Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Grip salgını
4 / 4
  Ferhat ŞAHİN - 24.03.2020 20:09

Ocağın ilk haftası ateş‚ öksürük ve ciddi göğüs ağrısı problemleri yaşadım.. Serum ve ilaçlarla iki haftada ancak düzelebildim.. Bu derecede grip hiç yaşamamıştım.. Eşimin aklına geldi acaba corona mıydı... İnsanın aklına gelmiyor değil..

[alıntı yap]

rapaic_milan - 24.03.2020 23:38

Covid19 sanılandan çok daha uzun süredir dolaştı bence; bunu görmemek saçmalık olur. H1N1 ile belirtileri aynı ve bazıları tedaviye cevap verdi bazıları vermedi; farklı bir virüs olduğu anlaşılana kadar epey bir süre geçti. İki ihtimal var ya üretim bir virüs ya da doğal. Üretim ise antikoru da hazırdır. Doğal ise mutasyona uğrayıp ki virüs insan vucudunu daha hızlı çözümler böyle bir durum da dünya nufusunun yarısı kaybedilebilir.

[alıntı yap]

unifb1986 - 25.03.2020 06:14

influenza yani domuz gribi ile belirtileri benziyor bundan dolayı olmuş olabilir influenzada çok yaygın ülkemizde

[alıntı yap]

Cold_Fire - 02.04.2020 00:41

Mesajı Gönderen: fener_forever:cLink:1740494

Okuyunca yok artık dedim şu an... bununla geçmiş olsun

Sağolasın renktaş.

Muhtemelen influenza ya da corona idi atlattığım.
Eşimin doğumuna 2-3 hafta kalmıştı‚ o hastlandı‚ ondan bulaştı.
Onun bu illeti atlatması rahat 11-12 günü buldu‚ öyle ateşi vardı ki‚ bebeğe bir şey olacak diye çok korkuyorduk‚ herhalde hergün aralıksız 4-5 saat buz tamponu yaptık hanıma‚ ateşi ancak öyle düşüyordu‚ doktor antibiyotik vermişti bir halta da yaramadı o zaten.
Bol sıvı‚ bol C vitamini‚ bol ateş düşürücü‚ bol ılık duş vb. önlemlerle atlattı sonra bana ve anneme bulaştı‚ ben de büyük etkisini 4-5 günde geçirdim ama üstümden kamyon geçmiş gibi oluyordu‚ öyle ateş eklem ağrısı vardı ki‚ tüm etkisini üstümden atmak benim de rahat 8-9 günümü aldı.
Gece terleyeyim sabaha atarım deyip kat kat giyinmiştim‚ gece yarısı bir kalktım sanki beyin felci geçiyor gibiydim‚ kafa zonkluyor başımı dik tutamıyorum‚ zorla nefes alıyorum‚ cehennem gibi ateş vs.

Vallahi çok kötüydü. Atlatıp bebeğimizi sağlıkla kucağımıza aldık çok şükür.
Allah yardımcısı olsun herkesin‚ inşallah bu illet bir an önce biter gider..

[alıntı yap]

yasinbaser - 02.04.2020 01:50

Edit: Yanlış yer.

Mesaj yasinbaser tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

cubuklu_1907 - 16.07.2020 22:45

cinli doktorlar bir kac gun once virusun aslinda sanildigi gibi kasim aralik degil 2019 marttan beri aramizda dolastigini iddia ediyorlardi.

avrupa da da 2019 kisinda grip salgini konusunda haberler cikiyordu.

[alıntı yap]

Cole Phelps - 17.07.2020 04:06

Mesajı Gönderen: cubuklu_1907:cLink:1746721
cinli doktorlar bir kac gun once virusun aslinda sanildigi gibi kasim aralik degil 2019 marttan beri aramizda dolastigini iddia ediyorlardi.

avrupa da da 2019 kisinda grip salgini konusunda haberler cikiyordu.

hocam kaynak nedir?

[alıntı yap]

Young Zoran - 17.07.2020 14:30

Mesajı Gönderen: Cold_Fire:cLink:1741565

Sağolasın renktaş.

Muhtemelen influenza ya da corona idi atlattığım.
Eşimin doğumuna 2-3 hafta kalmıştı‚ o hastlandı‚ ondan bulaştı.
Onun bu illeti atlatması rahat 11-12 günü buldu‚ öyle ateşi vardı ki‚ bebeğe bir şey olacak diye çok korkuyorduk‚ herhalde hergün aralıksız 4-5 saat buz tamponu yaptık hanıma‚ ateşi ancak öyle düşüyordu‚ doktor antibiyotik vermişti bir halta da yaramadı o zaten.
Bol sıvı‚ bol C vitamini‚ bol ateş düşürücü‚ bol ılık duş vb. önlemlerle atlattı sonra bana ve anneme bulaştı‚ ben de büyük etkisini 4-5 günde geçirdim ama üstümden kamyon geçmiş gibi oluyordu‚ öyle ateş eklem ağrısı vardı ki‚ tüm etkisini üstümden atmak benim de rahat 8-9 günümü aldı.
Gece terleyeyim sabaha atarım deyip kat kat giyinmiştim‚ gece yarısı bir kalktım sanki beyin felci geçiyor gibiydim‚ kafa zonkluyor başımı dik tutamıyorum‚ zorla nefes alıyorum‚ cehennem gibi ateş vs.

Vallahi çok kötüydü. Atlatıp bebeğimizi sağlıkla kucağımıza aldık çok şükür.
Allah yardımcısı olsun herkesin‚ inşallah bu illet bir an önce biter gider..

Allah analı babalı büyütsün.

Ben de Ocak ayında geçirdiğimin grip değil covid19 olduğunu düşünüyorum. Hasta olmadan 1 hafta önce filan yurtdışından gelen arkadaşımla görüştüğümü sonradan hatırladım.

[alıntı yap]

Cold_Fire - 17.07.2020 18:18

Mesajı Gönderen: Young Zoran:cLink:1746734

Allah analı babalı büyütsün.

Ben de Ocak ayında geçirdiğimin grip değil covid19 olduğunu düşünüyorum. Hasta olmadan 1 hafta önce filan yurtdışından gelen arkadaşımla görüştüğümü sonradan hatırladım.

Allah razı olsun renktaş sana da geçmiş olsun.

Bir doktor arkadaşa anlattım bu atlattığım hastalığı‚ o da belirtilerin domuz gribi olduğunu‚ kış dönemi birçok kişinin bu hastalığı geçirdiğini corona ile ilgisinin olmadığını söyledi. Ama işte Allah bilir belki de corona idi.

[alıntı yap]

4 / 4