Fenerbahçe Erkek Basketbol 2018-2019 Transfer Haberleri
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Celal Aras Basketbol Forumu - Fenerbahçe Erkek Basketbol 2018-2019 Transfer Haberleri

Paylaş 
Sayfa: 1....148.149.150.151.152.153.154.155.156.157.158.159.[160]
16.07.2018 15:14 Pazartesi Konu Puanı: 0

Djalosh

Mesajı Gönderen: intuition:cLink:0953904

İyi de bu bir tercih sebebi. Kaldı ki JT sadece Udoh gittiği için geldi. Udoh kazık attı ve ayın 13´ünde gitti. Zaten ayın 10´u moratoryumun son günüydü. Biz planları Udoh´un kalmasına göre yaptık.
Onun dışında ilk transfer olarak Melli´yi almıştık. Misal Mau´nun dediği bu yüzden doğru. Zira Melli´yi Real Madrid istiyordu ama oyuncu 22 Mayıs´ta imza attı bize.
Avrupa´da başka alınacak oyuncu olmadığı için NBA pazarına gittik. Oradan da düşünülen isimler belliydi.
Öncelikle Tarik Black´i istedik‚ adam NBA´de kalacağım dedi. Daha sonra Thomas Robinson´u istedik o da Eylül´ü bekleyeceğini söyledi. Bu şartlar altında‚ 1 hafta içinde oyuncu bulmak gerekirken‚ kimi alacaktık?
Avrupa´dan zaten alınacak adam yok. Çünkü en iyisini gene biz aldık.
E‚ NBA oyuncuları yana yakıla bizi istemiyor haliyle. Gittik Jason Thompson´u aldık. Kısıtlı zamanda alınabilecek olduğu için aldık.
Tamamen Obradovic tercihi bu transferler zaten. Kalkıp‚ Sergio Rodriguez´i parasının fazlalığı yüzünden istemeyen adam Obradovic. Obradovic için takıma uyması herşeyden önemli.
Hatta bu sene de herkes Singleton beklerken‚ kendini Euroleague´de bile kanıtlama fırsatı bulamazken NBA´e giden Lauvergne geldi. Hem de adam son senesinde kontratından çıkarak‚ San Antonio´yu bırakarak geldi. Kazanacağı 1.9 milyon dolara yakın para ve başında Popovich gibi koç varken‚ bırakıp geldi.
Dolayısıyla Avrupa´yı bilen oyuncular evet bizi tercih ediyor.
Misal sen nasıl bir transfer bekliyordun?
Beklentinin artması tamamen senin tercihin bu durumda. Bu da Obradovic´i tanımadığın anlamına geliyor. Obradovic hiçbir zaman için "En iyileri toplayayım" derdi olan bir koç olmadı. Hatta özellikle bireysel olarak en iyi oyuncuları tercih etmeyen bir koç oldu.
Adam Euroleague şampiyonu olurken Vuyukas ve Maric gibi adamlarla oldu

Mesaj intuition tarafından düzenlenmiştir...

Öncelikle eleştiri sebebim koç değil menejerden kastım gherardini .

Burda çoğu maçta her oyuncu eleştirildi çok kritik anlarda hatalar malum sonuçları etkiliyor ve bu hataları çok yapan bir takımız ‚ solukas bu konuda özellikle mimliyken gittik sinanı aldık ( hiç oynamadı el de ) wm yi aldık çünkü elimizin altında hazırdı hiç uğraşmadık ‚ gittik kolayda diye jt yi aldık ‚

Yani 3 tane çok basit transfer ettik benim eleştirim gherardinin şampiyon olduktan sonra verdiği demeç ve sonra gelenlerle ilgilidir mesele bu ‚ konunun hoca ile alakası yoktur adam zaten mucize yarattı bu kadro ile.

İlaveten sanada yaptığın yorum sebebi ile çok teşekkür ederim ‚ keza fikir ayrılığı içinde olan hatta fikri bırak anlamadan hemen ukalalaşan arkadaşlarımız var malesef ‚ demekki düzgün bir cevap yazmak zor değilmiş.

