Bütün yönleriyle Alex De Souza dosyası.. Şaşırtıcı ve şok edici gerçekler !!!
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız


Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.


forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Antu.com Ayın Konuları Forumu - Bütün yönleriyle Alex De Souza dosyası.. Şaşırtıcı ve şok edici gerçekler !!!

Paylaş 
Sayfa: [1].2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12.13....28
07.10.2009 17:02 Çarşamba Konu Puanı: 0

mcoskun34
Bütün yönleriyle Alex De Souza dosyası.. Şaşırtıcı ve şok edici gerçekler !!!

Bu konu‚ son 5 yıla dönük bir araştırma dosyasıdır‚ bu nedenle konu biraz uzun olacak‚ lütfen konu tamamlamadan yorum yapmayalım ki‚ konu bütünlüğü sağlanmış olsun.19 Haziran 2004 tarihinde FENERBAHÇE kariyeri resmen başlayan‚ 31 Mayıs 2011 tarihine kadar sözleşmesi devam edecek olan‚ Brezilya Milli Takım kaptanlarından Alex De Souza bugünlerde yine çok konuşuluyor Türk spor kamuoyunda.

"Ben demiştim Alex iyi futbolcu" diyenler koltuklarını kabartırken diğer yandan yine Alex´i mukayese aracı olarak görenler‚ artık ülke sınırları içerisinden umudunu kesmiş olacaklar ki‚ yurtdışındaki muadilleriyle Alex´i mukayese etme telaşı içerisine girdiler.

Her zaman söylerim‚ "İnsanlar yalan söyler ama rakamlar yalan söylemez" gerçeğinden hareketle‚ aslında bildik bir konuyu bir de rakamlar üzerinde değerlendirelim istedim.

Kimdir bu Alex dedikleri zat? Ne yapmıştır Türkiye´ye geldiğinden itibaren?

Rakamlarla birlikte Alex´i değerlendirirken yine çok ilginç tablolarla karşılaşacaksınız.

Alex De Souza‚ bir orta saha oyuncusu olmasına rağmen ve saha içerisinde futbol olarak sadece "tekniğini" icra ederken‚ fiziki mücadelesi ile ön plana çıkan liglerimizin "bıçkın delikanlılarıyla" birlikte nasıl "yarıştığını" (!!) hatta bazılarına nasıl bu alanda da "fark attığını" hayretler içerisinde inceleyeceksiniz.

O halde biz susalım‚ tablolar ve Alex De Souza konuşsun..


  
07.10.2009 17:03 Çarşamba #1

mcoskun34
Bütün yönleriyle Alex De Souza dosyası.. Şaşırtıcı ve şok edici gerçekler !!!

Önce Alex De Souza´nın 2004-05 ile 2009-10 sezonları arasındaki Türkiye´deki bütün maçlarına ve bu maçlarda ne yaptığına bir göz atalım.Buraya kadar herşey normal görünüyor.

Ancak tabloları dikkatlice incelediğimizde‚ özellikle aşağıdaki detaylı tabloda daha net göreceksiniz‚ Alex´in Türkiye´de gördüğü sarı kart adetleri de gol ve asistleri gibi bir hayli fazla. Söylediğimiz gibi futbolu sadece teknik yönden oynayan‚ fiziki mücadeleye girmeyen‚ adam kovalamayan‚ rakibe pres yapmayan‚ yani bir mücadele içerisine girip te buna karşılık sertlikler neticesinde kart almayan bir isim Alex De Souza.

Şimdi de Alex´in Türkiye´de gördüğü kart tablosunu inceleyelim.Yukarıdaki tabloda da gördüğümüz gibi Alex´in toplam gördüğü sarı kart sayısı 34.

Hemen hatırlatayım‚ bu istatistikler sadece Türkiye ligleri ve kupa için geçerli. Avrupa Kupalarında gördüğü kartlar‚ bu rakamlara dahil değil.

Alex‚ hangi maçlarda kart görmüş ve bu maçların skorlarıyla hakemler kimmiş peki?Alex ve dosyasını yavaş yavaş kapatırken‚ hemen başka bir parantez açalım..

