Thiago Motta - Teknik Direktör olarak F.Bahçe´de aday
Antu.com Forum Ana Sayfa

Sayın Ziyaretçimiz Hoşgeldiniz

Forumlarımıza bağlanmak için
tıklayınız


Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz
Sayın Ziyaretçimiz , Antu.com Forumlarına Hoşgeldiniz.

Antu.com Fenerbahçe Forumlarına Ücretsiz üye olarak Dünyadaki bütün Fenerbahçelilerle , Fenerbahçeyi ve Türk Futbolunu Tartışabilirsiniz.
Antu.com Foruma Ücretsiz E-mail ile (yahoo,gmail,hotmail,msn vb.) kayıt olamazsınız. Forumlarımıza Üye olmak için tıklayın!

Yüzbinlerce başlığı ve milyonlarca mesajı okuyup cevap yazabilirsiniz.
Dünyadaki binlerce Fenerbahçeliyle Özel Mesaj yoluyla tanışıp konuşabilirsiniz.
Antu Multimedya Forumları vasıtasıyla binlerce Resim,video izleyip, size ait resimleri, videoları gönderebilirsiniz. Fenerbahçe, Türk ve dünya sporuyla ilgili golleri ve görüntüleri izleyebilirsiniz.

Bütün bu imkanlara ve daha fazlasına Forumlarımıza üye olarak sahip olabilirsiniz.


forum.antu.com - Fenerbahçe Forumları - Yeni Üyeler (Paf) Fenerbahçe Forumu - Thiago Motta - Teknik Direktör olarak F.Bahçe´de aday

Paylaş 
Sayfa: [1]
17.05.2020 00:31 Pazar Konu Puanı: 0

Spielmacher10
Thiago Motta - Teknik Direktör olarak F.Bahçe´de aday

F.Bahçe´de son aday! Thiago Motta

Fenerbahçe´de gündeme her gün yeni bir isim atılıyor. Sarı-lacivertli takımda en son gündeme gelen isim ise eski Inter yıldızı.

-

Thiago Motta ve futbol felsefesi hankında ne düşünüyorsunuz?

https://youtu.be/GX8VoEw6Vxk

Beyin Fırtınası: Geleceğin taktiği 2-7-2 mi?

La Gazetta Dello Sport´a verdiği röportajla futbol kamuoyunu ikiye böldü. Geleceğin taktiğinin 2-7-2 olduğunu öne süren Motta‚ kimileri tarafından ´deli´ kimileri tarafındansa ´dahi´ olarak görülüyor.
Geleceğinin taktiğinin 2-7-2 dizilişi olduğunu savunan Brezilya asıllı İtalyan futbolcu‚ futbol yazarlarını ve taktisyenlerini ateşli bir beyin fırtınasına sürükledi.

Savunmada 2 kişi‚ orta alanda ise 7 futbolcunun yer aldığı bu dizilişte bir diğer farklı detay iste toplamda 11 kişiden oluşuyor olması. Normal formasyonlarda kaleci hesaba katılmazken‚ toplamda 10 rakamının elde edildiği kombinasyonlar arasında değişim yaşanır; 3-5-2‚ 4-4-2‚ 4-3-3

Thiago Motta´ya göre geleceğin taktiği: 2-7-2
Benim oyun felsefem hücum. Oyuncularımdan birbirlerine yardım etmelerini istiyorum. Yakın oynayan takımlar her zaman oyunu domine eder. Sahanın rakamlara bölünmesini sevmem‚ bu rakamlar sizi yanıltabilir. Topsuz alanda rakibe baskı yapmalarını istiyorum. Bence ideal sistem 2-7-2. Gelecekte kullanılacak taktik kesinlikle bu olacak. Defans‚ hücum hattının en ilerisindeki oyuncudan; hücum ise kaleciden başlayacak. Artık kalecilerin de ayakları ve pas yetenekleri çok iyi olmalı. Çünkü atağı kaleciler başlatacak.

KALECİ OYUNUN NERESİNDE
Thiago Mottanın ütopyasında kaleci‚ savunma ikilisinde yer almıyor. Deneyimli futbol adamına göre savunmada iki stoperden oluşan tandem yer almalı ve kaleci de 7 kişilik orta alan oyuncularından biri olmalı. Bu hesaba göre; kale boş

ESPN´in hazırladığı dizilişte Neuer adeta bir ön libero gibi orta alanın kendi yarı sahasına bakan diliminde oynuyor.
Mottanın fütüristik dizilişini biraz daha gerçeğe yakınlaştırdığımız noktada geri ikiliyi bir stoper ve bir kaleciden oluşturmamız gerekiyor. Kaleci ve stoperin önlü arkalı oynadığı sistemin orta sahasında iki defansif karakterli orta saha ve 5 adet de hücumcu isim yer alıyor. İleri uçta ise her zaman olduğu gibi çift forvet bulunuyor.

UZMAN GÖRÜŞÜ NE DİYOR?
Konuyla ilgili bir takipçisini sorusunu yanıtlayan Sokrates Dergi Yazarı Emre Özcan‚ genel olarak bakıldığında bu taktiğin pek anlamlı ve uygulanabilir olmadığını savundu.

PEKİ GERÇEKTEN UYARLANABİLİR Mİ?
Thiago Motta´nın 2-7-2 dizilişi kağıt üzerinde pek bir gerçekçi durmasa da Bundesliga 2´de dikkatimizi çeken bir görüntü ´acaba´ dedirtti. Hamburg ile Bielefeld arasında oynanan mücadelede ev sahibi takımın akan oyunda‚ Motta´nın anlattığı dizilişe büründüğü fark edildi.

Bu diziliş‚ günümüz futbolu baz alındığında ´bek´ mevkini ortadan kaldırıyor. Modern futbolda oyunu değiştiren figürlerin de sağlı sollu bekler olduğunu göz önünde bulundurursak‚ bu mevkinin modasının kolayca geçeceğini söylemek yanlış olur. Dolasıyla takımlar iç saha maçlarında akan oyunda kısıtlı sürelerde bu formasyona bürünebilirler lakin ilk 11 dizilişinin böyle olması kısa vadede imkansız gözüküyor.


Mesaj Spielmacher10 tarafından düzenlenmiştir...


  
Paylaş 
Sayfa: [1]