Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Çocukluğunuzun şehirleri‚ tatları
2 / 4
  Dilaver Gurdag - 21.06.2020 23:34

Mesajı Gönderen: muryet:cLink:1745643
Kışın şehirde yazın köyde geçerdi. Para pul yok o zamanlar‚ ayda yılda bir bozuk para verilirdi onunla da okul kantininden yarım simit alırdık‚ köyde de en çok 2 bisküvi arası lokumu severdik. çikolata falan hak getire nereden bulacaksın. oyunları da kendimiz icat ederdik‚sokakta ne varsa oyuncağımız da oydu. pazen patlak pörsük bir top‚ bazen tahta altına sabun sürüp dik bir yamaçtan kayardık. Dibine kadar yokluk vardı ama sanırım son mutlu çocuklardık.

Bisküvi arası lokum...

En kral tatlı...

[alıntı yap]

noyan de souza - 22.06.2020 01:11

Telden‚ çamurdan ve tahtadan kendi oyuncak arabalarını yapan mühendis çocuklardık biz

[alıntı yap]

Ankara_Fenerbahçe - 22.06.2020 09:59

Ben Zagor´u değil Çiko´yu‚ Tommiks´i deği Konyakçı´yı ve Doktoru‚ Swing´i değil Mister Blöf´ü ve Gamlı Baykuş´u‚ Tom Braks´ı değil Tonton ve Baron´u sevmişimdir hep. Ama Mister No´yu severdim çünkü o diğerleri gibi ön planda olmayı sevmezdi‚ iyi de içerdi.

[alıntı yap]

Atilla kfy - 22.06.2020 10:46

Mesajı Gönderen: Dilaver Gurdag:cLink:1745647

Bisküvi arası lokum...

En kral tatlı...

Doğru en güzeli idi ayakta lstik ayakkabı cepte 2‚5 lira güzel günlerdi.

[alıntı yap]

Hasan Sürekci - 22.06.2020 10:53

Bisküvi arası lokum...

En kral tatlı...

Konya´da adet bu 2 kişi sözlenince lokum yerler. şimdi kız istemeye çikolata şeker´le falan gidiliyor ya‚ Eskiden Konya´da lokum ve bisküvi ile gidilirmiş. bu sıralar lokum ve bisküvi ile gidilmesede bu adeti yerine getiren bir çok kişi var hala.

Hatta büyükler evlilik çağına gelmiş gençlere ´lokumu ne zaman yiyecez ya´ diye takılır

Mesaj Hasan Sürekci tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

Armandez - 22.06.2020 14:01

Mesajı Gönderen: noyan de souza:cLink:1745642
İlkokulda kantinde yarım ekmek arasına kaynamış yumurta koyarlardı
Halen tadı aklımda o zamanlar çok lezzetli gelirdi.

Yine ilkokul yıllarında ilçe takimimiz 3.ligde mücadele ederdi‚ stada gizlice girerdik. Maçta adamın biri kaynamış nohut satardı. Nohutun içinde kimyon falanda vardı.
Onu satan kişi ölünce kimyonlu kaynamış nohutta onunla onunla birlikte tarih oldu.

İçine az zeytinyağı ve tahin kattın mı humus oluyor o.

[alıntı yap]

Armandez - 22.06.2020 14:04

Mesajı Gönderen: ElEmperador:cLink:1745646

İlkokul 1.sınıf Bahçelievler ilkokulu...

Ben ilkokulu 3 ayrı okulda okudum. Önce Sakalar-Ankara sonra Mehmet Zeki - Elazığ en sonra da III. Selim Üsküdar-İstanbul. Baba askeri doktor olunca dönbaba dön dolaştık istifa edene kadar. Sonra hep Ankara üniversite bittiği günün ertesi gün de İstanbul. O gün bu gün İstanbul Anadolu yakası.

[alıntı yap]

Armandez - 22.06.2020 14:08

Aklıma geldi şimdi tad deyince. Çocukluğumun 19 Mayıs stadyumunda kale arkasında (toprak saha tarafı) ayva yiyip sabah 7:00 dan 14:00 a kadar Fenerbahçeyi beklerken şimdi yesem midem bulanacak sosisli ile nedense bir türlü büyüyememiş çocuk yumruğu kadar ayva yemek o günlerin ritüeli idi.

[alıntı yap]

Dilaver Gurdag - 22.06.2020 16:23

Mesajı Gönderen: Armandez:cLink:1745655
Aklıma geldi şimdi tad deyince. Çocukluğumun 19 Mayıs stadyumunda kale arkasında (toprak saha tarafı) ayva yiyip sabah 7:00 dan 14:00 a kadar Fenerbahçeyi beklerken şimdi yesem midem bulanacak sosisli ile nedense bir türlü büyüyememiş çocuk yumruğu kadar ayva yemek o günlerin ritüeli idi.

Ayva yemeye devam ediyoruz hala

[alıntı yap]

muryet - 22.06.2020 18:14

Bisküvi arası lokum...

En kral tatlı...

Ara ara aklıma gelir denerim ama aynı tat yok‚ bilmiyorum ya bisküviyle lokum bozuldu ya da ağzımızın tadı...

[alıntı yap]

2 / 4