Örnek proje: 12 dev adam basketbol okulları
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Diğer Spor Forumları - Turk Spor Forumu - Örnek proje: 12 dev adam basketbol okulları

Paylaş 
Sayfa: [1]
12.09.2018 02:29 Çarşamba Konu Puanı: 0

Mehmet_Ozen
Örnek proje: 12 dev adam basketbol okulları

Garanti bankası ve basketbol federasyonu beraberliğinde uzun zamandır yapılan güzel bir proje. Herkesin en azından adını bile duyduğunu düşünüyorum.

Bu proje sadece basketbolu değil tüm Türk sporunu kurtaracak projedir.

İlk zamanlardaki kalitesini sürdüremese de (mali sebeplerden dolayı diye düşünüyorum) işin başına Aydın Örs geldiğinden beri tekrar kıpırdanmaya başladı. Umarım ilk zamanki kalitesine döner.

İlk zamanlardaki proje şöyleydi: Türkiyenin bütün il merkezlerinin yanı sıra çoğu ilçe merkezlerine ücretsiz basketbol okulu açtılar (Bir kısmına formaları da ücretsiz dağıttılar galiba).

Burada her yaştan kız-erkek binlerce çocuk basketbol ile tanıştı. Bir kısmı milli takıma kadar seçildi ve hayatına profesyonel basketbolcu olarak devam ediyor. Aranızda da vardır diye düşünüyorum. Benim bildiğim Bayan basketbol liginde oynayan Doğa Comba ve Ceren Taylan basketbola bu okulda başladılar. Biri Samsun‚ diğeri de Bartın´dan yetişme. Bir çok ilde (birisi Tokat´tı galiba) bu okulu altyapı olarak kullanarak basketbol takımı kuruldu. Altyapı masrafı olmadığı için de maliyet daha uygun oldu.

Ama buradan yetişenlere en güzel örnek Enes Kanter´dir. Enes´i bugün yeteneği yüzünden değil‚ karakteri yüzünden eleştiriyoruz. Van ilinin Big Bangten beri yetiştirdiği en iyi sporcu olabilir (keşfedilmesi Ankara´da oynarken oldu ama eline basketbol topunu ilk defa Van´da aldı). Bu sistem ile her beş senede 5 senede Enes´in yarısı kalitede oyuncu bulabilsek bile kardır.

Ama aşırı maliyetli bir sistem. Bu yüzden ilk zamanki kalitesi ile yürümedi. Oturtabilirsek belki Enes gibi çok iyi kazanan sporcuların gelirlerinin bir kısmını buraya bağış yapması ile dönebilir.

Ve sadece basketbol için değil‚ tüm sporlar için uygulanmalıdır.

Şöyle bir haber ile de bitireyim:
https://www.hedefhalk.com/haber/hakkari-12-dev-adam-basketbol-okulundan-bir-basari-daha-1120034

Paylaş 
Sayfa: [1]