Bundan Böyle En Büyük Değil Ha! TEK BÜYÜK FENERBAHÇE!!!
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız


Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.


forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Fenerbahçe´nin Adalet Yolundaki Savaşı - Bundan Böyle En Büyük Değil Ha! TEK BÜYÜK FENERBAHÇE!!!

Paylaş 
Sayfa: [1]
10.05.2018 09:58 Perşembe Konu Puanı: 0

WiNdboY
Bundan Böyle En Büyük Değil Ha! TEK BÜYÜK FENERBAHÇE!!!

FETÖ elebaşının avukatından "şike kumpası" itirafı

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen´in avukatlarından Orhan Erdemli´nin savunmasından: "FETÖ´nün yargı ve emniyetteki üyelerinin kumpasıyla Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer yöneticilere operasyon yapıldı."


Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) "futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla 20´si tutuklu 108 sanığın yargılandığı davada‚ FETÖ elebaşı Fetullah Gülen´in avukatlarından sanık Orhan Erdemli savunma yaptı.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi´nce Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki salonda yapılan duruşmada Erdemli‚ "FETÖ´nün yargı ve emniyetteki üyelerinin kumpasıyla Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer yöneticilere operasyon yapıldı." dedi.

Erdemli´nin‚ savunmasına başlamadan önce diğer sanıkların duruşma salonundan çıkarılması talebi mahkeme heyetince kabul edildi.

Sanık Erdemli savunmasında‚ Fetullah Gülen ile 2011-2012´de Pensilvanya´da görüştüğünü‚ darbe girişimini FETÖ´nün yaptığından emin olduğunu ifade ederek‚ "Fetullah Gülen iki yüzlüdür. Bana başka bir şey söylüyordu‚ bir başkasına başka bir şey. Örgüt ve darbeyi de kesinlikle bunlar yaptı. Yüzsüzce inkar ediyorlar." itirafında bulundu.

Şike soruşturmasının da FETÖ´nün bir kumpası olduğunu düşündüğünü dile getiren Erdemli‚ "FETÖ´nün yargı ve emniyetteki üyelerinin kumpasıyla Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer yöneticilere operasyon yapıldı. Firari savcılar Fikret Seçen ve Zekeriya Öz ile firari avukatlar Halil İbrahim Koca ve Cemalettin Mutlu koordineli bir şekilde çalıştı." ifadelerini kullandı.

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Odyakmaz´ın avukatlığını yaptığı dönemde FETÖ´nün kapatılan yayın organlarında çalışan muhabirler tarafından kınandığını kaydeden Erdemli‚ "Bu muhabirler bana ´Bu davada sizin ne işiniz var? Mecnun davanın kilit adamlarından biri. Bu adamın vekaletini bırakın.´ dediler. Bu muhabirler arkamdan konuşmuş. Odyakmazın avukatı olduğum için o dönem operasyonu yürüten Savcı Mehmet Berk´in odasına gittim. Kendisiyle konuşmak için üç tanık getirdiğimi söyledim. Savcı tanıkları ne zaman getirirsem getireyim sonuçların değişmeyeceğini söyledi." şeklinde savunma yaptı.

"YILDIRIM´I VERİN‚ AKŞAMA EVDESİNİZ"

Sanık Erdemli‚ 3 Temmuz sürecinde operasyonu yapan emniyetçilere bunun hukuk dışı olduğunu aktardığını iddia ederek‚ o dönemde gözaltına alınan sanıklara "Aziz Yıldırım´ı verin‚ akşama evdesiniz." denildiğini duyduğunu beyan etti.

Kendisinin kumpas sürecinde eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer tarafından tehdit edildiğini kaydeden Erdemli‚ FETÖ´nün avukat yapılanmasından da bahsetti.

Eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek´in avukatı olarak tanınan Nurullah Albayrak´ın Gülen´in avukatlığını aldığını ifade eden Erdemli‚ "Örgüt 2013´ten sonra stratejik değişikliklere gitti. Militanlık yapacak avukatlarla çalışmak istediler." dedi.

Erdemli´nin savunmasının ardından duruşma ertelendi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fuzuli Aydoğdu tarafından hazırlanan iddianamede‚ "bir numaralı" sanık Fetullah Gülen´in 35 yıldan 85 yıla kadar‚ kapatılan Zaman Gazetesinin Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı´nın 35 yıldan 78 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

Eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca hakkında 35 yıldan 80 yıla kadar hapis cezası istenen iddianamede‚ eski milletvekili İlhan İşbilen ve iş adamı Muammer İhsan Kalkavan´ın 35 yıldan 85 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması öngörülüyor.

İddianamede‚ dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Yardımcısı Mutlu Ekizoğlu‚ İstanbul Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç‚ kapatılan Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan‚ Prof. Dr. Suat Yıldırım‚ avukat Orhan Erdemli‚ gazeteci Mehmet Baransu‚ eski emniyet müdürü Ali Fuat Yılmazer ve avukat Cemalettin Mutlu ile diğer 95 sanık hakkında da çeşitli hapis cezaları isteniyor.

Davanın önceki duruşmalarında haklarında yakalama kararı çıkarılan ve infazı gerçekleşen sanıklar ile başka bir dosyanın bu dava dosyasıyla birleşmesi sonucu‚ davada tutuklu sanık sayısı 20´ye yükselmişti.

Haberin Linki: https://www.ntv.com.tr/spor/feto-elebasinin-avukatindan-sike-kumpasi-itirafi‚AVZmXEQAtEKvQ0hZ5rxSUA

Çok kara bir dönemden geçtik. Ömrümüzden ömür gitti. Bize y a vş a k bir ağızla "şikecisiniz oğlum siz" dediler. Başımız öne eğildi ama hiç bir zamanda inanmadık! Allah´a çok dua ettim‚ Rabbim bizi akla‚ bizim başımıza çorap örmek isteyenlerin başına geçir o çorabı dedim. Elhamdülillah kabul etti de bu günleri de gördük. Bundan sonra söyleyin Fenerbahçeli Annenize‚ Babanıza‚ Kardeşinize‚ Eşinize‚ Dostunuza: En Büyük Değil Ha! TEK BÜYÜK FENERBAHÇE!


Mesaj WiNdboY tarafından düzenlenmiştir...


  
10.05.2018 11:02 Perşembe #1

eRDiL
Bundan Böyle En Büyük Değil Ha! TEK BÜYÜK FENERBAHÇE!!!

bu haberi yazmaya gelmistim‚ cok buyuk bir haber ama nedense suan pek konusulmuyor..


  
10.02.2019 13:49 Pazar #2

karacasero
Bundan Böyle En Büyük Değil Ha! TEK BÜYÜK FENERBAHÇE!!!

haberi silmişler keşke ekran görüntülerini falan alsaydınız.

gerçi her yede varmış tekrar buldum.

Mesaj karacasero tarafından düzenlenmiştir...


  
Paylaş 
Sayfa: [1]