Alex´in gördüğü kart adetlerine istinaden acaba ligimizde "futbol oynayan" stoper ve orta saha oyuncuları‚ bazen Alex ile aynı pozisyonda oynayan diğer futbolcular ne kadar kart görmüş bu süreçte acaba diye de peşin bir soru geliyorsa aklınıza‚ buyrun cevabı:

Tabi ki bütün futbolcuların kart istatistiklerini çıkartacak değiliz‚ ama bize bir fikir versin diye‚ örnek teşkil etmesi adına‚ özellikle büyük takımlarda forma giyen defans ve orta saha oyuncularının da kart raporlarına baktığımız zaman‚ Alex ile aralarında olan korkunç farkı da görüyoruz.

Tamer Bağlan´ın söylemine göre‚ Alex şu anda ligde en fazla kart gören 17.oyuncu. Tabi ki transfer olduğu günden bu yana...

Biz de kendimizce bazı futbolcuları inceledik‚ sonuçlar gerçekten de çarpıcı.  
07.10.2009 17:04 Çarşamba #2

mcoskun34
Bütün yönleriyle Alex De Souza dosyası.. Şaşırtıcı ve şok edici gerçekler !!!

Başlayalım;

1-Ankaragücü´nün orta saha futbolcusu Hürriyet Güçer´in "istatistiklerine" bakar mısınız? Tam bir "istikrar abidesi."2-O´nu Diyarbakırspor´un Mısırlısı Ayman Abdelaziz takip ediyor‚ Ayman da gayet "istikrarlı."3- Türkiye´deki defans oyuncuları içerisinde "toplamda" Alex De Souza´yı kart adedinde geçen tek isim‚ İbrahim Toraman.. Biz de kendisini bu üstün başarısından ötürü alkışlayarak hemen 2004-09 arası İbrahim Toraman´ı inceleyelim..4-Bir dönem FENERBAHÇE´de de "oynayan" İsmail Güldüren‚ Fenerbahçe´den erken ayrılmanın hıncını‚ sanırım meşin yuvarlaktan almış geçen yıllarla birlikte..5-Tekrar orta sahaya geçelim ve şimdilerde "milli olan" Ceyhun Eriş´e bakalım;6- Gözlerinizin kimleri aradığını tahmin ederek‚ biraz daha sabırlı olun diyorum ve deva ediyoruz.

Aaa bu rakamlar çok tanıdık..

Hımmm‚ dur bakayım...

Bildim‚ bildim..

Vallahi Alex De Souza bu.. Eee "hani diğerleri nerede? Liglerimizin haşin delikanlıları hiç yok bu sıralamada ama" diyorsunuz değil mi? Bekleyin dedik ya...7- Alex ile toplamda aynı rakamları ( sarı kart bazında ) paylaşma "şerefi" ise‚ yine eski bir FENERBAHÇEliye ait.. Serkan Balcı.. FENERBAHÇE´de oynadığı dönemlerde bu konuda bayağı bir "kariyer" yapmış kendisine dikkat ederseniz.. FENERBAHÇE´den ayrılmış‚ "daha sakin oynamış" Yersen tabi !!8- Ve işte o "diğerlerinden" birisi..

Daha doğrusu bu yönüyle pek fazla dikkat çekmemişti bu yıl‚ halbuki geçen yıllarda O da bayağı bir istikrarlı iken büyük takıma transfer olunca O da "uslanmış"

Yine yersen tabi..

Mustafa Sarp´ tan bahsediyoruz.. Hiç kimse bu sıralamaya gireceğini beklemiyordu değil mi?9- O´nunla aynı rakamlara sahip‚ şimdilerde TFF´nin kendilerini zorunlu olarak izne ayırdığı Baki Mercimek var. Eminim eğer bu süre içerisinde oynasaydı‚ "farkı kapatırdı"10- Ligin "en hırçın oyuncusu" Diego Moreno Lugano da "teşrif ettiler" bakın.. Listemize 10.sıradan giriş yaptılar nihayet..11- Lugano ile birlikte aynı "kart sayısına" sahip olan bir isim var şimdi sırada. İşte o‚ "diğerlerinden" birisi daha.. Rakamlar aynı ama tek fark var. O da‚ Lugano 3 yılda bu kadar kartı görmüşken Emre Aşık‚ tam 5 sezonda "ancak bu kadar" diyebilmiş..

Ehh artık siz de idare edin..12- Aynı renklerden devam edelim..

Bu TV ler ve medya insanları ne kadar "yanlış tanıtıyor" bizlere değil mi?

