Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Türkiye´deki Son Gelişmeler
1849 / 1853
  gabby agbonlahor - 26.11.2021 23:41

Cem Seymen @ cemseymen

SGK verisi: Türkiye´de son 12 yılda 475 bin çiftçi tarımsal üretimden ayrıldı‚ çiftçi sayısı % 46‚7 azaldı. Tarım artık büyük çiftçiler arasında tekelleşti çünkü küçük aile çiftçiliğini bitirdiler. Kalan da üretim yapamaz‚ girdilerin hepsi ithal. Dolar 12.44 TL
Gıda krizi kapıda.

[alıntı yap]

Fenerlikral - 27.11.2021 09:56

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/yuregine-saglik-sayin-savcim-41948353

Yüreğine sağlık sayın savcım
Emrah YılmazSaldırganSavcı Fatmagül Yörük

Metroda elindeki bıçakla kadınlara tehditler savuran Emrah Yılmazın tutuklanmasını‚ Sokaklar‚ metrolar korku dolu değil; güven dolu olmalıdır. Bu saldırı tüm kadınlara yöneliktir sözleriyle talep eden Savcı Fatmagül Yörük‚ Türkiyenin takdirini topladı. Sosyal medyada Bir cesur yürekli savcı çıkar‚ tükenmiş ümitlerinizi yeşertir. Elinize‚ emeğinize‚ yüreğinize sağlık Savcı Hanım yorumları yapıldı.

Bu ulkede kadınlar / cocuklar ve de hayvanlar bızım kırmızı cızgımızdır.
Bu kısılere ve de hayvanlara granan haksızlıklar kan aglatmakta yureklerı daglamaktadır.
Savunmak ıcın elden gelen hersey yapılmalıdır.

Basta okulllar da ve de aıleler de bu egıtım verılmelıdır.

[alıntı yap]

BaY-FB - 27.11.2021 12:43

Mesajı Gönderen: Dilaver Gurdag:cLink:1773314
Kadim Anadolu insanımız:

Yayla sakinleri 12 bin yıllık Dipsiz Göl´ün kurutulmasına destek verdi: Millete bir faydası yok.

Nasıl bir cehaletle karşi karşıyayız valla korkuyorum.12 bin yıldır cennet gibi duran göle işe yaramıyor diyorlar.Bunlara kalsa ülkede tek ağac tek sulak alan kalmaz.Yaşadığımız çağa tüküreyim

[alıntı yap]

Dilaver Gurdag - 27.11.2021 20:06

Mesajı Gönderen: gabby agbonlahor:cLink:1773316
Cem Seymen @ cemseymen

SGK verisi: Türkiye´de son 12 yılda 475 bin çiftçi tarımsal üretimden ayrıldı‚ çiftçi sayısı % 46‚7 azaldı. Tarım artık büyük çiftçiler arasında tekelleşti çünkü küçük aile çiftçiliğini bitirdiler. Kalan da üretim yapamaz‚ girdilerin hepsi ithal. Dolar 12.44 TL
Gıda krizi kapıda.

Ülkeye yaptığımız en büyük kötülüklerden biri bu. 1950´lere kadar gider başı. O zamandan beri sistematik şekilde köylüleri şehirlere ittirme politikası uygulandı. Köyler bitirildi şehirlerin içine edildi. Fabrikalara ucuz işgücü sağlandı ama tarım bitirildi.

[alıntı yap]

Eyetouch - 28.11.2021 00:09

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde yemeksepeti hacklenmişti. Anlaşılan fidyeyi vermemişler‚ adamlar 20 bin kişinin bilgisini paylaşmışlar direk. Bilgilerin reklam amaçlı kullanılma olayını geçtim‚ zaten hepimizin telefonu malum yer telefonu gibi oldu‚ reklam mesajı gönderen gönderene. Fakat bunun en sakat olayı herhangi bir sebeple ifşa olmaması gereken insanların açık edilmesi. Ne bileyim hasımları vardır‚ tehdit ediliyordur vs. Bir de adres tarifine apartman kapı şifrelerini yazan bir dünya vatandaşımızın da olduğunu görmüş olduk. Yahu neden yaparsınız böyle birşeyi anlamam. Kapımıza gelen kuryeler sanki hepsi melek. Her neyse şimdi diyorlar ki listede ismi bulunanlar KVKK kapsamında dava açsınlar. Bakalım daha neler göreceğiz memlekette.

