Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız


Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.


forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Fenerbahçe´nin Adalet Yolundaki Savaşı - Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları

Paylaş 
Sayfa: 1....12.13.14.15.16.17.[18].19.20.21.22.23.24
18.01.2014 11:21 Cumartesi Konu Puanı: 0

demircan
Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları


  
18.01.2014 11:40 Cumartesi #154

demircan
Tarihe Not Düşen Gazete BaşlıklarıMesaj demircan tarafından düzenlenmiştir...


  
18.01.2014 11:53 Cumartesi #155

demircan
Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları
YÖNETİM KURULUMUZDAN AÇIKLAMA

BAĞIMSIZ YARGI TARAFINDAN VERİLEN SÖZDE ÖRGÜT VE SÖZDE ŞİKE KARARLARI‚ TÜM KAMUOYU İLE BİRLİKTE YÖNETİM KURULUMUZA ULAŞMIŞTIR.

BİZLER‚ FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU OLARAK;

AZİZ YILDIRIM LİDERLİĞİNDE KURULDUĞU İDDİA EDİLEN SUÇ ÖRGÜTÜNÜN BİRER ÜYESİ OLMAKTAN ONUR DUYDUĞUMUZU‚

BAŞKANIMIZ VE FENERBAHÇEYE YÖNELİK SÖZKONUSU HUKUK DIŞI KARAR VE UYGULAMALARI TANIMADIĞIMIZI VE TANIMAYACAĞIMIZI‚

YIKILMAZ TARAFTARIMIZLA‚ KONGRE ÜYELERİMİZLE‚ BÜYÜK FENERBAHÇE AİLESİ İLE BİRLİKTE HAKLI MÜCADELEMİZE AYNI KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİMİZİ BİLDİRİR;

BİZLERİ HESABA KATMADAN FENERBAHÇEMİZE VE BAŞKANIMIZA DOKUNMAK İSTEYENLERİN‚ BİR KEZ DAHA DÜŞÜNMELERİNİ

VE HİÇ BİR KARAR VE MAKAMIN

BÜYÜK FENERBAHÇE TARAFTARI VE BÜYÜK BAŞKANIMIZDAN KAYNAKLANAN DURUŞ VE KARARLILIĞIMIZIN ÖNÜNE GEÇEMEYECEĞİNİ‚ KAMUOYUNA DEKLARE EDERİZ.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=38115


  
18.01.2014 11:57 Cumartesi #156

demircan
Tarihe Not Düşen Gazete BaşlıklarıBÜYÜK FENERBAHÇELİLER


ÖNCELİKLE 3 TEMMUZDAN BUGÜNE KADAR ŞAHSIM VE YÖNETİMLERİM NEZDİNDE FENERBAHÇEYE VERDİĞİNİZ YIKILMAZ DESTEKTEN ÖTÜRÜ HEPİNİZE AYRI AYRI ŞÜKRAN VE SEVGİLERİMİ SUNARIM.

BİLMENİZİ İSTERİM Kİ;

BEN AZİZ YILDIRIM OLARAK BU HUKUKA AYKIRI KARARA SAYGI DUYMUYORUM VE BU SİYASİ KARARI TANIMIYORUM.

FENERBAHÇEYİ‚ SİYASİ VE HUKUK DIŞI KARARLARLA VE EN ÖNEMLİSİ PUSU GELENEKLERİNDEN GELEN UYGULAMALARLA TESLİM ALMAYA ÇALIŞANLAR YİNE TARİHİ BİR HATANIN EŞİĞİNDEDİRLER.

AZİZ YILDIRIM ÜZERİNDEN FENERBAHÇEYE KUMPAS KURANLAR‚ FENERBAHÇEYİ LEKELEMEK İSTEYENLER ŞUNU İYİ BİLMELİDİRLER Kİ;

AZİZ YILDIRIM İÇİN TEK GERÇEK FENERBAHÇEDİR.

VE FENERBAHÇENİN ADININ YANINDA AZİZ YILDIRIMIN BAŞKANLIĞI‚ ÖZGÜRLÜĞÜ VE HATTA VARLIĞININ HİÇBİR ÖNEMİ YOKTUR.

BİR KEZ DAHA TARİHE NOT DÜŞERİM Kİ; AZİZ YILDIRIM GEREKİRSE BAŞKAN DEĞİL BU KULÜBÜN KAPISINDA BEKÇİ DAHİ OLUR AMA NE FENERBAHÇEDEN KOPARILABİLİR‚ NE DE ONLARA TESLİM OLUR.

BUNU SAĞLAYABİLECEK HİÇBİR MAKAM VE KARAR HENÜZ GÖRÜLMEMİŞTİR VE GÖRÜLMEYECEKTİR.

BUNUNLA BİRLİKTE;

KUMPASLAR‚ PARALEL DEVLETLER‚ TÜKENMİŞ YANLI YARGILAR‚ ELE GEÇİRİLMİŞ DEVLET MEKANİZMALARINA DAİR SÖYLEMLER HAVADA UÇUŞURKEN‚

EMNİYET VE YARGININ ALDIĞI HER KARAR ARTIK YOK HÜKMÜNDE İLAN EDİLMİŞKEN VE BUNUN ÖNLEMİ OLARAK ADİL VE YENİDEN YARGILANMA HAKKININ TARTIŞILDIĞI BU SÜREÇTE‚ APAR TOPAR VERİLEN BU KARAR‚ AZİZ YILDIRIMIN VE TÜM KAMUOYUNUN NEZDİNDE SADECE BİR SİYASİ MANEVRADIR VE 3 TEMMUZUN ALTINA ATILAN ISLAK İMZADIR.