16.07.2018 15:15 Pazartesi #1432

AyB_FB

Bence Larkin gelecek.. Hissiyatım bu yönde

16.07.2018 15:49 Pazartesi #1433

ilkcey

Mesajı Gönderen: bursalio:cLink:0953913

Larkin benim Delaney´den de önce tercihim olur bu arada.
Larkin diye bir dedikodu çıktı mı?

Bu arada Delaney gelmiyorsa kesin karakterden vetodur.
Kuban senesi baya apaçilikleri vardı.

Larkin ismi burasi haric hic gecmedi. Undersize skorer guard kontenjanini dixon dolduruyor.

Bence Obra NBA yaz liginden kalipli bir combo guard riskine girmeyi tercih eder.

16.07.2018 16:03 Pazartesi #1434

intuition

Mesajı Gönderen: Djalosh:cLink:0953914

Öncelikle eleştiri sebebim koç değil menejerden kastım gherardini .

Burda çoğu maçta her oyuncu eleştirildi çok kritik anlarda hatalar malum sonuçları etkiliyor ve bu hataları çok yapan bir takımız ‚ solukas bu konuda özellikle mimliyken gittik sinanı aldık ( hiç oynamadı el de ) wm yi aldık çünkü elimizin altında hazırdı hiç uğraşmadık ‚ gittik kolayda diye jt yi aldık ‚

Yani 3 tane çok basit transfer ettik benim eleştirim gherardinin şampiyon olduktan sonra verdiği demeç ve sonra gelenlerle ilgilidir mesele bu ‚ konunun hoca ile alakası yoktur adam zaten mucize yarattı bu kadro ile.

İlaveten sanada yaptığın yorum sebebi ile çok teşekkür ederim ‚ keza fikir ayrılığı içinde olan hatta fikri bırak anlamadan hemen ukalalaşan arkadaşlarımız var malesef ‚ demekki düzgün bir cevap yazmak zor değilmiş.

Koç ile menajer aynı noktada ama. Yani Koç ne isterse menajer onu yapıyor.
Mau´nun dediği doğru. Örnek olan Melli işte. Adam Real´in teklifini görmeden‚ hatta NBA´i reddederek bize geldi. Burada önemli olan şu ki‚ biz plan dahilinde tercih yapıyoruz. Örnek olarak‚ Sergio Rodriguez´i yazdım. Ki bunu net biliyorum‚ kendisi bize gelmek istedi fakat koç ve Mau profil ve maaşı yüzünden reddetti. Burada iki farklı tercih var.
1) Takımı güçlendirmek için yüksek maaşıyla‚ ve takımın ana yönlendiricisi olarak Sergio Rodriguez gelir.
2) Daha uygun maaşa‚ takımda dişli olacak başka bir oyuncu gelir.
Obradovic bugüne kadar hep 2. seçeneği tercih etti.
Bu doğru veya yanlış‚ ama tercih.
Demek istediğim de bu.
Misal Wanamaker transferi bana göre yanlıştı. Ama bunu koç istedi.
Obradovic başka birini isteseydi o da alınırdı.
Uzun tercihlerimiz belliydi ve olmadı gittik JT´yi aldık. Obradovic de onay verdi. Udoh gittikten sonra hızlı olmak için yapıldı. Ki belki de JT´yi alırken beklentisi buydu Obradovic´in‚ belki de ana rotasyon oyuncusu olarak görmedi. Bunları bilmiyoruz.
Benim Obradovic ile bildiğimi düşündüğüm bir şey varsa‚ o da yıldız tercih etmeyip kendisi yaratmak istemesidir. Kendisinin takımlarında bireysel olarak fark yaratması için aldığı 3 isim biliyorum birisi İbrahim Kutluay birisi Drew Nicolas birisi Pekovic. İbrahim´i de ilk antrenmanda nasıl çarptığını biliyoruz.
Obradovic tarihin en sukseli kadrosuyla çalıştığında TOP 16´da elendi 2010 yılında.
Onun dışında her tarafı en iyi oyunculardan kurulu takımını bilmiyorum‚ modern zamanlarda.

