Fenerbahçe Erkek Basketbol 2020-2021 Sezonu Transfer Haberleri Başlığı
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız


Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.


forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Celal Aras Basketbol Forumu - Fenerbahçe Erkek Basketbol 2020-2021 Sezonu Transfer Haberleri Başlığı

Paylaş 
Sayfa: 1.2.3.[4].5.6.7.8.9.10.11.12.13....67
14.07.2020 22:22 Salı Konu Puanı: 0

Fere
Fenerbahçe Erkek Basketbol 2020-2021 Sezonu Transfer Haberleri Başlığı

Kilit oyuncu Hamilton olacak‚Lauvergne´den biraz daha katkı verebilirse ki yüksek ihtimal‚sağlam bir Vesely´i de rahatlatıcak ve nispeten şut atabilen dört numaralar´dan da verim alabileceğiz kağıt üzerinde..

Nunnaly´in kalmış olması da iyi haber‚sadece EL final four hedef olarak düşünülmemeli‚yabancı kısıtlamasının olduğu TR liginde böyle temiz şutörler şampiyonluğa büyük fayda sağlar..


  
14.07.2020 22:56 Salı #28

Ugur_aus
Fenerbahçe Erkek Basketbol 2020-2021 Sezonu Transfer Haberleri Başlığı

eger gill ve nunnally hamleleri gelirse bu takim kimsenin oynamak istemeyicegi tas gibi yuksek enerjili bir takim olur  
14.07.2020 23:03 Salı #29

jasicevicius
Fenerbahçe Erkek Basketbol 2020-2021 Sezonu Transfer Haberleri Başlığı


Değişik bir takım kurduk. Evet değişik.

Bugün Milano‚Real‚Barça‚Efes´e bakalım bir de bizim takıma bakalım;

Nando De Colo hariç takımdaki as rotasyonda bulunan herkes switch yapabiliyor bu çok önemli ve modern basketbolun gerektirdiği savunma işlerinden biri.

Lorenzo Brown transferini eleştiren yazılar görüyorum saygı duyuyorum çünkü herkes Adams‚Mike James‚Larkin...vs tarzı biri bekliyordu.

Böyle bir transfer yapmamamız gerekiyordu ve yapmadık. Çünkü bizde Nando De Colo var. Evet geçen sene kötü bir performans sergiledi ‚ ama kim iyi bir performans sergiledi??

Nando için sadece şu yorumu yapacağım ‚ Obradovic dönemi Euroleague´de Fenerbahçe de 3 oyuncu 30 sayı barajını geçti ‚ De Colo bunu 3 aylık dönemde 2 kere yaptı(diğer Goudelock Bayern deplasmanı)

Şimdi tane tane üzerinden geçelim oluşturulan kadronun ;

Lorenzo Brown ‚ switch yapabilecek kadar uzun ‚ atletik ama aklıyla atletizm´i birleştirmiş ve Sırbistan gibi bir ülkede oyun kurucu olarak bir sene geçirmiş bir basketbolcu. Şutu %28 fakat yüzdesi kadar kötü bir şutu olduğunu düşünmüyorum. Yani bir Bo Mccalleb yada Nick Calathes değil bu konuda. Ceza şutunu çok rahat atar. De Colo üzerine kurulacak sistemde çok iyi bir yan parça.

Leo Westermann ‚ bence switch yapabilecek en iyi avrupalı kısa ‚ ondan iyi avrupalı yok Amerikalılardan da Daniell Hackett. Şut yüzdesine baktığımızda son 2 yıldır gayet iyi yüzdelerde. Boyu 1.98 sırtı dönük oynayabiliyor ‚ ikili oynayabiliyor ‚ ceza şutu sokabiliyor ve tempo ayarlayabiliyor. Boyundan dolayı 2 hatta 3 numarada bile oynayıp oyun kurabilecek özelliklere sahip. Doğru kullanıldığında -Zalgiris´te bunu gördük - gayet sert ve hücumda eksiklik yaratmayan bir oyuncu. Bence yedek guard için daha iyisini alamayız. De Colo üzerine kurulacak sistemde çok iyi bir yedek guard.

Nando De Colo ‚ takımın süper yıldızı. Takım ona göre kuruldu. Her türlü skor yapma yeteneğine sahip hatta oyun kurma yeteneğine de sahip. Üst seviyelerin oyuncusu mu? Evet üst seviyelerin topçusu. Savunma sıkıntısı var ama 1-3-4-5 numaralar öyle kuruldu ki onun savunma eksikliğimni hissedeceğimizi düşünmüyorum. Bu seneki euroleague MVP adayım.

