Olimpiyat Oyunları/ Türk Sporcuların Hazırlıkları
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Diğer Spor Forumları - Turk Spor Forumu - Olimpiyat Oyunları/ Türk Sporcuların Hazırlıkları

Paylaş 
Sayfa: 1....47.48.49.50.51.52.53.54.55.[56].57.58.59
24.10.2018 21:34 Çarşamba Konu Puanı: 0

ember

Yasemin ağır bir mağlubiyet aldı ne yazık ki teknik üstünlükle yenilerek. Gerçek seviye farkının bu olduğunu düşünmüyorum ama antrenörler arasındaki seviye farkı kesinlikle bu. Bütün turnuva antrenörlerimizin verme verme çığlıklarını duyarak geçti. Puan vermemesi gerektiğini sporcu da biliyor‚ sen sporcuya rakibin zayıf yanlarını‚ maç içindeki stratejik durumları‚ bizim sporcumuzun güçlü ve zayıf anlarını doğru şekilde anlatacaksın ki maç içinde o adrenaline rağmen doğru hareketleri yapsın sporcu.

Güreş son yıllarda başarılı o yüzden çok eleştirmek istemiyorum antrenörlerimizi ama bir Amerikan antrenörlere bakıyorum bir de bizimkilere‚ bir taraf sakince sporcusuna ne yapması gerektiğini anlatıyor‚ öbür taraf zaten heyecanlı sporcuya bir de çığlık çığlığa verme verme diye bağırıp duruyor. Serbest takımları altınsız kapattı turnuvayı‚ grekoromende de Rıza dışında altın beklemiyorum açıkçası‚ madalya sayımız aşırı kötü olmasa da altın alamamamız hayal kırıklığı.

24.10.2018 21:39 Çarşamba #496

tolginho

Yasemini fena harcadilar.Bir kilide care bulamadi.Kurada graye gore daha kolay yoldan yipranmadan gelmisti oysaki.hem taha da hem yaseminde en buyuk sikinti asil gures karakterlerinden uzaklastilar.taha agir kilo olmasina ragmen cevikligi ve hiziyla fark yaratiyodu artik taktik guresmeye basladi.yasemin gucuyle ve saldirganligiyla kazaniyodu simdi cok durarak guresiyo.en buyuk rakibi grayin boyle sukseli bi galibiyet almasi da olimpiyat oncesi moral bozucu. 2019 da cok daha farkli bi yasemin gormeyi umut ediyorum..
Butun bunlarin disinda daha greko baslamadan alinan 5 madalya umut verici..ustelik hepsi olimpik siklet.

24.10.2018 21:41 Çarşamba #497

tolginho

Mesajı Gönderen: ember:cLink:0080358

Yasemin ağır bir mağlubiyet aldı ne yazık ki teknik üstünlükle yenilerek. Gerçek seviye farkının bu olduğunu düşünmüyorum ama antrenörler arasındaki seviye farkı kesinlikle bu. Bütün turnuva antrenörlerimizin verme verme çığlıklarını duyarak geçti. Puan vermemesi gerektiğini sporcu da biliyor‚ sen sporcuya rakibin zayıf yanlarını‚ maç içindeki stratejik durumları‚ bizim sporcumuzun güçlü ve zayıf anlarını doğru şekilde anlatacaksın ki maç içinde o adrenaline rağmen doğru hareketleri yapsın sporcu.

Güreş son yıllarda başarılı o yüzden çok eleştirmek istemiyorum antrenörlerimizi ama bir Amerikan antrenörlere bakıyorum bir de bizimkilere‚ bir taraf sakince sporcusuna ne yapması gerektiğini anlatıyor‚ öbür taraf zaten heyecanlı sporcuya bir de çığlık çığlığa verme verme diye bağırıp duruyor. Serbest takımları altınsız kapattı turnuvayı‚ grekoromende de Rıza dışında altın beklemiyorum açıkçası‚ madalya sayımız aşırı kötü olmasa da altın alamamamız hayal kırıklığı.

Boyle bi maglubiyet herkesin moralini bozdu renktas.

24.10.2018 22:04 Çarşamba #498

ember

Mesajı Gönderen: tolginho:cLink:0080359

Yasemini fena harcadilar.Bir kilide care bulamadi.Kurada graye gore daha kolay yoldan yipranmadan gelmisti oysaki.hem taha da hem yaseminde en buyuk sikinti asil gures karakterlerinden uzaklastilar.taha agir kilo olmasina ragmen cevikligi ve hiziyla fark yaratiyodu artik taktik guresmeye basladi.yasemin gucuyle ve saldirganligiyla kazaniyodu simdi cok durarak guresiyo.en buyuk rakibi grayin boyle sukseli bi galibiyet almasi da olimpiyat oncesi moral bozucu. 2019 da cok daha farkli bi yasemin gormeyi umut ediyorum..
Butun bunlarin disinda daha greko baslamadan alinan 5 madalya umut verici..ustelik hepsi olimpik siklet.