FENERBAHÇENİN ADİL YARGILANMASINI DAHİ BEKLEME TAHAMMÜLÜ GÖSTEREMEYEN BU ZİHNİYET‚ İŞBİRLİKÇİLERİ VE RANTÇILARI İLE BİRLİKTE 3 TEMMUZUN BİZZAT KENDİSİDİR.

VE AZİZ YILDIRIMIN BU ZİHNİYETLE MÜCADELESİ HER ZAMAN VE HER YERDE DEVAM EDECEKTİR.

İSTER KULÜBÜNÜN BAŞINDA İSTER CEZAEVİNDE

KALDI Kİ BİZLER‚ ARKAMIZDAN İTENİ DE ELİNİ UZATMAYANI DA ÇOK İYİ BİLMEKTEYİZ

TÜM FENERBAHÇELİLER EMİN OLSUNLAR Kİ; SÜREÇ ONLARIN İSTEDİĞİ GİBİ BİTMEYECEKTİR.

VE SON SÖZÜ FENERBAHÇE SÖYLEYECEKTİR.

GELİNEN BU NOKTADA‚ GEREK BU KARAR VE GEREKSE SÜREÇLE İLGİLİ ARTIK SUSMAK VE ÖTELEMEK YERSİZ VE ANLAMSIZDIR.

BUNUN SONUCU OLARAK GEREK ŞAHSIM GEREKSE YÖNETİM KURULUM TARAFINDAN İLERLEYEN GÜNLERDE ÇOK DAHA KAPSAMLI VE AYRINTILI AÇIKLAMALAR KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAKTIR.

ZİRA AZİZ YILDIRIM‚ FENERBAHÇE VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ İÇİN BUGÜNE KADAR ÖDEDİĞİ BEDELLERLE YETİNMEMEKTE KARARLIDIR.

SAYGILARIMLA‚

AZİZ YILDIRIM

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=38113


  
24.01.2014 16:01 Cuma #157

demircan
Tarihe Not Düşen Gazete BaşlıklarıAziz Yıldırım : "Atatürkçü Olduğumuz İçin Hedefteyiz"Yargıtayın şike davasında 6 yıl 3 aylık cezasını onadığı ve en az 2 yıl 8 ay daha hapis yatması gündemde olan Başkanımız Aziz Yıldırım‚ kararın ardından açıklamalarına devam ediyor. İşte Aziz Yıldırımın Posta gazetesine verdiği röportaj;

- Nasıl hissediyorsunuz kendinizi?

Gayet iyiyim

- Bekliyor muydunuz böyle bir kararı?

Tabii ki bekliyordum

- Yargıtay bu kararı bozer diye aklınızdan hiç geçmiyor muydu?

Hiç öyle bir beklentim yoktu. Kamuoyunda öyle bir hava yaratmaya çalıştılar ama ben emindim

- Havaalanına indiğinizde ne hissettiniz?

Mutlu oldum‚ duygulandım. Bunun sebebi 16 yıldır Fenerbahçede yaptıklarım. Bakın bu salonu (Fenerbahçe Ülker Arena) ben yaptırdım. Stat yaptık. Samandırayı yaptık. İyi takımlar kurduk. Kalıcı şeyler yaptık. İnsanlar bunu görüyor‚ bunun için arkamızdalar

MAHKEMEDEKİ İSİM‚ YARGITAYDA DEĞİŞİYOR

- Başından beri bir tezah var diyorsunuz. Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?

Kardeşim ben şike yapıp yapmadığımı bilmiyor muyum? Şike tapmış olsam bu kadar dikilebilir miydim? Her şey ayarlanmış‚ tezgah kurulmuş. Emenike para saydı diyorlar‚ görüntü yok. Yok tarlalar‚ Sivasa para gitti‚ ortada para yok. İddianame hazırlanıyor.

Fezlekedeki oyuncunun yerine başka oyuncu koyuyorlar. 19 maç deyip 6 maça indirdiler. Bunu hazırlayanların hepsinin sonradan istifa etmesi gerekirdi. Bu ne biçim tezgahtır. Ben şike filan yapmadım. Suçlamayı yapan ispat eder.

Bana şike yaptın diyorlar‚ onlar yaptığımı ispatlayamıyor. Benim yapmadığımı ispat etmemi bekliyorlar. Böyle bir saçmalık mı olur? Bu parayı şuradan aldın‚ şuraya bıraktın‚ al sana görüntü demen lazdım! Nerede? Yok öyle bir şey. İbrahim Akın olayı Yahu ben para flan vermedim. İddianamedede Ahmet Çelebi‚ Bülent İşçan vasıtasıyla parayı verdi diyorlar. Yargıtay kararında başka bir şey diyorlar. Mahkemedeki isim Yargıtayda değişiyor. Bu nasıl hukuk? Biz kime güveneceğiz?

ATATÜRKÇÜ OLDUĞUMUZ İÇİN HEDEFTEYİZ

- Peki hedef ne?

Hedefte ben yokum. Fenerbahçe Kulübü var. Ben Fenerbahçenin başkanı olduğum için hedefe girdim. Hiçbir zaman ne hükümetten ne de cemaatten yana oldum. Atatürk ilkerlerine bağlı‚ Cumhuriyetin değerlerine‚ laikliğe inanan biriyim. Bunlara yanaşmadığım‚ bunlarla birlikte olmadığım için hedefteyim. 16 yıl başkanlık yaptım. Bir tane ihale aldım mı? Haa‚ ihale aldım‚ 5 milyon 10 milyon benim mühanedislerim alıp o da kendi maaşlarını çıkartıyorlar. Onun dışında benim başkanlık dönemimde böyle bir camiayı yöneten adam olarak benimle ilgili bir kelime söyleyebilir mi kimse? Söyleyemez. Çünkü yapmadım. O zaman ne oluyor? Taraf oluyorsun. Benim tarafım belli. Ben Atatürkçüyüm‚ Cuhmuriyetçiyim‚ laikim. Ödedeğim bedel bunun bedelidir

- Kim ödetti?