[alıntı yap]

carlos_1907 - 28.11.2021 01:33

2022 de ciddi bir kıtlık kapıda… Tedarik zinciri bozuldu… Çiftçiler özellikle ekim yapamadı, yaptırılmadı… Çin açıktan vatandaşlarına stok yapmalarını önerdi…. Temel gıda üretimi yapan büyük firmalar da tedarik ve lojistikte çalışacak insan gücü bulunmuyor yada bulmuyorlar… Küresel şirketlerin Dünyayı hazırladığı bir durum var ortada… Bakalım buna ne kadar hazırlıklı olabileceğiz… Önlem almak şart….

[alıntı yap]

Fenerlikral - 30.11.2021 11:15

Antepte bir baba SÖZDE RESMEN cocugu yumruklarla ölduruyormus.
Son çare anne kamera koymuş.
Anne babalik icin muhakkak ehliyet lazim.
Evlilik icin tartisiliyor idi. Bu da eklensin! Vicdansiz çok

[alıntı yap]

ElEmperador - 30.11.2021 18:56

Mesajı Gönderen: Fenerlikral:cLink:1773322
https://www.hurriyet.com.tr/gundem/yuregine-saglik-sayin-savcim-41948353

Yüreğine sağlık sayın savcım
Emrah YılmazSaldırganSavcı Fatmagül Yörük

Metroda elindeki bıçakla kadınlara tehditler savuran Emrah Yılmazın tutuklanmasını‚ Sokaklar‚ metrolar korku dolu değil; güven dolu olmalıdır. Bu saldırı tüm kadınlara yöneliktir sözleriyle talep eden Savcı Fatmagül Yörük‚ Türkiyenin takdirini topladı. Sosyal medyada Bir cesur yürekli savcı çıkar‚ tükenmiş ümitlerinizi yeşertir. Elinize‚ emeğinize‚ yüreğinize sağlık Savcı Hanım yorumları yapıldı.

Bu ulkede kadınlar / cocuklar ve de hayvanlar bızım kırmızı cızgımızdır.
Bu kısılere ve de hayvanlara granan haksızlıklar kan aglatmakta yureklerı daglamaktadır.
Savunmak ıcın elden gelen hersey yapılmalıdır.

Basta okulllar da ve de aıleler de bu egıtım verılmelıdır.

Buna yaşlıları da koyuyorum.
Pandemide en çok onlar hırpalandı.
Bu nesili itip kakanlar bilmelidir ki‚ kendi hafızalarını yok etmekteler.

[alıntı yap]

ElEmperador - 30.11.2021 19:00

Mesajı Gönderen: Dilaver Gurdag:cLink:1773328

Ülkeye yaptığımız en büyük kötülüklerden biri bu. 1950´lere kadar gider başı. O zamandan beri sistematik şekilde köylüleri şehirlere ittirme politikası uygulandı. Köyler bitirildi şehirlerin içine edildi. Fabrikalara ucuz işgücü sağlandı ama tarım bitirildi.

Maalesef.
Gerçi bizde tarımsal alanlar coğrafi olarak baktığında çok fazla değil ama ürün çeşitliliği fazla.
Bu değerli ürünler ve yine kaliteli hayvancılık‚ bölge insanının göçlerini haydi haydi engellerdi.
1950lerden beri bu zenginlik‚ bilinçi‚ bilinçsiz yok edildi‚ ediliyor.
Ama son söz söylenmedi.

[alıntı yap]

Dilaver Gurdag - 30.11.2021 20:55

Diyanet İşleri Başkanlığının (DİB) Din hizmetlerini yürüten personelin cami içi ve cami dışı etkinlik ve verimliliklerini artırmak‚ görev heyecanlarını ve hizmet kalitelerini yükseltmek amacıyla Alanyada 5 yıldızlı Alan Xafira Deluxe Resort Hotelde 4 gece 5 gün kampa girdiği belirtildi.

500 kişi...

Yiyin ağalar yiyin.

[alıntı yap]

1849 / 1853