Fenerbahçe Erkek Basketbol 2019-2020 Transfer Haberleri
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Celal Aras Basketbol Forumu - Fenerbahçe Erkek Basketbol 2019-2020 Transfer Haberleri

Paylaş 
Sayfa: 1....416.417.418.419.420.421.422.423.424.425.426.427.[428]
12.11.2019 11:51 Salı Konu Puanı: 0

Isis

Mesajı Gönderen: PaScHaM:cLink:0989345

renktas sen niye sürekli laf atiyorsun basketboldan anlamiyorsun obradovicten anlamiyorsun yasayan efsane gerginden anlamiyorsun...halen burda ki duayen diyebilcegimiz basketbol taraftara laf atma pesindesin bak sana istatistik sunayim 2019 kaynakli (F4 öncesi)

umarim artik laf atmasin

İKİLİ 45´İNCİ KEZ KARŞI KARŞIYA

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman ve Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic‚ kariyerlerinde 45´inci kez karşı karşıya gelecek. İkilinin bu zamana kadar karşılaştığı 44 maçın 29´unda Zeljko Obradovic´in yönettiği takımlar gülerken‚ 15 kez ise Ergin Ataman´ın öğrencileri parkeden mutlu ayrıldı. Basketbolseverler‚ Obradovic - Ataman çekişmesini Avrupa´da ise 16 kez izledi. Bu 16 maçın 12´sini Zeljko Obradovic kazanırken‚ 4´ünde Ergin Ataman güldü.

gördügün gibi yasayan efsane gergin SÜREKLI obradovic gibi bir caylagi yeniyor...lütfen bundan sonra sus ve gercekten basketboldan anlayan üyelerimizi dinle...bu kadar olur ya

Mesaj PaScHaM tarafından düzenlenmiştir...

Aman bir takım iyi bir koç-takım birlikteliği yakalamasın‚ hemen aynı muhabbet başlıyor.
Banvitle de oldu bu‚ Gsla da oldu‚ Karşıyakayla da oldu ve nihayet bilmem kaç yılsa sonra Ergin Ataman-Efes ile de oldu.

Milletin önümüzü nasıl tıkarız diye çalıştığı bir ortamdayız.
Hani sendelemeyelim bi...
sendeleyip seneyi kötü geçirirsek dağıldık bittik.

13.11.2019 11:36 Çarşamba #3844

Severus Snape

Mesajı Gönderen: PaScHaM:cLink:0989345

renktas sen niye sürekli laf atiyorsun basketboldan anlamiyorsun obradovicten anlamiyorsun yasayan efsane gerginden anlamiyorsun...halen burda ki duayen diyebilcegimiz basketbol taraftara laf atma pesindesin bak sana istatistik sunayim 2019 kaynakli (F4 öncesi)

umarim artik laf atmasin

İKİLİ 45´İNCİ KEZ KARŞI KARŞIYA

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman ve Fenerbahçe Beko Başantrenörü Zeljko Obradovic‚ kariyerlerinde 45´inci kez karşı karşıya gelecek. İkilinin bu zamana kadar karşılaştığı 44 maçın 29´unda Zeljko Obradovic´in yönettiği takımlar gülerken‚ 15 kez ise Ergin Ataman´ın öğrencileri parkeden mutlu ayrıldı. Basketbolseverler‚ Obradovic - Ataman çekişmesini Avrupa´da ise 16 kez izledi. Bu 16 maçın 12´sini Zeljko Obradovic kazanırken‚ 4´ünde Ergin Ataman güldü.

gördügün gibi yasayan efsane gergin SÜREKLI obradovic gibi bir caylagi yeniyor...lütfen bundan sonra sus ve gercekten basketboldan anlayan üyelerimizi dinle...bu kadar olur ya

Obradovic zaten kıtanın gelmiş geçmiş en iyi koçu‚ her koç karşısında rekabette üstündür ama mesele bu değil ki. Mesele tanınan imkanlar ölçüsünde bekleneni verip vermediği

30 m euro bütçe ile geçirdiği 7. sezon. Elde sadece 1 tane eurolig kupası var. Bizden önceki kariyerinde 20 sezonda 8 kez kazanmışken bizdeki performansı oldukça düşük hatta sıradan kalıyor. Bu bütçe ile daha fazlasını yapmalıydı.

İkili averaj konusuna gelecek olursak ben gerginden nefret ederim‚ koçluğunu da beğenmem karakterine söyleyecek laf yok çünkü karakteri bile yok herifin.

