2016 Rio Olimpiyatları/Türk Sporcuların Hazırlıkları
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Diğer Spor Forumları - Turk Spor Forumu - Olimpiyat Oyunları/ Türk Sporcuların Hazırlıkları

Paylaş 
Sayfa: 1....40.41.42.43.44.45.[46].47.48.49.50.51.52....59
18.08.2016 21:22 Perşembe Konu Puanı: 0

Bahr-i Siyah

Servet yeniloyor :-( 6:1

18.08.2016 21:24 Perşembe #406

Hayri Ergün

Maalesef kaybettik‚ inanılır gibi değil

18.08.2016 21:25 Perşembe #407

tolginho

bu ne rezalet ya çok ağır küfür ediyorum şu an

18.08.2016 21:26 Perşembe #408

tolginho

ulan hangi olimpiyat şampiyonu böyle rezil maç kaybeder patagomyamı burası

18.08.2016 21:53 Perşembe #409

Bahr-i Siyah

Maçı izleyemedim. Bu ne rezil bir sonuç. Dünya şampiyonu adam. Tamam rakip de çok iyi ama nu kadar fark olmamalı

19.08.2016 07:34 Cuma #410

tolginho

kabus gibi bir olimpiyat yaşıyoruz.

19.08.2016 07:44 Cuma #411

tolginho

azerbaycan 10 madalyada biz 4.

19.08.2016 10:35 Cuma #412

tolginho

Rioda niye mi döküldük!
18 Ağustos 2016 Perşembe‚ 01:50:30 Güncelleme:11:54:19
Atilla Türker
Atilla Türker
aturker@htgazete.com.tr

Rio maceramız maalesef çok kötü devam ediyor.
Niye peki? Spor Genel Müdürlüğü teşkilatının yapısı bozuk her şeyden önce... Bu Spor Genel Müdürlüğü değil mi‚ ahbap çavuş ilişkilerine zemin hazırlayan... İşaret ettiği kapasitesiz kişileri federasyon yönetimlerine dolduran...
Haliyle... Sporumuzda çark çok kötü dönüyor. Bu çarpıklık ve çapsızlık... Teknik adamdan sporcuya... Milli takımlardan kulüplere kadar... Herkesi etkiliyor.
Evet... Geçen hafta bu çerçevede kaleme aldığım yazının ardından... Bugün de... Konunun bilimsel tarafına eğilmek istiyorum. Sporcularımız niye güçsüz? Niye ayakta duramıyor?
Bu ve buna benzer soruları‚ sporculara performans testleri yapan Prof. Dr. İbrahim Yanmışa sordum... 2008 ve 2012 olimpiyatlarında kafilemizin sorumlu doktoru olan Yanmış‚ haliyle çok önemli bir isim... Sportofit Performans Akademisinin de kurucusu olan Yanmış‚ tüm çıplaklığı ile gerçekleri ortaya koydu.
İşte Yanmışın sözleri:
- Sporcularımızın fiziksel performans değerleri dünya standartının yarısı kadar... Yani bizim sporcumuzun motor gücü 140 beygirken‚ dünyada rakiplerinin motor gücü 300 beygir... 30 saniyelik dayanıklılık testinde bizim sporcularımız kuvvetinin % 45 ile 66sını kaybediyor. Oysa dünyada iyi sporcular %22den fazla kaybetmiyor. Biz bunları rapor ettiğimizde antrenörlerin çoğu ne demek istediğimizi bile anlamıyor. Çözüm önerilerimizi sunduğumuzda Siz ne anlarsınız bu spordan deyip bildiklerini yapmaya devam ediyorlar.
- Bir örnek vereyim. Hocam‚ bu sporcu bu performans değerleri ile 2. tura bile çıkamaz diyorum‚ aradan 2 ay geçiyor‚ sporcu tüm turnuvalarda 1. veya 2. turda eleniyor. Arkasından sporcu ve antrenörü‚ beni federasyona şikayet ediyor. Hoca moralimizi bozdu‚ maçlarımızı bu yüzden kaybettik diyorlar.
- Olimpik 9 federasyonda 350 sporcuya test yaptık. Kendi branşlarında uluslararası standartlarda fiziki yeterliliği sadece 2 sporcumuz geçti. 350de 2 Gerisi teferruat... Bu kötü tablo kısa sürede düzeltilebilecek bir durum değil. En az 4 yıl çalışmak lazım. Yetenekli çocuklarla dünya standartlarında antrenman yaparak bu açığı kapatabiliriz.
- Devşirme sporcular ülkemize geldikten sonra bizim antrenörlerimizle ve sporcularımızla antrenman yaparak bizim sporcularımıza benziyorlar. Adam kendi ülkesinde olimpiyat şampiyonu olsa alamayacağı parayı bize transfer olurken ya da maaş olarak alıyor. Kendi ülkesinde haftada 6 gün ve günde 8 saat çalışıp kendisi gibi 10 tane iyi rakibi geçmesi gerekiyor. Yoksa aç kalır. Bizde ise krallar gibi bir hayat sürüyor. Ufak tefek turnuvalarda aldığı madalyalarla durumu idare ediyor.
- Federasyonların yapısı‚ benim gibi bir profesörün bile 10 senede anlayamadığı kadar karışık bir görüntü içinde.... Olimpiyatlara 2 yıl kala federasyonlara koordinatör olarak göz-kulak olsun diye daire başkanları görevlendirildi. Hedef‚ sorunları daha hızlı çözmek denildi. Ama davul kimin sırtında‚ tokmağı kim vuruyor‚ zurna nereden çalıyor‚ belli değil.
- Geçen yıl eylül ayında bana Rio Olimpiyatları sorulduğunda Güreşçi ve atletlerin durumunu bilmiyorum. Ama diğer branşlarda işler iyi giderse en fazla 3 madalya alabiliriz. Tek garanti gördüğüm halterci Daniyarın madalyası demiştim. Sonuç ortada. Bundan önceki üç olimpiyatta da benzer sonuçlar aldık. Sistemimizi değiştirmezsek 2020de de sonuç değişmeyecek.
Evet Daha ne anlatsın Prof. Dr. İbrahim Yanmış.
Son söz: Sporda spor bilimcileri ve spor adamlarına değil de torpilli insanlara kucak açtığımız sürece Şampiyonluk madalyaları yerine Hava almaya devam ederiz.