Olimpik sıklette üç madalyamız var‚ Buse ve Elif Jalenin kiloları olimpik değil. Ama ikisi de bir alt kiloya inecekler büyük ihtimalle‚ bir alt kilolarında da Japon hegomonyası olmaması büyük şans.

25.10.2018 08:37 Perşembe #499

tolginho

Mesajı Gönderen: ember:cLink:0080361

Olimpik sıklette üç madalyamız var‚ Buse ve Elif Jalenin kiloları olimpik değil. Ama ikisi de bir alt kiloya inecekler büyük ihtimalle‚ bir alt kilolarında da Japon hegomonyası olmaması büyük şans.

68 e sara dosho gelecek dünya olimpiyat şampiyonu 23 yaşında ve olimpiyatların tokyo da olacağını düşünürsek altını kimseye bırakmaz.ama buse nin çizgisini bozmaması halinde madalya alması muhtemel..
elif jale nin yaşı ve kronik sakatlıkları nedeniyle olimpiyatta şansını düşük görüyorum..
greko kaldı geriye.. kerem kamal için heyecanlıyım.. neler yapacağını merak ediyorum..

25.10.2018 08:40 Perşembe #500

tolginho

sadulaev snyder finali de enfesti bu arada.. ilgilenenlere izlemelerini öneririm..

Mesaj tolginho tarafından düzenlenmiştir...

25.10.2018 12:16 Perşembe #501

ember

Mesajı Gönderen: tolginho:cLink:0080366

sadulaev snyder finali de enfesti bu arada.. ilgilenenlere izlemelerini öneririm..

Mesaj tolginho tarafından düzenlenmiştir...

Bu sene Sadulaev fazlasıyla domine etti ve çok rahat kazandı. Gelmiş geçmiş en iyi güreşçi olma yolunda hızla ilerliyor. 4 olimpiyat altınına ulaşan ilk güreşçi olmasını bekliyorum uzun vadede.

Diğer ilginç bir noktaysa şu: Synder ve Taha beraber çalıştılar şampiyonadan önce. Synder geçen yıl Sadulaev´i yenmişti‚ bu yıl 1 dk içinde yenildi. Taha zaten çeyrek finalde çok iyi olmayan bir rakibine yenildi. Bu birlikte çalışma olayı ikisine de yaramamış belli ki.

Güreş sevenler 86 KG´da Taylor vs Yazdani maçına da bir baksın. İnanılmaz bir seviye gerçekten.

31.10.2018 22:25 Çarşamba #502

ember

Dünya Güreş Şampiyonasını 9 madalyayla tamamladık. Tek altınımız Metehan Başar´dan geldi. Aslında favorilerimizin (Soner‚ Taha‚ Rıza) madalya bile alamadığı bir turnuvada madalya sayımız oldukça iyi. Ama sıklet sayısının 24´den 30´a çıktığını ve aldığımız sadece 4 madalyanın olimpik sıkletlerde olduğunu unutmamak lazım. Seneye gerçek performansımız ortaya çıkacaktır çünkü gelecek yılki dünya şampiyonası olimpiyatlara gitmek için çok önemli olacak.

Hayal kırıklıkları: Soner‚ Taha‚ Rıza‚ Kerem Kamal ve Selahattin Kılıçsallayan
Beklenmedik çıkışlar: Emrah Kuş‚ Ekrem Öztürk‚ Buse Tosun

Metehan´ın şampiyonluğu beni çok şaşırttı açıkçası. Ama maçlarını izledim ve son 4 maçında aldığı bütün puanlar ihtarlaydı (bir maçta rakibini dışarı çıkartarak da 1 puan aldı). Bu şekilde iyi güreşiyor gerçekten‚ iyi savunması var‚ künde yemiyor. Ama hücumda da çok etkisiz. O nedenle işi büyük ölçüde şansa ve hakemlere kalıyor. Kilosunda da büyük yıldızlar yok bu da bizim için iyi. Ben hala çok umutlu değilim ama olimpiyatlarda da umarım bu başarısını tekrarlar.