Onu da siz bulun.

- Avukatlarınız ne diyor? Ne kadar yatacakmışınız?

26-28 ay arası

- Yeniden yargılanma olacak mı sizce?

Adil‚ yeniden yargılanma olacaksa varız. Onun dışında af-maf istemiyorum. Beni adil‚ taraftar kişiler yargılayacaksa olur ama aksi olmaz. Benim öyle bir ümidim yok ama Allah bu ülkeye yardım etsin

- Mahmut Uslu‚ Başbakan yeniden yargılanma garantisi verdi demiş

Hayır Mahmut Beyin ifadesi o değil. Mahmut Beyle görüşmede başbakan hiç bu konulara girmedi. Tamamen Başbakanın yeniden yargılanma konusundaki kamuoyu deklaresinden dolayı ona ithafen böyle bir yere çekildi

- Size ulaşan bir bilgi yok mu peki?

Bilmiyorum. İlgilenmiyorum.

- Aileniz ne durumda?

Herkes biliyor nereye gittiğimizi‚ ne olacağını da biliyor. Rahatız

- Fenerbahçede ne olacak?

Fenerbahçe Türkiyenin en önemli kalesidir. Bir şey olmaz. Başkan da yönetim de sorun olmaz‚ hallolur. Tüzüğe göre gereken yapılır

AZİZ YILDIRIM GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

CEMAAT DE HÜKÜMET DE SORUMLU

- Bir açıklama yaptınız Cemaati işaret etiniz. Sonra düzelttiniz o açıklamayı. Neden?

Benim açıklamamda düzeltme yoktu. Açıklamamdaki her şeyi cımbızlarsan her yere çekersin. Ben anlatıyorum‚ diyorum ki; bu olay şöyle başladı: Hükümetle cemaat kol kolaydı. Geldikleri noktada 2011de bize yaptıkları operasyonu cemaat yaptı. Hükümetin haberi var mıydı yok muydu? Haberi varsa cemaatin yaptığına müsaat ettiler. Sonra süreç devam etti. 16. Ağır Cezada yargılandık. Bu mahkeme Başbakanın dediği paralel devlete mi bağlı? Türkiye Cumhuriyetine mi? Bunu ben bilemem‚ kim bilir. Hükümet bilir.

Sonra Yargıtaya geldik. 5. Dairenin verdiği bu karar Türkiye Cumhuriyetine bağlı bir dair mi paralel devlete mi bağlı? Bunu başbakan bili. Adalet bakanı bilir. Açıklık getirsinler. Benim yorumum yanlış olur. Ama ne diyor başbakan; Bütün bu operasyonları yapan cemaattir Bizim ki de dahil. Benim şüphelerim var ve soruyorum. Her şeyi götürüp bir yere yıkma. Ben son noktada tek bir yeri suçlamıyorum. Başlangıç için suçluyorum. Bak ne diyorum‚ bu operasyonu cemaat yaptı‚ hükümet de sorumludur. Son kısmına cemaat yaptı diyemiyorum.

CEMAAT İLE O KAHVALTI

Bak ilk kez burada açıklıyorum. 25 Kasımda bana Samanyolunun başındaki Hidayet Karaca Bey geldi. Bir kahvaltı yaptık. Yanımda Mahmut Uslu da vardı. Futbol Federasyonunda görevli bir hukukçu ve bir iş adamı da. Üçü geldi. Benden Şükrü Saracoğlu Stadında Türkçe Olimpiyatları yapmak istediklerini söyledi. Ben de statta çimleri değiştireceğimizi‚ statta sıkıntı olduğunu ve 1-2 ay sonra buna cevap verebileceğimizi söyledim. Bana dosyayla yazılı olarak müracaat ettiler. Ben de yazılı olarak cevap vereceğim ama şu an zor görünüyor dedim. Diyorlar ki Aziz Yıldırım‚ Fethullah Gülen ile konuştu. Ben öyle bir konuşma yapmadım. benim konumu da konuşmadık. Genel memleket mevzuları konuştuk. Ben de orada tenkitler yaptım. Cemaate de genel de tenkitlerim oldu. Bugün söylediklerimi söyledim

- Türkiyeye niye döndünüz? Kaçmak gelmedi mi aklınızdan?

Ben 1 sene niye yattım? Niye o kadar bağırdık‚ çağırdık? Geldiğimiz noktada benim haklı olduğum çıkmadı mı? Başbakan diyor ki; Hepsi kumpas Bize de kumpas yaptılar. Sahanın içinde şike yoksa dışında nasıl olacak? Sen Emenikeye beraat veriyorsun‚ bana ceza veriyorsun. Ben haklı olduğuma inandığım için geldim. Bu memleket için geldim. Şahsımla ilgili gelmedim. Korkmadığımı görsünler istedim. Bunu yapanların hepsi hesap verecek bu ülkede. 10 sene‚ 20 sene‚ bir gün verecekler

- Cezaevine girmeye hazır mısınız?

O kolay‚ ne olacak. Rahatım. Benim idealim var. 62 yaşındayım ama 16 sene bu kulübe inancıma göre hiçbir siyasi partiyi sokmadım. Ne AKP‚ ne CHP‚ ne MHP. 16 sene Atatürkün çizgisinde gittik. Ben yatmaya hazırım. Onun için geldim. Korkmam. Bir gün çıkarız elbet. Haa‚ ölürsek yapacak bir şey yok tabi..Mesaj demircan tarafından düzenlenmiştir...


