Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız


Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.


forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Fenerbahçe´nin Adalet Yolundaki Savaşı - Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları

Paylaş 
Sayfa: 1....11.12.13.14.15.16.[17].18.19.20.21.22.23....24
11.06.2013 12:26 Salı Konu Puanı: 0

demircan
Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları

Verdiğim gazete manşetlerinin linklerinin süresi dolmuş‚ ya da yayından kaldırılmış..

Aşagıdaki video da geniş bir halde bulunmakta. Hazırlayan arkadaşa da teşekkürlerimizle..

http://www.youtube.com/watch?v=4Q6s-G0xQ9o
Mesaj demircan tarafından düzenlenmiştir...


  
23.06.2013 05:45 Pazar #145

Aztek
Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları

Sevgili renkdas devami ne zaman gelecek? Hepimiz o igrenc gunleri ve yalaka gazete basliklarini hatirlamis olduk. Devamini bekliyorum.


  
17.07.2013 11:35 Çarşamba #146

demircan
Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları


Fenerbahçe´den olay belgelerFenerbahçe‚ UEFA Tahkim Kurulunda da sarı-kırmızılıların izine rastladı. Kurulun kararlarına dayanak oluşturan polis fezlekelerinin‚ o dönemde TFF Genel Sekreteri olarak görevde bulunan Ebru Köksal tarafından UEFAya gönderildiği belirtildi.

UEFA Tahkim Kurulunun verdiği kararın ardından Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine bugün başvuracak olan Fenerbahçe Yönetimi‚ gerekçeli kararlar ve yaşananlarla ilgili olarak basını bilgilendirme toplantısı yaptı. Yaşanan süreci anlatan ve Tahkimin kararındaki çarpıklıkları anlatan sarı-lacivertlilerin özellikle Galatasaraylı olarak bilinen Lutfi Arıboğan‚ Ebru Köksal ve İlhan Helvacıya yüklenmeleri dikkat çekti.

Tahkim Kurulunun kararının en büyük dayanak noktasının polis fezlekeleri olduğuna dikkat çeken Fenerbahçeli yöneticiler‚ Bunun UEFAnın eline nasıl geçtiğini merak ettik. Niye yollanmıştı ve belgelerin yollanma şekli neydi? Bunu TFFye yazılı olarak sorduk. Dönemin Genel Sekreteri Ebru Köksalın imzasıyla UEFA Genel Sekreteri Infantinoya gönderildiğini gördük. Halbuki o anda iddianame hazırdı ve ilk duruşma yapılmıştı. Dolayısıyla polis fezlekesinin hiçbir hükmü kalmamıştı. Tarihe bakın‚ 16 Şubat 2012... Dikkat ederseniz‚ 31 Ocakta Mehmet Ali Aydınlar istifa ediyor‚ 27 Şubatta Yıldırım Demirören geliyor. Tam‚ Hüsnü Gürelinin yer aldığı geçiş sürecinde gönderilmiş. Ancak 900 sayfalık fezleke bir anda tercüme edilmiş olamayacağına göre herhalde Aydınlar döneminde başlamıştır ifadesini kullandılar.

Köksaldan yola çıkarak tepkilerini dile getiren sarı-lacivertliler‚ Hangi imzanın altına baksanız Galatasaraylılar var. Ebru Köksal‚ İlhan Helvacı ve Lutfi Arıboğan... 2. Etik Kurulu raporunun neden tamamı gitmedi de‚ 4-5 sayfa gönderildi? Onu da sormak lazım yorumunu yaptılar.
Disiplin Kurulu kararına göre 4 maçlık bir savunma hazırladıklarını‚ ancak Tahkim Kurulunun karşılarına 8 maçla çıktığını dile getiren Fenerbahçe Yönetimi‚ bunlar içinde de çarpıklıkların bulunduğunu dikkat çektiler.