Gelelim rekabet konusuna‚ o zaman 29-15 ise şimdi 32-21 bana göre kötü bir performans. Kariyerlerinde boyunca hiç bir zaman Gergin´in Obradovic kadar bütçesi imkanı olmadı. Gergin´in koçluk yapmaya başladığı dönemlerde Obradovic´in hep Pao veya bizde 30 m euro civarında bütçesi olmuşken Gergin´in hayatında yönettiği en büyük bütçe bu sezon 24 m. Ondan önceleri çok daha azdı. Bu şartlar altında bana göre kötü bir performans. Fenerbahçe Bursaspor karşısında 32-21 olsa ben başarısızlık sayarım.

Bütçeler birbirine yakşaltığında durum daha da vahim hale geliyor. Obradovic´in ilk geldiği sezon play*offlarda durum 3-3´tü son maça yönetim karaıyla çıkmadıkları için gergine yazmaz. Çok uzunca bir süre onların sahasında kazanamadık. Herkes kendi sahasında kazanabildi sadece. Sonra bütçesiz epey azaldı‚ geçen sezondan itibaren bütçesi yükseldi bizim akdar olmasa da yaklaştı. O günden beri de bize karşı daha fazla kazanıyor. 2018-2019 sezonunun başından itibaren 6-9 önde. Üstelik hala bize göre daha düşük imkanlarla mücadele ediyor. Bu durumda da haliyle Obradovic eleştiriyi hak ediyor. Sadece yenilgi de değil Obradovic kupa da kaybetmeye başladı. Bayern Münih gibi bir devin sağlamadığı bütçeyi sağlıyoruz biz‚ karşılığında da elbette başarı ve kupalar bekliyoruz. Maddi anlamda zaten geri dönüşü yok işin kupalar ve başarı da olmayacaksa kara kaşına gözüne mi hayranlık duyacağız.

Herkes fanboy olmak zorunda değkl tam tersi kimse olmamalı. İyiyken övülür kötüyken eleştirilir. Obradovic bizde yaptıklarıyla ortalama bir performans göstermiştir. 7 sene 30 m bütçeyi Messina´ya da versen Saras´a da versen bir defa İstanbul´da 2 defa Almanya´da F4 yapsan illa ki onlar da euroligi kazandırır. Ben ortada özel bir koçluk performansı göremiyorum. Bu süre zarfında Laso ve Itoudis zaten ikişer defa kazanarak geçtiler.

Obradovic´i Obradovic yapan bizden önceki başarıları. Bunların da bana faydası yok. Pao´daki şampiyonluğuyla övünemem kusura bakmayın.

13.11.2019 11:55 Çarşamba #3845

cosby

Mesajı Gönderen: Severus Snape:cLink:0989373

Obradovic zaten kıtanın gelmiş geçmiş en iyi koçu‚ her koç karşısında rekabette üstündür ama mesele bu değil ki. Mesele tanınan imkanlar ölçüsünde bekleneni verip vermediği

30 m euro bütçe ile geçirdiği 7. sezon. Elde sadece 1 tane eurolig kupası var. Bizden önceki kariyerinde 20 sezonda 8 kez kazanmışken bizdeki performansı oldukça düşük hatta sıradan kalıyor. Bu bütçe ile daha fazlasını yapmalıydı.

İkili averaj konusuna gelecek olursak ben gerginden nefret ederim‚ koçluğunu da beğenmem karakterine söyleyecek laf yok çünkü karakteri bile yok herifin.

Gelelim rekabet konusuna‚ o zaman 29-15 ise şimdi 32-21 bana göre kötü bir performans. Kariyerlerinde boyunca hiç bir zaman Gergin´in Obradovic kadar bütçesi imkanı olmadı. Gergin´in koçluk yapmaya başladığı dönemlerde Obradovic´in hep Pao veya bizde 30 m euro civarında bütçesi olmuşken Gergin´in hayatında yönettiği en büyük bütçe bu sezon 24 m. Ondan önceleri çok daha azdı. Bu şartlar altında bana göre kötü bir performans. Fenerbahçe Bursaspor karşısında 32-21 olsa ben başarısızlık sayarım.

Bütçeler birbirine yakşaltığında durum daha da vahim hale geliyor. Obradovic´in ilk geldiği sezon play*offlarda durum 3-3´tü son maça yönetim karaıyla çıkmadıkları için gergine yazmaz. Çok uzunca bir süre onların sahasında kazanamadık. Herkes kendi sahasında kazanabildi sadece. Sonra bütçesiz epey azaldı‚ geçen sezondan itibaren bütçesi yükseldi bizim akdar olmasa da yaklaştı. O günden beri de bize karşı daha fazla kazanıyor. 2018-2019 sezonunun başından itibaren 6-9 önde. Üstelik hala bize göre daha düşük imkanlarla mücadele ediyor. Bu durumda da haliyle Obradovic eleştiriyi hak ediyor. Sadece yenilgi de değil Obradovic kupa da kaybetmeye başladı. Bayern Münih gibi bir devin sağlamadığı bütçeyi sağlıyoruz biz‚ karşılığında da elbette başarı ve kupalar bekliyoruz. Maddi anlamda zaten geri dönüşü yok işin kupalar ve başarı da olmayacaksa kara kaşına gözüne mi hayranlık duyacağız.

