Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Coronavirus / Covid19
323 / 337
  Lebowski - 20.06.2020 19:47

Mesajı Gönderen: feanor3:cLink:1745614
Brezilya virüsün sınırlarını zorluyor. Sadece son 24 saatte 54 binden fazla yeni vaka açıklamışlar. Toplamda 1 milyonu geçmiş vaka sayısı. Adam griptir o grip diye diye ülkeyi kobay faresine çevirdi.

dilma yı gönderip bu öküzün gelmesine sebep olurken düşüneceklerdi.

[alıntı yap]

Pero_Antic_1907 - 22.06.2020 19:42

Şöyle bi baktım tabloya yaklaşık 3 milyon kişiye test yapılmış bu rakamlara göre başarılıymış gibi gözükürsün ama bu ülkede 83 milyon kişi yaşıyor belki sokakta yanımdan geçen adam koronalı bunu nasıl tespit edeceğiz eğer sağlık sistemin bu kadar iyiyse nüfusun tamamına test yapman gerekir ama bu pek mümkün görünmüyor...

[alıntı yap]

Deatus - 22.06.2020 20:25

[alıntı yap]

ElEmperador - 22.06.2020 22:04

Mesajı Gönderen: Lebowski:cLink:1745619

dilma yı gönderip bu öküzün gelmesine sebep olurken düşüneceklerdi.

Trompet sağolsun...

[alıntı yap]

Enis Vardal - 22.06.2020 22:49

basindan beri hislerim bu covid palavra diyor

almanya robert koch instituta göre türkiye ve bir cok ülke risk bölgesi ilan edildi yani dönüste 14 gün karantina

ama almanlarin en cok gittigi yer mallorca ispanya‚ thailand‚ italya (!) riskli bölge olarak görülmüyor

ilginc ilginc seyler
politika mi?

[alıntı yap]

Young Zoran - 23.06.2020 16:57

Mesajı Gönderen: Enis Vardal:cLink:1745687
basindan beri hislerim bu covid palavra diyor

almanya robert koch instituta göre türkiye ve bir cok ülke risk bölgesi ilan edildi yani dönüste 14 gün karantina

ama almanlarin en cok gittigi yer mallorca ispanya‚ thailand‚ italya (!) riskli bölge olarak görülmüyor

ilginc ilginc seyler
politika mi?

Palavra değil ama abartıldığını düşünüyorum.

1) Fransa´da ve İtalya´da coronavirüsün Aralık ayında olduğu ortaya çıktı. Virüsün ortaya çıkışını Aralık ortası kabul edersek 2‚5 ay boyunca herkes Avrupa´da seyahat etti‚ bara‚ restauranta gitti‚ spor salonuna gitti vb... bir şey olmadı. Ne hikmetse Mart ayında ortalık korku filmine döndü. Bana normal gelmiyor.

2) Diğer taraftan hayatın bu kadar durmasının sebebinin sosyal medya olduğunu düşünüyorum. Eğer bu salgın 90´larda ya da 2000´lerin ilk yarısında olsaydı hayat bu kadar durmazdı; en fazla sarılıp‚ öpüşmeyin‚ biraz mesafeli durun denirdi‚ herkes hayatına devam ederdi. Sosyal medyada haddinden fazla korku pompalandı.

Son olarak Avrupa bu işten çaktırmadan karlı çıkmaya başladı. Yaşlılar öldü‚ emekli maaşından tasarruf edildi. Son yıllarda Avrupa´ya göçmen akını artmıştı‚ bu vesileyle önüne geçmiş oldular.

[alıntı yap]

Semih - 23.06.2020 21:17

abd saglık kurulu başkanı dr.fauci‚aşı araştırmalarında üçüncü safhaya geçildigini duyurdu.

tv de altyazı olarak geçtiler‚hangi şirket bu aşamaya gelmiş öğrenemedim.

sevgili bekler gibi aşı bekliyorum‚yapacagım önemli işler var‚hep erteliyorum.

[alıntı yap]

CFS - 24.06.2020 10:25

Mesajı Gönderen: Semih:cLink:1745802
abd saglık kurulu başkanı dr.fauci‚aşı araştırmalarında üçüncü safhaya geçildigini duyurdu.

tv de altyazı olarak geçtiler‚hangi şirket bu aşamaya gelmiş öğrenemedim.

sevgili bekler gibi aşı bekliyorum‚yapacagım önemli işler var‚hep erteliyorum.

eminim sevgili bile beklenmemiştir

[alıntı yap]

Deatus - 24.06.2020 20:56

her gün 20 küsür kişi kaybediyoruz
günlük iyileşen sayısını aşmış yine günlük vaka sayısı
hem de son günlerdeki en yüksek rakamlardan biri oldu sanrım 1492

[alıntı yap]

unifb1986 - 25.06.2020 03:25

Mesajı Gönderen: Deatus:cLink:1745873
her gün 20 küsür kişi kaybediyoruz
günlük iyileşen sayısını aşmış yine günlük vaka sayısı
hem de son günlerdeki en yüksek rakamlardan biri oldu sanrım 1492

günlük vaka sayıları böyle devam ettikçe ölüm sayıları da düşmeyecek maalesef korkarım ki bu rakamlarda da kalmayacak olumsuz anlamda

basit bir hesapla son açıklanan veriler ölçeğinde bakalım 1.500 yeni vaka

bunun en iyi ihtimalle %2 sini alalım(ölüm oranı) bu veri ışığında 30 yeni kişiyi

kaybettik aslında sadece zamanı bekliyoruz

[alıntı yap]

323 / 337