Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Coronavirus / Covid19
333 / 353
  Deatus - 29.07.2020 18:17

bakan hala tavsiye veriyor şöyle yapılmalıdır böyle yapılmalıdır diye
halk takmıyor‚ umursamıyor bu tavsiyeleri
tavsiyeyle‚ ricayla pandemi süreci yönetilemez.
benim komşuma dün sağlık yetkilileri 14 gün karantinada kalacaksın dediler
ertesi gün pazara‚ markete gitmiş..

söylenen rakamlara da hiç inanmıyorum‚ raporlara yazılanlara da..
şans eseri yaşıyoruz yaşıyorsak. yarına kimbilir ne olacak..

[alıntı yap]

O-12 - 30.07.2020 13:41

geçmiş olsun dileklerinde bulunan arkadaşlar sağolsun

[alıntı yap]

Semih - 30.07.2020 15:27

Mesajı Gönderen: O-12:cLink:1747151
geçmiş olsun dileklerinde bulunan arkadaşlar sağolsun

geçmiş olsun

[alıntı yap]

ElEmperador - 31.07.2020 21:46

Tüm renkdaşlarıma geçmiş olsun.
Bugün bir doktor arkadaşımızla bayramlaşırken.‚ denize girerken bile yanınızda maske bulunsun‚ çıkarken takın‚ sahilde oturursanız iki üç maske takın deyince bayağı canım sıkıldı.
Ülke sahilleri gerçekten de geçen yıllardan farkı yok.
Burhaniye‚ Cunda daha iyiydi‚ şimdi Bodrumdayım rezalet durum.

[alıntı yap]

Deatus - 01.08.2020 13:04

Mesajı Gönderen: ElEmperador:cLink:1747190
Tüm renkdaşlarıma geçmiş olsun.
Bugün bir doktor arkadaşımızla bayramlaşırken.‚ denize girerken bile yanınızda maske bulunsun‚ çıkarken takın‚ sahilde oturursanız iki üç maske takın deyince bayağı canım sıkıldı.
Ülke sahilleri gerçekten de geçen yıllardan farkı yok.
Burhaniye‚ Cunda daha iyiydi‚ şimdi Bodrumdayım rezalet durum.

antalyada yaşıyorum‚ ağustos ayına geldik ben daha hiç maske takanı görmedim sahilde. ve gerçekten önceki senelerden farkı yok. tur yatlarına felan baktım tıklım tıklım..

ayrıca bayramda mezarlıkları gözlemledim‚ kalabalık + insanların birbirine ikramda bulunmaları‚ temas vs. inanılmaz fazlaydı.

kimse bir şey umursamıyor‚ çoğu insan sağlık sıkıntısı nedir bunu bile bilmiyor‚ yaşamamış‚ idrak edemiyor. bundan sonra ciddi bir artış olacağını düşünüyorum.

Mesaj Deatus tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

gabby agbonlahor - 01.08.2020 15:51

Rusya Sağlık Bakanı: Covid-19 aşısında klinik testler tamamlandı

Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko‚ yeni tip Koronavirüs (Covid-19) aşısının klinik testlerinin tamamlandığını açıklayarak‚ "Aşı Ekim ayına hazır olacak" dedi.

Sağlık Bakanı Mikhail Murashko yaptığı açıklamada‚ Ulusal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü tarafından daha önce hayvanlar üzerinde tamamlanan aşı testlerinin insanlar üzerinde de tamamlandığını ifade etti. Bakan Murashko‚ Ekim ayında aşının kullanıma hazır olacağını duyurdu.

Murashko‚ Covid-19 aşısının klinik denemeleri tamamlandı. Aşının resmi prosedürlerinin tamamlanması için raporlama çalışmalarına devam ediliyor diye konuştu. Murashko‚ izinleri tamamlandıktan sonra önce doktorlar ve öğretmenlere uygulanacağını‚ bu kişilerin gözlem altında tutulacağını ifade etti.

[alıntı yap]

Hakan_Turan - 03.08.2020 09:02

https://tr.sputniknews.com/koronavirus-salgini/202008031042578091-eski-fenerbahceli-futbolcu-stochun-kovid-19-testi-pozitif-cikti/

[alıntı yap]

doct - 03.08.2020 13:23

RLF-100´ün kritik durumdaki Covid-19 hastalarını iyileştirdiği rapor edildi

Reutersın haberine göre; solunum yetmezliği çeken kritik durumdaki Covid-19 hastalarının RLF-100 adı verilen ilaç ile üç günde tedavi edildiği açıklandı. Tedavi‚ deneylere katılamayacak hasta kişilere acil durum kapsamında uygulanıyor.

Cenevre ve İsrail-ABD merkezli iki ilaç şirketinin pazar günü yaptığı açıklamada‚ solunum yetmezliği çeken kritik durumdaki Covid-19 hastalarının RLF-100 ismi verilen üç günlük bir tedavinin ardından hızla iyileştiğini açıkladı. Söz konusu tedavinin ABD Gıda ve İlaç İdaresinden (FDA) hızlandırılmış inceleme izni aldığı belirtildi.