Herkes fanboy olmak zorunda değkl tam tersi kimse olmamalı. İyiyken övülür kötüyken eleştirilir. Obradovic bizde yaptıklarıyla ortalama bir performans göstermiştir. 7 sene 30 m bütçeyi Messina´ya da versen Saras´a da versen bir defa İstanbul´da 2 defa Almanya´da F4 yapsan illa ki onlar da euroligi kazandırır. Ben ortada özel bir koçluk performansı göremiyorum. Bu süre zarfında Laso ve Itoudis zaten ikişer defa kazanarak geçtiler.

Obradovic´i Obradovic yapan bizden önceki başarıları. Bunların da bana faydası yok. Pao´daki şampiyonluğuyla övünemem kusura bakmayın.

Özellikle son cümlenize katılmıyorum‚ Obradoviç EL şampiyonluğu ve takıma yıllarca Final Four oynatmasıyla bence çok iyi bir performans göstermiş ve hem Fenerbahçe‚ hem de Türk spor tarihinde önemli bir yer edinmiştir kendisine...

13.11.2019 12:07 Çarşamba #3846

yosemite

Bahsedilen EL kupası ülke tarihindeki bir ilk ve tek.

Defalarca anlatılsa da anlaşılmayacak bir durum da var‚ 6 yılda yapılan 5 F4 ve F4´ün günlük performanslara bağlı olduğu. Cska galiba son 10 senedir F4´de ve 10 senedir de en yüksek bütçe hep onlardaydı. Aldığı kupa 2´mi? Onun da biri javor hediyesi mi? sen bizim şampiyonluğu istanbula bağlıyorsan‚ ben de gideni javora bağlıyorum. Ne etti bizim 2 onların 1´mi. Ha bak esasında biz şampiyonluğumuzu atinada aldık‚ yapılamayanı yapıp deplasmandaki ilk iki maçı aldık. Bundan bahsetmezler ama illa İstanbul. Kıymetsizleştirecekler ya. Algı bu ya. Nankörlük bu ya.

Kaldı ki‚ ülke basketbolunun durumu da ortada. Bir Kerem Tunçeri mi var guard pozisyonunda Milli takımın. İbrahim Kutluay´ı mı var. Mirsad´ı mı var 4 numarada. Bir Hüseyin Beşok´u dahi yok. Binbir türlü kaosun yaşandığı‚ sporun her geçen gün geriye gittiği nerdeyse kültürü artık iyice ortadoğulaşan bir ülkede yaptı bunu.

Mesaj yosemite tarafından düzenlenmiştir...

13.11.2019 12:27 Çarşamba #3847

Severus Snape

Mesajı Gönderen: yosemite:cLink:0989377

Defalarca anlatılsa da anlaşılmayacak bir durum da var‚ 6 yılda yapılan 5 F4 ve F4´ün günlük performanslara bağlı olduğu. Cska galiba son 10 senedir F4´de ve 10 senedir de en yüksek bütçe hep onlardaydı. Aldığı kupa 2´mi? Onun da biri javor hediyesi mi? sen bizim şampiyonluğu istanbula bağlıyorsan‚ ben de gideni javora bağlıyorum. Ne etti bizim 2 onların 1´mi. Ha bak esasında biz şampiyonluğumuzu atinada aldık‚ yapılamayanı yapıp deplasmandaki ilk iki maçı aldık. Bundan bahsetmezler ama illa İstanbul. Kıymetsizleştirecekler ya. Algı bu ya. Nankörlük bu ya.

Kaldı ki‚ ülke basketbolunun durumu da ortada. Bir Kerem Tunçeri mi var guard pozisyonunda Milli takımın. İbrahim Kutluay´ı mı var. Mirsad´ı mı var 4 numarada. Bir Hüseyin Beşok´u dahi yok. Binbir türlü kaosun yaşandığı‚ sporun her geçen gün geriye gittiği nerdeyse kültürü artık iyice ortadoğulaşan bir ülkede yaptı bunu.

Atina deplasmanına gitmen ilk 4´e giremeyişinden kaynaklanıyor. Başarısızlığın telafisi yani. Özel olarak övülmesi gerekmiyor‚ ilk 4 dışına kalmasaydık atinada kazanmak zorunda olmayacaktık. En yüksek 2. bütçeydik o dönem ve normal sezonu beşinci bitirmiştik.

