Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Genel bir af olsa buna nasıl bakardınız?
10 / 12
  Milla Jovovich - 14.10.2021 21:31

Forumlara yeni üyeler gelmediği için mevcut yazanlar gidince aktiflik düşüyor. 2006 da filan olsaydık af filan kimsenin umurunda olmazdı. Üyeliğe yetişilmezdi. Sosyal mecraların çoğalması gençlerin forum kültürünü bilmemeleri sorun.

[alıntı yap]

Mr.Faith - 15.10.2021 09:38

Mesajı Gönderen: Milla Jovovich:cLink:1772293
Türkiye Cumhuriyeti yasaları ne ise forumda da bunu temel almalıyız. Bizler hakaret cezalarını forumda ihraç yani ölüm cezası şeklinde veriyoruz. İhraç olan kişi direkt ölüm cezası alıyor ikinci bir nick alıp ihraçlı üye olduğu anlaşılırsa tekrar ihraç oluyor.

İlgili yasaya baktığımızda

Bir kimseye onur‚ şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur‚ şeref ve saygınlığına saldıran kişi‚ üç aydan iki yıla kadar hapis veya adl para cezası ile cezalandırılır

Ya ceza alabiliyor insanlar ya para cezası alabiliyor ya da sicili temizse 5 sene aynı durumu tekrar etmezse ceza almadan kurtuluyor bu durumdan.

Şimdi empati yapıyorum. Bir kişi bana galiz küfür ederse ne düşünürüm. Birincisi şiddet gösterme eğiliminde olurum. Özellikle kutsal kabul ettiğim değerlere anne baba vs ciddi bir küfür varsa. Sokakta yapılırsa bu kavga ederim. Hiç öyle sakin olurum gibi yalan sözlere gerek yok. Kuvvetle muhtemel ağzını burnunu kırarım. profesyonel bir boksör ve güreşçi filansa tersi kuvvetle muhtemel olabilir. Senin elin varsa onunda var neyse‚ Özür diler ve pişman olursa anlık sinirlendim ağzımdan kaçtı derse de eğer gerçekten pişmansa affederim.

Her iki durumda da bu toplumu ilgilendiren bir ceza olmuyor. Bu iki kişi arasında yaşanan bir durum. Toplumun bu duruma diyeceği ne terbiyesiz saygısız bir insan. Hiç aile eğitimi almamış vs.

Forumda ise kimse kimsenin kendisine yaptığı hakareti affetmek zorunda değil. Lakin ihraçta ağır bir ceza. Forum kurallarında atıyorum böyle sinkaflı galiz küfürlere 6 ay gibi bir süre ceza verilebilir ama bu‚ bu kadar. Bu cezalar ilgili üyenin sinirini geçirmeye affetmesine bir fayda sağlamıyorsa da İP yazılan mesaj kapı gibi forumda durmakta. Adaletin forumda sağlanmadığını düşünen üye verir mahkemeye. Adalet ihtiyacını TC yasalarını neyi gerektiriyorsa sağlar.

Birincisi‚ burda kufur veya TCK anlaminda islenen sucta yer sağlayıcının sorumlulugu da gundemde. Mahkeme kismi antuyu da ugrastircagindan isin oraya kalmasini istemiyor olabilirler.

Ikincisi kufurden nopost alan adamin 6 ay sonra yeniden yazmasi ve diyelim gelip ayni kisiye yeniden küfür etmesi durumunda antuyu bu konunun dışında tutmak ne kadar mümkün?

Instagram ve twitter gibi merkezi yurt disinda olan ve burada temsilciliği olmayan bir site olduğunu sanmiyorum.

Ayrica 6 ay nopost almasi mi 6 ay hüküm giymesi + 3200 lira vekalet ücreti odetmek + tazminat almak mi? Ihraç yine insanin içini biraz sogutuyor.

Ayrica tck ya gore 2.nick almak suc degil mesela. Ama bu durumda ihraç bir gereklilik. Yoksa birisi 10-15 nick alip forumu istediği gibi yönlendirebilir‚ kazanç elde edebilir (ki bunun uzun sure yapilmis oldugu acik)‚ bu gibi tck icin suc olmayan ama forumda gereklilik olan ihrac sebepleri de var.

[alıntı yap]

SirBartu - 20.10.2021 21:07

Semih ve El Emperador ihraç oldular‚ onu biliyorum; da Sparco üstadım nerede? Kaç zaman göremiyorum. O da mı ihraç yoksa?!

[alıntı yap]

Isis - 21.10.2021 10:11

Forumu abartmanın anlamı yok bence...
yani af olsa nolur olmasa nolur...
birbirini dövmeye meraklı adamlar yine hemen belli ediyor kendini 2 haftaya ihraç olurlar zaten

[alıntı yap]

ElEmperador - 27.11.2021 00:24

Mesajı Gönderen: Isis:cLink:1773063
Forumu abartmanın anlamı yok bence...
yani af olsa nolur olmasa nolur...
birbirini dövmeye meraklı adamlar yine hemen belli ediyor kendini 2 haftaya ihraç olurlar zaten

desteğine(!) teşekkürler.
Herkesi aynı kefeye koymuşsun. Biraz dikkatli etüdiye etmek lazımdı. Hayat devam ediyor.
Dostumuzu iyi gördük.
Sevgiler.

[alıntı yap]

Semih - 27.11.2021 08:39

Mesajı Gönderen: ElEmperador:cLink:1773318

Herkesi aynı kefeye koymuşsun. Biraz dikkatli etüdiye etmek lazımdı. Hayat devam ediyor.
Dostumuzu iyi gördük.
Sevgiler.

hoşgeldin dostum.

[alıntı yap]

gabby agbonlahor - 27.11.2021 13:38

Hoşgeldiniz..

[alıntı yap]

Milla Jovovich - 08.12.2021 13:32

Baxen filan vardı. Beklediğim geri dönüş olmadı. Aynı kavgalar uzamasa şu Fenere yoğunlaşsak harika olacak.

[alıntı yap]

ibrahim_fbL - 08.12.2021 13:44

Avni abi vardı‚ o nerelerde acaba?

[alıntı yap]

Isis - 08.12.2021 17:58

Mesajı Gönderen: ElEmperador:cLink:1773318

Dostumuzu iyi gördük.
Sevgiler.

Abi sen ortadan dalmışsın. Yanlış anlama olmuş‚ onda payım büyük.
Senin şahsınla ilgili değildi ki o mesajım.

Tabi ki seninle ilgili değildi‚ nolursun buradan kişisel çıkarım yapma.

Kavga edecek adam kavga ediyor er ya da geç dedim. Forumu çok abartmamak lazım dedim. Herkesin hayatı zorlu‚ bi sürü derdi var. Bunda ne yanlış var? Her şeyden evvel‚ seninle de ilgili değildi ki mesajım.

Ben hatta çoğu zaman kim kiminle tartışmalı‚ takip dahi etmem. Şu forumda sadece 1 kişi ile kişisel bir sorunum oldu - o da incir çekirdeğini doldurmayacak‚ gerçek kişilerle ilgili olmayan basit bir mesaj meselesidir‚ önemli de değil.

Üstüne almasaydın keşke‚ rica ederim.
Neden seni kast edeyim? Ne zaman ettim? Ne zaman böyle bi fikrin kırıntısını gördün bende sana karşı?

kusura bakma‚ özür diliyorum. Dediğin doğru biraz daha dikkatli olmak lazımdı ki mesaj yanlış anlaşılmasın.

Mesaj Isis tarafından düzenlenmiştir...

[alıntı yap]

10 / 12