Olimpiyat Oyunları/ Türk Sporcuların Hazırlıkları
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Diğer Spor Forumları - Turk Spor Forumu - Olimpiyat Oyunları/ Türk Sporcuların Hazırlıkları

Paylaş 
Sayfa: 1....47.48.49.50.51.52.53.54.[55].56.57.58.59
29.09.2018 19:01 Cumartesi Konu Puanı: 0

ember

Mesajı Gönderen: tolginho:cLink:0080266

nur tatarın sporu bırakması nedense medyanın hiç ilgisini cezbetmedi. türkiye en elit sporcularından birini kaybetti malesef. kendisinin zaten olimpiyatlar sonrası genç yaşına rağmen sporu bırakma planları vardı ama federasyonla yaşadığı sorunlar bu tarihi öne çekmesine sebep oldu belliki. dedikodulara göre hocalar 67 de irem den yana bunun da etkisi olabilir bu anlaşmazlıklarda. inceldiği yerden de kopmuş anlaşılan.yine de spor bakanının devreye girmesi lazım. sahip çıkılmazsa 2020 de iran formasıyla görmeyelim nuru.şimdi konuşmayan medya 1 ay nuru konuşur öyle olursa.

Nur geri döndü ama grand prix´de yine çok başarısız bir yarışma çıkardı. Bir süredir kendisinde tekvando dışı çabaları çok fazla görüyorum ve ne zaman bir sporcumuzda onu görsem her seferinde o sporcu ilerleyen dönemde büyük hayal kırıklığı yaratmıştır.

Ben kendisinin yaşadığı problemin İrem´den ziyade İran asıllı eşinin milli takımda yer almasıyla ilgili olabileceğini düşünüyorum. Ama bir bilgim yok tabii ki. Umarım bir an önce kafasını gerçekten tekvandoya verir ve tek eksiği olan olimpiyat altınını 2020´de alır.

Daha 25-26 yaşındaki sporcularımızın başarılı oldukları için amiyane tabirle tribe girmesi‚ sürekli tanınmamaktan şikayet etmesi‚ parasızlıktan şikayet etmesi (dünyada uluslararası başarıya verilen ödülleri en fazla olan ülkelerden biriyiz‚ güreş veya tekvandoyu futbolla kıyaslamak asıl hata)‚ siyasilerle gözükmeleri‚ sosyal medyayı berbat bir şekilde kullanmaları ve emekli olma sinyalleri vermeleri beni çok rahatsız ediyor açıkçası. Tamamı için onları suçlamıyorum ama bu durumu Rıza Kayaalp´de de Taha Akgül´de de görüyoruz. Enes Erkan da erken sayılabilecek bir yaşta bıraktı.

01.10.2018 13:12 Pazartesi #487

tolginho

Mesajı Gönderen: ember:cLink:0080297

Nur geri döndü ama grand prix´de yine çok başarısız bir yarışma çıkardı. Bir süredir kendisinde tekvando dışı çabaları çok fazla görüyorum ve ne zaman bir sporcumuzda onu görsem her seferinde o sporcu ilerleyen dönemde büyük hayal kırıklığı yaratmıştır.

Ben kendisinin yaşadığı problemin İrem´den ziyade İran asıllı eşinin milli takımda yer almasıyla ilgili olabileceğini düşünüyorum. Ama bir bilgim yok tabii ki. Umarım bir an önce kafasını gerçekten tekvandoya verir ve tek eksiği olan olimpiyat altınını 2020´de alır.

Daha 25-26 yaşındaki sporcularımızın başarılı oldukları için amiyane tabirle tribe girmesi‚ sürekli tanınmamaktan şikayet etmesi‚ parasızlıktan şikayet etmesi (dünyada uluslararası başarıya verilen ödülleri en fazla olan ülkelerden biriyiz‚ güreş veya tekvandoyu futbolla kıyaslamak asıl hata)‚ siyasilerle gözükmeleri‚ sosyal medyayı berbat bir şekilde kullanmaları ve emekli olma sinyalleri vermeleri beni çok rahatsız ediyor açıkçası. Tamamı için onları suçlamıyorum ama bu durumu Rıza Kayaalp´de de Taha Akgül´de de görüyoruz. Enes Erkan da erken sayılabilecek bir yaşta bıraktı.

nurla ilgili görüşlere katılıyorum. ama 2020 ye kadar toparlanacağını ve madalya alacağını düşünüyorum. asıl sürpriz irem´in 57 ye düşüp burada harika maçlar çıkarması oldu. 2020 de duble yapabilirsek efsane olur.

