FENERBAHÇE FARKI ve BÜYÜK KAVGA
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız


Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.


forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Fenerbahçe´nin Adalet Yolundaki Savaşı - FENERBAHÇE FARKI ve BÜYÜK KAVGA

Paylaş 
Sayfa: [1]
01.09.2019 19:52 Pazar Konu Puanı: 0

muratlist
FENERBAHÇE FARKI ve BÜYÜK KAVGA

Fenerbahçe son yıllarda ne kadar başarısız olursa olsun‚ ne kadar güç kaybederse kaybetsin; Fenerbahçenin yerini başka bir kulüp ile dolduramıyorlar.

Galatasaray son yıllarda çok başarılı. kulüp uzun zamandan beri kendisini ele geçirmek isteyen değişik siyasi gruplara da kendisini iyi pazarlıyor. Son yıllarda seçkinler kulübünden halk kulübüne de dönüştürüldü. Fakat olmuyor işte.! Ne yapılsa olmuyor. Yeni Galatasaraydan‚ eskilerin halkın sevgilisi halk takımı Fenerbahçe olmuyor bir türlü.

Artık Fenerbahçenin isminden mi‚ renklerinden mi‚ tarihinden mi‚ sevgi yoğunluğundan mı‚ havasından mı neden bilinmez ama diğerleri bir Fenerbahçe etmiyor.

İşte bu yüzden diğer kulüpleri ve camiaları kısmen ele geçirmesine rağmen siyaset hem Fenerbahçeyi ele geçirmeye çalıştı. Bugüne kadar da hep tarafsız kalmayı tercih eden ülkenin en büyük ailesi ve ekonomideki en büyük holdingi; Fenerbahçe için tarafsızlığını bozdu.

Fenerbahçenin bir geleceği var. Bu gelecek Türkiyeyi de aşan bir gelecek. Her ne kadar Fenerbahçe ile Türkiyenin kaderi hep beraber de olsa; Fenerbahçe için büyük bir potansiyel var Dünyada.

Bütün kavga bu yüzden. Bunu sakın unutmayın. Fenerbahçe; hem kendisini bu ülke bataklığından kurtaracak‚ sonrasında da ülkeyi.

Fenerbahçe potansiyeli ile Avrupa futbolunda çok önemli bir yere gelecek. Avrupa futbolunda sistem de değişecek yakın bir zamanda. Ve Fenerbahçe bu sistemde yerini alacak.

Ben bunu görebilecek miyim‚ bilmiyorum ama Fenerbahçeliler bunu görecek.  
04.09.2019 17:19 Çarşamba #1

muratlist
FENERBAHÇE FARKI ve BÜYÜK KAVGA

BİR FARK VAR

Fenerbahçe´nin geçirdiği karanlık dönemi yaşayıp da atlatabilecek başka bir camia olduğunu sanmıyorum. sonuç şu; İSTEDİKLERİNİ ALAMADILAR.
başka camialar kendilerini iyi pazarladı bu dönemde. ama onlar ısrarla FENERBAHÇE´yi istediler. NEDEN.? bunun yanıtını da Kamuoyu versin.


  
14.09.2019 22:32 Cumartesi #2

muratlist
FENERBAHÇE FARKI ve BÜYÜK KAVGA

iktidar sahiplerine göre Fenerbahçe kendilerinin değil. çok istemelerine rağmen ele geçiremediler. önce Aziz Yıldırım vermedi. sonra yavaş yavaş taviz koparmaya ve kulübü ele geçirmeye başladıklarında; bu sefer de Ali Koç devreye girdi.
.
Fenerbahçe´nin büyük bir potansiyeli var ve gelecekte yapısı değişecek Avrupa Futbolunda ekonomik ve prestij olarak büyük bir öneme sahip olacak.
.
Fenerbahçe de bu ülkenin kokuşmuş sisteminden kurtulacak.
.
burada Galatasaray‚ Fenerbahçe´ye karşı ellerinde kalacak tek koz olacak;
siyasetçiler için de‚ Fenerbahçe´yi ele geçiremeyenler için de...
.
çok değil 3-5 yıl içinde Avrupa Futbolu´ndaki sistem değişimini ve Fenerbahçe´nin burada yer alışını göreceksiniz. Galatasaray da Fenerbbahçe´nin rakibi olarak yerini alacak...
.
ama nedense kendilerini çok iyi pazarlamalarına rağmen başta Galatasaray‚ Beşiktaş ve Trabzonspor; bir Fenerbahçe etmiyor.
.
Galatasaray ellerindeydi ama onlar ısrarla Fenerbahçe´yi istediler...ama olmadı.
.
Fenerbahçe´yi çok güzel günler bekliyor...