Şikeden değil

İstanbul Büyükşehir Belediyespor‚ Karabük‚ Ankaragücü ve Sivas maçlarının dışında‚ Sporda Şiddeti Önleme Yasasından önce olan Gençlerbirliği karşılaşması ile Trabzonsporun Bursa‚ Eskişehir ve İ.B.B. ile oynadığı karşılaşmaları da dosyaya dahil eden Tahkim Kurulunun karşısındaki savunmalarını da aktaran yönetici Tolga Deniz Aytöre‚ Fenerbahçe-İBB maçında İbrahim Akının hocayla yaptığı konuşma ve 100 bin dolar aldığı söylendi. Ben de onlara‚ İbrahim o konuşmada‚ UEFA yetkilileri bana bahis şikesi yap dedi diye konuşsaydı‚ onu mu yargılayacaktınız? dedim diye konuştu.
Cezanın şikeden değil‚ yalan beyandan geldiğine vurgu yapan sarı-lacivertliler‚ buradaki yanlışlığı da şöyle dile getirdi:
UEFAya verdiğimiz taahhüt‚ 5 Mayıs 2011... Yani sürecin başladığı 3 Temmuz 2011den yaklaşık 2 ay önce... Onlara biz nereden bilebilirdik diyoruz‚ Sizin bilmeniz lazımdı diyorlar. O taahhüdün ardından üç maç daha oynamışız ve Ankaragücü‚ Sivas ve Karabük karşılaşmaları da bu dosyanın içinde... Soruşturma olduğunu bile bile bunlarda ayarlama(!) yaparmıydık?
Ayrıca Fatih Akbabanın Tahkim Kurulu önünde şu sözleri kullandığı da hatırlatıldı: Polis‚ 300 bin lirayı Aziz Yıldırımdan alıp‚ Mecnun Odyakmaza götürdüğümü söylersem serbest kalacağımı söyledi. Ama söylemediğim için 4 gün içeride kaldım.

Trabzon yoktu
Bu taahhüdü Trabzonsporun da verdiğini‚ bordo-mavililerin neden Şampiyonlar Ligine alındığı sorusuna ise Fenerbahçeliler‚ O sırada her şey polis fezlekelerine göre yapılmıştı ve burada Trabzonspor yoktu ifadesini kullandılar.
Tahkim Kurulunun yargılamasında büyük çelişkilerin ve yanlışların var olduğuna işaret eden sarı-lacivertliler şöyle devam etti: Aziz Yıldırımın raporda ömür boyu ceza aldığı yazıyor. Böyle bir ceza yok. Mahkeme kararlarını yanlış tercüme etmişler.
Fenerbahçeli hukukçuların dosyayı incelediğini dile getiren idareciler‚ Bu yargılamayı yapanlar hakkında maddi-manevi tazminat davaları açacağız. Gerekirse İsviçre mahkemelerine başvurarak hakkımızı arayacağız diye konuştu.

Türkçe klavye

Fenerbahçenin geçen sezon Avrupa kupalarında yer almasının‚ İskoç müfettişin izninden dolayı gerçekleştiğini de belirten sarı-lacivertliler‚ kendileri hakkında son raporu hazırlayan İspanyol müfettiş Palacios konusunda soru işaretleri bulunduğuna vurgu yaparak‚ İspanyol müfettişin yazdıkları‚ Türkçe klavyeli bir bilgisayardan çıkma... Ya bir yerden buldu! ya da Türkiyede yazdırıyorlar diyerek bazı imalarda bulundular.

Etik baskın!
27 Hazirandaki basın toplantısında Etik Kurulunun tehdit edildiğini belirten‚ ancak o dönemde kimin yaptığını söylemeyen Başkan Aziz Yıldırımın bu sözlerini daha da açan Fenerbahçeli yöneticiler‚ Herkes biliyor diyerek Lutfi Arıboğanın adını verdiler. Etik Kurulunun karar vermek için kapandığı otele eşiyle birlikte giden Arıboğanın baskı yaptığını iddia eden sarı-lacivertliler‚ Şekip Mosturoğlu için alınan kararda da kurulun‚ Ufuk Özerten ile Kemal Kapulluoğlu tarafından etki altında bırakıldığını söylediler.

ÜÇÜ DE CİM-BOM´DA
Şike sürecinde Futbol Federasyonunda etkili görevlerde bulunan üç profesyonel yönetici de bugün Galatasarayda yer alıyor. Lutfi Arıboğan‚ Galatasaray CEOsu olarak icra kurulunun başında yer alırken‚ Ebru Köksal ise Ünal Aysal yönetiminde bulunuyor. İlhan Helvacı ise şirket yönetiminde görev aldı.

İndirime gerekçe gidilmeyen sezon

Fenerbahçenin iki yıl önce Avrupa Kupalarına gidememesi indirim(!) gerekçesi oldu. Tahkim Kurulunun‚ +1 olarak değerlendirilen bir yıl ertelemeli cezasını kaldırmasındaki gerekçenin‚ sarı-lacivertlilerin Futbol Federasyonunun göndermemesinden kaynaklandığı dile getirildi.

Geriye dönüş yok

Sarı-lacivertliler‚ UEFA Tahkim Kurulunun gerekçeli raporunda da TFF kararlarının onaylandığına dikkat çektiler. Yaşanan olayların Futbol Federasyonunun iç meselesi olduğuna dikkat çeken Kurul‚ bu dosyada 2013teki Disiplin Talimatının da uygulanmayacağını belirttiler.

