88. Gazi Koşusu
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Diğer Spor Forumları - Turk Spor Forumu - At Yarışları

Paylaş 
Sayfa: 1.2.3.4.[5].6.7.8.9.10.11.12.13....105
17.09.2014 13:40 Çarşamba Konu Puanı: 0

tolginho
88. Gazi Koşusu

Mesajı Gönderen: campeones:cLink:0078727

Rakibi yok‚ geçen yarış arap atı temposunda gidince önde boş giden galiphan iyi koşmuş gözüktü. Bu yarışta tempo normal olursa ki öyle olacaktır galiphan blavze to winden uzak yiyecek.

valla ben hala blaze to win in bi yerde dama diyeceğini düşünüyorum o yüzden o kadar emin değilim..bu mesafe çok ters bi mesafe her şey olabilir.

17.09.2014 13:47 Çarşamba #37

tolginho
88. Gazi Koşusu

cumartesi kraliçe elizabet koşusu da var 2 yaşlıların en önemli mücadelelerinden..karayel galibi dedemşah yok‚heralde bi sorunu var..bence oğlum berat favori.mesafe uzadıkça performansı daha da artacak gibime geliyor.hatta hatta gazi için erken favorim.hatay da ulueri tutuyorum.

17.09.2014 15:09 Çarşamba #38

fbcsahin1907
88. Gazi Koşusu

Mesajı Gönderen: campeones:cLink:0078727

Rakibi yok‚ geçen yarış arap atı temposunda gidince önde boş giden galiphan iyi koşmuş gözüktü. Bu yarışta tempo normal olursa ki öyle olacaktır galiphan blavze to winden uzak yiyecek.

tempo düşüktü ama bu sefer mesafe kısalır tempoyu yine galiphan belirlerse değişik şeyler olabilir

sonuçta talip han içinde herkes galip han gibi konuşuyordu ama talip han ın gldiği nokta ortada

galiphan da boş bir at değil tabiki mesafe önemli yarıştaki diğer atlar önemli

programı görmek lazım

ben blaze to win in karizması çizilmesin diye enternasyonellere katılmadığını düşünüyorum orasıda ayrı

17.09.2014 15:12 Çarşamba #39

fbcsahin1907
88. Gazi Koşusu

Mesajı Gönderen: tolginho:cLink:0078729

cumartesi kraliçe elizabet koşusu da var 2 yaşlıların en önemli mücadelelerinden..karayel galibi dedemşah yok‚heralde bi sorunu var..bence oğlum berat favori.mesafe uzadıkça performansı daha da artacak gibime geliyor.hatta hatta gazi için erken favorim.hatay da ulueri tutuyorum.

ankaranın dedemşahı yla oğlum berat ı geçen istanbul u fethettiler ankarada ki yarışın aynısını koştular 1-2 bitirdiler istanbullular geride kaldı

cumartesi-pazar 2 mükemmel program var demekki

17.09.2014 15:22 Çarşamba #40

fbcsahin1907
88. Gazi Koşusu

.....

Mesaj fbcsahin1907 tarafından düzenlenmiştir...

17.09.2014 16:01 Çarşamba #41

Murat_Arslan
88. Gazi Koşusu

arap atları için ata yadigarları tarım işletmelerimiz var ama maktoum un orta sınıf atlarıyla başa çıkamıyoruz. 30 yaşındayım‚ belki katılmayan olabilir ama yarış karakteri olarak odinhan gibi kaliteli arap atı görmedim.

belki yönetmelikten belki iş bilmezlikte n ddewmlı hilalüzamanlar babakurusların soyundan gelme c grubu‚ esski zaman sütççü beygirleri gibi çelimsiz bi sürü kır safkan pistlerde yıllarca koşmaya çalıştılar . şimdi tek fark gruplar kalktı bide yine kim nerden buldugu belli olmayan yabancı orjinli atlar da koşmaya çalışıyorlar.

son 10-15 yıldır polonyadan surdan burdan at alımı yapacağımıza arabistandan‚ hatta ugrasmak istemiyosak parasını verip maktoumlardan 3-5 iyi aygır-kısrak getirmeyi neden düşünmüyoruz anlamıyorum.

thoroughbred lerde ise durum dahada vahim. bizim kendi eşşeklerimiz bi yana‚ para verip ithal ettiğimiz atların bile coğu eşşek çıkıyor

bence mevcut kötü durumun 1 . sebebi zayıf kan hatları. öncelikle bunu düzeltmemiz lazım.

Mesaj Murat_Arslan tarafından düzenlenmiştir...