  
29.01.2014 15:10 Çarşamba #158

demircan
Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları
FENERBAHÇE DİRENİŞİ

Bergama sokaklarında insanları selamlarken Atatürk bayraklı bir balkonda Fenerbahçenin bayrağı da dikkatimi çekti. Demek ki koyu Fenerbahçeli bir aile deyip yoluma devam ettim. Az ileride bir evin balkonunda daha yine Atatürklü bayrağımızın yanında Fenerbahçe bayrağı da vardı.
Öyle anlaşılıyor ki‚ bu iş sadece sıradan bir taraftarlık değildi.
Bergamanın tarihini de yansıtan bir caddeye devam ettim. Parşömen kâğıdından resimlerin yapılıp satıldığı bir dükkânın önünde durdum. Birlikte resim çektirmek isteyen yurttaşın telefonunun kapağında Fenerbahçe amblemi vardı. 1 saat içindeki bu üçüncü Fenerbahçe karşılaşmasından sonra sormadan edemedim. Fenerbahçeli misiniz sorusuna şu karşılığı verdi:
Evet ama çok da koyu bir taraftar değildim. Ama Aziz Yıldırıma ve Fenerbahçeye oynanan oyunlardan sonra Fenerbahçeliliğimi göstermeye karar verdim. Bu da benim kendimce duruşum‚ direnişim.
Yani artık sadece seyirci değilsiniz‚ soruma ise gülümseyerek Evet‚ oyuna kendimce ben de katıldım. Artık Fenerbahçeli olmak direnmektir karşılığını verdi.

***

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırımın karşı karşıya kaldığı tablo‚ Türkiyede yargı üzerinden oynanan oyunların tipik örneklerinden biridir.
Başta Trabzonspor taraftarları olmak üzere öteki kulüplerin duygularına‚ beklentilerine saygım var. Ama onlardan önce ortadaki büyük bir saldırıyı Türkiyenin adaletle yönetilmesini isteyen herkesin göğüslemesi gerekiyor.
Karşılaştığımız zulüm ister istemez beni de hukukla ilgili kıldı. Şike davası da Silivri yargılamalarının bir parçası. Tıpkı Ergenekon‚ Balyoz‚ Gezi‚ KCK‚ Odatv davalarında olduğu gibi‚ şike davasında da binlerce sayfa yığılmış‚ lehte aleyhte deliller birbirine karışmış‚ tapelerdeki isimler üst üste konmuş‚ içinden çıkılmaz bir hale gelmiş.
Örneğin şike operasyonunun ilk patladığı günlerde medyaya servis edilen telefon tapelerinin sayfa tutarı 70 bindi. Bunca sayfa içinde Gençlerbirliğinin menajeri ile bir İsveç kulübünün menajerinin söyledikleri birbirine karışmış‚ birinin söylediği ötekine eklenmişti
Örneğin gece kulübüyle bahis kulübünün adı birbirine karışmış‚ telefondaki Bugün gece kulübünü kapatalım sözü Bu gece bahsi kapatalım gibi bir söyleme dönüşmüştü.
Bütün bu birbirine giren klasörlerin devamında şike yapmayla örgüt kurma iç içe geçmişti.
Sonradan bunların önemli bir bölümü ayıklandı. Mahkemeler polisten gelen dosyaların pek çoğunu kapsam dışı bıraktı. Ancak gelin görün ki‚ UEFAya ve devamında CASa ilk tartışmalı dosyalar gitti. CAS da bunca şüphelilerin içinde tartışmalı maçlar olmalı deyip çok tartışmalı bir karar verdi.
Bütün bu karmaşa içinde Trabzonspor taraftarları da haklarının yendiğini düşündü. Oysa Futbol Federasyonu işi ciddi tutup gerçekten bağımsız bir değerlendirme yapabilseydi‚ bu belirsizlik yaşanmazdı.

***

İşte böylesine tartışmalı bir dosyanın ardından 25 milyon taraftarı olan Fenerbahçeye yönelik algı artık Atatürkçülerin‚ Cumhuriyetçilerin‚ demokratların mücadele kalesi olarak yerleşiyor.
En son pazartesi günkü Torku Konyaspor maçında olduğu gibi‚ Fenerbahçe seyircisi artık korkusuzca kendisine yönelik hukuk kılıflı saldırılara seyirci kalmamaya devam ediyor.

Bu anlamda Fenerbahçe taraftarının takındığı tutum‚ Türkiyenin aydınlık geleceğine yönelik 25 milyon voltluk bir umut ışığıdır.


Mustafa Balbay

http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/34853/Fenerbahce_Direnisi....html  
11.02.2014 13:03 Salı #159

demircan
Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları

Kamuoyuna Önemli Duyurumuzdur

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan Diyor ki;

Manisa‚ Türkiye 28.12.2013: Devletin içinde polis ve yargı çetesi var! Günahsız insanları suçluyorlar.

AKP Grup Toplantısı 28.12.2013: Yargı mensuplarını baskı altına alan bir örgütle mücadele ediyoruz.

Atatürk Havalimanı‚ Türkiye 05.01.2014: Yeniden yargılanma konusunda çalışmalar yapılıyor ve bu çalışmalar bitmek üzere. Adalet Bakanımıza da görev verdik. Yasal altyapıyı oluşturmaya çalışıyoruz. Yeniden yargılamayı anayasal düzenlemeye kadar taşıyacağız.

Malezya‚11.01.2014: Bence ülkedeki en büyük sıkıntı yargı vesayeti. Yargının tavrına hiçbir şekilde güvenmiyoruz.
O savcı (Sözde şike davasını başlatan savcı Zekeriya Öz) dürüst değil. Yargı önce kendi içinde temizlik yapmalı‚ kendini temizlemeli.