Yıldızlarımız Soner‚ Taha ve Rıza madalyasız kaldı ama sonraki turnuvalarda iyi döneceklerini düşünüyorum. Büyütülecek bir durum yok. Sadece biraz daha alçakgönüllülük ve daha çok çalışma gerek sanırım.

Serbest Güreş inanılmaz keyifli ve rekabetçi bir hale geldi dünyada. Amerikanlar zaten müthiş önem veriyor‚ Ruslar Dağıstan bölgesiyle mükemmel güreşçiler çıkarıyor. İran bu şampiyonada kötü olsa da her zaman iyi güreşçileri vardır serbestte. Gürcistan‚ Japonya‚ Küba´nın iyi güreşçileri var. Üstelik Rusya adına yarışamayan Dağıstanlılar´ı diğer ülkeler devşirerek yarıştırıyor ve hepsi ilk üçe oynuyor. Bizim de artık Taha ve Soner dışında yıldız isimler çıkarmamız lazım serbestte. Grekoromen çok keyifsiz ve geleceği şüpheli bir alan.

Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası da Doha´da devam ediyor. Geçen yılın 5.cisi ve bu yılın Avrupa ikincisi İbrahim Çolak´tan halkada madalya bekliyordum ama 9. olarak finali bir kişiyle kaçırdı. Olsun‚ gelişimine devam ederse olimpiyatlarda madalya umudumuz olacak. Ahmet Önder de floor´da 5. olarak finale kaldı ama madalya şansını çok yüksek görmüyorum. Yarışması yarın yapılacak.

Dünya Halter Şampiyonası yarın başlıyor. Halterde iyi gençlerimiz var‚ sayıları oldukça fazla ama olimpik madalya seviyesine çıkıp çıkamayacaklarına dair şüphelerim var. Bir kısmı bu şampiyonaya da gidiyor. Madalya umudumuz yok ama iyi performanslar görmeyi umuyorum.

Dünya Karate Şampiyonası ve Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası da yaklaşıyor. Her ikisinde de önemli madalya umutlarımız var.

Mesaj ember tarafından düzenlenmiştir...

01.11.2018 07:28 Perşembe #503

tolginho

Ember´inde bahsettiği gibi dünya halter şampiyonası başlıyor‚ ancak türk halterinin durumu pek iç açıcı değil..Federasyon elinde bulunan olimpik kalibredeki tek sporcuya sahip çıkamadı..Adam bir gün cinsel tacizde bulundu bir gün trafikte olay çıkardı bir gün arkadaşına çatalla saldırdı.Ve malesef Daniyar Ismayilov bugün itibariyle dünya şampiyonası kadrosunda yok..

Erkeklerde 62 kg da olimpiyat beşincisi olan Hurşit Atak doping cezasının ardından sıklet artırarak 67 kg da yarışacak‚ ne var ki başlangıç ağırlık derecelerine bakıldığında neredeyse bir alt sıklette yaptığı derecelerin gerisinde ve haliyle b grubunda podyuma çıkacak..Önümüzdeki dönemde kendi sıkletine dönüp yeniden formuna kavuşmasını diliyorum ama şu an için Hurşit de bir diğer hayal kırıklığı..A grubunda yarışacak tek sporcumuz olan Bünyamin Sezer ise sadece koparma yapabilen‚ silkmeye ise spor olsun diye katılan bir arkadaş.Erkeklerde Furkan Özbek(Gençlik Olimpiyatları Şampiyonu)‚ Caner Toptaş ve Ahmet Turan Okyay geleceğe dönük beklenti yaratan sporcularımız.

Bayanlarda eski dünya gençler şampiyonu ve rekortmeni Şaziye Okur´un podyuma geri döndüğünü görüyoruz ancak beklenti düşük..Özellikle bayanlarda yıldız ve gençler kategorilerinde şampiyon sporcularımız var. Ancak bu sporcularımızın yaşı ilerledikçe derecelerinin de ilerlemesi gerekiyor.Şu an için bakıldığında toplam derecelerine göre 30 ila 40 kg kadar madalya pozisyonunun gerisindeler.. Çin´de 17 sine kadar madalya pozisyonuna gelemeyen sporcunun takibi bırakılıyor biz ise 20 li yaşlardan sonra sporcularımızdan beklenti içerisine giriyoruz malesef..Nuray ve Ayşegül..En azından bu şampiyonada bir A finali yapabilirlerdi ancak umutlar seneye ve sonrasında olimpiyata..

Halterde federasyon başkanının da dediği gibi bu yıl madalya beklentisi yok..

Paylaş 
Sayfa: 1....47.48.49.50.51.52.53.54.55.[56].57.58.59