Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Coronavirus / Covid19
326 / 338
  TR-CaPTaiN - 01.07.2020 13:31

Mesajı Gönderen: Young Zoran:cLink:1746110

Yapacak başka bir şey yok.

İlaç veya aşı bulunur mu ne zaman bulunur belli değil. Şöyle düşünün Kasım 2025´tesiniz hala aşı veya ilaç bulunmamış‚ hala evde kalmaya‚ maske takmaya‚ sosyal mesafeye dikkat mi edeceğiz? Şu anki durum sürdürülebilir bir durum değil. Bundan dolayı dünya genelinde insanlar salmaya başladı. Eğer insanlara ilaç veya aşı şu tarihte kesin geliyor denebilseydi(gerçi bu imkansız gibi bir şey) insanların büyük çoğunluğu salmayıp o tarihe kadar tedbirleri tam uygulamaya devam ederdi.

Ayrıca evde kalmak virüsü ortadan kaldırmıyor‚ sadece bulaşmasını erteliyor. Birçok ülkede serbestleşmelerden sonra vaka artışı oldu. Haydi bir şekilde uzun süre herkesi eve kapatıp aktif vaka sayısını sıfırladık diyelim‚ bu seferde dışarıdan gelenlerle virüs tekrar gelecek. Ülkeyi Kuzey Kore gibi kapatacak halimiz yok.

Hayır ben de zaten kapanmasını savunmuyorum. Durumun ne olduğunu söylüyorum. Yoksa ben de mecburen işlerimi yürütmek için kalabalık devlet dairelerine giriyorum‚ dışarda mecburen yemek yiyorum‚ çay içiyorum vs. Yapacak bir şey yok. Herhangi bir şeyi bekleyecek durum da yok maalesef.

[alıntı yap]

Semih - 01.07.2020 17:14

pfizer az önce 70 kişi üzerinde denedikleri aşının sonuçlarını açıkladı.verilen data incelendiginde‚70 kişinin de virüse karşı bagışıklık kazandığı görülüyor.aşının iki doz olarak vuruldugu ve aşılanan insanlarda ilk 24 saatte yüksek ateş yaptığı bildiriliyor.doz yükseldikce ateş yükseliyor.

pfizer aşıyı 30 bin kişi üzerinde deneyecek.başarı gelirse‚seri üretime gecilecek.

kaynak: cnn

[alıntı yap]

Isis - 02.07.2020 12:04

Aşağı yukarı 10 günde 1 milyon artıyor küresel vaka sayısı...
Ölüm sayısı da aynı gibi...

[alıntı yap]

Gürkan - 02.07.2020 13:29

Yandı bitti dediğimiz AB ülkerinde trend çok iyi..

Bizdeki gibi tutarsız bir durum yok. Umarım o seviyeye geliriz. İnsanlarımız biraz daha bilinçli olsa çok daha iyi durumda olabilirdik..

İSPANYA

İTALYA

ALMANYA

TÜRKİYE

[alıntı yap]

Deatus - 02.07.2020 14:25

istanbulun hali
haberin linkini koyayım da videoyu seyredin

https://www.haberturk.com/son-dakika-haberler-yok-boyle-izdiham-minibuslerde-akilalmaz-goruntu-2731436

Mesaj Deatus tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

Levent YAĞCIOĞLU - 02.07.2020 19:28

Mesajı Gönderen: Isis:cLink:1746164
Aşağı yukarı 10 günde 1 milyon artıyor küresel vaka sayısı...
Ölüm sayısı da aynı gibi...

Ölüm sayısında sapma olmuyor pek. 3000 - 5000 arasında gidip geliyor neredeyse 1 buçuk aydır.

[alıntı yap]

Yolcum - 02.07.2020 20:52

Türkiye´de 1 - 1‚5 k civarı bir ortalama ile gidiyoruz ama dünyada vaka artış oranı gittikçe yükseliyor ve bu iyiye işaret değil.

Dünyada‚ son 1 haftada günlük 150k´nın üzerinde yeni vaka oluyor ve bu sayı gittikçe 200k´ya yaklaşıyor.

Geçen hafta dünyada 7 günde 1 milyon yeni hasta olmuş‚ bu hafta daha 5. günde 918 bin oldu.

Buradaki artış grafiğinden bakabilirsiniz : http://www.worldometers.info/coronavirus/

[alıntı yap]

Cole Phelps - 04.07.2020 00:54

Maltepe Süreyya Plajında inanılmaz bi kalabalık vardı.Gençler tamamen iç içeydi.Korona morona tamamen unutulmuş.

[alıntı yap]

Deatus - 04.07.2020 15:22

beyinle yapılmış hareketler mi bunlar..
yazık o hastanelerde çırpınan sağlık çalışanlarının emeklerine

http://www.youtube.com/watch?v=nwjkQ4subJs

[alıntı yap]

Yolcum - 04.07.2020 21:07

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Covid-19 salgınının dünya genelinde son 24 saat içinde 212 bin kişi daha arttığını duyurdu.

Yeni bir rekor kırıldığı belirtilen açıklamada bir önceki rekorun 189 bin olduğu hatırlatıldı.

[alıntı yap]

326 / 338