Yargıtay bekleniyor
Yöneticiler‚ Yargıtayın kararının bir an önce çıkmasını bekliyor. Sarı-lacivertliler‚ Daha fazla uzamasının bir anlamı yok. Eğri ya da doğru bir karar verilmeli ki Türk futbolu da bu tartışmalardan kurtulsun yorumunu yaptılar.

Mesaj demircan tarafından düzenlenmiştir...


  
28.08.2013 13:07 Çarşamba #147

demircan
Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları

Ve... CAS´ta itirazımızı reddetti ve..

UEFA´nın verdiği iki yıl men kararı onanmış oldu...

Sözün bittiği yerdeyiz:

UEFA Tahkim Kurulunun Fenerbahçe Spor Kulübü aleyhine vermiş olduğu 2 yıl Avrupa kupalarından men cezası ile ilgili kararının iptaline ilişkin Kulübümüz tarafından yapılan başvuru‚ CAS Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesinin 28.08.13 tarihli kararı ile reddedilmiş ve UEFA Tahkim Kurulunun 10 Temmuz 2013 tarihli kararının onandığı tarafımıza bildirilmiştir.

Fenerbahçe Futbol A.Ş.


http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=36038


  
28.08.2013 17:01 Çarşamba #148

demircan
Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları

28 Agustos 2013 Çarsamba

GÜNDEME DAİR AÇIKLAMA (CAS´ın aldığı onama sonucu)


Tüm camiamızın bildiği üzere uzun süredir ciddi bir hukuk mücadelesi vermekteyiz.

Bu mücadelemiz‚ ulusal ve uluslararası platformlarda‚ tüm yoğunluğu ile devam etmektedir.

UEFA´nın açmış olduğu soruşturma üzerine UEFA Disiplin Kurulu´nun vermiş olduğu karara karşı UEFA Tahkim Kurulu´na yapmış olduğumuz itiraz ve Tahkim Kurulu´nun almış olduğu kararlar‚ kamuoyunun malumudur.

UEFA‚ nihai kararıyla Kulübümüzün 2 yıl süreyle UEFA organizasyonlarına katılmama kararına imza atmış ve kulübümüz hukukçuları‚ bu karar üzerine Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi CAS´a başvuruda bulunmuştur.

CAS´ın aldığı yürütmeyi durdurma kararı ile takımımız Şampiyonlar Ligi ön elemesine katılmış; CAS yargılama sonrasında ise UEFA Tahkim Kurulu´nun kararını onadığını açıklamıştır.

CAS kararına dair İsviçre Federal Mahkemesi´ne başvurulacak ve hukuki sürecin tüm gerekleri yerine getirilecektir.

Her platformdaki hukuk mücadelemizi sonuna kadar sürdürme konusundaki kararlılığımız tamdır.

Bununla birlikte; Fenerbahçe hakkında henüz hiçbir yargı kararı yokken UEFA ile Fenerbahçe´nin alması gereken cezaların pazarlığının yapıldığı bir sistemde hukuk mücadelesi vermek‚

Iç hukukunuzdaki ´Fenerbahçe´ye özel´ uygulamalara karşı haklı kazanımlar elde etmek hiç kolay olmayacaktır.

Aslolan Fenerbahçe´nin menfaatleridir. Ve bu öncelik tahtında Yönetim Kurulumuz tarafından kulübümüzün geleceğine dair verilecek kararlar ve yol haritası‚ 29 Ağustos 2013 Perşembe günü yapılacak toplantıda belirlenecek‚ alınacak kararlar camiamız ile paylaşılacaktır.

Son olarak; herkes bilmelidir ki konu Fenerbahçe olduğunda kendi kararlarının arkasında duramayanlar‚ bundan böyle Fenerbahçe´nin alacağı kararlara tabi olacaklardır.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=36042Mesaj demircan tarafından düzenlenmiştir...


  
29.10.2013 22:51 Salı #149

canary007
Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları

Elinize sağlık arkadaşlar‚ böyle tarihe not düşmek lazım yoksa unutulup gidiyor bir çok önemli detay...