Ulanovas ; en başta şutu gayet iyi bir topçu. Sadece şutu tercih eden bir basketbol stili yok ama Zalgiris onu öyle değerlendirmiş olabilir. Sert ‚ basketbol IQ´su yüksek yüzü dönük sırtı dönük oynayabiliyor pozisyonuna göre ikili oyun oynayabiliyor ve çok sert bir savunmacı. 4 numara da oynabiliyor. Barthel´den sonra en sevdiğim transfer oldu. De Colo üzerine kurulacak sistemde oyun aklı yüksek vr savunmada sert ‚ şutu olan bir üç numara daha ne olsun.

Danilo Barthel ; en çok eleştirilen transfer. Doğru 29 yaşında Bayern´de oynayan Alman bir 4 numara. Son 2 sezonda kendinigeliştirdi. 2.08 size´li sert oynayan 5 numaraya kayabilen. Pick and Pop´u iyi oynayabilen (yani ceza şutunu çok rahat kesebilecek) post up oynayabilen ‚ kısa karşısında kalabilen süsü olmadan işini yapan bir görev adamı. Ama bütün sezonun 4 numara görevini ona yıkmak hayal kırıklığı yaratır. Önüne veya arkasına şutuna tamamen güvenilebilecek bir 4 numara şart olduğunu düşünüyorum. Örnek Anthony Gill geldiğini varsayarsak 5 numaraya kaydığında çoğu maçta hücumda çok fazla çeşitlilik kazandırabilecek bir topçu.

Jan Vesely ; konuşmaya gerek yok. Sağlıklı Vesely avrupa´da en fazla fark yaratan uzun. Takımda uzun rotasyonu dar olduğundan dolayı temkinli kullanıp playoff´a sağlıklı girmesini sağlamak. Eksiği yok ‚ %100 hazır hali orta mesafe ve serbest atışta sıkıntı bile çekmiyor.

DyShawn Pierre ve Johnny Hamilton ; Pierre konusunda yorum yapamayacağım oyuncuyu tanımıyorum sadece videolarını izleyebildim. Hamilton bir nebze bildiğimiz bir oyuncu. Hamilton ‚ Vesely gibi bir uzunun olduğu takımda olması gereken bir pivot. Çember savunuyor(Jekiri çok istendi ama çember savunabilen bir uzun değil.
2.13 boyunda size´li ‚ ribaund konusunda gözümüz kapalı güvenebileceğimiz bir topçu. Geliştirmesi gereken 2 ana nokta var bu iki noktads kendini geliştirirse kesinlikle top tier uzun olur yoksa bu hali bile ortalama euroleague seviyesinde. Mutlaka hücumda bir post hücumu yaratması lazım ve serbest atışlarını düzeltmesi lazım.

Melih Mahmutoğlu&Ahmet Düverioğlu&Tarık Biberovic ; Türkiye ligindeki saçma yabancı statüsünden dolayı euroleague´de fazla süre bulacaklarını düşünmüyorum ‚ Türkiye liginde daha çok süre bulacaklardır.

X Faktör ; evet takımı yeterince güzel yönlerinden bakarak övmeye çalıştım. Ama kısa rotasyonu konusunda şutuna kesin güvenebileceğimiz sadece Nando De Colo var. Burada kesinlikle formda bir Bobby Dixon bizi bir üst levele taşır. Bütün sezon olmasa da Ocak - Mayıs ayına kendini çok iyi hazırlaması gerekir. Kendi şutunu yaratan ‚ formda 10-15 dakikalık Dixon bizi kesinlikle bir üst levela taşır. Takıma yeni gelen Amerika´lılara da bir abilik yapması gerekecek.

James Nunnally-Bir Transfer-Şehmus ve Alperen ; bütçe varsa 10 yabancı ile lige başlamakta bir sorun görmüyorum. Nunnally kalırsa 3 numara olmasından ve şutu olmasından dolayı hayırlı bir hamle olur bizim için olası Pierre transferinin tutmamasını kapatabilecek bir hamle. Çünkü Pierre tutmaz ise Ulanovas orada tek kalacak.

Bu takıma kesinlikle bir 4 numara lazım ‚ piyasa çok dar ama aklıma gelen iyi seviye 2 uzun var biri Anthony Gill biri Quincy Acy. Bu iki transferden birinin olması halinde Barthel daha verimli kullanılabilir hatta 5 numaraya kaydığında hücum çeşitliliği yaratır. Johnny Hamilton üzerindeki baskıyı arttırabilir. Çünkü mevcur durumda Hamilton kesin rotasyonda süre alacak ‚ buda onu çalışmamaya itebilir olası Hamilton transferinin tutmaması durumunda Gill(Acy)-Barthel-Vesely üst düzey bir uzun rotasyonu.

Alperen ve Şehmus güzel yatırım olur. Ama Euroleague seviyesinde katkı verebilecek oyuncular henüz değiller. O yüzden sınırlı türk rotasyonumuzu bir nebze rahatlatırlar.

