Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Coronavirus / Covid19
334 / 353
  Yolcum - 03.08.2020 21:08

Mesaj Yolcum tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

Yolcum - 03.08.2020 21:14

Prof. Dr. Bengi BAŞER

Sadece semptom gösterenlere PCR testi yapıyoruz; yani %30a. Kalan %70´i aramızda‚

Testin tanı değeri % 60; kalan %40 da aramızda‚

Yurt dışından gelenlere de test uygulamıyoruz‚

Pozitif (+) lerin yakın temaslılarına da artık test yapmıyoruz.

Sayılara değil‚ gerçeğe odaklanın.

http://twitter.com/bengibaser/status/1290247647694131200

Mesaj tarafından düzenlenmiştir...

Mesaj Yolcum tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

casuscan1 - 03.08.2020 22:48

Aşı işi de ayrı dert. Aşının orta-uzun vadeli etkilerini tam bilemiyor kimse sonuçta‚ risk

[alıntı yap]

snow - 04.08.2020 12:08

Prof. Mehmet Ceyhanın söylediği mealen şuydu:
Türkiyede açıklanan hasta sayısının yüzde 65i hastaneye yatmak durumunda olan hastalar. Oysa Dünya genelinde COVİD 19 pozitif hastaların sadece yüzde 5 ila 10u arası hastaneye yatmak zorunda kalıyor
Prof. Ceyhan bunu söylediği günlerde Türkiyede açıklanan hasta sayısı 950 civarındaydı.
Ceyhanın verdiği oranla bunların düz bir hesapla 600ü hastaneye yatırılmıştı.
Hastaneye yatan bu 600 hasta‚ Dünya ortalamasında olduğu gibi toplam hasta sayısının yüzde 10u ise matematiksel olarak Türkiyede gerçek günlük hasta sayısı 6 bin civarında demektir.
Bu ciddi bir sayıdır.
Önemli bir sayıdır.
Zaten Bakan Kocanın yüzüne akseden paniği ve giderek sertleşen uyarıları da muhtemelen bunun‚ bunun değilse de bunun yakında olacağının göstergesidir.

https://www.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli-1001/2761859-gercek-gunluk-vaka-kac-olabilir

[alıntı yap]

noyan de souza - 04.08.2020 17:37

Şimdi malum Partililerin yoğun takip ettikleri bir haber sitesi var
Bilirsiniz Erdoğan ülkeyi satıyorum dese alkışlayarak tiplerin hepsi orda.

Bugün virüs ile ilgili bir haber vardı yorumları okudum. Ruhlarını AKP´ye teslim etmiş herkes ateş püskürüyor bakana ve hükümete.

Hükümeti alenen virüsün yayılmasına çanak tuttuğunu yazıyorlar.
Cenaze düğün gibi yerleri açanlar bize tedbir al demesin‚ devletin kendisi tedbir almıyor sadece uyarıyor diyorlar.

İnanılmaz bir tepki var. Gercekten ülkeyi tapusu ile satsa ses çıkarmayacak adamlar hükümeti virüsü yaymakla suçluyor.

Sayının bilerek 900lü rakamlarda tutulduğunu gerçeği gizlediklerini test yapmadıklarını söylüyorlar.

Ne olmuş bu ç...Lara anlamadım. Dünya yıkılsa reis çok yaşa diyecek adamlar şimdi isyan ediyor.

[alıntı yap]

snow - 04.08.2020 19:04

ankarada sayıların çok fazla olduğunu bende çevreden duyuyordum. (hastane çalışanı‚ doktor vs)

bugün de hep benzer haberler çıktı.

[alıntı yap]

SirBartu - 04.08.2020 19:12

Alman ajansları son dakika haberi olarak geçti: Federal Almanya hükümeti Türkiye´yi kapsayan seyahat uyarısını Antalya‚ Aydın‚ İzmir ve Muğla vilayetleri için kaldırmış bulundu.

[alıntı yap]

hhakman - 04.08.2020 20:14

Bazı şehirlerde servisler tıklım tıklım ve giderek artıyor. Resmi rakamlara güvenmeyin ve martta nasıl karantina uyguladıysanız şu anda da aynı şekilde kendi kendinize uygulayın. Yıl sonuna kadar aşılar gelebilir ve öncelikle yüksek riskliler olmak üzere herkese yapılır. O zamana kadar dikkatli olun. Sağlıcakla kalın renktaşlar.

[alıntı yap]

noyan de souza - 04.08.2020 22:43

Düğün ve taziyelerin ekonomiye gatkısı çoh böyük o yüzden serbest bırakıldılar denetim dahi yapılmıyor.

Gaziantep´deki düğünlerde halayların uzunluğu 300 metre civarında
Polis uzaktan bakıp gidiyoruz ses çıkarmıyor

N95 maske sadece 3 saat koruyabilirken millet ne olduğu belli olmayan maskeleri günlerce takıyor. Birde bakan denilen yalancı adam maske takin diye ağlıyor.

Hükümet alenen virüsün bulaşmasına çanak tutuyor. Sayıları 900 bandına bindirmisler milleti keriz sanıyorlar. Sanıyorlar ki Türkiye´deki herkes kendi seçmeni gibi keriz.
Ankara´da bin vaka olduğunu açıklıyorlar. Hdp vekilleri Urfa´da bir günde 20 kişi virüsten öldü diye meclise bakan koca cevaplasın diye soru önergesi verdi. Urfa´da 20 kişi ölürken Türkiye geneli nasıl 18 olur?

Virüs döneminde sahtekarlık yapıp tüm halkın sagligini tehlikeye atan ve belkide onbinlerce kişinin ölmesine sebebiyet veren hükümet zamanı geldiğinde bunun bedelini gerçek adalet onunde verecektir.

Kandirdiginizi zanmaya devam edin bakalım sahketarlar. Kendi secmeniniz bile inanmıyor artık ama siz utanmadan yalana devam ediyorsunuz milleti riske atıyorsunuz.

[alıntı yap]

agustos - 05.08.2020 00:53

Mesajı Gönderen: noyan de souza:cLink:1747238
Şimdi malum Partililerin yoğun takip ettikleri bir haber sitesi var
Bilirsiniz Erdoğan ülkeyi satıyorum dese alkışlayarak tiplerin hepsi orda.

Bugün virüs ile ilgili bir haber vardı yorumları okudum. Ruhlarını AKP´ye teslim etmiş herkes ateş püskürüyor bakana ve hükümete.

Hükümeti alenen virüsün yayılmasına çanak tuttuğunu yazıyorlar.
Cenaze düğün gibi yerleri açanlar bize tedbir al demesin‚ devletin kendisi tedbir almıyor sadece uyarıyor diyorlar.

İnanılmaz bir tepki var. Gercekten ülkeyi tapusu ile satsa ses çıkarmayacak adamlar hükümeti virüsü yaymakla suçluyor.

Sayının bilerek 900lü rakamlarda tutulduğunu gerçeği gizlediklerini test yapmadıklarını söylüyorlar.

Ne olmuş bu ç...Lara anlamadım. Dünya yıkılsa reis çok yaşa diyecek adamlar şimdi isyan ediyor.

Ölüm korkusu olabilirmi! Servetlerinin tadını çıkaramadan bu dünyadan bir virüs yüzünden göçüp gitmek gibi

[alıntı yap]

334 / 353