01.10.2018 18:20 Pazartesi #488

ember

Mesajı Gönderen: tolginho:cLink:0080303

nurla ilgili görüşlere katılıyorum. ama 2020 ye kadar toparlanacağını ve madalya alacağını düşünüyorum. asıl sürpriz irem´in 57 ye düşüp burada harika maçlar çıkarması oldu. 2020 de duble yapabilirsek efsane olur.

Açıkçası ben İrem´in şu an tüm sporcularımız içinde şampiyon karakterine en fazla sahip olanlardan biri olduğunu düşünüyorum konuşmalarına ve hedeflerine bakarak. Belki erken bir tahmin ama 2020´de de tekvandoda tek madalyamızın İrem´den geleceğini düşünüyorum.

16.10.2018 00:25 Salı #489

ember

20 Ekim´de Dünya Güreş Şampiyonası başlıyor. Kadromuz oldukça genç ve umut vaat eden bir kadro. Taha Akgül‚ Rıza Kayaalp‚ Yasemin Adar ve Metehan Başar daha önce dünya şampiyonluğu olan sporcularımız. Bu isimlerin yanında Soner Demirtaş elbette ki iddialı sporcularımızdan biri. Genç sporcularımızdan Kerem Kamal‚ Fatih Erdin‚ Selahattin Kılıçsallayan‚ Fatih Cengiz‚ Evin Demirhan ve Bediha Gün benim oldukça umutlu olduğum isimler. Madalya alamasalar bile iyi bir mücadele bekliyorum onlardan.

Kadroya şu linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.trtspor.com.tr/haber/diger-sporlar/gures/gureste-dunya-sampiyonasi-kadrosu-belli-oldu-169687.html

Mesaj ember tarafından düzenlenmiştir...

16.10.2018 10:56 Salı #490

tolginho

Mesajı Gönderen: ember:cLink:0080327

20 Ekim´de Dünya Güreş Şampiyonası başlıyor. Kadromuz oldukça genç ve umut vaat eden bir kadro. Taha Akgül‚ Rıza Kayaalp‚ Yasemin Adar ve Metehan Başar daha önce dünya şampiyonluğu olan sporcularımız. Bu isimlerin yanında Soner Demirtaş elbette ki iddialı sporcularımızdan biri. Genç sporcularımızdan Kerem Kamal‚ Fatih Erdin‚ Selahattin Kılıçsallayan‚ Fatih Cengiz‚ Evin Demirhan ve Bediha Gün benim oldukça umutlu olduğum isimler. Madalya alamasalar bile iyi bir mücadele bekliyorum onlardan.

Kadroya şu linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.trtspor.com.tr/haber/diger-sporlar/gures/gureste-dunya-sampiyonasi-kadrosu-belli-oldu-169687.html

kadro güzel.. özellikle kerem kamal selahattin kılıçsallayan gibi dünya gençler şampiyonlarının kadroya girmesi önemli.. ancak şu emrah kuş mustafa kaya gibi isimler bi temizlenemedi gitti...

16.10.2018 12:59 Salı #491

ember

Mesajı Gönderen: tolginho:cLink:0080328

kadro güzel.. özellikle kerem kamal selahattin kılıçsallayan gibi dünya gençler şampiyonlarının kadroya girmesi önemli.. ancak şu emrah kuş mustafa kaya gibi isimler bi temizlenemedi gitti...