Son olarak şöyle bir takım karşımıza çıkacak

Lorenzo Brown-Leo Westermann-Bobby Dixon
Nando De Colo-(Melih Mahmutoğlu)
Edgaras Ulanovas-DyShawn Pierre-(Nunnally)
Anthony Gill(?)-Danilo Barthel
Jan Vesely-Johnny Hamilton-Ahmet Düverioğlu

Artılar

Savunma yapabilecek oyuncuların alınması
De colo hariç her oyuncunun rahat rahat switch yapabileceği
Ribaund ve Çember koruma da sıkıntı çekmeyeceği
Vesely ve De Colo gibi tecrübeli oyuncuların başrol olduğunu hissettirebileceği
Uzunların sağlam perde yapabileceği
Daha çok hızlı hücum görebileceği

Eksileri

De Colo hariç kendi şutunu yaratamayan kısaların olduğu (Bobby burada çok önemli)
Olası bir Hamilton ve Pierre transferinin tutmamasında rotasyonun daralacağı
Sete set hücumda geçtiğimiz senelere göre zorlanabilecek

Bir takım oluşturuldu. Hayırlı uğurlu olsun. Kesin Final Four yapamayacak bir takım kesinlikle değil bu iş takım kimyasına ve sakatlığa bakar. Bence top8 yüksek bir ihtimal.

Kadro kalitesi bakımından -bir 4 numara alındışı takdirde- kağıt üzerinde en iyi 5. Kadro olduğunu düşünüyorum.

İç saha maçlarında saha avantajınızı iyi kullanmamız gerekiyor. Kesinlikle ense karartılacak bir yapılanma değil.  
14.07.2020 23:16 Salı #30

Damdaki_Kemancı
Fenerbahçe Erkek Basketbol 2020-2021 Sezonu Transfer Haberleri Başlığı


Mesajı Gönderen: hasandinc:cLink:1001000Vesely ve nando en iyi 5 e girecek kadar iyi oynamazlarsa bu kadro normal sezonda 6-7 galibiyet anca alırBu mesajınız ne şimdi arkadaş‚ insaf biraz. 6-7 galibiyet ne yahu. Şakamısınız siz. Birde Eurocup çular var. Yok gs li arkadaşları dalga geçiyormuş da‚ yok bilmem neymiş de. Bilmeyen biri olsa futbol transfer forumu sanır. Önüne gelen sallıyor.


  
14.07.2020 23:21 Salı #31

naklowfb
Fenerbahçe Erkek Basketbol 2020-2021 Sezonu Transfer Haberleri Başlığı

CL kadrosu kuruyoruz. Püh sana italyan!!!


  
14.07.2020 23:44 Salı #32

cagodem
Fenerbahçe Erkek Basketbol 2020-2021 Sezonu Transfer Haberleri Başlığı


Mesajı Gönderen: Damdaki_Kemancı:cLink:1001004Bu mesajınız ne şimdi arkadaş‚ insaf biraz. 6-7 galibiyet ne yahu. Şakamısınız siz. Birde Eurocup çular var. Yok gs li arkadaşları dalga geçiyormuş da‚ yok bilmem neymiş de. Bilmeyen biri olsa futbol transfer forumu sanır. Önüne gelen sallıyor.Doğru bi iki ekleme olursa ilk 6-7 ye oynarız playoffta süpriz kovalarız. Bence kötü bir takım oluşmadı ancak şutuna güvenebileceğimiz bir ekleme ve 4´e atletik bir ekleme yapmamız gerekiyor. 6-7 galibiyet diyenlere de kaba etimle gülüyorum.


  
14.07.2020 23:55 Salı #33

AyB_FB
Fenerbahçe Erkek Basketbol 2020-2021 Sezonu Transfer Haberleri Başlığı


Mesajı Gönderen: hasandinc:cLink:1001000Vesely ve nando en iyi 5 e girecek kadar iyi oynamazlarsa bu kadro normal sezonda 6-7 galibiyet anca alırBasketbolda kesin konuşmam ‚ futbolda konuşurum ama basketbol farkli spordur..

Ama şunda netim. Yazdigim kadro nihai kesin kadro farz edersek ‚ Min 17 galibiyet alir ligide 6.ciliktan aşagiya tamamlamaz..


  
15.07.2020 00:03 Çarşamba #34

katliam1907
Fenerbahçe Erkek Basketbol 2020-2021 Sezonu Transfer Haberleri Başlığı


Mesajı Gönderen: hasandinc:cLink:1001000Vesely ve nando en iyi 5 e girecek kadar iyi oynamazlarsa bu kadro normal sezonda 6-7 galibiyet anca alır6 7 çok demişsin ya. 1 bilemedin 2 galibiyet deseydin.


  
15.07.2020 00:34 Çarşamba #35

gezegen
Fenerbahçe Erkek Basketbol 2020-2021 Sezonu Transfer Haberleri Başlığı

Sosyal medyada Jan Vesely Barcelona dedikodulara düşmeye başlamış. Bakalım Vesely kalacak mı?


  
Paylaş 
Sayfa: 1.2.3.[4].5.6.7.8.9.10.11.12.13....67