17.09.2014 17:05 Çarşamba #42

tolginho
88. Gazi Koşusu

Mesajı Gönderen: Murat_Arslan:cLink:0078733

arap atları için ata yadigarları tarım işletmelerimiz var ama maktoum un orta sınıf atlarıyla başa çıkamıyoruz. 30 yaşındayım‚ belki katılmayan olabilir ama yarış karakteri olarak odinhan gibi kaliteli arap atı görmedim.

belki yönetmelikten belki iş bilmezlikte n ddewmlı hilalüzamanlar babakurusların soyundan gelme c grubu‚ esski zaman sütççü beygirleri gibi çelimsiz bi sürü kır safkan pistlerde yıllarca koşmaya çalıştılar . şimdi tek fark gruplar kalktı bide yine kim nerden buldugu belli olmayan yabancı orjinli atlar da koşmaya çalışıyorlar.

son 10-15 yıldır polonyadan surdan burdan at alımı yapacağımıza arabistandan‚ hatta ugrasmak istemiyosak parasını verip maktoumlardan 3-5 iyi aygır-kısrak getirmeyi neden düşünmüyoruz anlamıyorum.

thoroughbred lerde ise durum dahada vahim. bizim kendi eşşeklerimiz bi yana‚ para verip ithal ettiğimiz atların bile coğu eşşek çıkıyor

bence mevcut kötü durumun 1 . sebebi zayıf kan hatları. öncelikle bunu düzeltmemiz lazım.

Mesaj Murat_Arslan tarafından düzenlenmiştir...

kaizbert emael yavruları var şu an.al hibaba geçilen gümbürgümbür kaizbert yavrusuydu mesela.demirdöven emael oğlu.genelde tr safkanlara üstünlük kuruyorlar zaten.bence onlar da sıkıntılı.arap atı değiller bence tam olarak.

selim kaya geçen güzel söyledi‚bana al hibabı versinler 3 yaşlı ingiliz maiden grubu geçerim diye:)haklı olabilir.

17.09.2014 17:48 Çarşamba #43

Murat_Arslan
88. Gazi Koşusu

Mesajı Gönderen: tolginho:cLink:0078734

kaizbert emael yavruları var şu an.al hibaba geçilen gümbürgümbür kaizbert yavrusuydu mesela.demirdöven emael oğlu.genelde tr safkanlara üstünlük kuruyorlar zaten.bence onlar da sıkıntılı.arap atı değiller bence tam olarak.

selim kaya geçen güzel söyledi‚bana al hibabı versinler 3 yaşlı ingiliz maiden grubu geçerim diye:)haklı olabilir.

hocam işte boyle dusunmemizin temel sebebi bizdeki eşşek kan hattı . ben bu yarım kan olayının teknolojinin bu kadar ilerlediği bi dönemde ortaya cıkma ihtimalini zayıf goruyorum.

adamların hayvanları gerçekten çok farklı. eski zaman eşşekleriine de fazla kızmıyorum .benim kızdıgım sey eşşek ithal etmemiz.

dediğim gibi su maktoum un haradan 3-5 kalite aygırı-kısrağı alıp kanı yukseltmek varken macera aramamak gerekiyor.

17.09.2014 19:18 Çarşamba #44

tolginho
88. Gazi Koşusu

Mesajı Gönderen: Murat_Arslan:cLink:0078735

hocam işte boyle dusunmemizin temel sebebi bizdeki eşşek kan hattı . ben bu yarım kan olayının teknolojinin bu kadar ilerlediği bi dönemde ortaya cıkma ihtimalini zayıf goruyorum.

adamların hayvanları gerçekten çok farklı. eski zaman eşşekleriine de fazla kızmıyorum .benim kızdıgım sey eşşek ithal etmemiz.

dediğim gibi su maktoum un haradan 3-5 kalite aygırı-kısrağı alıp kanı yukseltmek varken macera aramamak gerekiyor.

valla hocam maktoum konusunda yüzde yüz haklısın.tjk resmen adamların sponsoru oldu yıllardır.ancak bana sorarsan şu enternasyonellerde arap yarışlarını minimuma indirgeyip hatta mümkünse ikramiyeyi de‚daha çok ingiliz atlarına yönelmek de fayda var.en azından orada şaibe yok..sabırlılar ribellalar g.ekinokslar yetiştiyse niceleri yetişir.

son dönemde aslında ingilizlerdeki başarısızlığın nedeni de bence önemli ekürilerin etkisini yitirmesiyle alakalı‚jenerasyonlar değişti yeni eküriler parladı ama onlarda daha tam oturmadı.yine de yurtdışında iyi araştırma yapıyolar iyi atlar getirmeye de başladılar..mesela cemiloğlu ekürisi (geçmişini çok bilmediğim bi eküri) getirdiklerinin hepsi grup yarış kazandı nerdeyse.kurteller iyi ama bir eliyeşil atman gülerce tecrübesi var mı bilmiyorum..yine de önümüzdeki yıllarda bence olumlu şeyler olacak..

Paylaş 
Sayfa: 1.2.3.4.[5].6.7.8.9.10.11.12.13....105