Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Coronavirus / Covid19
483 / 493
  cubuklu_1907 - 27.08.2021 17:46

Mesajı Gönderen: Yolcum:cLink:1772630

Hocam 2 doz Sinovac´ın koruma süresi en fazla 6-8 ay deniyor. Sonra hiç aşı olmamış gibi antikor kalmıyor yapılan testlerde...
Dediğiniz yaş grubu da Kasım-Ocak arasında aşılandı. 8. aydayız. Aşının antikor oluşumu ve koruyuculuğu çoğunda bitti.
O yüzden sinovac aşısı olanlara 3. doz çıktı. 3. dozda da Sinovac aşısına devam edenler salgın devam ederse 5-6 ayda br 4. dozu da olur‚ 5. dozu da...

Yaşlıların çoğu ben 2 doz oldum artık hastalanmam diye düşünüp birçok tedbiri bırakıp rahat geziyor. Tanımlanmasına rağmen 3. dozu olmayan da çok var. Bu çok yanlış bir düşünce ama gel de bunlara anlat.

Biontec aşısını bu açıdan daha etkili görüyorum...

Başınız sağolsun.

Mesaj Yolcum tarafından düzenlenmiştir...

biontek 2 doz asinin da etkisinin yuzde 33 u dustugu soylendi.

booster shot hazirlaniyormus.

amerika da flu booster asisi standart bir sey.her sene bir asi olurlar.

covid asisi da bu yolda ilerliyor.. once 2 doz sonra her sene bir booster...

[alıntı yap]

cubuklu_1907 - 27.08.2021 17:48

Mesajı Gönderen: gabby agbonlahor:cLink:1772591
Sağlık Bakanı Koca: Aşısı tamamlanmış vefat eden kimse yok. Aşının ne kadar etkili olduğunu göstermek için söylüyorum

gercekle uzaktan yakindan alakasi olmayain hic bir arastirmaya dayanmayan yalan bir ifade...

bu yuzden asi olan kisiler cok rahat davraniyor ve 2 doz asi oldugu halde virusten olenler var...

[alıntı yap]

Yolcum - 27.08.2021 18:08

Mesajı Gönderen: cubuklu_1907:cLink:1772640

biontek 2 doz asinin da etkisinin yuzde 33 u dustugu soylendi.

booster shot hazirlaniyormus.

amerika da flu booster asisi standart bir sey.her sene bir asi olurlar.

covid asisi da bu yolda ilerliyor.. once 2 doz sonra her sene bir booster...

Biontec´in 2 doz aşısı etkisinin % 33´e düştüğüne dair bir bilgiyi internette göremedim. Oran konusunda yanlışınız olmalı.

Benim ulaştığım kaynaklarda bu oran dediğnizin 2 katından da fazla..

Bu da linki : http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-58327754

[alıntı yap]

Ankara_Fenerbahçe - 29.08.2021 10:20

"Türk Tabipleri Birliği‚ ABD´li bilim insanlarının araştırmasını kaynak alarak‚ koronavirüsün uzun dönem etkilerini gösteren bir görsel paylaştı"

[resim]r062381/637658292413856575.jpg[/resim]

[alıntı yap]

Yolcum - 01.09.2021 21:31

Aşı çıktı‚ toplumun büyük bir bölümü aşılandı ama vakalardaki sayılar 290 bine‚ ölüm sayıları da 290´a çıktı.
Geçen sene‚ bu dönemlerde açıklanan vaka sayısı 1.700 civarı‚ vefat sayısı 40 civarıydı‚ aşı henüz çıkmamıştı.. 15 Eylülden sonra da yasaklar başlamıştı.

Bugün geçen seneye göre kat kat fazla sayılar varken sanırım millet aşı olmanın verdiği güvenle‚ geçen seneki korunma olayını iyice gevşetmiş‚ etrafta maskesiz‚ hijyene dikkat etmeden geziyor dolaşıyor. Böyle bir tablo varken yasakları konuşan yok‚ eğitim süreci de başlıyor....
Saldım çayıra mevlam kayıra durumu galiba..
Bakalım nereye gidecek bu işin sonu....

[alıntı yap]

Yolcum - 01.09.2021 21:40

Editleyemedim vaka sayıları 290 bin değil 24 bin olacak . Pardon..

[alıntı yap]

Isis - 02.09.2021 11:43

Mesajı Gönderen: Yolcum:cLink:1772684
Aşı çıktı‚ toplumun büyük bir bölümü aşılandı ama vakalardaki sayılar 290 bine‚ ölüm sayıları da 290´a çıktı.
Geçen sene‚ bu dönemlerde açıklanan vaka sayısı 1.700 civarı‚ vefat sayısı 40 civarıydı‚ aşı henüz çıkmamıştı.. 15 Eylülden sonra da yasaklar başlamıştı.

Bugün geçen seneye göre kat kat fazla sayılar varken sanırım millet aşı olmanın verdiği güvenle‚ geçen seneki korunma olayını iyice gevşetmiş‚ etrafta maskesiz‚ hijyene dikkat etmeden geziyor dolaşıyor. Böyle bir tablo varken yasakları konuşan yok‚ eğitim süreci de başlıyor....

geçen sene yaz dönemindeki veriler doğruyu yanıstmııyordu. bunu bakanın kendisi de söyledi zaten.

ama mesaja katılıyorum.

[alıntı yap]

gabby agbonlahor - 02.09.2021 14:08

Mesajı Gönderen: Yolcum:cLink:1772684

TTB Başkanı Prof. Dr. Fincancı Sağlık Bakanlığı iki doz aşının yüzde 60lara ulaştığı gibi bir takım rakamlar paylaşıyor olsa da bunu 18 yaş üstü nüfusa göre yaptığını biliyoruz.Türkiyede bir göçmen nüfusun da olduğunu biliyoruz. Onlar dahil edilmiyor. Böyle bakacak olursak yüzde 40a ancak ulaşmış bir aşılama oranından söz ediyoruz dedi.

yüzde 40 çok düşük bir oran ..

[alıntı yap]

Young Zoran - 02.09.2021 14:33

Mesajı Gönderen: gabby agbonlahor:cLink:1772692

TTB Başkanı Prof. Dr. Fincancı Sağlık Bakanlığı iki doz aşının yüzde 60lara ulaştığı gibi bir takım rakamlar paylaşıyor olsa da bunu 18 yaş üstü nüfusa göre yaptığını biliyoruz.Türkiyede bir göçmen nüfusun da olduğunu biliyoruz. Onlar dahil edilmiyor. Böyle bakacak olursak yüzde 40a ancak ulaşmış bir aşılama oranından söz ediyoruz dedi.

yüzde 40 çok düşük bir oran ..

Göçmenleri bilemem ama 18 yaş altının aşılanmaması gayet normal bence. Google´a göre %45‚6 bu arada.

Mesaj Young Zoran tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

ey_ay - 02.09.2021 23:24

Ağustos ayında 12 gün içinde hem annemi hem 25 yaşında kız kardeşimi kaybettim‚ bu işin şakası yok maske‚ mesafe‚ temizlik artı aşı ne gerekiyorsa yapılmalı‚ ateş düştüğü yeri yakıyor.

Vefat eden annem ve kız kardeşim aşı yaptırmadılar.
Diğer bir kız kardeşim 1. doz biontec olmuştu‚ aynı zamanda yakalandı karantina sürecinde hafif atlattı.
Ben 2 doz biontec yaptırdım‚ çok şükür şimdilik bir sıkıntı yok.

[alıntı yap]

483 / 493