Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Coronavirus / Covid19
336 / 353
  Eyetouch - 06.08.2020 12:21

Tanıdığım sağlıkçılardan sıkıntılı haberler gelmeye başladı. Özellikle Ankara´dan. Bu boşvermişliğin bedelini ağır ödeyecek millet bu gidişle.

[alıntı yap]

Yolcum - 06.08.2020 20:50

Testleri Pozitif çıkan hastaların‚ birkaç gün hastanede tutulduktan sonra evlerine gönderilip evde karantinada kalmaları ve ilaçlarını evde kullanmaları istendiği yönünde ciddi haberler duyuyorum.
Bu sayılar artık pek inandırıcı da gelmiyor. Dikkatli olmakta fayda var.

[alıntı yap]

carlos_1907 - 07.08.2020 00:50

Bunun daha kışı var... Aşı veya ilaç bulunmazsa bu kış çok zor geçer... İnşallah şu illetten bir an önce kurtuluruz...

[alıntı yap]

ElEmperador - 07.08.2020 00:55

Bu başlığın ilk sayfalarına baktım da....
Nereden nereye gelmiş hadise...

[alıntı yap]

Semih - 07.08.2020 01:42

Mesajı Gönderen: ElEmperador:cLink:1747305
Bu başlığın ilk sayfalarına baktım da....
Nereden nereye gelmiş hadise...

sarı reis: aşı 3 kasımdan önce piyasaya çıkacak.

3 kasım‚başkanlık seçimi var

[alıntı yap]

ElEmperador - 07.08.2020 09:38

Mesajı Gönderen: Semih:cLink:1747306

sarı reis: aşı 3 kasımdan önce piyasaya çıkacak.

3 kasım‚başkanlık seçimi var :)

Sarı reyis de kendi seçmeninin zeka seviyesini biliyor

[alıntı yap]

Dilaver Gurdag - 07.08.2020 18:00

P.tesi hastaneye yattım bugün çıktım. Dahiliye servisinde‚ benim yattığım odada covidli hasta varmış. Diğer odalarda da açıkça söylenmese de covidli hasta olduğunu sanıyorum. 2-3 gün serviste benden başka hasta kalmadı. Benim çıkacağım saatte bir kaç hasta getirildi. Gösterilen hassasiyete ve hemşirelerin kıyafetlerine göre covidli hastalar geliyor.

Eskiden belli bir bölüm ayrılıyor orada oluyordu. Şimdi diğer servislere de covidli hasta alınıyor‚ yer açılıyor. Durum tahminlerden ciddi görünüyor.

Hastaneler‚ doktorlar ve genel olarak sağlık sistemi fazlasıyla bu işi ciddiyetle alıyor elinden geleni yapıyor da...

Devlet tedbirlerin alınması konusunda yetersiz. Vatandaşın da umurunda değil. Birini uyardım maske için nefes alamıyorum diyor. Donla yüzüstü yatırdıkları zaman rahat nefes alırsın dedim bıraktım.

Vatandaşı ciddi şekilde sıkmak gerek yoksa kimse tedbirelere‚ kurallara uymaz. Para cezasıyla da olmaz bu iş. Maskesiz dolaşanı sorgusuz sualsiz iki gün yatıracaksın.

Az önce ilaç aldım eczaneden çıkarken biri girdi maske elinde geldi‚ eczaneye girerken taktı.

Yahu marketten çıkandan maskesini alıp takıp markete giren var. Bu insanlarla tedbir filan alınmaz. Zorlamaktan başka çözümü yok. Para cezası işe yaramıyor.

[alıntı yap]

Deatus - 07.08.2020 18:40

Mesajı Gönderen: Dilaver Gurdag:cLink:1747316
P.tesi hastaneye yattım bugün çıktım. Dahiliye servisinde‚ benim yattığım odada covidli hasta varmış. Diğer odalarda da açıkça söylenmese de covidli hasta olduğunu sanıyorum. 2-3 gün serviste benden başka hasta kalmadı. Benim çıkacağım saatte bir kaç hasta getirildi. Gösterilen hassasiyete ve hemşirelerin kıyafetlerine göre covidli hastalar geliyor.

Eskiden belli bir bölüm ayrılıyor orada oluyordu. Şimdi diğer servislere de covidli hasta alınıyor‚ yer açılıyor. Durum tahminlerden ciddi görünüyor.

Hastaneler‚ doktorlar ve genel olarak sağlık sistemi fazlasıyla bu işi ciddiyetle alıyor elinden geleni yapıyor da...

Devlet tedbirlerin alınması konusunda yetersiz. Vatandaşın da umurunda değil. Birini uyardım maske için nefes alamıyorum diyor. Donla yüzüstü yatırdıkları zaman rahat nefes alırsın dedim bıraktım.

Vatandaşı ciddi şekilde sıkmak gerek yoksa kimse tedbirelere‚ kurallara uymaz. Para cezasıyla da olmaz bu iş. Maskesiz dolaşanı sorgusuz sualsiz iki gün yatıracaksın.

Az önce ilaç aldım eczaneden çıkarken biri girdi maske elinde geldi‚ eczaneye girerken taktı.

Yahu marketten çıkandan maskesini alıp takıp markete giren var. Bu insanlarla tedbir filan alınmaz. Zorlamaktan başka çözümü yok. Para cezası işe yaramıyor.

geçmiş olsun tekrar. sağlık sıkıntısı yaşamamış çoğu insan o yüzden o -donla yüzüstü yatırdıklarında anlarsın- lafını idrak edemezler. entübe kelimesinin anlamını çıkıp sokağa soralım çoğu anlamaz bile. hastanede yatıp çıkmayı da çocuk oyuncağı zannediyordur çoğu insan. örneğin entübeden kurtulan bir hastanın eski hayatına kavuşabilmesi için aylarca fizik tedaviye mecbur kalacak belki de. çok az kişi farkında olayın boyutundan.

bu arada sağık sistemi ciddiye alıyor ama halk ve devlet onların işini her geçen gün zorlaştırıyor. abim doktor‚ covid19 pozitifti‚ işinden ayrı kaldı malum. testi negatife döndüğü an hemen gel işine dön diyorlar. sağlık çalışanları canları uğruna köle gibi çalıştıran sisteme de bu duruma sebep olan bu halka da.... ne diyeyim..

[alıntı yap]

Cold_Fire - 07.08.2020 19:18

Bir tek bizde cahil var diyordum ama hakikaten dünya genelinde var bu vurdumduymazlık‚ cehalet.

Amerikada sayısı epey fazla olan bir grup türedi benim vücudum benim kararım diyorlar ‚maskeye filan karşı imişler.

Geçen Miami´den foto paylaşmış bir arkadaş‚ sahiller tıklım tıklım‚ partiler son gaz devam vs..

Aşı çıkmazsa bu insanlık ile bu hastalığın önüne geçmek çooook zor.

[alıntı yap]

ElEmperador - 07.08.2020 19:23

Dilaver üstad tekrar geçmiş olsun.
Konudan bağımsız‚ ki zaten kötü‚ senin durumun inşallah iyiye gidiyordur.

[alıntı yap]

336 / 353