Dimitris Pelkas
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız

Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.

forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Alex de Souza Fenerbahçeli Futbolcular Forumu - Dimitris Pelkas

Paylaş 
Sayfa: 1....36.37.38.39.40.41.42.43.44.45.46.47.[48]
08.04.2021 21:55 Perşembe Konu Puanı: 0

Meloik
Dimitris Pelkas

İşte futbol bu kadar nankör. İki üç maçta formsuz ol‚ hemen girsin‚ vereceğini verdi‚ bizde oynayacak oyuncu değil... Çok değil bir ay önce Mesut Özil değil Pelkas oynasın deniliyordu...

Ben Erol Bulut´un gitmesine bağlıyorum formsuzluğunu. Toparlayacaktır.

08.04.2021 22:15 Perşembe #424

lanet12
Dimitris Pelkas

Kaçırdığı gol yüzde yüz pozisyon değil.Birincisi top havadan sert geliyor ikincisi gerisinde düşüyor üçüncüsü thiam hemle yapıyor‚şimdiye kadar maliyetine göre çok iyiydi ancak son haftalarda düşüşte sadece.

09.04.2021 09:24 Cuma #425

geophysicist
Dimitris Pelkas

Seneye burada olması imkansız. Mesut abisi oynayacak ona yer yok.

09.04.2021 12:28 Cuma #426

sinantalya07
Dimitris Pelkas

Mesajı Gönderen: aspino:cLink:0400439

Çok özür dileyerek müdahale etmek istiyorum renkdaş.
Rıdvan´ı Nazilli Sümerspor‚ Muğlaspor‚ Bolu ve Sarıyer dönemlerinde dahi defalarca canlı seyretmiş birisi olarak onun kadar durdurulamaz bir oyuncuyu bu ülkede bir daha görmediğimi belirtmeliyim.
Döneminin net en etkili oyuncusuydu.
Elbette şutu ve savunması hiç yoktu ama inanılmaz bir hızı‚ çabukluğu ve patlayıcı gücü vardı.
Özellikle fiziksel zirvesinde olduğu birkaç yıl boyunca topu 3.bölgede Rıdvan´la buluşturmak gol demekti.
Gerek farklı mevkilerin oyuncuları olmaları gerekse sahadaki etkileri açısından Pelkas ile çok farklı klasmanların oyuncuları olduğunu düşünüyorum.
Pelkas iyi bir oyuncu ama yunan milli takımında Bakasetas´ı dahi oyun kurucu pozisyonunda kesebilmiş değil.
Hatta Fenerbahçe´nin orta saha kalabalığında önümüzdeki dönemde forma bulma konusunda sıkıntı yaşama ihtimali var.

Doğrudur hocam‚ ben sadece Fenerbahçe ve Milli Takımda kısmen izleyebilmiştim Rıdvan´ı.

Ama şöyle de bir şey var takdir edersiniz‚ o zamanın futbolu ile günümüz futbolu çok farklı‚ fizik gücü daha çok önem kazandı. Rıdvan fiziksel gücü olmadığından futbola erken veda etti zaten. Pelkas o kadar zayıf bir oyuncu diyemem. Zaten çok da mukayese etmek doğru değil aslında ancak "yakın" ifadesini bu yüzden kullanmıştım zaten. Bir de şöyle bir mukayese olabilir belki: Rıdvan sağlıklı ise kesinlikle yedek olamazdı bu net. Ancak Pelkas yedek de kalabiliyor zaman zaman ve bu onu olumsuz etkiliyor diye düşünüyorum.

09.04.2021 13:40 Cuma #427

aspino
Dimitris Pelkas

Mesajı Gönderen: sinantalya07:cLink:0400536

Doğrudur hocam‚ ben sadece Fenerbahçe ve Milli Takımda kısmen izleyebilmiştim Rıdvan´ı.

Ama şöyle de bir şey var takdir edersiniz‚ o zamanın futbolu ile günümüz futbolu çok farklı‚ fizik gücü daha çok önem kazandı. Rıdvan fiziksel gücü olmadığından futbola erken veda etti zaten. Pelkas o kadar zayıf bir oyuncu diyemem. Zaten çok da mukayese etmek doğru değil aslında ancak "yakın" ifadesini bu yüzden kullanmıştım zaten. Bir de şöyle bir mukayese olabilir belki: Rıdvan sağlıklı ise kesinlikle yedek olamazdı bu net. Ancak Pelkas yedek de kalabiliyor zaman zaman ve bu onu olumsuz etkiliyor diye düşünüyorum.

Farklı dönemlerdeki futbolcuları kıyaslamanın anlamsız olduğu konusunda sana %100 katılıyorum.
Yazdığım gibi Rıdvan´ın hiç şutu yoktu‚ savunma katkısı zaten sıfır.
Bugünün futboluna o haliyle taşısan belki de oynayamazdı bile.
Ama bugünün antreman teknikleriyle vs. yetiştirilse o konularda geliştirilir miydi?
Bunu da bizim gibi seyircilerin bilmesine imkan yok.
Ama dönem yıldızı koruma diye bir şeyin olmadığı‚ tekmelerin havada uçtuğu‚ kayarak çift dalmalara kart vermeyi bırak aksine övüldüğü bir zamandı.
Yani Rıdvan tarzı oyuncuların için futbol oynamakla‚ mayın tarlasında gezmek arasında hiç fark yoktu neredeyse.
Sakat kalma hatta ölme riski benzer seviyedeydi.
Avrupa´da özellikle İngiltere´de ne müthiş yetenekler vardı 20´li yaşlarda sakatlık yüzünden futbolu bırakan.
Rıdvan´ı‚ Yesiç´in tekmesinden sadece 3 gün sonra topallayarak yürürken Beşiktaş Postanesinde gördüm.
Abi geçmiş olsun dedim.
Teşekkür etti merdivenleri çıktı gitti.
Profesyonellik seviyesine bak‚ adamın aşili patlatmışlar‚ 3 gün sonra seke seke sokakta geziyor.
Başka türlü bir zamandı.
80´lerin 2.yarısı üniversite sebebiyle ve dayımın bonkörlüğü sayesinde Fenerbahçe´nin maçlarının çoğunu numaralı tribünden (şimdiki Fenerium Tribünü) izleme şansım oldu.
Bir kısmını da eziyet çekerek kale arkasından
Ben çabuk hücumcu olarak onun yeteneğinde bir adam bu ülkede hiç görmedim.
Bir Karşıya maçı vardı‚ defansın etrafından dolanması hala hafızamdan gitmiyor.

09.04.2021 13:45 Cuma #428

onur_fb
Dimitris Pelkas

Teklif varsa gitsin irfanla mesut varken kendisini harcayacaklar yoksa daha kötüye gidecek

Paylaş 
Sayfa: 1....36.37.38.39.40.41.42.43.44.45.46.47.[48]