En azından olimpik kilolarda değiller. Sadece Atakan Yükselin olimpik kilolarda gitmesi soru işareti benim için‚ 33 yaşında ve olimpiyata gitse bile 35 yaşında ne yapacağı soru işareti. Ama son dünya şampiyonasında madalya aldığı için götürdüler sanırım. Son şampiyona zaten bizim çıkabileceğimiz son nokta. 3ü altın 8 madalya ve hepsi olimpik sıkletlerde. Umarım bu turnuvada da en azından yaklaşabiliriz bu başarıya.

20.10.2018 16:30 Cumartesi #492

ember

Soner Demirtaş ve Fatih Erdin biraz da kura şansıyla yarı finaldeler. İnşallah finale kalıp yarın altın madalya için güreşecekler.

Taha Akgül ise daha çeyrek finalde İranlıya mağlup olarak elendi. Ne yazık ki son dönemlerdeki mütevazılıktan uzak konuşmaları nedeniyle korktuğum bir durumdu. Geçen senede yaşadı benzer bir durumu‚ düzelir diye ummuştum ama bu şampiyonadan önce de "Ben efsaneyim‚ adım tarih kitaplarında 100 yıl yazacak" gibi çok abartılı yorumlar yapması zaten şampiyonluğu kaldıramadığını gösteriyor. Umarım bu yenilgiler ders olur da eski Taha´yı olimpiyatlarda görürüz. Tabii yavaşlaması da ciddi bir problem.

21.10.2018 22:10 Pazar #493

ember

İki günün sonunda Fatih Erdin gümüş madalya alırken Soner‚ Taha ve Selahattin Kılıçsallayan madalyadan uzak kaldı ne yazık ki! Süleyman Atlı iyi bir performansla çeyrek finale çıktı‚ orada sakatlığı nedeniyle öndeyken performansı düştü ve yenildi. Ama yarın repesajda bronz maçına çıkacak.

Özellikle Soner´in performansı hayal kırıklığı yarattı bende. Son 3 maçını izledim‚ üçünde de herhangi bir oyunla puan alamadı. Çok pasifti. Sadece savunma güreşi yaptı. Fatih´in gümüşü çok büyük başarı ama orada da muazzam bir kura avantajımız vardı. 86 kilonun en iyileri Taylor ve Yazdani diğer yarıya düştüğü için Fatih onlarla maç yapmadan finale geldi. Finalde de Taylor çok rahat bir şekilde mağlup etti Fatih´i.

Açıkçası serbestte oldukça başarısız bir turnuva geçirdik. 97 kg´dan pek umudum olmadığı için olimpik kilolarda sadece Fatih´in gümüşü ve belki yarın Süleyman´ın bronzunu kazanmış olacağız. Umarım Soner ve Taha kısa sürede bu turnuvanın etkilerini atlatıp performanslarını artırırlar. Hala çok gençler ve olimpiyatlarda başarılı olmaları fazlasıyla mümkün.

24.10.2018 08:43 Çarşamba #494

tolginho

sene sonu yaklaştıkça dünya şampiyonaları da birer birer başlayacak..
bunlardan ilki güreş oldu.. bizim için pek iyi başlamadı..taha ve soner hayal kırıklığı..alttan gelenler de pek bekleneni veremedi..yalnız olimpiyattan 2 sene önceki dünya şampiyonaları sporcu hazırlığı ve konsantrasyonu açısından en zayıf geçmesi muhtemel büyük organizasyondur. biz de olaya böyle bakıp kendimizi avutalım..
ancak güzel gelişmelerde var.. elif jale nin dünya ikinciliği önemli ve daha önemlisi..2016 rio da gerçekleşmesini beklediğim büyük kapışma bugün yaşanacak.. artık bir star gözüyle baktığım dünya şampiyonu güreşçimiz yasemin adar bu sıkletin bence en önemli isimlerinden amerikalı gray le finalde güreşecek.. akşam için sabırsızlanıyorum..greko da rıza ve metehanın dışında kerem kamal´ın ne yapacağı merak konusu..inşallah kerem için iyi bir başlangıç olur.

Paylaş 
Sayfa: 1....47.48.49.50.51.52.53.54.[55].56.57.58.59