç sonuçlar verebilir.
hatta ölümü de geçtim‚ zatürre ve tespit edilemeyen virüs vakalarının sayısı bile yeterli olur ilk etapta.
ama yapmayacaklardır.

Mesaj Isis tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

Semih - 23.03.2020 17:03

Mesajı Gönderen: uNkNowN:cLink:1740706

bu virüsün çinde‚kasım ayının ilk günlerinde yayılmaya başladığı kesin‚cia raporu var.

[alıntı yap]

kumral26 - 23.03.2020 19:07

ocağın 15 inden sonra bu belirtiler bende de oldu. 1‚5 ay kadar balgam gelmeyen kuru öksürük. konuşmaya başlayınca öksürmeye başlıyordum. 3-4 gün üşüyüp titrerken biranda terlemeye başlama‚ burun akıntısı. yediğim şeylerin tadını alamama.

[alıntı yap]

Isis - 24.03.2020 10:19

Ocak için ben de çok yüksek ihtimal diyorum.
Yazmıştım‚ arkadaş ve annesi ağır hastalanmış. Annesi ölümden dönmüş. 15 Ocak haftasında hastalanmışlar. Annesi hastaneden kısa süre önce ayrılmış tamamen.

Aynı belirtiler. Ama test yok tabi.

[alıntı yap]

Onur - 24.03.2020 11:24

Mesajı Gönderen: kumral26:cLink:1740735
ocağın 15 inden sonra bu belirtiler bende de oldu. 1‚5 ay kadar balgam gelmeyen kuru öksürük. konuşmaya başlayınca öksürmeye başlıyordum. 3-4 gün üşüyüp titrerken biranda terlemeye başlama‚ burun akıntısı. yediğim şeylerin tadını alamama.

iki ay´a yakın da ben çektim aynı derdi. kuru öksürük krizleri yüzünden kan tükürdüm kaç gün. iki gece saat 03.00´te burun tıkanıklığı yüzündün nefes alamadığım için uyandım sabaha kadar uyuyamadım. yeni yeni geçti daha.

[alıntı yap]

3 / 4