Brüksel‚22.01.2014: Düşünün; savcılar‚ hakimler var‚ kendi vicdanlarıyla millet adına değil‚ örgüt yöneticilerinin emir ve talimatlarıyla hareket ediyorlar. Buna hiç kimse izin vermez‚ göz yummaz. Bizim de mücadelemiz yargıyla değil‚ işte bu tehlikeli örgütlerledir. Yargı içindeki bu örgüte izin vermeyeceğiz

AKP Grup Başkanvekili Sayın Mustafa Elitaş Diyor ki; Türkiye Büyük Millet Meclisi‚ 27.01.2014: Şike davası‚ MİT Müsteşarı ile ilgili soruşturma açılması‚ Gezi Olayları‚ dershane tartışmaları ve Sayıştay raporlarına ilişkin iddialar bir araya getirilerek operasyon gerçekleştirildi.

Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ Diyor ki; Ankara‚ Türkiye 08.01.2014; Ceza soruşturmalarının ve davalarının geçmişe dönük incelenmesi talimatı verdim

Avrupa Birliğinden Sorumlu Devlet Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Diyor ki; TGRT Haber Kanalı‚ 02.01.2014; Biz Türkiyeyi başka vesayetlerden kurtarmaya çalışırken‚ bu sefer bir yargı vesayeti oluştu. Maalesef yargı‚ Türkiyede 11 yıldır yaptığımız reformlara ayak uyduramamıştır; hatta direnç göstermiştir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin bütün uyarılarına rağmen‚ aynı yargıçlar ve savcılar aynı kararları vermeye devam etmişler. Yargı ideolojik kararlar veriyor."

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım;
14.02.2012‚ Silivri‚ Duruşma Salonunda‚ 30.03.2012: Çağlayan Adliyesinde:
BU BİR ŞİKE DAVASI DEĞİLDİR. BU SİYASİ BİR DAVADIR‚ BU OPERASYON‚ FENERBAHÇEYİ ELE GEÇİRME OPERASYONUDUR‚ NE ŞİKESİ MEMLEKET ELDEN GİDİYOR demişti.

***
TÜRKİYEDE‚ 17.12.2013 itibariyle;
Emniyette başlayan görevden alma fırtınasında şu ana kadar yüzlercesi rütbeli olmak üzere altı bini aşkın polisin yeri değiştirildi; İki bine yakın hakim ve savcının yetkileri ellerinden alındı.
Şike soruşturmasını başlatan Savcı Zekeriya Öz‚ yürüten Savcı Mehmet Berk‚ yetkileri elinden alınarak görev yeri değiştirildi Şike soruşturması dahil olmak üzere bir çok hukuksuz telefon dinlemesi yaptığı tespit edilen İstanbul Organize Şube Müdürü Nazmi Ardıç görevden alındı Şike operasyonunda gözaltı emri veren İstanbul Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mutlu Ekizoğlu görevden alındı

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak; görevleri ve yetkileri ellerinden alınan bu şahıslar tarafından yürütülen Sözde şike operasyonunun tüm dokümanları hukuka aykırı usüllerle elde edilen ve taraflarca reddedilen iletişim‚ dinleme‚ tespit tutanaklarından başka hiçbir somut delile dayanmadığını‚ adil yargılama ve doğal hakim ilkeleri uyarınca Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine açıkça aykırı olduğunu‚ bu deliller ve özel yetkili mahkemeler eliyle yapılan bu yargılamaların sonunda verilen kararları tanımadığımızı açıkladık. Türkiyede yapılan tüm yargılamalarda‚ UEFA Disiplin Kurulunda‚ UEFA Tahkim Kurulunda ve CASta bu yalan ve iftiralarla dolu polis fezlekesi ile yargılandık.

Meşruiyetini yitirmiş bu operasyon sonrasında‚ Türkiyenin ulaştığı tek gerçek; Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları uyarınca‚ Adil yargılanma hakkının‚ başta Fenerbahçe Spor Kulübü olmak üzere Özel Yetkili Mahkemelerde yargılananlar ve tüm Türkiye için gerekli olduğunu dünya kamuoyuna duyururuz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ


http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=38469

İLAN :

Mesaj demircan tarafından düzenlenmiştir...


  
13.02.2014 11:40 Perşembe #160

demircan
Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları

12 Subat 2014 Çarsamba

"BİZ DAVA ADAMIYIZ"Başkanımız Aziz Yıldırım‚ Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu‚ Asbaşkanlarımızdan Deniz Tolga Aytöre ilk kez‚ CNN TÜRKde yayınlanan Tarafsız Bölge programında Ahmet Hakanın sorularını yanıtladı..
Programdan satırbaşları şöyle:


Başkanımız Aziz Yıldırım: "Yargıtay başsavcılığında bizim dilekçemiz vardı‚ itiraz dilekçesiydi‚ şimdi o inceleniyor. Şu anda kamuoyu gibi biz de bekliyoruz. Çok da önemli değil benim hapiste yatmam. Önemli olan Türkiyenin durumu. Biz hapisten korkmuyoruz. Biz dava adamıyız. 1 yıl yattım‚ 2 sene 4 ay gibi bir şey daha yatacağım. Eğer suçsuz olduğunuzu kabul ediyorsanız‚ insanların vicdanında yeniden yargılanırsınız. Mühim olan benim insanların vicdanında temiz olmam."

