Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Coronavirus / Covid19
489 / 493
  ibrahim_fbL - 29.11.2021 09:08

Mesajı Gönderen: piiz_elma:cLink:1773332

renktaş bu öksürük olayı annemde var belki 15 gündür‚ ne yaptıysak geçmedi perşembe günü test yaptırdık negatif çıktı

Geçmiş olsun...

[alıntı yap]

Semih - 03.12.2021 01:46

omicron‚ aşı üretici şirketlerine ve hissederlarına milyarlar kazandıracak.moderna‚corona aşısında ufak bir degişiklik yaparak‚omicrona karşı kullanılabilecek bir aşıya çevireceklerini açıkladı.sırada pfizer olduguna da eminim.
verdikçe veriyor tanrı...

[alıntı yap]

Isis - 03.12.2021 15:53

öksürük olayı bizde de oldu geçmek bilmedi
ama başka bişeydi herhalde
agustosta bi hastalandık‚ alerjik bişey. ekim kasım hala ara ara geldi etkisi hastalığı
ateş olmadan. burun felaket‚ bogaz akıyor‚ oksuruz az oldu. ama bogaz gecmedi.
test yaptırdık kaç defa hep negatif.

hatta şöyle diyeyim

bu hafta londraya gittim. ama bu bahsettiğin burun akıntısı ve halsizlik olduğu için cuma günü test yaptırdım.
sonra kızmın sınıfında pozitif varmış. nolur nolmaz diye pazar gecesi bi test daha yaptırdım.
ikisi de negatif.

ingilterede kural gereği geldiğinde 48 saat içidne test yaptırıyorsun.
orada da yaptırdım. negatif.

bu arada bahsettiğim burun akıntısı tablosu da pazar vardı pazartesi eser kalmamıştı.

omicronu bilmiyorum da normal hastalıklar bile insanalrı endişelendirir oldu

[alıntı yap]

Semih - 04.12.2021 18:48

merck ve pfizer‚covid için çıkardıkları ilaç için büyük bir yarışın içine girmiş durumdalar.molnupiravir isimli merck ilacının tedavi etkisi 40% civarında iken‚pfizer ilacı paxlovid‚90% etki yapıyor.ocak 2022 de piyasaya çıkması beklenen hap şeklindeki ilacların‚covidi de sogukalgınlığı gibi bir hastalığa indirgenecegi söyleniyor.

new york times

[alıntı yap]

Semih - 07.12.2021 18:36

amerikada covide yakalanan 500 bin kişi üzerinde yapılan araştırma ve takip sonucu kesin bir kanıya varıldı.takip altına alınan 500 bin kişinin neredeyse yüzde yüzünde kan basıncı( tansiyon yüksekligi) problemi oldugu ortaya çıktı.

hastalığa yakalanıp iyileşenler ‚özellikle 45 yaş ve üzerinde olanların‚mutlaka tansiyonlarını devamlı kontrol altında tutmaları gerekiyor.

[alıntı yap]

Semih - 08.12.2021 12:10

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alper Şener‚ Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre dünyada Omicron varyantına bağlı bir ölüm görülmediğini belirtip‚ "Bu virüsün gevşediğini‚ yumuşadığını‚ evcilleştiğini gösteriyor. Bu süreç bizim açımızdan avantaj. Şu an Türkiye´de Omicron varyantı yok. Konsantre olmamız gereken Delta ve Delta Plus varyantları" dedi

güzel haber

[alıntı yap]

Semih - 08.12.2021 17:06

pfizer CSOsu dr.michael dolsten‚pfizer aşısının‚yeni varyant omicron virüsüne karşı etkili oldugunu açıkladı.CNN

[alıntı yap]

Semih - 08.12.2021 17:34

Mesajı Gönderen: Semih:cLink:1773449
pfizer CSOsu dr.michael dolsten‚pfizer aşısının‚yeni varyant omicron virüsüne karşı etkili oldugunu açıkladı.CNN

düzeltme:3 doz olmak şartmış‚etki için.

[alıntı yap]

Ankara_Fenerbahçe - 08.12.2021 17:55

doktor olmayan‚ tıp eğitimi almamış kişilerin tavsiyelerini dikkate almayınız‚ hayatla ilgili konudur

Mesaj Ankara_Fenerbahçe tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

casuscan1 - 11.12.2021 23:15

Fahrettin Koca‚ Türkiye´de 6 kişide Omicron varyantı tespit edildiğini açıklamış. 1´i İstanbul‚ 5´i İzmir. 1 ay içerisinde baskın varyant olacak heralde deltanın yerine

[alıntı yap]

489 / 493