  
07.11.2013 10:09 Perşembe #150

demircan
Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları

02-03 Kasım 2013 tarihinde Fenerbahçe´nin Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu sonrasında Başbakan Erdoğan´ın 11.nci kez başkan seçilen Aziz Yıldırım´ın vaatleri konusunda yaptığı eleştiri dolu açıklamalara karşılık cevap niteliğinde olan; borsa uzmanı ve kongre üyesi Hakan Hanoğlu´nun yazısı :06.11.2013 02:07

BAŞBAKAN ERDOĞAN´A AÇIK MEKTUP
HANOGLU Hakan


Sayın Başbakan‚ kendisinin de üyesi olduğu Fenerbahçe seçimleri sonrasında adayların vaatleri konusunda yaptığı açıklamalar taraflı tarafsız bir çok sporsever hatta siyasetçi tarafından hayretle karşılandı. Özellikle Aziz Yıldırım´ın yaptığı açıklamalara karşı olduğu anlaşılan söylemler sonrasında bizim de kendisine soracağımız bazı sorular var:

Sayın Başbakan

* Bir Başbakan‚ bir Spor Kulübü / Derneği başkanlık seçimi hakkında neden konuşma ihtiyacı hisseder? Yapılması gereken sadece tebrik ve başarı temennisi değil midir ?

* Bir Başbakanın‚ bu açıklamayı yaparken dayandığı veriler‚ her zaman ulaşabileceği denetlenen resmi rakamlar mıdır yoksa muhalefetin hesaba kitaba dayanmayan "sallama" söylemleri midir? FB Spor Kulübünün resmi ve hem SPK hem de Dernekler Kanunu çerçevesinde denetlenen bilançosuna göre borcu sadece 460 Milyon TL dir. Kulübün şirkete borcu olan 200 Milyon TL ise şu anda SPK da onayda bekleyen Sportif ürünlerin satıldığı FENERIUM devriyle ortadan kalkacaktır. Borç 200 Milyon TL civarina dusecektir.

* Fener BANK konusunda karar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu´na ait değil midir. neden bu eleştiriyi getirdiniz? İzin vermezler olay biter. Siz Başbakan olarak KİM İZİN VERMİŞ diye neden müdahale ettiniz ? Yıllardır takip edilen bu PROJE‚ tabii ki yabancı veya yerli bir finansal kurum ile işbirliği ile yapılacaktır. Yeni bir banka da kurulabilir‚ mevcut bir banka da devralınabilir‚ veya mevcut bankalardan birinin Fenerbahce ye özel bir veya bir kaç şubesi de kullanılabilir.

* Banka için Fenerbahçe´nin Ödenmiş sermayesi 300 Milyon değil izin alamaz derken‚ Fenerbahce´nin mevcut Sermayesinin 25 Milyon TL‚ Özvarlıklarının 100 Milyon TL den fazla‚ Piyasa değerinin 900 Milyon TL‚ Fenerium un 300 Milyon TL olduğunu düşündünüz mü?

* Marina ve AVM projesi‚ bizzat AKP li Belediye Başkanı TOPBAŞ tarafından Fransa MİPİM de sunulmamış mıdır. Yine aynı proje‚ Sizin Belediye Başkanı oldugunuz dönemde FB Kulübü Başkanı ŞEN ve muhasip Üye AYDINLAR ile tarafınız arasına imzalanan bir protokolün konusu değil midir? Aynı proje hem Aydınlar hem de Belgü tarafından proje olarak sunulmamış mıdır ? Projenin Aziz YILDIRIM tarafından gündeme getirilmesi neden rahatsız etti Sizi? Ben inşaat firması olarak‚ bahsedilen projeyi‚ Fenerbahçe´den 5 kuruş çıkmadan‚ üstüne de Fenerbahce´ye yılda asgari 100 Milyon USD gelir getirecek şekilde yaparım. Bunun için neden finansmana ihtiyaç duysun Dernek?

* Üniversite konusunda‚ Kuruluş Tüzüğünün 3.ncü maddesi‚ "Vatan Gençlerini Askerliğe hazırlamak.." olan bir gençlik - spor kulübünün‚ bunu yapmasına engel ne hali vardır ? Özel Üniversite olacak‚ Hocaları ve Rektörü - Dekanı bizzat YÖK e bildirilecek‚ fakülteler ve müfredat yine YÖK kontrolünde olacaksa NEDEN OLMASIN ?

* Projesi yıllar önce onaylanan FENERLAND projesi‚ yine Fenerbahce´nin sahip olduğu bir tesis arazisi üzerinde‚ detaylı bir çalışma sonucu yapılan bir projedir‚ Yapacak olan müteahhit / yatırımcı / finansör ile şartlar müzakere edilmekte olup‚ sonuçlanması durumunda Fenerbahçe´nin cebinden para çıkmadan Kulübe büyük getiri sağlanabilecektir.