" İktidar adil yargılanmayı yaparken usulüne ve kanuna göre yapılmalı. Hapishanede benim resimlerimi çektiler ve bu sayede bir algı oluşturuldu. Kanun‚ hakim‚ savcı eldeki belgelere göre yargılamalı. Gizlilik kalktıktan sonra herkes öğrenecek. Ama gizlilik varken bile suçlu olduğumuzu internet sayfalarından öğrendik. Suç var veya yok o ayrı bir konu. Mahkeme bu konuda gerekeni yapar. Zaten bu gizlilik konusunda bütün partiler şikayetçi: AKP‚ CHP‚ MHP‚ BDP... Bunu çözmek hükümetin görevi. Yeniden adil yargılanma yaparak bu insanların suçlu olup olmadığını ortaya koyacaklar. Ben yatmayı göze aldım. Kamuoyu öğrensin. O insanlara yazık. İnsanlar kanserden ölüyor içeride."

"17 Aralıkta yapılan bir‚ operasyondur. Ülkenin genel durumu üzerinde kendimizi odaklıyoruz. Bugün Ergenekon‚ Balyoz‚ Oda TV‚ Cübbeli Ahmet davası... Yani özel mahkemelerde yargılananların hukuksuz yargılandıklarını beyan ediyoruz. 17 Aralıkta yapılan bu hadiseyi kınıyoruz. Aynı zamanda Fetullah hocanın da ses kayıtlarının yayınlanmasını da tasvip etmiyoruz. Bu da bir operasyon. Kanuna göre gereken yapılacaktır."

Şike davası olmasaydı da hedef olurdum. Şamil Tayyar benim Ergenekonun kasası olduğumu yazdı ve söyledi. Beni Ergenekona bağlamak istiyorlardı ama başaramadılar. Asker ile benim bir ilişkim var sandılar. Halbuki bizim ortak noktamız: Fenerbahçe. Aziz Yıldırım‚ ihaleler alıp‚ silah sattı dediler. Ben Nato müteahhititiyim. Yol yaptım ancak Türkiyenin bir özelliği var ki‚ her şey sansasyon."

Asbaşkanlarımızdan Deniz Tolga Aytöre de yeniden yargılanmanın yerine adil yargınlanma kavramını konuştuklarını söyledi. "Başka bir mahkemeye gittiniz. Neyle yollayacaklar sizi. Özel yetkili savcıların belgeleriyle. Yani polis fezlekeleriyle. Biz o fezlekeler sonucu UEFAya gittik. Daha savunması alınmamış insanı örgüt lideri olarak lanse edemezsiniz.
Algı açısından 4 Temmuzda her şeyin zaten bittiğini söyleyen Aytöre‚ 17 Aralıkta da aynı şeyin olduğunu söyledi.
Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu da "O yaptı bu yaptının ötesindeyiz" diyerek "Başbakanın evet yanlışlar olmuş dediğini hatırlattı.

Tolga Deniz Aytöre: "Biz şikeden ve haksız çıkar örgütü olmaktan suçlandık. Bunların görüleceği yer; 6222ye dönerseniz cebir ve şiddet yoksa özel mahkemeler bunun yeri değil. Özel Yetkili Mahkemelere bunun gitmesi için cebir ve şiddet olması gerekir. Silahlı suç örgütünden 2 şeyi sağlıyorsunuz. Hukuka aykırı dinlemeler için gerekli mahkemeleri yönlendiriyorsunuz. Meşhur dinleme kararları nasıl başlıyor. Aziz Yıldırım‚ Mahmut Özgener ile telefon görüşmesi yapıyor. Mahmut Özgener ile Olgun Pekerin ne ilgisi var. Olgun Peker‚ Mahmut Özgeneri bir transfer için arıyor. Aziz Yıldırım‚ Mahmut Özgeneri‚ Peker de Özgeneri arıyor. Öyleyse bunlar örgüt diye bir sonuca varılıyor. Biz bunlar için yargılanıyoruz."

Başkanımız Aziz Yıldırım: "Emenikenin parası görüntülü dediler. Bir şey çıkmadı. Biz görmedik bugüne kadar. Siyah çanta var dediler. Bizde Emenikenin paralarının görüntüleri var dediler. Sivasta görüntü var dediler‚ yok. Buca maçında şike olduğunu biliyoruz dediler‚ iddianameye bile girmedi. Bunları ne zaman öğreneceğiz‚ iddianame açıklandığı zaman. Herkesi itibarsızlaştırma hareketiyle içeriye aldılar ve tutukladılar.

Tolga Deniz Aytöre: "Şu anda yapılan yeniden yargılanma çalışmaları‚ bir dava‚ iki dava ve üç dava için olmaz. Belki de bunun için bu kadar uzun sürüyor. Burada bir hukuksuzluk varsa 2005e kadar gideceksiniz."

Başkanımız Aziz Yıldırım: "Ya biz kurtulacağız‚ adil yargılanacağız‚ ya da bütün haklarımızı iade edecekler. Mehmet Berk şunu söylüyor. Bu davanın kilididir bu: "Bu dava bana Zekeriya Öz den geldi. Öz Galatasaraylıydı. Davanın kendisinde olmasının yanlış olduğunu söyleyerek dosyaları önüme koydu... Davalar sıradan bir dolandırıcılık çerçevesinde ele alınabilirdi. Bu durumda bu kişileri çağırıp‚ ifadelerini alıp salmaya karar verdim. TBMMde kanun değişti ve yapabileceğimiz bi şey yoktu. Önüme gelen dosyada Fenerbahçe ile ilgili şike içeren dosyalar vardı. Bunu sadece Fenerbahçe davası ile ilgili ele almak doğru olmaz‚ diğer davalara bakmak lazım dedim.