  
16.09.2019 17:08 Pazartesi #3

muratlist
FENERBAHÇE FARKI ve BÜYÜK KAVGA

Fenerbahçe´nin kurtuluşu tıpkı basketboldaki gibi ayrı bir Avrupa Ligi´nde oynamak. yakın zamanda önce basketbol (Eurolig) ülke liglerinden tamamen bağımsız hale gelecek. Avrupa Futbolu´nda da ileriki zamanlarda bir yapı değişikliği ve yine ülke liglerinden bağımsız bir Avrupa Ligi düşünülüyor. Şampiyonlar Ligi´ndeki değişiklikler aşama aşama bizi oraya götürecek. Kamuoyu; Ali Koç´un son Avrupa Kulüpler Birliği´ndeki görevini ya görmemezlikten geldi ya da anlayamadı.


  
16.09.2019 17:09 Pazartesi #4

muratlist
FENERBAHÇE FARKI ve BÜYÜK KAVGA

zaten tüm kavga bu yüzden verildi. ( 3 temmuz da dahil ) diğer camialar kendilerini iyi pazarlamasına rağmen egemen güçler ve siyaset ille de Fenerbahçe´yi istediler ama ele geçiremediler. önce Aziz Yıldırım izin vermedi. fakat daha sonra tavizler vermeye başladı ve Fenerbahçe yavaş yavaş ele geçiriliyorken bu defa Ali Koç devreye girdi ve buna izin vermedi. tüm spor branşları ile sevilen ve sevginin paraya dönüştüğü kulüp çok büyük bir farkla Fenerbahçe. bu kulübün özgürlük ve çağdaşlıkla ilgili tarihi bağları var. Mustafa Kemal Atatürk ile bir bağlantısı var. Fenerbahçe; tüm spor dalları ile kadınıyla erkeğiyle çağdaştır. Fenerbahçe hem kendisi bu ortadoğu bataklığından kurtulacak hem de ülkeyi kurtaracak.


  
17.09.2019 16:44 Salı #5

eRDiL
FENERBAHÇE FARKI ve BÜYÜK KAVGA

umarım dediğiniz gibi olur‚ ben de olabileceğine inanıyorum ve bunun için de önemli şartlardan biri güçlü başkan. Şuan o da bizde var‚ eleştiriliyor ama Ali Koç´un burda olmasının değeri anlaşılacak..


ayrıca gsnin 80´lerin sonundan itibaren iteklenmeye başlaması enteresan‚ bunun nedeni sizin yazıklarınız mı yoksa başka birşey mi bilemiyorum..


  
17.09.2019 23:18 Salı #6

muratlist
FENERBAHÇE FARKI ve BÜYÜK KAVGA


Mesajı Gönderen: eRDiL:cLink:0365199

umarım dediğiniz gibi olur‚ ben de olabileceğine inanıyorum ve bunun için de önemli şartlardan biri güçlü başkan. Şuan o da bizde var‚ eleştiriliyor ama Ali Koç´un burda olmasının değeri anlaşılacak..


ayrıca gsnin 80´lerin sonundan itibaren iteklenmeye başlaması enteresan‚ bunun nedeni sizin yazıklarınız mı yoksa başka birşey mi bilemiyorum..Galatasaray çok eskiden beri bu ülkede ayrıcalıklı bir kulüptür.

taraftar sayısı azken bile Boğaz´da bir adası‚ Fenerbahçe Burnu´nda Fenerbahçe kulübünün ismini aldığı fener´in dibinde tesisleri var. çok önceden Riva´da arazileri vardı.

1990´larla beraber ise Galatasaray; belki ekonomik olarak değil ama futbol aklı olarak diğer kulüplerden daha iyi yönetildi ve GS şampiyonluklar kazanırken Avrupa´da da diğer kulüplere göre başarılar kazandı. ve işte tam da bu süreçte GS seçkinler kulübünden halk takımı olmaya başladı.