16.07.2018 17:01 Pazartesi #1435

derrick rose

Mesajı Gönderen: intuition:cLink:0953917

Mau´nun dediği doğru. Örnek olan Melli işte. Adam Real´in teklifini görmeden‚ hatta NBA´i reddederek bize geldi. Burada önemli olan şu ki‚ biz plan dahilinde tercih yapıyoruz. Örnek olarak‚ Sergio Rodriguez´i yazdım. Ki bunu net biliyorum‚ kendisi bize gelmek istedi fakat koç ve Mau profil ve maaşı yüzünden reddetti. Burada iki farklı tercih var.
1) Takımı güçlendirmek için yüksek maaşıyla‚ ve takımın ana yönlendiricisi olarak Sergio Rodriguez gelir.
Demek istediğim de bu.
Uzun tercihlerimiz belliydi ve olmadı gittik JT´yi aldık. Obradovic de onay verdi. Udoh gittikten sonra hızlı olmak için yapıldı. Ki belki de JT´yi alırken beklentisi buydu Obradovic´in‚ belki de ana rotasyon oyuncusu olarak görmedi. Bunları bilmiyoruz.
Benim Obradovic ile bildiğimi düşündüğüm bir şey varsa‚ o da yıldız tercih etmeyip kendisi yaratmak istemesidir. Kendisinin takımlarında bireysel olarak fark yaratması için aldığı 3 isim biliyorum birisi İbrahim Kutluay birisi Drew Nicolas birisi Pekovic. İbrahim´i de ilk antrenmanda nasıl çarptığını biliyoruz.
Obradovic tarihin en sukseli kadrosuyla çalıştığında TOP 16´da elendi 2010 yılında.
Onun dışında her tarafı en iyi oyunculardan kurulu takımını bilmiyorum‚ modern zamanlarda.

Buradaki Sergio Rodriguez kısmını anlayamadım hocam.Yüksek maaştan kasıt tavan maaş mı ? Yani Vesely´den daha fazla para kazanması mı sorun oldu ?
Mesela Teodosic ismi geçiyordu.Aynısı onun içinde geçerli olmaz mıydı ? Sonuçta Teo buraya gelseydi Vesely´den daha fazla kazanacaktı.Aynı şekilde ana yönlendirici o olacaktı.

16.07.2018 17:01 Pazartesi #1436

Fundus

Demek istediğim de bu.

Ben Obradovicin yıldız istemediği fikrine katılmıyorum. Teodosici iki farklı transfer döneminde de istedik. Bu sene de istedik hatta. Ayrıca geçen yıl değil de bu sene olsaydı Ser-Rod´u da isterdi. Çünkü Dixon artık 10-12 dakikalık rotasyon oyuncusu olacak. Koç geçen yıl sadece 1 numara oynayan adamı Sloukas ve Dixon var diyeistemedi combo istedi ama bu yıl salt 1 numara da alabiliriz. Çünkü Dixon´ın yaş ve fiziksel yapısı nedeniyle ana rotasyonda olması zor.

Günümüzde avrupa basketbolunda yıldız sayısı çok azaldığı için kaliteli oyunculardan kendi yıldızını yaratmak tercihten öte zorunluluk oldu. Obradovic De Colo´yu reddedip Guduric´ten De Colo çıkarmayı tercih etmez ama avrupa takımları zatne sınırlı sayıda olan yıldızlarını kaptırmamak için elinden geleni yapıyor. Kolay değil bu tip oyuncu transferi.

16.07.2018 17:07 Pazartesi #1437

Saybia_

Demek istediğim de bu.

Obradovic´in kendi yıldızını yaratma eğilimine katılıyorum. Ama bence asıl konu oyun tarzından öte oyuncunun karakteri. Yoksa senin de bahsettiğin bir Nicolas case´i var‚ elinde Bodiroga varken hatta yine Mulaomerovic gibi skorer özelliği olan bir guard varken yanına İbrahim´i getirmesi‚ kadrosunda aynı anda Diamantidis‚ Spanoulis‚ Becirovic‚ Vujanic varken bir de Saras´ı getirmesi. Çok uzaklara gitmeden Goudelock profilindeki bir oyuncunun transferi‚ Dixon ve İtalya´da eline aldığını potaya sallayan Nunnally transferi bile o an itibariyle Obradovic´in takımına uygun olmayan oyuncuların transfer örnekleri. Eğer bu tarz oyuncular kendi takımında kendi kuralları içerisinde dizginleyebileceğine inandığı oyuncularsa takımın bütçesine ve ihtiyacına göre bu tarz oyuncuları istediği de olabiliyor.