"İddia şu‚ Mahmut Özgenerle hakem ayarlamak için konuşuyormuşum. Bu konuşmaların ardından dinlemeye alıyorlar. Mahmut Özgenerle konuşmalarımda hiçbir suç yok. Hakem ayarlaması iddiasıyla mahkeme dinliyor. Benim kardeşimin 24ünde yaptığı konuşmayı‚ 21inde konuşmuş gibi gösteriyorlar. Biz tapeleri zaten kabul etmiyoruz. Hukuksuz diyoruz. "

" İbrahim Akın menajeri ya da arkadaşı Yusuf Turanlı ile konuşuyor. 100 bin Dolar muhabbeti var. Bu konuşmaya göre diyorlar ki‚ bu parayı Aziz Yıldırım verdi. İbrahim Akına soruyorlar‚ bunu kabul etmiyor. Sonra Mehmet Berk soruyor. Mehmet Berk‚ benim dediklerimi kabul edersen‚ seni evine göndereceğim diyor İbrahim Akına. İbrahim Akın da baskı altında yanıt veriyor. Ama tutuklamayı görünce‚ aşağıda biz bunları kabul etmiyoruz diyor. Ona bakarsak Mehmet Yıldız‚ müslüman‚ dürüst adam. Yüzüme bakıyor‚ doğruyu söyleyemiyor."

" Mehmet Berk hakkında suç duyurusunda bulundum ama HSYK hiçbir ceza vermedi. Ne suç üstü var‚ ne bir belge var. İbrahim Akına para teklif edilmişse‚ ben mi etmişim? Aziz Yıldırım parayı verdi diyorlar. Benim verdiğimi ispat etsinler‚ kendimi köprüden atacağım dedim ya... Ya da benim adıma kim vermiş‚ kim teklif etmiş İbrahim Akına? Tamer Yelkovanın‚ Yusuf Turanlıya para verdiğini ispat etsinler‚ kendimi köprüden aşağı atacağım. Birbirlerini tanımıyorlar. Ben ses kayıtlarını istedim. Dinleyeyim benim sesim mi‚ değil mi? Tapeleri kabul ettim ama iyice dinleyelim‚ bakalım ses benim sesim mi değil mi? Bize konuşmalar resmen sunulmadı. İnternette gördük.. Bu yargılamaları yapanların nerede olduğunu hepimiz biliyoruz. Savcı Boluda‚ diğerleri bilmem nerede... Bu söylediğiniz konuşmada transfer yapıyorduk. Alper Potuku falan alıyorduk. Bu tapeleri boşa konuşuyoruz. Bu tapeler artık çöp tenekesi. "

" Ben Trabzonspor şike yaptı demiyorum. Balık gitti diyorum‚ o da tapelerde yazıyor. Tek suçlu Fenerbahçe‚ diğer herkes temizlendi. Mehmet Berkin kendi ifadesi‚ bu operasyon bizim için yapıldı. Sadece bizim davamız değil‚ bütün davalar için‚ bütün bu tapelerin çöp olduğunu söylüyoruz. "

Tolga Deniz Aytöre:"Diyelim bizi başka bir mahkemeye gönderdiler. Ama o mahkemeler de aynı savcıların iddianameleriyle yargılayacaklar. Biz hep aynı fezlekelerle ceza aldık. Yeniden yargılanma olacaksa‚ bu iddianamelerin de gözden geçirilmesi‚ yenilenmesi gerekiyor.

İşin içine silah‚ şiddet girmese biz ÖYMde yargılanmayacaktık. Bunun için operasyon diyoruz zaten. Aziz Yıldırım ile Mahmut Özgenerle telefon görüşmesi yapıyor. O dönemin TFF Başkanı. Mahmut Özgener de Olgun Pekerle telde konuşuyor. Peker de Giresunspor eski başkanı. Böyle bağlantı kuruyorlar bizle. Bunları ispat etmesi gereken biz değiliz‚ savcı. İbrahim Akın‚ kumar borcum var ve bunu hocaya anlatamadım dedim diyor. Biz CASa gittik‚ bu ifadeye inanmadılar. Bizde papaza her şey anlatılır dediler. Bu delilleri şikeye göre topluyorsun. Ama şike suç değil o zaman. İşte bu operasyon oluyor. Yasadan haberleri var. Bu söylenen 3 maç ne oldu biliyor musunuz? Polis bir değerlendirme yapıyor. Kendi kendine. Savunma yok. İki tarafı da dinlemelisiniz."


Başkanımız Aziz Yıldırım: "Biz Metriste hapisteyken o kanuna göre 150-160 seneyle yargılanıyordum. Adam vursanız bile 3-5 sene yatıp çıkıyorsunuz. Ben 160 seneyle yargılanıyordum. O zamanlarda Başbakanın bize çok yardımları oldu. Ama biz iki iddianame ile yargılanıyorduk. Bu kanunun değiştirilmesi için arkadaşlarımız çalışma yaptı. Çok ağır olduğuyla ilgili Başbakanla görüşüldü. Diğer siyasi liderler de destek verdi. Hepsi hak verdi ve bu kanunun çok ağır olduğu konusunda hemfikir olundu. O zamanlarda bize yardımları dokunan herkese çok teşekkür ediyorum."
"Biz Silivride ilk kez yargılanırken hakim iddianameyi okurken bizim avukatlar dedi ki‚ Bir dakika; hangi davayı okuyorsunuz? bunun üstüne ara verildi davaya.. Sonra ortaya çıktı ki iki iddianame var."

"Başbakana gidip anlatmışlar tabi. Hepimiz insanız‚ inanırız. Gidip demişler 19 maçta şike var‚ şöyle var‚ böyle var demişler. İnanmıştır. Başbakanın bize karşı özel bir durumu olduğunu düşünmüyoruz. Sadece çevresindekilerin söylediklerine inanmıştır. Olağan bir şey. Bizim bir duruşumuz var. Biz Atatürkçüyüz."

