Antu.com Cep Forumları
Sayın Ziyaretçimiz foruma bağlanmak için tıklayınız
Serbest Kürsü
Genel bir af olsa buna nasıl bakardınız?
9 / 12
  Milla Jovovich - 05.08.2021 13:30

Türkiye Cumhuriyeti yasaları ne ise forumda da bunu temel almalıyız. Bizler hakaret cezalarını forumda ihraç yani ölüm cezası şeklinde veriyoruz. İhraç olan kişi direkt ölüm cezası alıyor ikinci bir nick alıp ihraçlı üye olduğu anlaşılırsa tekrar ihraç oluyor.

İlgili yasaya baktığımızda

Bir kimseye onur‚ şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur‚ şeref ve saygınlığına saldıran kişi‚ üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır

Ya ceza alabiliyor insanlar ya para cezası alabiliyor ya da sicili temizse 5 sene aynı durumu tekrar etmezse ceza almadan kurtuluyor bu durumdan.

Şimdi empati yapıyorum. Bir kişi bana galiz küfür ederse ne düşünürüm. Birincisi şiddet gösterme eğiliminde olurum. Özellikle kutsal kabul ettiğim değerlere anne baba vs ciddi bir küfür varsa. Sokakta yapılırsa bu kavga ederim. Hiç öyle sakin olurum gibi yalan sözlere gerek yok. Kuvvetle muhtemel ağzını burnunu kırarım. profesyonel bir boksör ve güreşçi filansa tersi kuvvetle muhtemel olabilir. Senin elin varsa onunda var neyse‚ Özür diler ve pişman olursa anlık sinirlendim ağzımdan kaçtı derse de eğer gerçekten pişmansa affederim.

Her iki durumda da bu toplumu ilgilendiren bir ceza olmuyor. Bu iki kişi arasında yaşanan bir durum. Toplumun bu duruma diyeceği ne terbiyesiz saygısız bir insan. Hiç aile eğitimi almamış vs.

Forumda ise kimse kimsenin kendisine yaptığı hakareti affetmek zorunda değil. Lakin ihraçta ağır bir ceza. Forum kurallarında atıyorum böyle sinkaflı galiz küfürlere 6 ay gibi bir süre ceza verilebilir ama bu‚ bu kadar. Bu cezalar ilgili üyenin sinirini geçirmeye affetmesine bir fayda sağlamıyorsa da İP yazılan mesaj kapı gibi forumda durmakta. Adaletin forumda sağlanmadığını düşünen üye verir mahkemeye. Adalet ihtiyacını TC yasalarını neyi gerektiriyorsa sağlar.

[alıntı yap]

Ankara_Fenerbahçe - 05.08.2021 13:36

Çok basit: Kendini kontrol edemeyen‚ küfreden üyenin forumda işi yok‚ af da olmasın onlara.

[alıntı yap]

Volkan A - 05.08.2021 13:46

Ya herkese af
Ya hiç kimseye

[alıntı yap]

HOMONGOLOS - 05.08.2021 13:54

Chris Angel dı o üye.. Hatırladım şimdi.. Burada mı acaba hala?

[alıntı yap]

HOMONGOLOS - 05.08.2021 13:59

Stojkovic.. Çok lüzumsuzdu ihracı.. Bence onda forum üyelerinin çoğu hemfikirdir..

[alıntı yap]

Milla Jovovich - 05.08.2021 13:59

Chris bir ara böyle isim soyisim ünlü sporculardan oluşan nick alıyordu. O kadar belliydi ki hatta azmini taktir edip farklı nick mi denesen demiştim. Denemiş olabilir.

[alıntı yap]

HOMONGOLOS - 05.08.2021 14:07

Mesajı Gönderen: Milla Jovovich:cLink:1772298
Chris bir ara böyle isim soyisim ünlü sporculardan oluşan nick alıyordu. O kadar belliydi ki hatta azmini taktir edip farklı nick mi denesen demiştim. Denemiş olabilir. :)

Dilaver bey bunun sonunun gelmeyeceğini anlamış olmalı ki asıl hesabı açmış yine.. Onun da teşekkür mesajı var.. Cidden çok azimliydi foruma yazma konusunda..

[alıntı yap]

yellowdarkblue - 06.08.2021 20:30

Af gelsin ...

[alıntı yap]

dogrugil - 10.08.2021 12:08

On yıldan fazladır bu forumdayım. Çok takip etmesemde evet iki üç kere galiba affa denk geldim.

Bence son defaya mahsus af gelsin başka olmasın diye bir yaklaşım olmaz yani tutmaz bence. Onun yerine başka düzenleme genel olmayan af kurallarda değişiklik falan olabilir belki. Yoksa af olup olmaması zannedersem ihraç olanları çok bağlamıyordur. Yani bu forumu çok önemsemiyorlardır af olsa ne olur olmasa ne olur. (tabi bu yediği ceza ile bağlantılı o yüzden genel af olmaz)

Yirmi seneyi aşkın mazisi var forumun bazen beni yazarken gören oluyor veya bahsi geçiyor yada feysbukta birisiyle mesajlaşıyorum. Bu forumu bilen çok ama eskiden daha iyiydi daha seviyorduk deniliyor. Yıllar önce ben buranın reklamını sloganını gazetede gördüğümde Fenerbahçe taraftarının internetteki kalesi diye bir sloganı vardı.

[alıntı yap]

dogrugil - 10.08.2021 12:10

Mesajı Gönderen: Ankara_Fenerbahçe:cLink:1772294

Çok basit: Kendini kontrol edemeyen‚ küfreden üyenin forumda işi yok‚ af da olmasın onlara.

affedilse üç gün beş gün siciline bağlı olarak

[alıntı yap]

9 / 12