Eğer Obradovic Delaney´yi istemiyorsa bizim sahada gördüklerimizin ötesinde gerçekten takım oyununa adaptasyonu ile ilgili‚ oyuncu profili ile ilgili bir sıkıntı var diye düşünüyorum. Yoksa bu adama verilecek para NBA´den dönen bir Spanoulis´ten fazla olmayacaktır.

Delaney yerine de Westermann‚ Calathes‚ Diot profilinde bir oyuncu gelmeyecek bana göre. Bu profilde bir oyuncu isteseydi piyasada maliyetini de düşünürsek en doğru isim denilebilecek Calathes´i muhtemelen şuan çoktan kadroya yazmıştık. Bugün Ser-Rod çıkabileceğimiz tavan fiyatı kabul etse ve bu çıktığımız tavan fiyat atıyorum bizim Lauvergene transferimize etkilemeyecekse; karakteri ile ilgili bir kuşkusu olmaması halinde hiç hayır diyeceğini sanmıyorum Obra´nın.

16.07.2018 17:41 Pazartesi #1438

intuition

Mesajı Gönderen: derrick rose:cLink:0953918

Buradaki Sergio Rodriguez kısmını anlayamadım hocam.Yüksek maaştan kasıt tavan maaş mı ? Yani Vesely´den daha fazla para kazanması mı sorun oldu ?
Mesela Teodosic ismi geçiyordu.Aynısı onun içinde geçerli olmaz mıydı ? Sonuçta Teo buraya gelseydi Vesely´den daha fazla kazanacaktı.Aynı şekilde ana yönlendirici o olacaktı.

Benim bildiğim tavan maaş konusu oldu. Zira tavan maaşın üstüne para verip o adamı almak‚ o adama muhtaç olmak demektir. Ama biz geçen sene şampiyonduk. Teodosic konusunda ihtimaller olsaydı nasıl ilerlerdi bilmiyorum. Ama ilk istediğimizde de yanılmıyorsam Bo Mccaleb kadar para verdik.

Mesajı Gönderen: Fundus:cLink:0953919

Ben Obradovicin yıldız istemediği fikrine katılmıyorum. Teodosici iki farklı transfer döneminde de istedik. Bu sene de istedik hatta. Ayrıca geçen yıl değil de bu sene olsaydı Ser-Rod´u da isterdi. Çünkü Dixon artık 10-12 dakikalık rotasyon oyuncusu olacak. Koç geçen yıl sadece 1 numara oynayan adamı Sloukas ve Dixon var diyeistemedi combo istedi ama bu yıl salt 1 numara da alabiliriz. Çünkü Dixon´ın yaş ve fiziksel yapısı nedeniyle ana rotasyonda olması zor.

Günümüzde avrupa basketbolunda yıldız sayısı çok azaldığı için kaliteli oyunculardan kendi yıldızını yaratmak tercihten öte zorunluluk oldu. Obradovic De Colo´yu reddedip Guduric´ten De Colo çıkarmayı tercih etmez ama avrupa takımları zatne sınırlı sayıda olan yıldızlarını kaptırmamak için elinden geleni yapıyor. Kolay değil bu tip oyuncu transferi.

Benim yıldızdan kastım‚ her topu eline isteyecek bireysel fark yaratacak oyuncu. Zaten örneği oradan verdim. Teodosic takımı yönetmesi olarak tercih edilir Obradovic tarafından ama şampiyon takıma sırf bireysel iyi oyuncu diye bu bağlamda yıldız alınmaz. Ha misal bu sene Teodosic´i istedik mi onu bilmiyorum. Çünkü İtalyan basını Fenerbahçe istemedi yazdı en son.
Yani ben Obradovic´in De Colo´yu tercih edeceğini sanmıyorum. Çünkü De Colo‚ topu eline isteyen ve hücum artılarına karşı savunmada çok büyük eksiler yazan oyuncu. Takımı teslim edeceğini düşünmüyorum.
Ha Teodosic zaten onun sözünü dinleyecek karakter.