Ayhan Akman ´ı hepiniz hırçın ve agresif bilirsiniz eminim.. Ama rakamlar öyle söylemiyor.. Buyrun o halde;13- Hakeza Ümit Karan´ ı da.. Ne kadar da usluymuş bakın.. Ben söylemiyorum‚ rakamlar söylüyor;14- Ve sahalarda rakiplerin başına adeta şahin gibi uçan‚ hakemlere çok çok saygılı olan‚ rakipleri çok çok seven‚ bazen tribünleri coşturan‚ bazen "orta sahada nöbet tutan" "şirin çocuk" Sarbi‚ pardon Sabri Sarıoğlu;15- FENERBAHÇElisin ve FENERBAHÇElilere torpil yapıyorsun demeyesiniz diye‚ listemize başka bir FENERBAHÇEliyi daha alıyoruz.. Gerçi bizde henüz "siftah" yapmamış ama‚ olsun..

Mehmet Topuz16- Ve sahalarımızın "delisi" ve de "bilgesi" "akil adam" rolündeki İbrahim Üzülmez;17- Beklediğinize ve ısrarla "O nerede hani?" diye sormanıza değecek mi bilmiyorum ama;

Gökhan Zan huzurlarınızda;18- Ve şimdilerde Gökhan Zan´ın "ekürisi" rolündeki Servet Çetin..

Ne kadar istikrarlılar değil mi? Özellikle Servet Çetin´in son 2 yıl gördüğü kartlardaki azalış dikkate alınacak olursa‚ sanırım ki artık futbolunu sadece fiziğiyle değil‚ aklıyla da pekiştirerek oynuyor..

Aman nazar değmesin.. Servet Çetin..***

Evet...

Ne kadar garip değil mi?

Kimleri kimleri umut ediyorken insanın karşısına bu "istatistik" denen meret‚ kimleri getirip "ahan da bu" dedirtiyor.

Ve de bu TV ler bizlere insanları ne kadar yanlış tanıtıyormuş meğer..

Tabi yine yerseniz !!!


**Bütün veriler‚ TFF´nin resmi internet sitesinden alınmıştır.  
07.10.2009 17:12 Çarşamba #3

PsYcHoTrOn
Bütün yönleriyle Alex De Souza dosyası.. Şaşırtıcı ve şok edici gerçekler !!!

Eline sağlık çok güzel olmuş...


  
07.10.2009 17:16 Çarşamba #4

1907sweden
Bütün yönleriyle Alex De Souza dosyası.. Şaşırtıcı ve şok edici gerçekler !!!

Sanirim calisma bitti‚ cok guzel calisma olmus.

Fazla söze gerek yok‚ herseyi acik ve net aciklmisiniz.

Tablo malesef degismez.

Bunlar böyle geldi‚ böyle giderler..... aaah bi gitseler


  
07.10.2009 17:20 Çarşamba #5

*** ALPER ***
Bütün yönleriyle Alex De Souza dosyası.. Şaşırtıcı ve şok edici gerçekler !!!

Alex´e sari kart gostermenin dayanilmaz hafifligi.
gecen sene galata macinda sari kart cezalisiydi galiba gene de kadikoydeki tarife degismemisti. Bu haftada Antep macinda gozunun ustunde kas var deyip verirler ki 10. hafta sahada olmasin.

Uzerinde -Allah korusun- Galata formasi olsa‚ 3 kart gorur muydu acaba ?

Bir de HAGI istatistikleri var mi?


  
07.10.2009 17:25 Çarşamba #6

AKKIZOGLU
Bütün yönleriyle Alex De Souza dosyası.. Şaşırtıcı ve şok edici gerçekler !!!

Eline saglik renkda$.

Birde buyil ki Emre Belozogluna ve dayi Messiye yapilan faulleri bulabilirmisin?(ayri bir ba$lik olsa herkes gorur kanimca)

Buyilki gordugumuz ve gorecegimiz sari ve kirmizi kartlarda enaz %50 erman toroglunun katkisini unutmamaliyiz!!!

Mesaj AKKIZOGLU tarafından düzenlenmiştir...


  
07.10.2009 17:36 Çarşamba #7

kanaryaca
Bütün yönleriyle Alex De Souza dosyası.. Şaşırtıcı ve şok edici gerçekler !!!

Türk futbolu adına utandırıyor bu sonuçlar...
Her şey o kadar açık ve net ki...


  
07.10.2009 17:37 Çarşamba #8

VoaK_FB
Bütün yönleriyle Alex De Souza dosyası.. Şaşırtıcı ve şok edici gerçekler !!!

yazıklar olsun hepsine


  
Paylaş 
Sayfa: [1].2.3.4.5.6.7.8.9.10.11.12.13....28