"Ben ne cemaatin operasyonu diyorum ne de hükümetin operasyonu diyorum. Bir hükümet var‚ AKP hükumeti. Türkiyeyi yönetiyor. Muhatap da Odur. Sonra belli kademelerde bir şeyler konuşulmaya başlandı. O dönemde bize gelip konuşanlar o şahısların ne tarafta olduğunu bize söylediklerinde biz de ona göre konuştuk. Şimdi o taraf diyor ki Bunlar bizden değil öbür taraf diyor ki Bunlar bizden değil. eee! bende böyle söyledim işte. Biz kim olduğunu biliyoruz ama kimse kabul etmiyor. Ne diyelim. Bizden değil diyorlar. O zaman ortadalar. Ne diyelim?"


"Benim Fenerbahçeyi ligden çekmek gibi bir yetkim yok. Taraftarımızın bir kısmından böyle bir şey çıktı ortaya. Ancak biz bu mücadeleden alnımızın akıyla çıkacağız."


"Statta küfür edilecekse‚ hakaret edilecekse karşıyım. Ancak diyelim ki Gezi Parkıyla ilgili 34. dakikada tezahürat yapıyorlar. eee! bunlar en doğal hakkı insanların. Bırakın yapsınlar. Vali geliyor amigoları toplayıp konuşuyor. Bu kadar karışılması yanlış. Hükümet istifa da diyebilir yani ne var? Siz buna polisle müdahale ederseniz bu artar."

"Ali İsmail Korkmaz tezahüratını kimse engelleyemez. Fenerbahçe taraftarı söyler. Ya bırakın bu işleri. Siz baskı yapmaya kalkarsanız insanlar da isyan ederler. Bunun sonu iyi olmaz. Herkes aklı selim olsun."

Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu
: Şampiyonlar Ligine katılamadığımız için 150 milyon Euro kayıptayız. Belki Şampiyonlar Ligi şampiyonu olacaktık. Bir operasyonla buraya geldik. UEFA bize kötü bakamaz. 80 milyon nüfusumuz var. Hükümetin sayesinde 10 bin dolar GSMHmiz var. Bu operasyon yalnız Fenerbahçeye değil milli takıma da‚ Türkiyeye de oldu"

Başkanımız Aziz Yıldırım: "1998 yılına kadar Türkiyede amatör kulüplerden bahsedilmiyordu. Ben önem verdim. Dereağzına atletizm salonu yaptım. Boksörlere salon yaptım. Bütün amatör branşları ayağa kaldırdık. Masa tenisi ismi yokken Avrupada iki yıldır şampiyon oldu. Bu senede finale yükseldiler. Diğer amatör branşlarımızda Avrupada şampiyonluklar yaşayıp; final oynadılar. Bu senede Avrupada inşallah amatör branşlarımız şampiyon olacak. Biz amatör branşlara yatırım yaptıkça‚ diğer kulüpler de yatırım yapmaya başladı. Spor kulübüyüz diyoruz ama esas branş futbol. Amatör branşla destek olurken her yıl 20-25 milyon açık veriyoruz. Erkek basketi ayrı tutuyorum; oranın ihtiyaçlarına Ülker katkı yapıyor. Teşekkür ediyoruz. Devletin katkısı olmadan biz sporun öncülüğünü yaptık. Türkiyede sporda 6 milyar dolara yakın kaynak var. Burada pay alabilmek için sporun içinde olmak istiyorlar. Devletin yapacağı benim daha önce bir projem vardı. Profesyonel şubelerin verdiği vergilerin amatör şubelere aktarılması idi. Ama bu gerçekleşmedi.

En temiz biziz. Kulübün tüzüğünde değişiklik çalışmalarımız var. 1 milyon kongre üyemiz olması için fiyatların düşürülmesi konusunda bir çalışma bu. O zaman Fenerbahçe daha güçlü hale gelecek. Gelirleri 1 milyar dolara ulaşacak.

Pazar günü gerçekleşecek yürüyüşe bende arkadaşlarımla beraber katılacağım. Bu yürüyüş‚ Türkiye için adalet‚ Fenerbahçe için adalet ve tüm adaletsizliği yaşayan insanlar için adalet sloganı ile yapılıyor. Fenerbahçeli avukatlar düzenliyor. Küfürsüz hakaretsiz; sessiz çığlık olarak dertlerimizi anlatmak için bir araya geleceğiz. Saat 14.00te Şaşkınbakkaldan stada kadar hep beraber el ele yürüyeceğiz.

Gecemi gündüzümü 16 yılımı verdim. İyiki vermişim diyorum. Fenerbahçe ile Aziz Yıldırım arasındaki bağı‚ mahkeme kararları‚ iftiralarla koparılamaz. Bu gerçeği anlamalılar. Havaalanında beni karşılamaya gelen taraftarlar‚ Metriste yattığım günlerde; yılbaşında beni desteklemek için oraya gelen insanlara‚ ayrıca Babalar Gününde beni unutmayıp Metrise gelen tüm Fenerbahçelilere‚ teşekkür ediyorum. Bir de buradan özel yetkili mahkemelerden içeride yatan dostlarımıza‚ İlker paşaya‚ komutanlara diyorum‚ ÖYMlerde yargılanan sivil insanlara da saygılar sevgiler sunuyorum. Yiğit insanlara selam olsun...

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=38508  
03.03.2014 11:24 Pazartesi #161

demircan
Tarihe Not Düşen Gazete Başlıkları


Yorumsuz...  
Paylaş 
Sayfa: 1....12.13.14.15.16.17.[18].19.20.21.22.23.24