Mesajı Gönderen: Saybia_:cLink:0953920

Obradovic´in kendi yıldızını yaratma eğilimine katılıyorum. Ama bence asıl konu oyun tarzından öte oyuncunun karakteri. Yoksa senin de bahsettiğin bir Nicolas case´i var‚ elinde Bodiroga varken hatta yine Mulaomerovic gibi skorer özelliği olan bir guard varken yanına İbrahim´i getirmesi‚ kadrosunda aynı anda Diamantidis‚ Spanoulis‚ Becirovic‚ Vujanic varken bir de Saras´ı getirmesi. Çok uzaklara gitmeden Goudelock profilindeki bir oyuncunun transferi‚ Dixon ve İtalya´da eline aldığını potaya sallayan Nunnally transferi bile o an itibariyle Obradovic´in takımına uygun olmayan oyuncuların transfer örnekleri. Eğer bu tarz oyuncular kendi takımında kendi kuralları içerisinde dizginleyebileceğine inandığı oyuncularsa takımın bütçesine ve ihtiyacına göre bu tarz oyuncuları istediği de olabiliyor.

Eğer Obradovic Delaney´yi istemiyorsa bizim sahada gördüklerimizin ötesinde gerçekten takım oyununa adaptasyonu ile ilgili‚ oyuncu profili ile ilgili bir sıkıntı var diye düşünüyorum. Yoksa bu adama verilecek para NBA´den dönen bir Spanoulis´ten fazla olmayacaktır.

Delaney yerine de Westermann‚ Calathes‚ Diot profilinde bir oyuncu gelmeyecek bana göre. Bu profilde bir oyuncu isteseydi piyasada maliyetini de düşünürsek en doğru isim denilebilecek Calathes´i muhtemelen şuan çoktan kadroya yazmıştık. Bugün Ser-Rod çıkabileceğimiz tavan fiyatı kabul etse ve bu çıktığımız tavan fiyat atıyorum bizim Lauvergene transferimize etkilemeyecekse; karakteri ile ilgili bir kuşkusu olmaması halinde hiç hayır diyeceğini sanmıyorum Obra´nın.

Ben tam da o karakterde bir isim olacağını söylüyorum.
Ne Shved‚ ne Delaney ne başka birisi beklentim var. Çünkü asıl sorun zaten takımı teslim etmek. Bu bağlamda böyle bir profilde isim isteyeceğini sanmıyorum. Misal Goudelock benzer örnek. O da yıldız değildi ama takımı teslim etmenin zararını Obradovic gördü. Ki misal o kadar takımın ana skoreri yaptığı oyuncuyu sezon bitmeden gönderdi kendisi.
Keza aynı şey Kleiza ve Emir için de geçerli. Önemli olan dizginlemek ve burada bireysel yetenekli yıldızdan kastım o. Obradovic´in dizginleyemeyeceği hiçbir oyuncuyu alacağını düşünmüyorum. Misal‚ en iyi zamanında İbrahim´i çarpması da bence bu yüzden. Nicholas örneği benim için de hala sürpriz. Yani hiç beklemediğim bir isim.
Yani benim bildiğim Obradovic için De Colo ve Shved´in‚ keza belki Delaney‚ maç başına 15-16 şut kullanıp üreteceği 25 sayıdan daha önemlisi takım olarak o sayıları bulmak. Umarım anlatabildim.

16.07.2018 18:30 Pazartesi #1439

Djalosh

Demek istediğim de bu.

Bence Obra mecburen onay verdi bunlara ‚ sonradan düşününce muhtemelen yönetim frene bastı mali konulardan da olabilir ‚ ben sükseli kadro demiyorum ama jt den bir tık ötesini alabilirdik almalıydık çok şey farkedecekti ‚ Hele ki Sergio gelseydi .

Zaten biz tüm takımı yıldızlarla doldurma şansımız yok ama bir sergio da alınsın hem hava katar hem güç benim itirazım burada ‚ Obra o kadar iyi bir adam ki bu mali konuları bile sorun etmiyor ‚ inşallah yeni yönetim fransızla başladı gerisi gelir

Paylaş 
Sayfa: 1....148.149.150.151.152.153.154.155.156.157.158.159.[160]