Türk Futbolunda son 30 yıl GS başarılı iken FB de rakibine göre başarısızdı.

anketlerde taraftar sayısı GS´nin daha fazla çıkmasına rağmen (mesela İstanbul´da FB sayısı daha çok çıkıyor) reklam‚ forma‚ seyirci vs futbol gelirlerinde Fenerbahçe üstünlüğünü korumaya devam etti.

hatta bu üstünlük az bir farkla değil‚ büyük farkla devam etti. eğer gazeteci‚ reklam‚ ilan sektöründe tanıdığınız kimseler varsa; Fenerbahçe´nin büyük üstünlüğünü anlattıklarına tanık olursunuz.

Aziz Yıldırım ile beraber Fenerbahçe hem futbol endüstrisinin hem de kendi potansiyelinin farkına vardı. fakat Aziz Yıldırım gerek kurumsallaşmadıki başarısızlık hem de 3 temmuz süreci sonucu‚ engellendi. başarıyı devam ettiremedi. ve Türkiye´de siyaset; para olan her yere çöktüğü gibi futbolu da rahat bırakmadı. özellikle de Fenerbahçe´yi.

özellikle Fenerbahçe´nin 5 takım sporundaki şampiyonluğu; herkesin iştahını kabarttı.

arkadan 3 temmuz geldi. pazarlıklar‚ tehditler... FB´nin rakipleri her yerde desteklendi.

Fenerbahçe´nin basketboldaki Avrupa Şampiyonluğu Voleybol kadınlardaki Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları önemliydi.

mesela bu sırada Basketbol kadınlarda 2 sene önce şubeyi kapatmayı düşünen Galatasaray; Fenerbahçe´nin karşısında desteklendi ve Avrupa Şampiyonu yapıldı.

Fenerbahçe kadın voleybolunda karşısına Vakıfbank çıktı. erkeklerde Halkbank çıktı. Aziz Yıldırım devlet desteği olan kulüplerle mücadele ettiklerini açıkça söylemişti.

Aziz Yıldırım tam pes etmek üzereyken; Koç Grubu duruma el koydu.

Avrupa futbolunda yapısal değişikliğin ayak sesleri artık gelmeye başladı. Şampiyonlar Ligi´nde büyük kulüplere verilen tavizler; Avrupa Ligini bir süre daha geciktirecek ama ülke liglerinden bağımsız Avrupa Ligi eninde sonunda kurulacak. İngiltere Ligine rağmen de UEFA´ya rağmen de kurulacak.

işte burada potansiyeli büyük kulüpler; taraftar‚ popülarite‚ ekonomi yönünden her ülkeden önem kazanacak.

Fenerbahçe basketbolda bunu başardı. dikkat edin Galatasaray ve Beşiktaş´tan sıyrıldı. Avrupa Basketbolu da ülke liglerinden tamamen bağımsız hale gelecek.İsrail takımları ülke ve Eurolig takımlarını ayırmayı düşünmeye başladı bile.

Avrupa Futbolu da; çok sıkışık bir takvim yaşıyor. oyuncu sakatlıkları‚ milli takım programı vs. İngiliz Kulüplerini de yanına çekecek Avrupa´nın büyük kulüpleri pastadan daha büyük pay istiyor. ve bizim gibi ülkelerden de ekonomileri sağlam reytingi yüksek kulüpler istiyor.

referansımız da sağlam; 1907 derneğinden beri FB´li Tüsiad´çılar ve Koç ailesi.

Fenerbahçe´yi ele geçiremeyenlerin sıkıntısı bu. Fenerbahçe´nin para ettiğini görüyorlar. ve içleri gidiyor.


  
22.09.2019 15:30 Pazar #7

muratlist
FENERBAHÇE FARKI ve BÜYÜK KAVGA

Ali Koç; Fenerbahçe´yi ileride kurulacak ülke liglerinden bağımsız hale gelecek Avrupa Futbol Ligine hazırlıyor.


  
01.12.2019 21:12 Pazar #8

Munifb
FENERBAHÇE FARKI ve BÜYÜK KAVGA

audi cup bu söylediklerinizin provasıydı sanırım.


  
Paylaş 
Sayfa: [1]