Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Coronavirus / Covid19
335 / 353
  Deatus - 05.08.2020 13:22

içişleri bakanı açıklama yaptı
yarın şimdiye kadar ki en büyük denetim yapılacakmış
pazarlar‚ toplu ulaşım araçları‚ marketler‚ lokantalar vs..

niye denetim yapılacağını önceden haber veriyorsun ki
millet yalandan yere yarın düzgün duracak sonra yine eski sisteme dönecek
habersiz‚ düzenli aralıklarla yapsana bu denetimini.. şaka gibi ya..

[alıntı yap]

snow - 05.08.2020 13:42

Mesajı Gönderen: Deatus:cLink:1747253

ankarada çoğu cafe‚ restoran tam curcuna. Herkes dip dibe maskesiz‚ mesafe yok‚ koltuklar sırt sırta. Şimdiye kadar akılları nerdeymiş.

Sağdan soldan duyduklarıma göre ankara şu an belkide en yüksek noktada.

[alıntı yap]

agustos - 05.08.2020 14:08

Çok duyarsız davrandık davranıyoruz.Sağlık çalışanlarını hiç düşünmedik onların da bizim gibi insan olduklarını göz ardı ettik.

Bir çok sağlık çalışanı ve doktor gece gündüz özveriyle çalışırken bu virüsü kaptılar öldüler.Hiç umurumuzda bile değil.

Duyumlarıma göre hastahanelerden ayrılan ve ayrılmak isteyenler varmış.Onların yükünü azaltmak için biran önce hasta sayımızın

azalması ve virüsün yok olması lazım.Aklımızı başımıza almamız gerekli. Buna mecburuz.

Mesaj agustos tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

HuseyinAkçay - 05.08.2020 14:23

İnsanların malesef çoğu umursamaz. Pandemi döneminden beri evde çalışıyorum‚ geçen hafta şirkette bir gün geçirmem gerekti ofiste benden başka kimse maske takmıyordu.
Bundan bir ay önce memleketten konuştuğum akrabalar virüs´ün varlığına bile inanmıyordu‚ şimdi kasaba´da vaka sayısı yükselmiş hala buluşmalar nişanlar düğünler devam ediyormuş.
Bir de Türkiye´ye gidemeyen gurbetçiler var. Ben elimden geldikçe yaşlı olan anneme ziyarete gitmiyorum‚ akrabalar almanya´dan kalkıp geliyor‚ sosyal mesefe filan hiç umurlarında degil. Gelen misafire gelme de diyemezsin.
Yani sen ne kadar dikkatli olursan ol insanların %90´ı umursamaz olunca hiç bir işe yaramıyor.

Mesaj HuseyinAkçay tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

RUBİNHO - 05.08.2020 17:31

Mesajı Gönderen: Deatus:cLink:1747253

hem haber veriyorlar hem de bayramda herşeyi serbest bırakıyorlar...testi pozitif çıkan adamın rica ile evinde oturacağını sanıyorlar...herhalde marttan beridir hala maske takan sadece eşim ve ben kaldık...bayramda dışarı çıkma gafletinde bulunup hemen eve kaçtık zira maske takan sadece bizdik(abartmıyorum)...1 saatlik mesafede yazlığımız var oraya bile gitmedik tıklım tıkışmış...2 akşam önce sahilde yürüyüşe çıktım‚maske takan benden başka 1 kişi daha gördüm‚sinirlerim bozuldu eve döndüm...hani cahil eğitimsiz insanlardan da bahsetmiyorum‚yakın akraba çevremdeki mühendisinden öğretmenine doktoruna fizikçisine kadar hepsi salmış durumda‚insanlar maske takmayı bıraktı hayretler içinde izliyorum...kendisini koruyan insanların günahı ne onu merak ediyorum..

Mesaj RUBİNHO tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

Semih - 05.08.2020 18:02

cornell üniversitesinde aşı üretimlerini tarafsız gözle takip etmekte olan department başkanı prof.moore‚şu anda en olumlu aşı‚novavax şirketinin aşısı gibi görünüyor‚dedi.