Akciğeri koruyan doğal bir peptitin sentetik bir formu olan‚ RLF-100 veya aviptadil diye bilinen tedavinin patenti Cenevre merkezli Relief Therapeutics Holdings AGde bulunuyor. ABD-İsrail şirketi NeuroRx Inc de ilacı ABDde geliştirmek için Reliefle ortaklık kurmuş durumda.

FDA‚ Covid-19un neden olduğu solunum sıkıntısının tedavisi için bu ilaca haziran ayında hızlandırılmış inceleme izni vermişti.

Klinik araştırmalarda Faz aşamasına geçen RLF-100ün denemeleri 70 hastayla devam ediyor. Ancak deneylere katılamayacak kadar hasta kişilere acil durum kapsamında uygulanıyor.

4 GÜN SONRA SOLUNUM CİHAZINDAN AYRILACAK KADAR İYİLEŞTİ

Şirketlerin açıklamasına göre acil durum kapsamında kullanılan ilacın hızlı iyileşme sağladığına dair ilk rapor‚ Houston Metodist Hastanesi´ndeki doktorlardan geldi. Covid-19 hastası 54 yaşındaki bir adamın RLF-100 tedavisinden sonraki 4 gün içinde solunum cihazından ayrılacak kadar iyileştiği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca‚ acil durum kapsamında tedavi edilen 15ten fazla hastada daha benzer sonuçlar görüldüğü bildirildi.

Reutersın haberine göre şirketler‚ Brezilyadaki bir laboratuvarda çalışan bağımsız araştırmacıların da aviptadil sayesinde‚ SARS Koronavirüsünün insan akciğer hücrelerinde ve bağışıklık hücrelerinde çoğalmasını engellediklerini söyledi.

NeuroRx CEO´su Jonathan Javitt‚ konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Başka hiçbir antiviral etken‚ virüs enfeksiyonundan hızlı iyileşme sağlamadı ve laboratuvarda virüsün kendini kopyalamasını engellemedi.

Klinik çalışmaları yürüten bilim insanları‚ bu tedavinin‚ Covid-19 yüzünden solunum yetmezliği çeken ama durumu daha iyi olan hastalarda da işe yarayıp yaramayacağını araştırıyor.

[alıntı yap]

Semih - 03.08.2020 17:55

moderna ve johnson&johnson aşıda iki ayrı sistem geliştirdiler‚her iki aşı da olumlu sonuçlar veriyor.

sarı reis‚bu iki şirkete aşıların eylül‚ekim ayında piyasaya verilmesi için büyük baskı yapıyor.bilindigi gibi‚3 kasımda abd başkanlık seçimi yapacak.şu anda anketlerde 15-20 puan gibi gerilerde olan trump‚aşıyı koz olarak kullanmak istiyor.bilim adamları‚saglık konusunda yapılacak acelenin faydadan çok zarar getirecegini ifade ediyorlar.

pfizer şirketinin oxford üniversitesi ile birlikte yürüttükleri aşı çalışmaları da gayet positif gidiyor ve‚aşı daha henüz onay almadan ‚hindistandaki bir aşı üretim merkezi‚bu aşıdan milyonlarca üretmiş bulunuyor.

baskı‚risk aldırıyor...

[alıntı yap]

Deatus - 03.08.2020 18:59

Mesajı Gönderen: Semih:cLink:1747231
moderna ve johnson&johnson aşıda iki ayrı sistem geliştirdiler‚her iki aşı da olumlu sonuçlar veriyor.

sarı reis‚bu iki şirkete aşıların eylül‚ekim ayında piyasaya verilmesi için büyük baskı yapıyor.bilindigi gibi‚3 kasımda abd başkanlık seçimi yapacak.şu anda anketlerde 15-20 puan gibi gerilerde olan trump‚aşıyı koz olarak kullanmak istiyor.bilim adamları‚saglık konusunda yapılacak acelenin faydadan çok zarar getirecegini ifade ediyorlar.

pfizer şirketinin oxford üniversitesi ile birlikte yürüttükleri aşı çalışmaları da gayet positif gidiyor ve‚aşı daha henüz onay almadan ‚hindistandaki bir aşı üretim merkezi‚bu aşıdan milyonlarca üretmiş bulunuyor.

baskı‚risk aldırıyor...

herifin tek derdi seçim. gerçi politikacıların hepsinin tek derdi koltuk. bütün devlet başkanları bu pandemi döneminde kendi çevreleri ve konutlarında ekstra bir ton imkan da kullanmışlardır. sade vatandaş şans eseri yaşamaya devam etsin.

soğuk savaş dönemindeki gibi ilk biz yaptık şovu için ülkeler çeşitli haberler de pompalıyor. insan sağlığı umurlarında değil politikacıların.

[alıntı yap]

333 / 353