19.08.2016 11:18 Cuma #413

Bahr-i Siyah

Mesajı Gönderen: tolginho:cLink:0080038

- Devşirme sporcular ülkemize geldikten sonra bizim antrenörlerimizle ve sporcularımızla antrenman yaparak bizim sporcularımıza benziyorlar. Adam kendi ülkesinde olimpiyat şampiyonu olsa alamayacağı parayı bize transfer olurken ya da maaş olarak alıyor. Kendi ülkesinde haftada 6 gün ve günde 8 saat çalışıp kendisi gibi 10 tane iyi rakibi geçmesi gerekiyor. Yoksa aç kalır. Bizde ise krallar gibi bir hayat sürüyor. Ufak tefek turnuvalarda aldığı madalyalarla durumu idare ediyor.

Dün bizi iki kere hayal kırıklığına uğratmasına rağmen Servet´i severim. O yüzden yazacaklarım doğrudan ona yönelik değil

Bir Alman gazetesinde çok güzel bir haber çıktı.

İki Nürnbergli tekwandocu

Tahir Güleç Almanya adına‚ Servet ise Türkiye adına yarışıyor. Servet aldığı madalya sonunda 1 milyon avro para‚ bir sponsordan daire ve araba almış. Federasyondan dünya şampiyonluğumödülü olarak 8 bin avro almış. Başka para yok."bu para yaptığım masrafları bile zor karşılıyor" diyor. Olimpiyat şampiyonluğuna verilen 20000 avro ödül de geleceğini garantiye almaya yeterli değil. "Maddi sıkıntı çekiyorum. Askeriyenin spor destek kulübümile anlaşma imzaladım.ilk defa devamlı bir maaş alıyorum. Her durumda para için bu iş yapılmaz" diyor

"Yine de bir dahamdünyaya gelsem bu işi yapardım" diyor. Sporu bıraktıktan sonra amcasının tekwando okulunu devir alacakmış. Mütevazi bir hayal.
-------
Okul derken Türkiye´deki gibi özene bözene dış cephesi süslenmiş spor komplekslerini gözünüzün önüne getirmeyin. Bina altı‚çufak tefek bir yer

Paylaş 
Sayfa: 1....40.41.42.43.44.45.[46].47.48.49.50.51.52....59