3. basamak denemelerine başlayan novavax aşısının yan etkileri yok gibi ve koruyucu nitelikleri çok büyük.dr.moore‚şu anda mecbur kalsam‚novavax aşısını rahatlıkla tercih ederdim‚dedi.

kaynak: new york times

[alıntı yap]

Deatus - 05.08.2020 18:23

Mesajı Gönderen: RUBİNHO:cLink:1747261

hem haber veriyorlar hem de bayramda herşeyi serbest bırakıyorlar...testi pozitif çıkan adamın rica ile evinde oturacağını sanıyorlar...herhalde marttan beridir hala maske takan sadece eşim ve ben kaldık...bayramda dışarı çıkma gafletinde bulunup hemen eve kaçtık zira maske takan sadece bizdik(abartmıyorum)...1 saatlik mesafede yazlığımız var oraya bile gitmedik tıklım tıkışmış...2 akşam önce sahilde yürüyüşe çıktım‚maske takan benden başka 1 kişi daha gördüm‚sinirlerim bozuldu eve döndüm...hani cahil eğitimsiz insanlardan da bahsetmiyorum‚yakın akraba çevremdeki mühendisinden öğretmenine doktoruna fizikçisine kadar hepsi salmış durumda‚insanlar maske takmayı bıraktı hayretler içinde izliyorum...kendisini koruyan insanların günahı ne onu merak ediyorum..

Mesaj RUBİNHO tarafından düzenlenmiştir...

cahillikle anlatabileceğimiz bir durum değil bu bence
disiplinsiz ve bencil bir toplumuz. bu diplomayla değişmiyor
ölümcül bir pandemide bile hayatından en ufak bir taviz veremeyecek kadar disiplinsiz‚ acziyet içinde toplum.

geçen buraya da yazdım
komşumun kızının covid19 testi pozitif çıktı‚ 14 gün karantinada kal dedi ekipler. bu daha ilk gün pazar‚ market her yeri dolaştı geldi.

[alıntı yap]

doct - 05.08.2020 18:55

Kahvenin yeni koronavirüsü tedavi ettiği iddiası -teyit.org.

https://teyit.org/kahvenin-yeni-koronavirusu-tedavi-ettigi-iddiasi/

[alıntı yap]

Deatus - 05.08.2020 20:21

Mesajı Gönderen: doct:cLink:1747264
Kahvenin yeni koronavirüsü tedavi ettiği iddiası -teyit.org.

https://teyit.org/kahvenin-yeni-koronavirusu-tedavi-ettigi-iddiasi/

o whatsapp paylaşımlarında neler neler gördük ya aylardır. artık hiç şaşırmıyorum.

cem yılmazın hikayesine döndük
yumurtanın akıyla sarısını ayırıyorsun. o kadar. sürmüyorsun bile..

[alıntı yap]

unifb1986 - 06.08.2020 00:45

vakalar artmaya başladı bu trend devam edecek gibi görünüyor bayram ve tatil süreci işi iyice zora sokacak asıl tehlike ise sonbahar ve kış ayları zor geçmesini bekliyorum bu süreçte yine kısıtlamalarla karşı karşıya kalabiliriz

böyle salgın pandemi tarihlerinde asıl kayıplar 2. dalgada olmuş(kaldı ki dünya olarak biz 1. dalgayı bile bitiremedik) ispanyol gribi dedikleri şey buna en büyük örnek insanlar tam biz bu işi bitirdik tamam artık dediğinde önlemlerden vazgeçtiğinde o virüs bunun hesabını ödetmiş insanlığa tarih tekerrürden ibaret diyorlar ya çünkü insanlar tarihten yeterli dersi almıyor yine olacak olanda bu

inşallah yanılır ben ve benim gibi düşünenlerde normal hayatlarımıza geri döneriz

[alıntı yap]

335 / 353