* Fenerbahçe´nin bir başka projesi 1.000.000 Üye projesi‚ detayları uzun süredir tartışılmakta olan ve Kulübe - derneğe 500 Milyon USD ye kadar bir finansman sağlayabilecek bir proje olup‚ bu gelecek para hem AVM‚ hem Fenerland‚ hem Marina‚ hem Üniversite hem de Banka için fazlasıyla yetecektir. Bunu karşılaştırma imkanı bulamadınız mı?

Bir de EŞİTLİK ve ADALET çerçevesinde sorularımız var:

* Rakip Galatasaray‚ son 10 yılda VERGİ AFLARI sonrasında sadece 3 Milyon TL vergiyi taksitler halinde ödemekte iken‚ Fenerbahçe‚ aynı sürede 376 Milyon TL vergi ödemiştir. Bunu dikkate aldınız mı ?

* Rakip Galatasaray´ın‚ sattığı maç biletlerini‚ % 90 ını bağış göstererek vergiden kaçırdığını biliyor musunuz? Bu konudaki tüm belgeler bizzat Maliye Bakanlığınızda mevcuttur.

* Rakip Galatasaray´a Ali Sami Yen stadının kiralarını ödemediği için elinden alınma durumunda iken‚ açılışını sizin yaptığınız ARENA stadyumunu Devlet imkanlarıyla yapıp hediye ederken‚ Fenerbahçe‚ kendisine ait topraklar üzerinde kendi imkanlarıyla muhteşem bir Stad yapmıştır. Bunu farkettiniz mi? Galatasaray ARENA için ne kadar kira ödemiştir veya ödemektedir?

* Galatasaray Spor Kulübü tarafından‚ ARENA karşılığında‚ yapım taahhüdünde bulunulan 15.000 kişilik yapılmış bir stad var mıdır? Ya da stad yapımının akibeti ne olmuştur? Bunu denetletme imkanınız vardır herhalde.. Oysa Fenerbahçe´nin Topuk Yaylası tesisleri‚ Samandıra Tesisleri‚ Ankara İncek tesisleri ve bir çok başka tesis daha Devletten hiç bir katkı alınmadan yapılmıştır. Eşitlik nerededir ?

* Yine ARENA nın teslim edilmesi sonrasında Galatasaray‚ Stadın üstünü kapatmayı veya o günkü tutarlarla 6 Milyon Euro bedel ödemeyi taahhüt etmiştir. Bu neden yapılmamıştır? neden yapılmamasına göz yumulmaktadır ?

* Rakip Galatasaray´ın RİVA - Mecidiyekoy gibi arazileri Rus Bankaları tarafından ipotek edilmiş‚ bunun karsılıgında kullanılan krediler 200 Milyon USD ı aşmışken‚ Fenerbahce´nin kendi sahibi olduğu arazilerde yerli - yabancı yatırımcılar getirilerek yapılacak AVM - Plaza ve Fenerland sizi neden uzmektedir?

* Rakip Galatasaray usulsüz bir sermaye artırımıyla kulübe ne kadar para aktarmıştır? Bu para Dernek tarafından nerelere harcanmıştır? Bu konu neden hala mahkemelerdedir? Küçük yatırımcı neden dolandırıldığını iddia etmektedir? Bu konuda detaylara fazlasıyla sahip olduğunuzu düşünüyoruz. Daha sonra yapılan ikinci başvuru reddedilmiş‚ üçüncü başvuru hala SPK da incelenmektedir. Buna izin verecek misiniz? Fenerbahçe hala ilk halka açılma sermayesiyle işlem görürken buna ayrıcalık yapılacak mıdır?

Sn Başbakan

Bu soruları artırmak çok kolay‚ ama biz Fenerbahce Başkanının projelerini eleştirmek için dahi konuştuğunuz süreyi‚ çalışma temponuz acısından vakit kaybı görürken‚ bu uzun yazıyı okuyacağınızı sanmıyoruz. Bu nedenle artık burada kesiyor ve Sizden LÜTFEN

EŞİTLİK ve ADALET İSTİYORUZ...

Saygılarımızla‚

http://haberartiturk.com/Makale/basbakan-erdogan-a-acik-mektup.htmlMesaj demircan tarafından düzenlenmiştir...

Mesaj demircan tarafından düzenlenmiştir...


  
07.11.2013 10:21 Perşembe #151

demircan
Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları


  
10.12.2013 20:55 Salı #152

Ipek Bahceli
Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları

Unutmadik Unutturmayacagiz !!!


Mesaj Ipek Bahceli tarafından düzenlenmiştir...


  
Paylaş 
Sayfa: 1....11.12.13.14.15.16.[17].18.19.20.21.22.23....24