Başarıyı İstanbul´a bağlamıyorum ama çok ciddi de bir artı kendi ülkende F4 oynamak. Tüm takım sporlarında böyledir ev sahibi güçlü bir takım o turnuvanın favorisi olur. Başarısını küçültmez ama çok ciddi de bir katkı sağlar.

Sürekli kupa kazanılmaması konusunda Cska örnek verilyior‚ onlar başarısız olunca biz mi başarılı oluyoruz. Obradoivc döneminde iki Cska 2 Real şampiyonluğu var. Bizi geride bıraktılar‚ başarısız olanlar bile bizden başarılı olmuş. Cska kupa kazanamadığı dönemde ka çdefa koç değiştirmiş bir de ona bakın. Demek ki kupalar gelmeyince başarısızlıktan birileri sorumlu tutuluyor. Bizdeki gibi mazeretler uydurulmuyor.

Bizden önce 11 F4´da 8 şampiyonluk almış adam bizde 5 F4´da bir şampiyonluk kazanıyorsa performansını elbette ki sorgularım. Bundan önce F4 günlük performansa bağlı değil miydi? Bizim nbasketbolcuların özel gününe mi denk geliyor aybaşı mı oluyorlar neyin mazereti bu.

6-7 senede 30 m bütçe ile 1 EL özel bir başarı değil. Ülkedeki tek kupa olabilri ama ülkede en yüksek parayı harcayan takım da açık farkla sensin. Voelybolda en fazla parayı harcayan Vakıfbank´ın 4 tane avrupa şampiyonluğu 4 tane de dünya şampiyonluğu var. Benzer başarıyı istmek suç mu. Bizden evvel 20 senede 8 şampiyonluk kazanmış adamın 7 senede 1 şampiyonluğu normal görülüyor.

Kaç tane yerli basketbolcu olduğu konu dışı‚ yabancı sınırı EL için yokken ligde de olabildiğince serbest iken 5 oyuncuyla oynana oyunda 9 yabancı oynatabildiğin zaman yerli oyuncu havuzundan şikayete gerek yok. Boş yapmayın saçma sapan mazeretlerle.

13.11.2019 14:27 Çarşamba #3848

tranquile

Başkasının başarısızlığı senin başarısızlığını gölgelemiyor. Kötü örnekden örnek olmaz. Çocuğunuz karne aldığında ve karnesi kötü olduğunda ´´ ama berkecanında kötü ´´ demesi gibi bak çok basit.

Cska emsali saçma. Kendinden daha kötü takım / daha düşük bütçe ile efese süpürülmek başarısızlığın en saf halidir masumlaştıramaz ve savunamazsınız.

7 senede 1 kez kupa almak başarı mıdır ? tartışabiliriz. Bütçe ve kadro yapısı ile bakın olaya.

Bütçe olayında da zalgiris emsali veriliyor misal. Zalgiris yılların basketbol kültürü oturmuş takımı tıpkı zamanında düşük bütçeli partizanın f4 yapması gibi yani.

En iyi koç ve yüksek bütçe ile bunların olması başarı ise peki. Bizce değil

Aynı şeyi savunmak zorunda mıyız ? obradoviç allah mı ? eleştirilmesi yasak mı ? ve takım 1 kez el aldı diye sürekli susmamız mı gerekiyor ?

anlayamıyorum.

Edit : tolga1977 sinsi sinsi eksileme gel fikrini söyle

Mesaj tranquile tarafından düzenlenmiştir...

13.11.2019 14:39 Çarşamba #3849

yosemite

Cskya başarısız diyen mi oldu. Formatı‚ durumu anlatmaya yönelik bir tespit idi. CSKA gayet de başarılı. 10 yıldır F4´de. Bilakis Cska başarısız Fenerbahçe başarısız diyen sizsiniz farkındaysanız. 2 şampiyonluğundan 1´i evinde olan Real de başarısız.

Herkes başarısız... Kim başarılı arkadaş bu EL´de. Pardon unutmuşum‚ gergin ve bizi süpüren Efes. Ve bir not; 7. yıl henüz tamamlanmadı.

13.11.2019 15:01 Çarşamba #3850

genius_uc

Mesajı Gönderen: yosemite:cLink:0989377

Renktaş cidden niye yoruyorsun kendini. Bak ne güzel söylemişsin "Defalarca anlatılsa da anlaşılmayacak" diye.

Bazı insanlara yapılması gereken en doğru şey kaale almamak. Çünkü aksi durumda istediği polimik yapma şansını veriyor lafta anlatamıyorsunuz.

Paylaş 
Sayfa: 1....416.417.418.419.420.421.422.423.424.425.426.427.[428]